Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Húgycsőhasadék fórum

Húgycsőhasadék (beszélgetős fórum)


5. Napocska73 (válaszként erre: 4. - G.g)
2007. nov. 6. 22:42

Az én kisfiamnak (17 hónapos) húgyuti refluxa van (VUR), III-IV. fokú, nem tudom, hogy az ugyanaz-e, mint a húgycső hasadék, nekünk ezt a kifejezést nem mondták. Neki mindkét oldalon egy-egy szakaszon tágabb a húgycsővezetéke, mint kéne, ezáltal visszafelé folyik a pisi időnként. Ez három hónapos korában derült ki, volt egy vesemedence gyulladása is, azóta vizeletfertőtlenítés céljából antibiotikumot szed mindennap. A visszafolyás a veséjét veszélyezteti, mert a pangó pisiben megteremnek a baktériumok, amik onnan könnyen támadják a veséket, amik közül az egyik ráadásul kisebb, mint a másik. Hamarosan meg fogják katéterezni és annak alapján döntik el az orvosok, hogy kell-e műtét vagy sem. Én is szívesen vennék beszámolókat ilyen vagy hasonló betegségben szenvedőktől vagy szüleiktől, vagy ilyenből gyógyultaktól.

Ti melyik orvoshoz jártok?

4. g.g
2007. okt. 30. 13:57
Köszi az eddigieket. Valaki , akinek személyes tapasztalata van a gyerkőce révén??
2007. okt. 29. 13:25

Szia!


Ilyesmi tapasztalattal nem rendelkezem, de ezen az oldalon: [link]

elég sokmindent írnak róla.


Remélem minden oké lesz a kisfiaddal!

2. g.g
2007. okt. 29. 13:18
Sziasztok. Kérdezni szeretném hogy van itt olyan szülő, akinek a a kisfia húgycsűhasadékkal született? Az én picim most 1,5 éves és várni fog rá egy műtét / ez miatt/. Mesélnétek a műtétről vagy a lábadozásról .Köszi.
1. g.g
2007. okt. 29. 13:16
Húgycsőhasadék

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook