Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért forognak egyes kutyák minden ugatás után? fórum

Miért forognak egyes kutyák minden ugatás után? (beszélgetős fórum)


2016. febr. 20. 14:05
Lehet, hogy sokat vannak bezárva és így futkároznak, hogy edzésben maradjanak. Ez még játékos is, mert azt hiszik, valamit kergetnek, és sokszor el is kapják, úgyhogy még sikerélményük is van.
2016. febr. 20. 14:03
Én azt olvastam, ha kergetik a farkukat, annak valami pszichés oka van. Nem pozitív oka az biztos.
10. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - 5f0c73e70f)
2016. jan. 9. 19:01

Nem baj, hgy mar nem aktiv forum:)

Nekem is volt egy Bubu nevu kutyam es vmi puli-szeru volt, szval bizti igy van :)

2011. júl. 22. 17:16
Nézd a National-on a Csodálatos kutyadokit rengeted kérdésre megkapod a választ.
2011. júl. 22. 00:06

vagyis labradorokra jellemző,bocsi:"Bármennyire meglepő, a körömrágás ugyancsak a rendteremtés eszköze, nem 'öncsonkítás'. Nagyon ősi ösztön, az állatoknál is megfigyelhető. Minden állat igyekszik tisztán, rendben tartani szőrzetét, tollazatát. A család kedvence, a labrador kutya nagyon szelíd állat. Kisgyermekeseknek ezt a fajtát ajánlják, mert hiányzik belőle az agresszió. Nem támad, ő az a fajta kutya, 'aki' váratlan helyzetekre, 'stresszre' magába fordul, depressziós lesz. Tépelődik, hogyan oldja meg rosszra fordult kis életét. Köröm- és lábrágásba kezd, egészen az öncsonkításig. Ugyanaz a természetes mozdulat kismértékben a tisztálkodást szolgálja. Eltúlzott méretekben kényszeres rendteremtés. Ha az állat a váratlan helyzetet nem tudja jó irányba fordítani, azzal kezd foglalkozni, ami nem haladja meg erejét, amit befolyásolni tud: magát rendezgeti. Ezen a területen nincs éles választóvonal állat és ember között. Gondolkodás, koncentrált figyelem, unalom, lelki megrázkódtatás, izgalom, zavarodottság. Kísérőjelenségük a körömrágás az embernél is. De nemcsak a körmünket rágjuk: hajunkat, arcunkat piszkáljuk, sokan titokban az orrukat túrják. Ide tartozik a szakállsimogatás, a sebek lekapargatása, és még ezerféle apró mozdulat... Az ösztön nagyon mélyen gyökerezik. Éppen ezért pusztán akaraterővel nem lehet leszokni róla, legfeljebb kordában tartható. "

dr.Mórotz Kenéz

2011. júl. 22. 00:03
2011. júl. 21. 23:57
Remélem nem kényszerbetegség,mert a farokkergetés az is lehet,meg van olyan hogy szorongásában a lábát rágja a beteg kutya.Ez egy ösztön az állatoknál,a bunda rendbetétele,és ezt viszik túlzásba ilyen esetekben.Pl újfundlandi kutyák hajlamosak rá,azt olvastam.
2011. júl. 21. 23:16
mert olyankor ugy erzik h mar nem fernek a borukben! xD
2011. júl. 21. 22:56
Kergetik a saját farkukat...
3. 5f0c73e70f (válaszként erre: 1. - Georgeandi)
2011. júl. 21. 22:14
Terelő kutyákra jellemző. Vagy ha örökölte illetve eltanulta terelőtől.
2011. júl. 21. 20:26
szerintem, izgalom. az enyém legalábbis akkor csinálja, ha ugat és várja, hogy kinyissam az ajtót neki.
2011. júl. 21. 20:21
Ez valami betegség talán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook