Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres baba. 5 hós.nem fogad el mást....:s fórum

Tápszeres baba. 5 hós.nem fogad el mást....:s (beszélgetős fórum)


1 2
60. sysy66 (válaszként erre: 57. - Évi anyuka)
2011. júl. 27. 15:39
áá ennek olyan fémes ize volt..S:S::S
59. sysy66 (válaszként erre: 58. - Évi anyuka)
2011. júl. 27. 15:39
hülye kérdés.. hát persze de nem büdös hidd el, habár ha az ember elkésziti jobb odaadni egyszerre mert orák mulva lehet hogy az lesz:D
58. Évi anyuka (válaszként erre: 48. - Sysy66)
2011. júl. 27. 08:05
És a tápszert megkóstoltad?
2011. júl. 27. 08:05

Az anyatejről: akkor van rossz íze, pl keserű, ha az anya dohányzik.

A rendesen táplálkozó anyák teje édes.

56. Évi anyuka (válaszként erre: 52. - Egypt)
2011. júl. 27. 08:03

Azon a szón van a hangsúly, hogy JAVASOLJA. Vagyis ez csak egy tanács, vagy megfogadod vagy nem.

nekünk a gyerekorvos meg mást JAVASOLT és én azt követtem, amit ő tanácsolt. Vagyis 2 hónaposan adtam almát, répát, barackot,levét majd pürét majd 4 hónaposan krumplit, céklát egyéb zöldségeket, 5 hónaposan husit hozzá.


Én sem egyszerre zúdítottam rá a pöri-noki-savi ubit 3 hónaposan. A fokozatosság a lényeg!

2011. júl. 26. 23:40

Egypt, kérlek ne ítéld el azokat, akik korábban kezdték a hozzátáplálást. Mindenkinek szíve joga eldönteni. Èn sem írtam, hogy várni kell egy éves korig, talán rosszul értelmezted... Ezek szerint nálatok is állapítottak meg vashiányt? Egyébként én is kizárolagosan szoptatok még, de lassanként be fogom vezetni hamarosan az egy összetevös fözelékeket, mert a tej tápértéke kezdi nem kielégíteni a szükségleteket. Ezt többek között onnan veszem észre, hogy kislányom súlygyarapodása már nem olyan mértékü, mint korábban. Még egy dolog. Itt nálunk már rég nem vallják a 6 hónapos korig csak szoptassunk elvet, mert a lent írtakon kívül a praktikusság is hozzájárul a fokozatos hozzátáplálás bevezetéséhez. Ez pedig az elválasztás megkönnyítése. Ha van kedved és idöd, tanulmányozd át ezt módszert:

[link]

Ez a dortmundi táplálkozástudományi intézet hivatalos álláspontja... mely részletesen leírja, mikor és hogyan lehet bevezetni a szilárd ételek adását. Ez a módszer kezd elterjedni Magyarországon is.

Azért ajánlom figyelmedbe, hogy ne csak az érem egyik oldalát lásd...én sem a kisujjamból szopom az érveimet, mivel tudom, mekkora jelentösége van a baba fejlödése szempontjából a helyesen bevezett étkezésnek. Èppen ezért jártam utána ennek a témának és gyüjtöttem össze az információkat. De! Akárhogy is, a legalapvetöbb: az a fontos, hogy a mamának és babának is jó legyen. Ez egy csapatmunka...

54. egypt (válaszként erre: 47. - Zsanna84)
2011. júl. 26. 22:16

Az, hogy te megúsztad (eddig) allergia, emésztési gondok és egyebek nélkül, nem jelenti azt, hogy ez lenne a követendő példa, és hogy minden hasonlóképpen táplált csecsemő egészségesen felnőtt vagy felnőne. Kivételeket mindig lehet felhozni, érvelni viszont ezekkel nem lehet.

Én pl. tudnék nem egy ellenpéldát is, családból, mikor gondokat okozott a rossz hozzátáplálás.

53. egypt
2011. júl. 26. 22:13

Az átmeneti vashiányok pedig pár hét alatt rendeződnek maguktól.

Ha a baba nem sápadt, nem aluszékony, eszik és hízik rendesen, akkor nem számít, ha kevesebb kicsit a vasa. Túl van ez is aggódva. Mikor a gyerekorvos vasat írt a fiamnak (vérkép alapján), a hematológus főorvos csak legyintett rá. Azt mondta, fölösleges, de ha a gyerekorvos úgy gondolja, szedje csak, ártani nem árt.

52. egypt (válaszként erre: 50. - Athena1985)
2011. júl. 26. 22:10
A WHO is 6 hónapig kizárólagos szoptatást vagy tápszert javasol. Szerintem senki nem mondta, hogy egy éves korig várjunk vele.
51. Athena1985 (válaszként erre: 39. - Egypt)
2011. júl. 26. 19:16
Helyesen mondtad Egypt! A HELYTELEN hozzátáplálás! Nem zsíros kenyérrel kell kezdeni, hanem pl. almával és pürésített répával. Ezek nem allergének és kiválóan alkalmasak akár már 5 hónapos kortól.
50. Athena1985 (válaszként erre: 36. - Egypt)
2011. júl. 26. 19:12

Ezt onnan szedtem, hogy ezer és ezer tanulmány készült a hozzátáplálásról és az anyatej összetevöiröl. Az anyatej alapvetöen kevés vasat tartalmaz (0,5mg/l). Ez a csecsemö vasraktárával együtt OK, de 5 hónapos kortól ez a készlet kiürül, így az anyatej vastartalma nem fedezi megfelelöképpen ezt a szükségletet. Igaz, hozzá kell tenni, hogy a szilárd ételekböl rosszabbul szívodik fel, mint a tejciböl, de ez egy bizonyított tény. Nem is beszélve arról, hogy a csecsemö fejlödése sokban függ az édesanya táplálkozási szokásaitól. A vitaminok és ásványianyagok valóban jótékony hatással vannak a tej minöségére, de kérdés az, hány kismama szed ilyesmit? Èn igen, mert amúgy is vitaminmániás vagyok. Egyébként, ha nem fogadja el a baba, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem érett rá az emésztörendszere. Az anyatejes babáknál nehezebben megy amúgy is a szilárd ételekre való átállás.

A hozzátáplálás kezdésének nagy elve a fokozatosság. A WHO szerint a baba 1 éves koráig jelen kell lennie az anyatejes táplálásnak, de ez nem zárja ki, hogy emellett fokozatosan bevezessük a hozzátáplálást is, hogy a csecsemö szervezetének legyen ideje átállni a szilárd ételekre...

49. sysy66
2011. júl. 26. 18:50
ez az oldal kezd hasonlitani a tápi kontra anyatej konnrta hozzátápi linkre
48. sysy66
2011. júl. 26. 18:49
nem budos a tápszer.. nem tudom a barátnod milyet adott neki...én megkostoltam az anyatejet attol majdnem hánytam olyan szar----..persze nem a sajátomat mert az nemigen volt...
2011. júl. 26. 16:39

Mekkora vita van mindig ha a korai hozzátáplálás kerül valahol szóba!...

Én is egy hónaposan már bolti tejet kaptam,és korán elkezdte anyukám a hozzátáplálást,mert a tápszert nem voltam hajlandó megenni,és semmi bajom,se allergia,se más betegségek!

Azzal,hogy az anyatej a legjobb azzal egyetértek,azt is elismerem,hogy sok hasznos anyag van a tápszerben,annak ellenére hogy büdös,de én,és még sokan mások úgy véljük,hogy jót teszünk a gyermekeinkkel,ha korábban adunk nekik mást is,főleg,ha úgy látjuk,hogy a gyermek készen áll rá,és szereti az új ízeket!

46. egypt (válaszként erre: 44. - Évi anyuka)
2011. júl. 26. 15:09
Az is.
45. Évi anyuka (válaszként erre: 43. - Adali)
2011. júl. 26. 14:51
Miben? Mert sok mindent mondott.
44. Évi anyuka (válaszként erre: 42. - Egypt)
2011. júl. 26. 14:48

Hát most még nem, naná. De nem igaz, hogy kamasz korában nem fog enni egy hot-dogot, amiben van virsli, vagy nem iszik egy kólát.

És ha rá 10 évre felnőtt korában allergiás lesz, akkor azt már bármi okozhatta. Nem az az étel, amit megvett 26 évvel ezelőtt.

43. Adali
2011. júl. 26. 14:39
Egyptnek igaza van
42. egypt (válaszként erre: 41. - Évi anyuka)
2011. júl. 26. 14:37

Nem is adok a gyerekemnek ilyen ételeket.

Tényleg összefügg a hozzátáplálás és felnőttkori allergia, allergológustól tudom.

(Egyébként nem minden szeletelt kenyér tartósított.)

41. Évi anyuka (válaszként erre: 39. - Egypt)
2011. júl. 26. 14:30

Az ételek, amiket megeszünk tele vannak mindeféle adalékanyaggal, aromával, guar gumival, színezékkel. Ezek szintén kiválthatják az allergiát.

Ha felnőtt koromban leszek allergiás valamire, inkább ezektől a vacakoktól, ami a virsliben meg a szeletelt kenyérben van (tartósítószer) mint a babakorban kapott főzeléktől vagy tehéntejtől.

40. egypt
2011. júl. 26. 14:29
Az eredeti témához visszatérve: 6 hónapos korig nem is kéne más a babának anyatejen vagy tápszeren kívül. Ha nem fogadja el, nyilván nem véletlen, nem érett rá még az emésztőrendszere.
39. egypt (válaszként erre: 34. - Zsanna84)
2011. júl. 26. 14:27

Honnan tudod?

A helytelen hozzátáplálás nagyban felelős az allergiáért. Az allergia pedig nem feltétlenül azonnal jelentkezik, bármikor, akár felnőtt korban is előjöhet,és bizony nagyon is visszavezethető a babakori táplálkozásra. Semmit nem jelent, hogy egy babának egyelőre még semmi látható baja nincs.

38. Évi anyuka (válaszként erre: 36. - Egypt)
2011. júl. 26. 14:27
Ezt rengeteg helyen olvasni.
37. Évi anyuka (válaszként erre: 34. - Zsanna84)
2011. júl. 26. 14:26

A mi védőnőnk meg olyan, hogy kérdezve mondom neki, hogy most adtam neki ezt meg ezt, jól tettem.

Erre ő: igen, az úgy pont jó.


Szomszéd anyuka meg pont hogy nem adott neki azt amit én: és neki is ugyanígy felelt: igen, az úgy pont jó.


Ez azért vicces. :)


Meg egy-két védőnő anyukámat hívja fel tanácsért.... NA ne röhögtessenek már ki a 6 hónapos hozzátáplálással, mikor ezt ők könyvből tanulták. Én az anyai megérzésemmel többre megyek.

36. egypt (válaszként erre: 17. - Athena1985)
2011. júl. 26. 14:25
Honnan vetted ezt, hogy kiürülnek a készletek? Ha az anyuka szed rendesen vasat meg vitamint, az szépen bejut az anyatejbe, ráadásul az anyatejből hasznosul legjobban a vas.
35. Évi anyuka (válaszként erre: 31. - Zsanna84)
2011. júl. 26. 14:23

Én is ennek a híve vagyok. Milyen érdekes, hogy egyformán gondolkozunk :)

Pont ezt beszéltük a minap anyuval, hogy talán túl későn ismerik meg a babák a tejes dolgokat és ezért váltja ki az allergiát.

34. Zsanna84 (válaszként erre: 33. - Évi anyuka)
2011. júl. 26. 14:23

Ha netán allergiásak lennének,bármire,az tuti nem a hozzátáplálás miatt lenne!

Én akkor nevettem ki a védőnőt,mikor azt mondta,mikor 6 hónapos volt a fiam,hogy már adhatok neki glutén tartalmú dolgokat,mert most ez a "divat"!Most divat szerint etessek,vagy úgy hogy jó legyen a gyereknek?...vicces!:)

33. Évi anyuka (válaszként erre: 30. - Zsanna84)
2011. júl. 26. 14:19

Az enyém nagyobbik is lassan 7 éves :) El is vittem allergiatesztre, mert köhögött, és semmire nem allergiás :)

A köhögés meg más miatt volt.

32. Zsanna84 (válaszként erre: 25. - Évi anyuka)
2011. júl. 26. 14:17
Igen,nem vagyunk őrültek,mi így gondoljuk és kész,nem tudom ez másoknak miért baj,nem bántjuk a gyerekeket,sőt a legjobbat akarjuk nekik!
31. Zsanna84 (válaszként erre: 27. - Adali)
2011. júl. 26. 14:14

A permetekről meg annyit,hogy régen még durvább dolgokkal permeteztek mint most,mert dédim annó permetezett,és a belélegzett permetszer miatt kórházba is került,most azért ilyet nem hallani!

Ha másik oldalról nézzük,akkor azt hogy most ennyi allergiás gyerek van,az is okozhatja,hogy nagyon későn ismeri meg a gyerek pl a tejet,vagy a lisztet!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook