Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. fórum

Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
322. 0c7cb4959f (válaszként erre: 319. - Rizsa31)
2011. aug. 31. 07:23
Bulimia szerintem az. Mondjuk az mennyiben kényszeres, ha nem eszik valaki, nem tudom eldönteni. Gondolok itt az anorexiára.
321. rizsa31 (válaszként erre: 313. - E31f48b5f6)
2011. aug. 30. 23:01

Az szarul esik,hogy mi vagyunk a többi hülye,aki az egyiknek tanácsot ad,és ráadásul nem is igaz amit erről ír Bv.


Az jutott eszembe Faház,hogy én már eljutottam arra a pontra,hogy néztem magam videón(kényszercselekvést),és kb mint egy Chaplin-imitátor...röhögtem saját magamon.

320. rizsa31 (válaszként erre: 317. - Macskanita)
2011. aug. 30. 22:55
Kényszere akad Namilesznek,kíváncsi lennék,milyen jellegű.
319. rizsa31 (válaszként erre: 311. - 0c7cb4959f)
2011. aug. 30. 22:53

Ez érdekes kérdés,a férjemnek fölolvastam.Az evés ösztön vagy létszükséglet?

A körömrágás pl. ösztön.

Az evés viszont létszükséglet.

Az evést egy kényszeres nem tudja úgy túlzásba vinni,mint mondjuk a körömrágást.

Bár van a bulimia,meg étkezési rituálék.

2011. aug. 30. 20:45
Szia Macskanita! Miert vontad vissza a naplod nezesi jogat? Igaz nem neztem bele 1 honapja, de nem azert, mert nem erdekelt, hanem allas es üzletkeresessel voltam elfoglalva.
317. Macskanita (válaszként erre: 316. - E705905164)
2011. aug. 30. 19:53
mi akad?
2011. aug. 30. 18:41
most jutott eszembe,hogy akad:D
2011. aug. 30. 18:11
még annyi, hogy aki mások baján szórakozik, általában az élettől többszörösen meg fogja kapni, de úgy is kell!!!
314. Macskanita (válaszként erre: 313. - E31f48b5f6)
2011. aug. 30. 18:10

aztamindenit!!!!!!

az ilyen primitív embereknek csak egy hét kényszeres állapotot kívánok, a keményebbik formájából.

nem többet!

bele is döglenének a nagyképű pofájukkal. Kis hü...e

2011. aug. 30. 17:38

Köszönni esetleg???

Hülye aki mondja!!!


:P


Majd sírok ríjok, mert te dilis vagy, na persze!!!

Ha ilyen problémád van, az nem fórum téma, hanem orvoshoz kell fordulni egy szakemberhez. Majd pont a többi hülye ad tanácsot, mi?? Gondolkodj már, te idióta.


* Hülye majom! Ne a kényszeres fórumban vicceskedjél. Üdv



Ez a levélváltás zajlott közöttünk Blodevica-val.

Az a gáz, hogy rengeteg ilyen kretén van a környezetünkben is. Rohadjanak meg mind.

312. e31f48b5f6 (válaszként erre: 311. - 0c7cb4959f)
2011. aug. 30. 17:20
Hülye kretén. Szórakozz máshol, ez komoly fórum és egyáltalán nem vicces.
2011. aug. 30. 16:50
Igen most van, éhes vagyok. És ez most szörnyen kínoz! :)))
310. e31f48b5f6 (válaszként erre: 298. - Lemonchello)
2011. aug. 30. 16:31
A körömrágásra nagyon jó megoldás a műköröm. Én mindig is rágtam. 10 éve egyszer csináltattam és azóta nem rágom. Illetve van amikor rámjön, de meg tudom állni.
309. strangel (válaszként erre: 308. - Rizsa31)
2011. aug. 30. 14:21
Szép napot! Jó kis folytatás lett:),hasznos információkkal. Örülök neki,hogy folytattad. Amúgy én egy amerikai dermatillomániás lánytól kaptam az első segítségemet,saját oldala,blogja van,és amikor rá döbbentem,hogy ez a bőrnyomkodás bizony Ocd,neki írtam először. Ő is azt a tanácsot adta,hogy le kell írnom,mikor,hol és,ha tudom miért is pusztítom a bőröm.(amúgy a stresszlabda ötlete is tőle származik) A mikor és a hol nem okozott gondot,de a miértre már több időt kellett szánnom....és két hónap alatt ez is segített abban,hogy most már értem a kényszercselekvésemet.Én is írtam füzetbe,minden gondolatomat ezzel kapcsolatban leírtam,(párom vidéken dolgozott akkor 2 hetet,így csak ezzel foglalkoztam)és hetek alatt rájöttem,hogy mik a kényszergondolataim....akkor fogtam bele kétszer is egy bőrpiszkálás abbahagyása című projectbe.Hatásos módszer az írás,sok mindenre rá jöttem így magammal kapcsolatban. Most itt írom a naplóm...nem írok már a füzetbe. Viszont lefogom írni összesítve az összes kényszercselekvésem,és gondolatomat egy lapra. Nekem a füzet abban segített,hogy fel ismerjem ezeket. Tegnap meg pakoltam az asztalon,és mindent valamiért párhuzamosan rakosgattam,de felismertem ,hogy ennek semmi értelme,és szétromboltam a túlzott rendet:) Nagyon jó érzés volt. Mindennek így kéne véget vetnem. ( a pakolászás,rendezgetés nagy mániám,párom is ki van tőle.)Várom a cikk folytatását is:)
308. rizsa31 (válaszként erre: 304. - Strangel)
2011. aug. 30. 10:54

Én nappal és tudatosan csikorgatom a fogam,sajnos.

Nekem is bejön a leírás,viszont én füzetbe/naplóba írom,így a kidobás nem megoldható.

Az arcpakolás tényleg jó,nekem is bejön.


Megjelent szombaton a 2. részem,és másodikán jön a 3.

2011. aug. 29. 08:57

mondom én:-)

:-((((((((

2011. aug. 29. 08:57
hajrá csajok, ismét egy új nap, leszámolni megint akényszerekkel!!!:-))))))))))))
305. strangel (válaszként erre: 298. - Lemonchello)
2011. aug. 29. 08:53
Szia Lemonchello! Ne hagyd abba a gyakorlást!! Én papírcetlin is rögzítem a hirtelen felbukkanó negatív,"nem az enyém" gondolataimat,és átfordítom őket pozitív irányba gondolatban(Pl:csúnya vagyok-szép vagyok),majd kidobom a cetlit. Nekem most ez segít:),mert így nem jutok el a kényszercselekvésemig,és tényleg működik! Ez is gondolatstop.De a stop magában is működik toll meg papír nélkül is. HAJRÁ!:)
2011. aug. 29. 08:42

Szia rizsa31! Köszönöm,hogy írtál:) Hát valami ilyesmi lehetett párommal is,mint a férjeddel,egy idő után le esett neki,hogy piszkálom a bőröm,azóta mindig rám is szól,de nem tudta ezt hova tenni,vagy ő se akarta el ismerni,hogy ez nem normális...(így jöttek a bőrgyógyászok egy ideig)és azzal,hogy 2 hónapja kimondtam a dolgot,azzal még inkább rontottam a szitun,mert így neki is szembe kellett néznie azzal,hogy sajnos nem normális a barátnője,bármennyire is szeretné,hogy az legyek. De az leszek:)


Most éppen jó útra terelem a késztetéseim,a gondolatstop nekem be jön,meg agykontrollban is utazom újra.(régebben gyakoroltam,és akkortájt nem volt ennyire durva ez a kényszeresség,sőt boldog voltam)) És képzeld az arcpakolásos ötletedet alkalmazom:),az arcomhoz éppen ezért nem nyúlkálok jó ideje,mert még jót is tesz neki.


Húha,és írtál a fogcsikorgatásról....na ezt meg még nem igazán tisztáztam magamban. Én álmomban csikorgatok,volt ,hogy a fogaim hangja behatolt az álmomba,és erre keltem...párom szerint folyamatosan visszatérő dolog. De nappal nem jut ilyesmi eszembe,bár van még egy hülye cselekvésem,ami a munkahelyemen alakult ki(mert ott,ha feszült voltam nem mehettem el bőrt piszkálni):szóval a nyelvemmel birizgálom a a felső fogsoromat,ha ideges vagyok,és sokan is vannak körülöttem,vagy ha épp nem otthon vagyok.(pl:metrón azt hiszem,hogy bámulnak,a bőröm miatt,és már piszkálom is a fogam,mert azt hiszem zombinak tartanak az emberek,és egyből rá feszülök erre a gondolatra) Próbálok erről is leszokni,mert ezt olyan "öregnénis" dolognak tartom,mármint sokszor láttam így időseket,hogy a szájukkal,fogukkal "játszanak"....és az motivál,most,hogy éppen ezért én nem csinálhatom ezt 26 évesen...Most így írás közben esik le ,hogy a fogbirizgálás a bőrnyomkodásom megfelelője,akkor,ha nem egyedül vagyok. Amúgy te álmodban is csikorogtatsz? Mert azt tényleg nem "én" teszem,mert alszok közben....vagy ez a fogbirizgálás miatt van? A fogbirizgálásom új keletű,az elmúlt fél évben kezdett rám jönni,mert elég sokat idegeskedtem a munkahelyemen. Köszönöm a doktort is ,akit írtál,utána nézek! Bár még mindig bízok magamban,mert ez a Hatodik napom komolyabb bőrkárosítás nélkül!:) Részletek a naplómban:) Szép napot!

303. strangel (válaszként erre: 299. - Macskanita)
2011. aug. 29. 07:55

"ezzel nem értek egyet...sajnos eljön az a pont, amikor ezt titokban nem lehet csinálni, akarva-akaratlan észreveszi a környezet...azon a ponton, amikor már rituálészerűen csinálja a beteg a kényszercselekvéseit."


Hát ez az!! DE a családomból Anyukám,meg öcsém is még mindig azt hiszi,hogy bőrproblémáim vannak,ők ott voltak a kezdeteknél. A páromnak meg ennyi idő alatt feltűntek a fürdőszobai eltűnéseim...,tehát nem 2 hónapja tud erről a gondról,csak nem tudta hova tenni ezt...meg én is rá pakoltam a szitura,azzal, hogy egy jó darabig bőrbetegségek kutatásával töltöttem a napjaim...és volt ,hogy úgy beleéltem magam ebbe,hogy azt el se hinnétek....talán csak kifogásokat kerestem:( A volt munkahelyemen meg teljesen sikerült eltitkolnom...bár nehéz volt,meg kellett hozzá néhány hazugság is....bár igazából nem szándékosan kezdtem el hazugságokat gyártani a bőrömről. Csak sok volt a kérdés...meg valahogy úgy látom magamat emiatt utólag,hogy mintha AZ a valaki ,aki nyomkodja a bőrét nem én lennék,mert közben a másik strangel mindig a kiutat kereste(bőrbetegségeket kutatott,krémeket vásárolt,bőrgyógyászhoz járt),de hiába...mert a normális strangel nem akarta be ismerni magának azt,hogy itt más a baj...itt kezdődött a titkolózás.(de sose volt tudatos) De végre rájöttem és fel ismertem a gondot,és így végre véget is ért az önkéntelen kifogásaim sora. Nem tartom magam hazugnak,nem is vagyok az:) Lehet ,hogy így akart fogva tartani ez az egész...meg még van egy két dolog,de arról majd a naplómban írok. Amúgy egyszer úgyis ki kell mondani mindenkinek ,hogy mi a helyzet,csak nekem se volt fogalmam arról,hogy mi is az az OCD...így tényleg a kényszereim börtönébe zártam magam...úgy,hogy közben fel se tűnt.

302. rizsa31 (válaszként erre: 301. - Rizsa31)
2011. aug. 25. 23:04
Akkor körömrágósoknak lehet a manikűrt érdemes kipróbálni a keserű körömlakk előtt?
301. rizsa31 (válaszként erre: 295. - Strangel)
2011. aug. 25. 23:00

Mórotz doktor OCD-ben nyomul,azon kevés doki közé tartozik az országban aki ért OCD kezeléséhez.Mondjuk a maszek rendelésére nem könnyű bejutni,előre szólok.:/


Strangel,ezek szerint mikor nyomkodsz,akkor rendezgeted magad...csak egy kicsit túlzásba viszed?:)

Amúgy megértelek,mert én is csinálok egyéb önsértő magatartást:csikorgatom a fogam.(Ezeket megtalálod a 21. hsz-ben a Y-BOCS tesztben.)A dokimmal ezen még el se kezdtünk dolgozni,egyelőre pótmegoldást használok:csináltattam egy műanyag fogvédőt,amit éjszakára,meg reggel/este ha rámjön az ötperc beteszek,és azon kicsikorgatom magam...:)Amúgy az állkapcsot,feszülő arcidegeket is lazítja,és ez egészségileg is jót tesz.

Körömrágósoknak van a keserű körömlakk.Bőrcsipkedés ellen is biztos van valami...pl kezdd el kozmetikázni gyorsan a bőröd,ha jön a kényszer,leradírozd/fölteszel rá egy bazi vastag pakolást,menj le a kozmetikusodhoz masszíroztatni,és ez még hasznos is.Ahogy a doki mondja,ez egy ősi ösztön,tehát ne szegülj neki ellen,hanem inkább tereld jó útra a késztetést.Én legalábbis ennek az elvnek vagyok a híve,pl a szeméttel kapcsolatos kényszerem vezetett arra,hogy most már rendesen szelektálva gyűjtöm a szemetet.

Amúgy bediliznék,ha a férjem arcáról nem nyomkodhatnám ki esténként azt az 1-2 bazi nagy mitesszert ami képződik neki naponta-kétnaponta,úgy hogy megértelek ez tényleg természetes igény,és unatkozok mert ugye gyorsan kész van,majd inkább megmasszírozom az arcát!.

A kognitív technikák is jók lesznek(gondolatstop és társai),bár nekem 1-2 hónap volt mire igazán belejöttem a gyakorlásukba.

300. rizsa31 (válaszként erre: 295. - Strangel)
2011. aug. 25. 22:37

Sziasztok!,a mobilnetünk egész héten punnyadt,most tudok csak írni.


Én a férjem előtt nem titkoltam,mert látta ahogy tapperolom a kerti út melletti dolgokat,de ő meggyőzte magát,hogy ez normális.A többiekkel alig taliztam,és előttük nem csináltam semmi ilyesmit,"csak" rágódtam belül.


Strangel,a párod rendes hogy elment veled bőrgyógyászhoz,de érdekes hogy csakis bőrproblémában gondolkodott,és nem tűnt föl neki hogy nyomkodod magad.Ezért nem tartom igazságosnak az ukázt,inkább vmi elbeszélgetést javasolnék neki,hogy ő mennyire szeret téged,van-e alapja,hogy te attól félsz vele kapcsolatban amitől.


Egy idézet egy hoxa fórumról:

"Miért forognak egyes kutyák minden ugatás után? 8. (Állatok nálatok) 2011-07-22 00:06

vagyis labradorokra jellemző,bocsi:"Bármennyire meglepő, a körömrágás ugyancsak a rendteremtés eszköze, nem 'öncsonkítás'. Nagyon ősi ösztön, az állatoknál is megfigyelhető. Minden állat igyekszik tisztán, rendben tartani szőrzetét, tollazatát. A család kedvence, a labrador kutya nagyon szelíd állat. Kisgyermekeseknek ezt a fajtát ajánlják, mert hiányzik belőle az agresszió. Nem támad, ő az a fajta kutya, 'aki' váratlan helyzetekre, 'stresszre' magába fordul, depressziós lesz. Tépelődik, hogyan oldja meg rosszra fordult kis életét. Köröm- és lábrágásba kezd, egészen az öncsonkításig. Ugyanaz a természetes mozdulat kismértékben a tisztálkodást szolgálja. Eltúlzott méretekben kényszeres rendteremtés. Ha az állat a váratlan helyzetet nem tudja jó irányba fordítani, azzal kezd foglalkozni, ami nem haladja meg erejét, amit befolyásolni tud: magát rendezgeti. Ezen a területen nincs éles választóvonal állat és ember között. Gondolkodás, koncentrált figyelem, unalom, lelki megrázkódtatás, izgalom, zavarodottság. Kísérőjelenségük a körömrágás az embernél is. De nemcsak a körmünket rágjuk: hajunkat, arcunkat piszkáljuk, sokan titokban az orrukat túrják. Ide tartozik a szakállsimogatás, a sebek lekapargatása, és még ezerféle apró mozdulat... Az ösztön nagyon mélyen gyökerezik. Éppen ezért pusztán akaraterővel nem lehet leszokni róla, legfeljebb kordában tartható. "

dr.Mórotz Kenéz


[link]

299. Macskanita (válaszként erre: 295. - Strangel)
2011. aug. 25. 20:43

"Az a másik probléma a kényszerbetegséggel, hogy a legtöbben titokban tartják a cselekvéseiket"


ezzel nem értek egyet...sajnos eljön az a pont, amikor ezt titokban nem lehet csinálni, akarva-akaratlan észreveszi a környezet...azon aponton, amikor már rituálészerűen csinálja a beteg a kényszercselekvéseit.

Ott már nincs titkolózás, önámítás, csinálnia kell, bárhol van, és bárki látja,. mert ha nem teszi, olyan szorongás kapja el, hogy úgy érzi beleőrül.

Szerintem:-)

addig jó, amíg ez az állapot nem alakul ki.

298. Lemonchello (válaszként erre: 295. - Strangel)
2011. aug. 25. 19:10

Azt kell,hogy mondjam be jön ez a STOP dolog!:)

Kipróbáltam kaparni akartam az ujjamon a bőrt ki mondtam,hogy stop és nem akartam mondani egy belső hang mondta,hogy ezt nem szabad állj le és abba hagytam:)

Tudom ez így furán hangzik de igaz:)

2.meg a körmömet próbáltam megint rágni és megszólalt a stop szó:) és már el is vettem a számtól az ujjamat :)

297. ydaviki
2011. aug. 25. 19:01
Az jutott most eszembe, hogy gyerekkorom óta számolok, ha valamit szedek a kertből, vagy csinálok valamit azon veszem észre magam néha, hogy egyesével vagy kettesével számolok. Ez is az? Kényszer? most olvastam itt a fórumon róla. És a hajtekergetés is? Ha álmos vagyok csavargatok a hajamat.
296. ydaviki
2011. aug. 25. 18:57
Sajnos kényszergondolataim nekem is vannak, de rosszabb, ha írok róla. Súlyos depim volt 3 éve, stb. De ha titeket olvaslak megkönnyebbülök, hogy más is küzd ilyen ördögi dologgal, és mindjárt könnyebb. Sokat olvasok e témában, nem szedek már másfél éve semmi gyógyszert, igaz bő 1 évig szedtem csak. Nagy akaraterőt kíván, hogy tereljem a gondolataimat, ha előtör, mert iszonyatos érzést vált ki. A szorongás, depi hozta ki, addig soha nem voltak kényszeres gondolataim. MOst is csak egy van és az néha bejön a fejembe , iszonyatos. Attól féltem tőle, hogy bekövetkezik, beteljesedik.
295. strangel (válaszként erre: 294. - Lemonchello)
2011. aug. 25. 17:36
Az a baj,hogy én is magamtól jöttem rá,hogy kényszerbetegségben szenvedek,és 7 év(jobb,meg rosszabb időszakaim voltak) után én is most töröm ezen a fejem,mármint az orvosi segítségen.Csak nem nagyon vannak magyar oldalakon infók a dermatillomániáról.(bár a lényege ugyanaz,mint a kórós körömrágásnak,meg a hajtépegetésnek) Az a másik probléma a kényszerbetegséggel,hogy a legtöbben titokban tartják a cselekvéseiket. (én pl. titkoltam a bőr nyomkodós rituáléimat,sőt még magamnak is hazudtam,különféle bőrbetegségekkel magyaráztam a dolgokat)Most meg kifelé másznék az egészből,második napja nem érek a bőrömhöz,mindenféle dolgokkal terelem elfelé a figyelmem.(amúgy a gépelés tökéletesen leköti a kezem:))Nézz utána ennek:gondolat stop. Ez például nagyon jól hasznosítható technika a kényszergondolatok megállítására. De írok ám a naplómba is,remélem nagyon sok sikeres napról számolok majd be benne:)
294. Lemonchello (válaszként erre: 293. - Strangel)
2011. aug. 25. 17:19

Köszönöm,igen utána olvastam találtam pár érdekes dolgot.

Súlyosbodhat esetleg a helyzet annyira,hogy mondjuk,érdemes lenne ezzel felkeresni egy orvost?

Lelkitúrkászra gondoltam:)

293. strangel (válaszként erre: 292. - Lemonchello)
2011. aug. 25. 14:53

Szia! Lehet egy cipőben járunk,de én sajnos durvábban nyomom,mert a a bőrömet szedem szét,amúgy mint látod hasonló dolgok miatt....Ezt olvasd:KÖRÖMRÁGÁS - LELKI OKAI


Bár a körömrágás többnyire gyermekekre jellemző, felnőtt korban is jelentkezhet. A rágás a külvilággal szembeni feszültségek és agressziók külső megnyilvánulása. A felsőbb tekintélytől (apától, anyától, tanártól, főnöktől vagy idősebb testvértől) elszenvedett valódi vagy vélt igazságtalan bánásmód következtében agresszív indulatok (méreg, düh, harag) ébrednek az egyénben, ezeket azon­ban el kell fojtania. A legszívesebben visszaütne, de nem meri megtenni.


Így szerintem máris érthető ez a szokásod:) Legyen szép napod!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook