Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35 napnál hosszabb ciklus, terhesség fórum

35 napnál hosszabb ciklus, terhesség (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 20. 09:24
Ha van még ilyen témában tapasztalatotok kérlek írjatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!
35. Kriszti1212 (válaszként erre: 34. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 27. 20:06
9hónapig 33-62napos ciklusokkal. Mindig változóan jött. Pedig azt mondták szülés után rendszereződik, de ez nem történt meg.
34. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 33. - Kriszti1212)
2011. júl. 27. 19:11

Mennyi ideig próbálkoztatok?

Gratulálok! Köszi a választ!

33. Kriszti1212 (válaszként erre: 32. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 27. 08:00
Szerintem mindenképpen nehezebb. Én hőmérőztem is, meg próbáltam odafigyelni az ovulációs időszakra. Soha nem tudtam belőni a helyét, mert nekem még csak abban az időszakban hasszurkálásom sem volt. Igazából csak a jószerencsémben bíztam. Sikeresen :) Remélem hamarosan nektek is összejön a baba!
2011. júl. 26. 17:50
Várok még tapasztalatokat,arról,hogy hosszú ciklus esetén milyen a teherbeesés. Nehezebb,könnyebb?
31. Bcicus (válaszként erre: 30. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 23. 00:20
Először nálam derült ki, hogy baj van, de nem megfelelően kezelték, aztán kiderült a páromnál a baj, így csináltak 3 lombikot nélkül, hogy a bajom kezelték volna, miután majdnem megöltek és felkerestem az Mensmetnist, kiderült, hogy kezelhető a bajom, kezelték után pontos ciklusaim lettek, de így is lombik kellett mert a páromnak csk úgy lehtett babáj. Nekem így már lehetett volna spontán babám,d e természetesen én a páromtól akartam gyerket.
30. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 29. - Bcicus)
2011. júl. 22. 22:16

Köszi az infót,azt hiszem elkezdjük az orvosi procedúrát.

Egy valamit nem értek. Miért téged kezeltek,ha a párod miatt volt szükség a lombikra?

29. Bcicus (válaszként erre: 27. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 22. 15:06
Nagyon megízható és nagyon ért hozzá, mindent elmagyaráz. Ő a legjobb ebben a témában én 3 év után kerültem hozzá 3 siekrtelen lombik után, miután a 3.nál majdnem megöltek az orvosok. Ő kicsizsgált, kiderült, hoyg tök felesleges volt a 3 lombik mert esély nem volt a sikerre semennyi. EL kezdett kezelni. 3 hónap múlva tökéetes ciklusaim lettek stabil peteéréssel, mikor azt modnta, most már mehetünk lombikra mert siekrülnie kell, elmentünk és 1 sejtem lett csak, de sikerült és most itt sirdogál a szomszéd szobában. (nekünk a párom miatt kell a lombik)
28. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 24. - A8972e6228)
2011. júl. 22. 09:32
Felháborító,hogy ilyen orvosok vannak!! Jó,hogy nem törődtél bele.
27. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2011. júl. 22. 09:30

Hamarosan elkezdem a kivizsgálásokat. Már egyszer-kétszer elkezdtem,closty lett a vége. Sajnos akkor teljesen sokkot kaptam ,ahogy bántak velem. Az utolsó rendes volt(akiről írtam),de nála is voltak kétségeim,aztán elegem lett ,hogy mindig késett a rendeléséről 2 vagy ennél is több órát. Késése miatt ledarálta a betegeit.

Rendes megbízható akit ajánlasz?

2011. júl. 22. 07:41
Van pcos fórum,sztem érdemes lenne bele kukkantanod. Aranyos,segítőkész csajok vannak ott. Én is ott kértem anno tanácsot.
25. a8972e6228 (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2011. júl. 22. 07:30

Nekem nem párosult Ir-rel,és nem kellett diétáznom sem. Ennek a pcos-nek is vannak fokozatai. Nekem a hormonjaim se voltak annyira eltérőek a normálistól.

Nekem ezek a tüneteim voltak:

-rendszertelen,hosszú ciklus

- ciszták,nincs peteérés

- szőrösödés az állon

A papírjaimra ezt írták, Steril I,pcos

Aztán kezdődtek a kivizsgálások,hogy mehessünk inszemre,de semmi gyógyszert nem kaptam.

24. a8972e6228 (válaszként erre: 22. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 22. 07:25

Elmentem kivizsgáltatni magam a Kaáliba,mert azt mondták,hogy inszemináció lesz. Aztán a petevezeték átjárhatósági elött természetes úton megfogantak. :-) Elötte 1 évvel kaptam a clostyt,amit 2 hónap sikertelenség után abba is hagytam. 8hónapig ittam ezt a teakeveréket,ami segített. Én nem diétáztam,sőt híztam 5 kilót,mielött terhes lettem. ami jól jött a hányós időszakba,mert akkor sokat fogytam.

Sztem érdemes elmenni egy meddőségi klinikára,ahol alaposan kivizsgálnak,és ha teherbe esel,akkor is oda figyelnek rád. Nekem mázlim volt,hogy épp a kivizsgálások alatt lettem terhes,mert szükség volt az első hetekben egy kis hormon pótlásra,különben elvetéltem volna.

Először a sima nődökit hívtam fel,hogy nagyon fáj a hasam,erre csak annyit mondott,hogy első terhesség vagy meg marad vagy nem. Kedves!!! Szerencsére a Kaáliba egyből behívtak,és már adták is az utrogestant,mert a ismerték a kortörténetem,és nekik nem az a filozófiájuk,hogy majd lesz másik. 10.hét után abba is hagyhattam az utrogestant,és azóta is szépen fejlődnek a babák.

23. Bcicus (válaszként erre: 21. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 21. 23:27

A pcos egyáltláan nem azonos a kövérséggel, rengeteg kimondottan vékony pcos van. Viszont lehet kezelni és kell is, mert h nem kezelik cukorbeteg leszel. Enni 5-ször kell egy nap, de meg van szabva hogy mit lehet. Én is a verseny sport abbahagyása után híztam meg.

Mindenképpen inzulinvizsgáltaton kéne csinálttnod.

Nagyon komolyan kell venni a diétát (mondom én aki a terhesség végén és azóta iszonyatosan elhíztam, mert abbahagytam és zaválok, de mihamarabb vissza kell állnom). Ha godnolod arról tudok küldeni anyagot. Az, hoyg prof semmi nem jelent, sajna sok nagy prof sem ért ehez a beteséghez. Ez egyébként sem nőgyógyászati betegség, hanem endokrin.

Jelentkezz be a Mensmentisbe Tűű dokihoz ő segít rajtad, hidd el.

22. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 19. - A8972e6228)
2011. júl. 21. 23:23
Orvosi segítséggel,kezeléssel is próbálkoztatok? Gratulálok az ikrekhez! Köszi!!
21. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 20. - Bcicus)
2011. júl. 21. 23:19

Nem tudom mi az a merkcforminnal,még sehol sem hallottam róla.

A pco a túlsúly miatt lenne? Nekem cystákra fogta az orvos. Nem értem különben,hogy túlsúly=pco? Én 68-70 kg között szoktam lenni 170 magassággal. Akkor minden kövér nő pco-s lenne? Sok túlsúlyos anyukát,sőt nagydarabokat is szoktam látni.

Mikor 60kg voltam,akkor sem volt rendben a menstruációm,átlagosan 3 havonta jött meg. Gyógyszerrel sikerült rendszeresíteni.

Tornász,röplabdás voltam versenyszinten,na meg nagy bicajozós,de letört a porcom a térdembe és a műtéteim miatt nem tudtam lábra állni,ekkor híztam meg,hírtelen. Eddig arra gyanakodtam,hogy ez borította fel a hormonjaimat.

Nekem a dokim (aki prof és elismert orvos,tanár) azt mondta nem tudja a tudomány,hogy miért és honnan alakul ki a pco és nem lehet megszüntetni,csak együtt lehet élni vele. Azt tudom,hogy szokott segíteni a diéta,de nem tudom mitévő legyek ezen a téren. Keveset eszem,olyan munkám van,hogy nincs is időm rá és 7-8 órát végigtalpalom,rohangálok. Ha a napi két vagy egy étkezésemet kihagynám,nem lenne energiám dolgozni.Ma is 11kor ettem utoljára,most meg 23 óra is elmúlt. Köszi az infót,megnézem mi is az a merkcformin.

20. Bcicus (válaszként erre: 1. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 21. 18:56
És a pcos-edet kezelik merkcforminnal és diétával, mert anélkül ne reménykedj.
19. a8972e6228 (válaszként erre: 1. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 21. 13:05

Szia!


Nekem is pcos-t állapítottak meg. 2 évig próbálkoztunk,de most 32 hetes ikerterhes vok. :-)

65-80 napos ciklusaim voltak,aztán ittam a fogamzás teakeveréket,ami lerövidítette 30-45 nap közé,és így sikerültek a babák.

Nagyon sok nőnek van pco-ja,nem kell megijedni,lesz babád. Én figyeltem a peteérést ovu teszttel,hogy le ne maradjunk róla,mert nem volt minden ciklusban. A dokik általában clostilbegyt tablettát szoktak felírni,nekem ez nem segített,de mivel neked szabályosak a ciklusaid,ezért lehet,hogy segítene.

Sok sikert!

18. leonee (válaszként erre: 10. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 21. 11:50

Én rengeteg mindent próbáltam. Málnalevél-palástfű teát, ez annyira nem jött be nekem. Cickafark teát, de ez meg nem igazán volt jó, mert abban sok az ösztrogén, és elvileg a sok ösztrogén okozhatja a peteérés késését, mivel elnyomhatja a progeszteront.

FLP babaprogramot is próbáltam, 1 hónapig éreztem a hatását, de utána már nem, és sokba is került.

Aviva torna fél évig, na ez szerintem tök jól beállította a ciklusomat, amig csináltam, utána kaptam 1-2 hormont, ami miatt a tornát nem lehetett csinálni.

Kaptam clostylbegitet is, meg tüszőrepesztő szurit, volt ciklusmonitorozás, peteérés, stb, de akkor nem jött össze a baba.

Tavaly derült ki az inzulin rezisztanciám, akkor kezdtem diétázni, kb. 1 éve, meg kaptam gyógyszert, de amúgy a ciklusom ettől sem lett 28 napos, hanem kb. 33 naposra ált be. És 7-8 hónap diéta után fogant meg a baba, természetes úton, pont mielőtt kezdtük volna az inszemet, mert mást nem találtak nálunk, csak nekem az IR-t. összességében 3,5 év volt, mire baba lett, de nekem nagy valószínűséggel az IR miatt nem jött össze, hiába volt peteérés, ha a progeszteron mindig leesett a várható mensi idején.

17. Nirvi (válaszként erre: 15. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 21. 10:48

Köszi! Azért még nem merem 100%-ban beleélni magam, pont a vetélés miatt...de nagyon bízok benne, hogy minden rendben lesz!


Amúgy már én is nagyon meguntam az állandó figyelgetést az utóbbi hónapokban és mi is inkább a 2-3 naponta szexet választottuk. Úgy néz ki, ez volt a leghatásosabb:)


Remélem nektek is hamarosan sikerül!! Drukkolok!

16. Kriszti1212 (válaszként erre: 11. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 21. 10:47

Azt elfelejtettem, hogy már van egy kisfiam, ő nem sokára 2éves lesz. Ő véletlenül jött, nem számítottunk rá. A kistesóval viszont jó 8-9hónapig próbálkoztunk. Én mondjuk a hőmérőzést egy ideig csináltam, de meguntam. Ovu tesztet sose vettem, csak reménykedtem.

Köszönjük :)

15. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 12. - Nirvi)
2011. júl. 21. 10:45
Gratula a babához. Szerencsés vagy! Én is hőmérőzök,de 36.5nél sosem magasabb. Mi most a 3-4 naponta együttléttel próbálkozunk.
14. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 12. - Nirvi)
2011. júl. 21. 10:41

Köszi,hogy megosztottad.

Figyelem önmagam,néha én is azt gondoltam,hogy megéreztem a nyilalásokat.

Most például a nyákot figyelem,de nem tudom a nyúlós,tojásfehérje az mire utal.

13. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 6. - Pmjudit)
2011. júl. 21. 10:37
Gratulálok!
12. Nirvi (válaszként erre: 9. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 21. 10:36

Sajnos tényleg nem minden doki foglalkozik vele, csak ha nagyon muszáj. Nekem talán egyszer lett pozitív az ovutesztem, pedig több hónapot végigteszteltem kíváncsiságból. De mégsem akkor lettem terhes, amikor az pozi lett:) Vettem ezt a PG/53 mikroszkópot is, az meg egy darabig egyáltalán nem volt pozi, utána meg mindig ha kellett, ha nem:) Úgyhogy nekem ezek nem jöttek be:) A hőmet is próbáltam mérni, de soha nem tudtam ugyan abban az időben:D így mindig mást mértem...soha nem ment 36.3 fölé...:D

Nem tudom, hogy mikor volt pé-m, bár a mostani terhességnél elvileg tudom:) Mert most éreztem is, jelei is voltak. De előtte nem sokszor éreztem, lehet csak azért mert annyira nem is figyeltem magam.

Úgyhogy lehet, hogy van pé-d, nyugi. Amúgy meg már nagyon sok nőnek nem középidőben van a peteérés, lehet akár egyből mensi előtt, akár egyből utána...főleg ha valakinek rendszertelen a ciklusa.

11. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 5. - Kriszti1212)
2011. júl. 21. 10:36

Köszönöm!

Nálad is arra lennék kíváncsi, mennyi ideig próbálkoztatok?

Jó egészséget kívánok Nektek!

10. 6584b5e8f3 (válaszként erre: 2. - Leonee)
2011. júl. 21. 10:33
Milyen hamar sikerült a baba? Volt valami segített?
2011. júl. 21. 10:30

Köszönöm Mindenkinek a hozzászólást! Nagyon örülök,hogy többen is rácáfoltok. A kismamik remélem jól vagytok! És gratulálok!


Én azt vettem észre a dokikon,hogy a rendszertelen ciklussal nekem nem akartak foglalkozni. Azt mondták,majd ha gyereket akar. Kaptam norcolutot,de ezzel elintézték. A terhességet meg clostyval akarták. Én kiváltottam a clostyt,de még hittem benne,hogy enélkül is sikerül,ha adok magamnak időt. Addigra elegem lett a dokikból. Közben fogytam is és a lelkivilágomat is derüsebbre állítottam. Most a peteérést számolgatom,de tanácstalan vagyok. A megadott értékek alapján ma van,de az ovuteszt még nem elég erős. A hőm 36.2 volt tegnap reggel,ma 36.5. És ezért gondolkodtam el azon,hogy talán nincs is peteérésem.

8. Nirvi (válaszként erre: 1. - 6584b5e8f3)
2011. júl. 21. 10:13

Szia!

Nekem régen elég hosszú ciklusaim voltak, sőt volt, hogy 2 hónapig nem jött meg. A doki azt mondta, hogy nincs pé-m és hogy nem is lesz gyerekem amíg nem kezeljük. Nem szedtem semmit, mert várni akartam még. Rá fél évre terhes lettem. Igaz, az első terhességem vetéléssel végződött, de aztán eltel nem egészen egy év és ismét terhes lettem. A kisfiam most 2 éves lesz. Aztán nekem a szülés után állt be 31. naposra a ciklusom(+/-3 nap)

Úgyhogy semmi sem lehetetlen. Igaz, hogy vártunk 2 évet kb. de spontán összejött a baba. Lehet mi szerencsések voltunk, nem mindenkinek jön össze ilyen "hamar" rendszertelen ciklus mellett.

Most pedig várjuk a kistesót, 8 hetes terhes vagyok:) Ő 8 hónap próbálkozás után jött össze:)

7. 5d58fc17fc (válaszként erre: 4. - 5d58fc17fc)
2011. júl. 21. 10:12
35-40 bocs
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook