Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vis major támogatás procedúrája fórum

Vis major támogatás procedúrája (beszélgetős fórum)


2011. júl. 24. 14:45
Igazán nincs mit. Remélem, hogy sikerül megegyeznetek az önkormányzattal. NO meg a szomszéddal:)
9. debju (válaszként erre: 8. - Geridina)
2011. júl. 24. 12:58

köszönöm a válaszaidat! Már tisztul a kép :-)

további szép napot! :-)

8. geridina (válaszként erre: 7. - Debju)
2011. júl. 24. 09:57
Hát, mondom, mivel én már nem dolgozom ott, nem tudom mi lett a vége, de ha nincs nyilatkozat, nem fizettethetik ki. A szomszéd rész viszont már szerintem polgári peres ügy, vagy esetleg az önkormányzat és a szomszéd közti pereskedés.
7. debju (válaszként erre: 6. - Geridina)
2011. júl. 22. 12:46

nyilatkozattétel nélkül akkor ha jól értem (és logikusan is így van) nem lehet pénzt kérni és gondolom akkor sem ha az a nyilatkozat másra lett kiállítva.


mi van akkor ha az elvégzett munka a szomszéd részét is érinti? és ő nem hajlandó fizetni. Ebben a vitás kérdésben kinek van joga pálcát törni? Esetleg jegyzőnek? Esetleg a szomszédra eső részt kérhetik a fizetni hajlandó msáik féltől (akit nagyobb részben érintettek a munkálatok)? Mert ezt kicsit meredeknek tartom...

6. geridina (válaszként erre: 5. - Debju)
2011. júl. 22. 11:44
Hát, szerintem ha elnyerik a támogatást, utólag is vállalhatod az önrészt nyugodtan. Minden polgármesternek más-más szabadságot ad a testület. Van amit saját hatáskörben intézheet, van amit nem. De a törvények is kötik a kezét. A vis maiornál is van rendelet
5. debju (válaszként erre: 4. - Geridina)
2011. júl. 22. 10:05

és mi van akkor ha a nyilatkozattétel nem történt meg, ennek hiányáról jegyzőkönyvben rögzített önkormányzati beszélgetés folyik? A hiány nem lett pótolva.


Mennyire van ebben szabad keze az önkormányzatnak? Főleg polgármesternek.....

4. geridina (válaszként erre: 3. - Debju)
2011. júl. 22. 10:00

Hát, ha magántulajdont is érint, viszont egy részet önkormányzati tulajdont is (pl. út, vagy partfal), akkor lehet ugye beadni a magánemberét is (de az önkormányzat adja be). Nálunk az előző helyemen pincéknél fordult ilyen elő, elég sok embert érintett.

Elvileg nem kell kötelezni a tulajdonost, hogy belefizessen, ha az önkormányzat vállalja. Nálunk úgy volt, hogy nyilatkozatot csináltam a magántulajdonosoknak, amiben nyertes pályázat esetén vállalja a rá eső rész önerejét. %-okról nem volt szó a nyilatkozatban, de azért a tulajdonosokkal közöltük, hogy ez nem biztos, hogy csak 10 %, lehet, hogy 30 %. Úgyhogy ezt jól tudod:)


Mi beadtuk a pályázatot, és előtte nyilatkoztattuk a tulajdonosokat. Mindegyik eljött testületi ülésre.


Hogy azóta hogy áll az ügy, nem tudom, már másik önormányzatnál dolgozom:)

3. debju (válaszként erre: 2. - Geridina)
2011. júl. 22. 09:57

Szia! :-)

Érthető, hogy támogatás esetén a magántulajdont érintő részhez hozzá kell járulnia az ingatlan tudlajdonosának. Mikor döntik el, hogy pntosan hány százalékban (tudomásom szerint 10-30-ig terjed)? Ennek vállalásáról mikor kell az ingatlan tulajdonosának nyilatkozni?

És ebből következően vannak még kérdésemi, csak nem akarom egyszerre zúdítani meg lehet, hogy egyikből kifolyólag kapok válszt másikra. :-)

2011. júl. 22. 09:53

Szia.

Kérdezz, megpróbálok segíteni.

2011. júl. 22. 09:44

Sziasztok!

Ha van valaki aki jártas esetleg ebben a témában (akár a munkája kapcsán, akár magánemberként köze van/volt hozzá) lenne néhány kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook