Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spenótot hogyan lehet finoman elkészíteni? fórum

Spenótot hogyan lehet finoman elkészíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. szept. 10. 21:01
Fokhagymás kevés vizben meg abálom, mikor puha turmixolom, majd egy kiskanál étkezési keményitőt felengedem tejjel és behabarom sózom borsozom. Felfőzőm.
51. forrest2010 (válaszként erre: 35. - Wagnerur)
2013. júl. 7. 14:17
Ez nem recept !
2012. okt. 6. 15:51
Én mozzarellát szoktam a főzelékbe beleolvasztani, isteni
49. era06 (válaszként erre: 1. - Edb6c38cef)
2012. okt. 6. 15:32
ilyen nem létezik :-)
2012. okt. 6. 15:17
Spenótos lasagne, spenótos-ricottás ravioli, spenótos-mozzarellás szendvics, saláta friss spenótlevelekkel: nálunk ezeket szeretik a gyerekek.
2012. okt. 6. 15:06

Hű, ez aztán az ízkavalkád! Fokhagymás rántás és cukor együtt!? Nekem nem menne le!

Nálam leginkább ahhoz hasonlít a kedvenc recept, amit godotravarva írt le, azzal a különbséggel, hogy én előtte felengedtetem a mirelit spenótot, és mind a tejjel, mind a tojással folytonosan kevergetem. Ha esetleg gyorsabban akarom sűríteni, a tejben megáztatott kis zsömlét is teszek bele. Ja, és fűszernek nálam csak só! Mellé pedig friss kenyér és rántott husi! És egy pohár sör! isteni!

2012. okt. 6. 09:23

Igaz a mondás: Ízlések és pofonok...

Ide tartozik a legtöbb étel.

Mindenkinek a maga szája íze szerinti a finom, a fórum címére reagálva.


Én, kétféleképpen készítem. Az alap mindkettőnél ugyanaz (fokhagymás rántás), majd az egyiket tejjel öntöm fel, cukrozom, míg a másikra tojást ütök, sózom, és addig párolom, amíg a tojás megdermed. Nekem az utóbbi a kedvencem.

45. NOA
2011. febr. 28. 10:35

Fokhagymás rántásra rátenni a spenótot..megforgatni bele bors , erőleveskocka, szerecsendió, felengdni tejjel, majd a végén nyers tojásokkal dusitani.


FenségSSSSSSSS:)

2011. febr. 27. 22:12
Spenótot nyersen is remekül el lehet készíteni, salátának tartármártással, illetve fokhagymával és bazsalikommal fűszerezve és paradicsommal "házasítva".. :)
2011. febr. 27. 20:37

A friss spenót valóban felülmúlhatatlan. Én képes vagyok egyenként leszárazni egy kilót. Aztán vajon szépen belenyomott fokhagymával megpirítom, sózom, borsozom, halhoz köretnek így natúrban fantasztikus, nem kell rántani meg semmi tejtermék bele.


Az olasz változat laktatóbb, ugyanígy meg kell pirítani vajon, még több fokhagymával és fehérborssal, majd a végén ricotta vagy pecorinó sajttal keverni, és ez mehet a tésztára.

Parmezánnal se rossz, de azzal inkább meghinteni érdemes a végén, és nem a dobzos darálttal, hanem a szépen vékony héjakra vágott igazival.

42. martin3 (válaszként erre: 24. - 68b1114f6e)
2011. febr. 27. 20:23

dehogy nincs! a legjobb a friss spenótból, isteni!

amúgy ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy mindegyik gyerkőcömnek a kedvence a spenót, a tökfőzelék és a kelkáposztafőzelék!!!!! na én ilyet sem hallottam még(én mind a 3-at utáltam gyerekkoromban, de most már biztos vagyok abban, hogy az elkészítésen múlik, mert mióta ezeket istenien csinálom(anyósomtól tanultam), nekem is a kedvenceim...anyukám meg pocsékul készítette, készíti őket a mai napig...bocsi anya..)

41. kumameya (válaszként erre: 7. - Edb6c38cef)
2011. febr. 27. 14:50
Mi bundas kenyerrel szoktuk enni, massal mar el sem tudom kepzelni :-)
2011. febr. 27. 13:15
Tésztára is finom a spenót, mártásnak, olyankor teszek bele 1-2 evőkanál krémsajtot.
39. Havran (válaszként erre: 35. - Wagnerur)
2011. febr. 27. 13:11
Pont most akartam irni,de jó,hogy ennyien szeretik,én nagyon imádom.Majd lehet egyszer te is megkedveled:))))))
38. anyuccci (válaszként erre: 35. - Wagnerur)
2011. febr. 27. 13:11

Ezt mond a gyerekeimnek....:)

Azt a receptet amit én írtam még a kislányom ovijának a konyhásnénije mondta.Amikor kiderült hogy vashiányos a lányzóm.

Mondta hogy ő már évek óta így készíti semmi extra és a gyerekek imádják!

És tényleg!!!!:)

2011. febr. 27. 13:09
Köszönöm a sok segitseget ezzel mar tudok mit kezdeni:) Majd ötvözöm öket.
2011. febr. 27. 13:09

Ezt a receptet egy kolleganőm mondta, nekem eddig ez vált be legjobban.


A fagyott spenót tömböt leöntöm kb annyi tejjel, amennyi a sepnót (pl. fél kilóhoz fél liter tej).

Sózom, borsozom, megfőzöm.

Végül fokhagymás rántást készítek, és azzal berántom.

Nekünk eddig ez vált be legjobban. (Bár én mindig idegenkedtem a tejbe áztatott kenyeres figurától, talán ezért is szeretjük a rántásosat jobban).

2011. febr. 27. 13:08

Olyan, hogy finom spenót márpedig nem létezik! :)

(Tudom, sokan fognak utálni ezért a kijelentésemért.)

34. Walnut
2011. febr. 27. 13:06

Szia!


Én imádom a spenótot, írok neked egy hagyományos, meg egy kicsit újszerűbb receptet, mindkettő nagyon egyszerű és finom.


1.) Hagyományosan:


Veszel egy zacskó mirelit spenótot (ha van friss, az még jobb, azt előtte pár pillanatra lobogva forró vízbe dobod, leszűröd, kicsit megvagdosod) - szóval a mirelitet kiolvasztod. Kis vajon világos rántást készítesz, rádobod a spenótot, sózod, átkevered, tejjel felengeded, összeforralod. A végén fokhagymával és/vagy feketeborssal ízesíted. Tulajdonképpen kész is. Anyukám ilyenkor még bele szokott tenni egy pohár tejfelt, melybe elkevert egy nyers tojást, és ezzel is összeforralta, pici cukor is mehetett még bele - de ezek nélkül is nagyon finom.


2.)


Ugyanúgy indítod, mint az előbbit (vajas rántás, rá a spenót), de itt tejszínnel ereszted fel és szerecsendióval ízesíted. Én ezt szoktam liszt nélkül is készíteni (tehát az olvasztott vajra csak a spenótot dobom rá), ekkor nagyon finom főtt tésztára mártásnak, ilyenkor reszelek rá egy kis parmezánt is! Isteni!

2011. febr. 27. 13:06

Sztem nem mindegy, hogy milyen spenótból készül. A lidl-ben lehet kapni fagyasztott Krémes spenótot, ami egész más mint a megszokott....isteni...

Én így készítem:

Vajon megpirítok egy kis fokhagymát, rántást csinálok, ráteszem a fagyott spenótot,közben fél liter tejet összeturmixolok 1 zsömlével és felöntötm a spenótot. Egyedül szépen elfő magába, néha kavargatni kell, só bors...és isteni...Sima spenóttal sztem nem finom, de a lidlis tényleg más.

32. Havran (válaszként erre: 28. - 3f54929e3a)
2011. febr. 27. 13:04
Lehet rántással is.
2011. febr. 27. 13:04

Én így csinálom:


Kevés rántást csinálok, néhány gerezd zúzott fokhagymát pirítok - vigyázva, hogy meg ne égjen -, felöntöm tejjel, beleteszem a spenót tömböt. Amikor elkezd felengedni pótolom a tejet, hogy ne legyen nagyon sűrű. Sózom, néhány nyers tojást ütök bele, elkeverem és kész is. Én imádom.

2011. febr. 27. 13:04

Úgy még nem készítettem...

De ez amit leírtam nagyon egyszerű.Én 4 tömbből szoktam csinálni és mindig el fogy.:)

Olyan még nem volt hogy spenótot kellett volna kidobnom!:)

29. Havran (válaszként erre: 23. - 3f54929e3a)
2011. febr. 27. 13:03
Elöször kéne hagyni,hogy kiengedjen,nehogy igy egyétek meg:))))))))))vagy lábosba tegyél pici vizet,tedd bele a spenotot és lassu tüzön hagyd ,úgy engedjen ki.Én csak fokhagymát teszek bele pici füszert,én igy imádok nem rontom el semmivel.De lehet akár tejszinnel is megcsinálni.
28. 3f54929e3a (válaszként erre: 26. - Anyuccci)
2011. febr. 27. 13:01
Es ugyanezt zsömle helyett lehet rantassal is?
2011. febr. 27. 13:00

Akkor mit kezdjek a tömbbös spenotommal????????

:)

2011. febr. 27. 13:00

Én úgy készítem hogy a megfagyott tömböt vagy tömböket bele teszem egy nagy lábosba.Leöntöm félig tejjel és lefedem.Hagyom hogy felolvadjon.

Közben vagy 2-3 zsömlét vagy ugyan ennyi szelet kenyeret tejbe áztatok.

Amikor teljesen felengedett a spenót fogom a kenyeret és össze törve belerakom.Ez sűríti be.

Török rá 4-5 gerezd fokhagymát meg sózom és kész.

Az én gyerekeim imádják!:)

25. Havran (válaszként erre: 24. - 68b1114f6e)
2011. febr. 27. 13:00
DEEEEEEEEEEEE VAAAAAAN!Én imádom.
2011. febr. 27. 12:59

Finom spenót főzelék?

Olyan nincs.:)

2011. febr. 27. 12:55
Egy recept is kellene mert annyi receptet olvastam a neten, hogy mar belezavarodtam a vegere es az lenne a bajom, hogy mirelit spenotom van es egy nagy tömbben van azzal mit kezdjek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook