Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30 elmúltam még nincs gyermekem...ha te is elmúltál 30, és még nincs gyermeked de tervezed...akkor itt a helyed! fórum

30 elmúltam még nincs gyermekem...ha te is elmúltál 30, és még nincs gyermeked de tervezed...akkor itt a helyed! (beszélgetős fórum)


1 2
37. Vancsa1977 (válaszként erre: 36. - Andela)
2011. aug. 5. 11:49

Hát sok sikert előre is neked.

Sajnos elég sok pár küzd terméktelenséggel!!!Az a baj,hogy a kisebbségnek nagyon hamar besikerül a baba, a magyaroknak meg aki mindenét odaadná legalább 1 gyerekért nem sikerül.

36. Andela
2011. aug. 4. 11:24
Engem tegnap nagyon letaglózott valami: múlt hét hétfőn szóltam a főnökömnek, hogy most hét pénteken kéne egy szabi (nyáron még nem voltam, csak arra a 4 napra, amíg a hsg miatt voltam), és mondta, hogy ok, semmi gond, mehetek. Tegnap rákérdezek, hogy akkor ugye nem felejtette el a péntekemet, múlt hétfő óta többször beszéltünk vele erről. Erre kinyögi: ja, bocsi, nem szóltam senkinek, hogy mennél, úgyhogy legyek kedves, keressem meg az ő felettesét, és szóljak neki. Úgyhogy mégse mehetek pénteken szabira, ami uh miatt kellett volna. Úgyhogy pénteki ellenőrzés ugrott, most fogalmam sincs, mi van a gyógyszeres kezelés és hsg utáni első hónapban odabenn. Szerencse, hogy a dokim rugalmas, és remélem szombaton sem lesz késő látni semmit. Fogad a kórházban szombaton.
35. Andela (válaszként erre: 34. - Vancsa1977)
2011. aug. 3. 10:32
Pcos miatt lehet. Bár ha jól tudom, nem kizáró ok, de nagyon megnehezíti a dolgot. Én pénteken megyek vissza, megnézzük, closti és hsg utáni első hónapban minden rendben-e, van-e érett tüszőm. Valahol reménykedem, hogy most sikerülni fog, de ha nem, akkor egy kis idő után irány Tapolca és a meddőségi centrum. Nem várunk többet. Van közvetlen közelemben olyan pár, akinek az első ugyancsak összejött, második nem. Ott a férjnél alakult ki probléma. Párod volt már dokinál? Ha nem, lehet érdemes lenne egy spermaképet csináltatni, erre a nőgyógyász ír beutalót. Az én férjem is volt, és elmesélte, hogy sokan álltak sorba. :-( Időpontra megy mindenki, nem kell sokat várni a rendelőben.
34. Vancsa1977 (válaszként erre: 33. - Andela)
2011. aug. 2. 21:17
Szia.Nem tudom,hogy mi lehet velem.Hogy-hogy nem esek teherbe??Épp tegnap jött meg megint.
33. Andela (válaszként erre: 32. - Vancsa1977)
2011. aug. 2. 11:13
Szia! Van, aki azt mondta, hogy neki nem fájt, nekem a könnyeim lejöttek, pedig remek dokim van. A bal oldalon nehezen ment át, ami miatt fájhatott nagyon, és hát volt egy pillanat, amikor majdnem leállíttattam, már az ujjamat haraptam. Arra gondoltam, talán mindjárt vége, és akkor megjelent bal oldalon is a hasüregben az anyag. És ezután egy tökéletes leletet kaptam, minden szép és átjárható, amilyennek lennie kell. Ne félj tőle, ha szültél, lehet, meg se érzed. Sőt, mivel szültél, lehet nem is csinálják, mivel akkor átjárhatónak kell lenned. A hsg "csak" átjárhatóságot néz, illetve a méh formáját, esetleges miómát. Pcos-t nem javít ill. kezel.
32. Vancsa1977 (válaszként erre: 31. - Andela)
2011. aug. 2. 10:06

Szia.

Ennyire fájt?

Őszintén megmondva lehet akkor,hogy nekem is erre lesz szükségem,vagy meg Pos betegségem van.Azért gondolom ezeket,mert tavaly szültem,és utána kb.2-3-szor védekeztünk,után semmit,és 1 év alatt csodálkozok,hogy-hogy nem estem teherbe???

31. Andela (válaszként erre: 30. - Vancsa1977)
2011. aug. 1. 22:59

Szia! Hát, örülj neki, hogy nem hallottál a hsg-ről! :-P Engem nagyon megviselt, nemrég voltam én is ilyen vizsgálaton.

A hsg egy elég régi petevezeték átjárhatósági vizsgálat, a méhszájon átjutva kontrasztanyaggal töltik fel a méhüreget és a petevezetőket, és a folyadék a hasüregbe távozik. Ezt röntgennel kísérik és nézik, átjut-e. Nekem bal oldalon nehezebben jutott át, később jelent meg, de átjutott, és ez a lényeg! Jah, és mindezt fájdalomcsillapítás nélkül. Mindenki másképp reagál, de én az ellenségemnek se kívánom.

30. Vancsa1977 (válaszként erre: 25. - Yda)
2011. aug. 1. 15:31
Szia.Mi az a hsg?Még sose hallottam erről!Nem félsz 39 évesen belefogni még egy babához?Én meggondolom a + egyet 34 évesen......
29. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. aug. 1. 15:27

Szia.

Nem vagy elveszve egyáltalán!!!Én majdnem 31 évesen találtam eg a páromat,aki azóta a férjem,és boldogan élünk már 3-ban a fiunkkal.

2011. júl. 31. 20:43

Sziasztok!

Én sem érzem magam elkésve, hogy még nincs gyermekem, de mostanában egyre többször fordul meg a fejemben, hogy már jó volna. Párom is mondogatja, hogy jó lenne, de még várunk vele 2 évet. Sajnos munkanélküli vagyok, így nem akarunk gyermeket vállalni. Szeretnék dolgozni előtte, hogy egy kicsit több pénzt kapjak, mint a 28 ezer ft-os segély.

2011. júl. 31. 19:45

én mindig azt hittem, hogy huszonévesen már anyuka leszek, ja, és azt is hittem (terveztem, szerettem volna), hogy nekem 3 gyerekem lesz majd. ehhez képest 34 leszek, és egy sincs :(

egy ingás akármivel jóslással meg egy ismerősöm "megjósolta", hogy bizony, anyuka leszek (azt nem mondta, mikor), és lesz egy lány, aztán meg egy fiú. hááát, ehhez már lassan el kéne kezdeni... :-)

26. Andela (válaszként erre: 25. - Yda)
2011. júl. 31. 19:37

Nem arról van szó, hogy ki hány éves, ismerek több olyan nőt, aki 35 felett szült. Csak vagyunk többen, akik hiába várunk babára, nem jön, hiába akarjuk, nincs, mindenki kérdezi, hogy "na, mikor lesz már gyerek", és mellesleg elmúltunk 30 évesek.

Egyébként akiket ismerek, és 35 fölött szültek, és már kamasz a gyerek, kivétel nélkül azt mondja, hogy nem 40 év környékén öreg egy gyerekhez, mert nem az, hanem 50 év környékén idős egy kamaszhoz. Nem bánták meg, hogy akkor vállalták, de nem akkor van itt az ideje. Persze, ha még éveket kell várnom, bevállalom 40 évesen is, ezért nem mondok le róla, de miért ne lehetnék fiatal anyuka? Persze, nincs veszve semmi, de nehéz a várakozás.

25. yda
2011. júl. 26. 18:37

Lányok semmi sincs veszve!


Nekem egy pasi a 20-as évemből 8 évet vett el. Aztán egy másik lányt vett feleségül 1 év után. A férjemet 30-as éveim közepén ismertem meg, majd 3 év próbálkozás (hsg,5 inszem, 1 lombik) után spontán megfogant a kisbabám és 37 évesen szültem meg.


Így utólag azt mondom, hogy ennek így kellett történnie. Ennyi idősen már kiegyensúlyozottabbnak, nyugodtabbnak és a babának anyagi biztonságot nyújtónak tartom magam. És ezek nagyon fontosak számára is. A férjem imádom, nagyon boldogok vagyunk. Egy percig sem érezzük, hogy nagyon lemaradtuk volna korábban valamiről. Ugyan a babám még csak 3 hónapos, de már tervezem, hogy 39 éves koromban jöhet a 2. - ha az Isten is úgy akarja.

24. Andela (válaszként erre: 23. - Bcb6de9272)
2011. júl. 26. 18:26
Hát, igen. Most van a hsg utána első ciklusom. Már a hsg után rögtön is összejöhetett volna, de még nem döntött úgy egy pici lelkecske sem, hogy legyek az anyukája. Ha most se dönt úgy, akkor viszont irány a Pannon Repr. Intézet. Ha nem jön, "érte megyünk".
23. bcb6de9272 (válaszként erre: 22. - Andela)
2011. júl. 26. 18:21
Értem....akkor ideje lenne érkeznie neki.)
22. Andela (válaszként erre: 21. - Bcb6de9272)
2011. júl. 26. 18:20
Az apukája 9. éve velem van, már házasságban. Már együtt várjuk a babócát, 2 éve.
21. bcb6de9272 (válaszként erre: 19. - Andela)
2011. júl. 26. 18:07
Biztos fog várni .....a gyerkőcöd és az apukája:)
20. bcb6de9272 (válaszként erre: 19. - Andela)
2011. júl. 26. 18:07
Sajnálom:(
19. Andela
2011. júl. 26. 18:03

Sziasztok! vt78, itt is összefutunk. :-)

Én is betöltöttem a 30at, de sajnos baba nincs! Volt hsg-m, de sajnos ennek ellenére se jön össze. Talán majd most. Ha nem, akkor pedig irány tovább. Engem nagyon megvisel a gyermektelenség, nagyon itt lenne az ideje. Álmodtam is már, hogy mentem az utcán, várt rám apával, meg ilyesmi. Volt, hogy azt álmodtam, a karomba fogom, de nem érzem az illatát. Felriadtam, hogy hova lett az illata, eltűnt, és már félig ébren a babát se találtam. Pedig annyira élethűnek tűnt, hogy a hajacskáját is éreztem az államon. :-(

De

2011. júl. 24. 20:29

Engem az tud zavarni, ha régi ismerős megkérdezi, férjhez mentem-e már...

Még meg se találtam a férj jelöltem, nem hogy férjhez mentem :(

17. spinneli (válaszként erre: 16. - Bcb6de9272)
2011. júl. 24. 14:31

Ezt nem nagyon értem, sokan írtátok, hogy külső elvárásokat kapnak...én nem tapasztaltam ilyet soha.


Nagyszüleim szeretnének már dédunokát, de ők sem a korom miatt, vagy tolakodóan fogalmazták meg ezt.

16. bcb6de9272 (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2011. júl. 24. 13:17

Én sem hinném, hogy 30-on túl meszeltek:)

Csak az emberek mindég ezzel a kérdéssel ostromolnak...

2011. júl. 24. 12:58

Én jövő márciusban leszek 30, de jövő év végére már szülni szeretnék.

Én egyáltalán nem érzem, hogy kifutottam volna az időből, és nem is szólt meg senki ezért.

14. bcb6de9272 (válaszként erre: 12. - Ajnácska85)
2011. júl. 24. 12:54
26 évesen nem gondoltam családra....már 33 évesen egyre többet gondolok a családra...
2011. júl. 23. 14:22
A magam nevében 30 évesen ki nem futottam az időből az tuti:)Most mentem férjhez, most jött az igazi el és most várjuk a babánkat, hamarabb nem is lett volna jó szülnöm.Boldogtalan lettem volna ha másnak szülök és éretté is most váltam igazán:)
2011. júl. 23. 09:55
SZÓVAl én még csak 26 vagyok, de 3 éve ezzel izél mindenki, lassan úgy érzem megőrülök:D én szeretnék majd gyereket, de csak 4-5 év múlva...pedig nekem megvan hozzá mindenem. (persze el tom képzelni, h egy év múlva bekattanok, h. most azonnal akarom, de jelenleg még nincs ilyen érzésm... Szóval ilyen is van...:)
2011. júl. 23. 09:53
HÁT
10. mandella (válaszként erre: 9. - Korteforma)
2011. júl. 22. 23:41

köszi, persze, vannak napok, amikor én is ilyen pozitívan látom a jövőt :-)


és igen, sok-sok rossz példát is látok magam körül, hogy milyet nem szeretnék...

9. korteforma (válaszként erre: 7. - Mandella)
2011. júl. 22. 22:59

Rendben van minden veled és meg fogod találni!

Attól, hogy valakinek már van, egyáltalán nem jelenti azt, hogy boldog is.

Tudom, ez szerény vigasz... de akkor is! Hány rossz kapcsolatot látni, ahol vagy a gyerek miatt vannak együtt vagy az egyik annyira imádja a másikat, hogy mindent eltűr? Én nem ilyenre vágyom.

Szerintem te se :)


Tesóméknál a sógornőm 37 évesen ismerte meg tesómat. Szóval semmi se lehetetlen. 5 éve boldogok együtt és imádják egymást!

8. korteforma (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. júl. 22. 22:56

Szia!

Én azt szoktam olykor érezni, lemaradtam valamiről, már nem itt kéne tartanom (kéne már férj, gyerek, lakás).

Jelenleg még keresem az igazit. A párkapcsolatom nem rég ért véget, így még erősebb tud lenni az az érzés, hogy sürget az idő.

A korábbi párjaimat ha végig nézem... egyiküktől se tudnám már elképzelni, hogy gyerekem legyen tőle vagy hogy le tudnám vele élni az életem.


DE hiszek abban, hogy megtalálom a párom és lesz családom!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook