Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek, ha nem vettek fel egyik megjelölt főiskolai szakra sem? fórum

Mit tegyek, ha nem vettek fel egyik megjelölt főiskolai szakra sem? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 24. 14:27
Hú, köszönöm mindenkinek a hasznos és gyors tanácsokat!! Sokat segített, már nem búsulok annyira, mert nem vettek fel. Ezerrel keresgélek az OKJ-s képzések között, remélem nem csúszok ki határidőből és oda legalább felvesznek. Külföldre nem mennék ki szívesen, nővérem most volt kint Angliában 8 és fél hónapig és nem mondanám, hogy sokat ért vele.
2011. júl. 22. 13:58

unokaöcsémet felvették annakidején, tandíjasra

elkezdte felvenni a diákhitelt

beteg lett, halasztott egy fél évet

és úszik a diákhitellel

kb a felénél tart, szakmája nincs, csak adóssága


jobban járt volna, ha elmegy egy okj-sra

13. Nyunya44 (válaszként erre: 1. - Hiroyuki)
2011. júl. 22. 13:32

Ne sajnáld, hogy nem vettek fel. Annak idején engem sem vettek fel, most már egyáltalán nem bánom.

Érdemes lenne valami OKJ-t elvégezned, 22éves korig ingyenes. És sokszor többet ér, mint egy főiskola. Sokkal jobban, tágabb körben tudod hasznosítani. Nézelődj a képzések között, biztos találsz olyat, ami tettszik neked.

2011. júl. 22. 11:59

Engem sem vettek fel anno. Akkor választottam egy egyéves OKJ-s tanfolyamot és idegenvezetői képesítést szereztem 3 nyelven :)

Aztán a következő évben felvettek, azóta meg már el is végeztem az egyetemet.

Én nem bánom, hogy nem vettek fel egyből...

2011. júl. 22. 11:11

menj dolgozni és gyűjts tandíjra

vgy valami másra

2011. júl. 22. 11:10
tanulj szakmát
2011. júl. 22. 11:10
Még pótfelvételin jeletkezhetsz valahova.
2011. júl. 22. 11:10
tanulj
2011. júl. 22. 07:19
Örülj, tanulj szakmát. Így, ha jövőre sem mész fősulira, sanszos lesz, hogy lesz majd munkát, míg diplomával valszeg nem lenne.
2011. júl. 22. 01:27
Menj okj-ra, vagy készülj újraérettségizni, esetleg tanulj nyelvet, kezdj el dolgozni. Vagy kimehetsz külföldre világot látni pl. aiesec-kel, ahhoz még főiskolásnak se kell lenned.
2011. júl. 22. 01:20
Menj Okjra,ha van olyan ami érdekel és mondjuk egy évig tart,és akkor jövőre úgy mehetsz egyetemre hogy pluszba van egy szakmád.(közben ha akarsz javíthatsz az érettségin)
2011. júl. 22. 01:09
Egyrészt valóban vannak pótfelvételik, másrészt vehetsz egy kreatívnyeltan nyelvcsomagot és a következő egy évben tanulj meg belőle kényelmesen egy nyelvet! Meglátod, hamar elröpül az az egy év..;o)
3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Hiroyuki)
2011. júl. 22. 00:49
lesznek potfelvételik figyeld majd a felvit
2011. júl. 22. 00:49
Teljesen kétségbe vagyok esve, meg voltam róla győződve, hogy felvesznek, jól álltam, 14 ponttal több pontom volt a tavalyi ponthatárnál, azonban idén 20 vagy annál több ponttal emelték a határt és így kicsúsztam egyetlen ponttal vagy 1-2-vel. Mit tegyek most? Ha valaki tudna valami tanácsot adni, nagyon hálás lennék.
2011. júl. 22. 00:48
Mit tegyek, ha nem vettek fel egyik megjelölt főiskolai szakra sem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook