Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. fórum

Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
22. rizsa31 (válaszként erre: 12. - Diorissimo88)
2011. júl. 21. 13:48
MissMimi fórumtársam attól félt minap,hogy átörökíthet-e a kényszerbetegségre való hajlamon kívül autizmust a születendő gyerekeire.Azt írtuk neki,hogy ahhoz OCD-n kívül több kellhet(nem tudom),pl védőoltás ilyesmik is előidézhetik.
21. rizsa31 (válaszként erre: 14. - Jérce-forma)
2011. júl. 21. 13:44

Yale-Brown Obszessziv-Kompulziv Skála (Y-BOCS)


1.)Agresszív kényszergondolatok

Félelem attól,hogy kárt teszek magamban.

Félek attól,hogy kárt teszek másban.

Erőszakos vagy ijesztő képek.

Félek attól,hogy obszcén,sértő megjegyzéseket teszek.

Félek attól,hogy vmi. zavarbaejtőt teszek.

Félek attól,hogy nem kívánt indulatok hatására cselekszek(pl.megsebesít egy barátot)

Félek attól,hogy ellopok dolgokat.

Félelem attól,hogy gondatlanságból kárt tesz valakiben.(pl.gázolás)

Félelem attól,hogy az én hibámból valami rettenetes történik(pl.tűz,rablás)

Egyéb

2.)Kontaminációs kényszergondolatok

A test kiválasztási termékeivel és váladékaival (széklet,vizelet,nyál)kapcsolatos félelmek,gondolatok.

Félelem a piszoktól,baktériumoktól

Túlzott félelem a környezeti szennyeződéstől(pl.azbesztiózis,sugárzás,mérgező hulladékok)

Túlzott aggodalom egyes háztartási cikkekkel kapcsolatban(pl.tisztító,oldószerek)

Állatoktól való túlzott félelem(pl.bogaraktól)

Ragadós dolgok zavarják

Aggodalom attól,hogy a szennyeződéstől beteg lesz

Attól való félelem,hogy másokat megbetegít valami kiterjedt szennyeződéssel(agresszív)

Csak attól való félelem,hogy ez utóbbi milyen érzést kelt

Egyéb

3.)Szexuális kényszergondolatok

Tiltott vagy perverz szexuális gondolatok,fantáziák,indulatok

Gyermekekkel kapcsolatos vagy inceszt gondolatok

Homoszexualitással kapcsolatos kényszergondolatok

Agresszív szexuális magatartás másokkal

Egyéb

4.)Gyűjtögetés,felhalmozás

5.)Vallásos kényszergondolatok

Szentségtöréssel,istenkáromlással kapcsolatos gondolatok

Túlzottan aggódok amiatt,hogy mi a jó,mi a rossz,túlzott moralizálás.

6.)Szimmetriával,pontossággal kapcsolatos kgond.-ok

Mágikus gondolkodással(pl. valakit baj ér,ha valami nincs a helyén)/Mágikus gondolkodás nélkül

7.)Testi kényszergondolatok

Betegségekkel kapcsolatos aggodalmak

Túlzott aggodalom bizonyos testrészei miatt,vagy azok külleme miatt

8.)Takaritási,tisztogatási kényszercselekvések

Túlzott vagy szertartásos kézmosások

Túlzott vagy szertartásos zuhanyozás,fürdés,fogmosás,tisztálkodás vagy toalett rutin

Háztartási vagy egyéb tárgyak tisztítása

Egyéb olyan tevékenység,ami arra irányul,hogy megelőzze vagy elhárítsa az érintkezést valami szennyeződéssel

Egyéb

9.)Ellenőrző kényszercselekvések

Zárakat,tűzhelyet,vizet,gázt ellenőrzöm.

Annak az ellenőrzése,hogy nem tett/tesz kárt másokban

Annak ellenőrzése,hogy nem tett/tesz kárt magában

Annak ellenőrzése,hogy nem történt/történik valami rettenetes

Annak ellenőrzése,hogy nem hibázott

Testi kényszergondolatokkal kapcsolatos ellenőrzések

Egyéb

10.)Ismétlési rituálék

Újraírok,újraolvasok.

Napi rutincselekvéseket ismétlek(ajtón kilépni,bejönni,felállni,leülni).

Egyéb

11.)Megszámolási kényszerek

12.)Rendezgetési,sorbarakási kényszercselekvések

13.)Gyűjtögetés,felhalmozás kényszercselekvések

14.)Egyéb kgond.-ok

Túlzott igény arra,hogy emlékezzek vmire.

Félek bizonyos dolgok kimondásától.

Attól való félelem,hogy valamit nem helyesen mond

Félek attól,hogy elveszitek dolgokat.

Betolakodó hangok,szavak,zene

Bizonyos zajok/hangok zavarják

Számbabonák.(3)

A színeknek különleges jelntőséget tulajdonít

Babonás félelmek

Egyéb

15.)Egyéb(vegyes) kényszercselekvések

Mentális rituálék

Túlzott listakészítés

Késztetés arra,hogy megérintsek,megütögessen,megdörzsöljön dolgokat.

Pislogással,tekintéssel kapcsolatos rituálék

Cselekvések annak érdekében ,hogy ne tegyen kárt magában,másokban,vagy ne legyenek rettenetes következmények

Rituális étkezési szokások

Babonás viselkedés

Trichotillomania(hajhúzkodás,hajtépés)

Egyéb önsértő magatartás(fogcsikorgatás)

Egyéb


Ha bármely tünetet észrevetted magadon,az még nem baj,onnantól kezdve van valami,ha túl sokszor csinálod,és zavarja az életvezetésedet.

20. rizsa31 (válaszként erre: 18. - 45f2f5f4f7)
2011. júl. 21. 13:36
Neked és westsidegirl-nek:nem tudom,hogy egy órát kell-e elvennie a napból,inkább azt mondanám,hogy akkortól,mikor zavarja az életvezetésed.
2011. júl. 21. 13:12
bar tudtom szerint, akkor nevezheto kenyszer betegsegnek, ha a napbol egy meghatarozott idot (talan 1 ora?) igenybe vesz.
2011. júl. 21. 12:56
Nekem csak annyi, hogy állandóan ellenőrzöm magam. Pl: bezártam e az ajtót, elzártam e a vizet, gázt, lezártam e a kocsit.- Legutóbb pl leparkoltam a kórháznál, és képes voltam visszamenni, pedig úgy emlékeztem, bezártam.
17. rizsa31 (válaszként erre: 5. - Binky)
2011. júl. 21. 12:52
Egy-két váratlan fordulatot tudok ígérni,izgis lesz.Most írom.
2011. júl. 21. 12:50

persze

gyerekkoromban is megvolt, el is neveztem "erintgetos betegsegnek" -es ha nem csinaltam az "kátyvá" volt es ram jot a "gágyáli"

Valahanyszor elmentem valami mellett, erintgetnem kellett, legtobszor olyan helyeken amit nehez volt elerni.


Kessobb ez visszahuzodott, de akkor elojottek a kenyszergondolatok.

Legtobszor ezek agresszivak, vagy nagyon szexualisak.

Eleg kellemetlen, mikor komolyan beszelgetek valakivel, es eros gondoltaim vannak, hogy szetlocsantjam az agyat egy fejszevel..mocskos dolgokat mondjak, meg ilynek.

Kellemetlen, mert mindig ramjon a rohoges toluk, es a masik meg azt sem tudja mi bajom. Megsem mondhatom el, hogy epp azon kacagok, hogy bedoblak a Temzebe..:(


*amugy idoszakosan jonnek ezek is elo..

15. rizsa31 (válaszként erre: 2. - Survivor3)
2011. júl. 21. 12:50
Sziasztok!Survivor és a többiek,ez a betegség tényleg egy hányadék!Mondom ezt úgy,hogy hiszek abban,hogy minden betegség üzen vmit,és dolgozom rajta stb.,stb...De akkor is egy f.s!Ezt csak az tudja,aki már átélte!PET vizsgálatokkal kimutatták,hogy a félelem központunk hiperaktív,és ezzel kell együttélnünk mindennap!Gondolom,ha vki ki tudná próbálni csak úgy,sírva könyörögne 1 nap után,hogy legyen vége,mi is,csak hát mi nem tudunk kiszállni olyan egyszerűen.
2011. júl. 21. 12:46

Szia!

Nem tudom, hogy az enyém ide sorolandó-e, de mindenképpen kényszeres és gyakran gyötrő probléma. Tulajdonképpen a gondolataimról szól, akármit hallok (pl. tv-ben, utcán, stb.) hajlamos vagyok a fejemben "elrendezni", tehát elképzelem, hogy hogy választanám el a betűket, hogy jól nézzen ki és megfeleljen a helyesírás szabályainak is. Gyakran konkrét ábrákat formázok a szavakból a gondolataimban. Ez viccesnek tűnhet, de ez már szinte megrögzöttségemmé vált, folyton ezeken rágódik az agyam. Nem rég sikerült pár hétre abbahagynom, de megint azt veszem észre, hogy ezt csinálom. Apróságnak tűnhet, de iszonyat zavaró lesz, szinte érzem, ahogy már megfájdul tőle a fejem.

2011. júl. 21. 12:33

nincs


a cikkre rátérve a világvégén én is gondolkodtam,de mindegy ..élvezzük az életet,mert sosem tudni mennyi van még vissza:D

2011. júl. 21. 12:18

Nekem gyerekkorom óta vannak, mióta csak az eszemet tudom. Időnként felerősödnek, aztán vannak időszakok mikor kevésbé jön elő, de el nem múlik teljesen. Legutóbb szorongásos pánikrohamokká nőtte ki magát, akkor fordultam orvoshoz, aki Helex-et írt fel, egy évig szedtem, tavasszal sikerült letennem. Most viszonylag jól vagyok.

Nekem az autók rendszámainak mánikus leolvasása van meg gyerekkorom óta, meg a páratlan számokat nem bírom elviselni sokszor, mindennek párosnak kell lennie. Fogmosáskor mindig ugyanúgy, ugyanannyiszor öblítek rituálisan, meg még van egypár. :)

Én is azt érzem, hogy ha nem így csinálom, valami baj fog történni.Tudom, hogy kóros, de már megtanultam együtt élni vele.:( No meg sokszor elterelik a figyelmemet az autista lurkóim mániái. :)

Kissé terhelt család vagyunk...:D

2011. júl. 21. 11:32
igen vannak
10. a284cbe523 (válaszként erre: 6. - 07c4794583)
2011. júl. 21. 11:31
Nem, nem kell beutaló! Fel lehet hívni és időpontot egyeztetni.
2011. júl. 21. 11:15

igen,már ha az annak nevezhető,hogy nem bírom,ki hogy ne ropogtassam a nyakamat....:S

borzasztóan szenvedek,és 2 napig nem is csináltam,de....:S

2011. júl. 21. 11:14

Borzaszto egy betegseg,foleg hosszutavon...nem is tudom,h hogyan lehet ezt elviselni.Olyan ez mintha az agyadat nem te iranyitanad.Meg kell tenned..mert ha nem teszed,elkap az a merhetetlen szorongas.....Remelem pozitivan fog bejefezodni a torteneted!



En a szorongasomra szedtem szorongascsokkentot,amikor a doki mondta h abbahagyhatom (de fokozatosan) akkor elkovettem egy hibat es hirtelen egyik naprol a masikra hagytam el.

Pont ebben az idopontban hallottam egy tortenet,ami annyira megrazott h kenyszeres gondolataim lettek.


Biztos vagyok benne,h a gyogyszer abbahagyasa valtotta kimivel elotte ilyen jeleggu problemam nem volt.

Borzalmas volt,talan az egesz szorongasos betegsegem nem ert fel azzal a par hette(honappal) mint ami akkor volt.

Egyszeruen nem tudtam osszeegyeztetni a gondolataimat a valosaggal.Remalom volt az egesz.Hala Istennek elmult magatol.



Csak azert irtam le,h masok is lassak h egy gyogyszer elhagyasa is tud ilyen tuneteket produkalni.Nem szabad meggondondolatlanul cselekedni.

2011. júl. 21. 11:13

Nekem is voltak..nagyon súlyosak..de tudtam,hogy mitől fog elmúlni..hála mára mindet(talán egy két(egészségesnek mondott dolgog ami még belefér kivételével)elhagytam..:)

Várom a folytatást!

6. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - A284cbe523)
2011. júl. 21. 11:13
a TB által támogatott ideggyógyászatra a háziorvos utal be
2011. júl. 21. 11:06
Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, és erőteljesen bízok a happy end-ben. :)
2011. júl. 21. 10:57

Sajna nem a háziorvoshoz kellett volna menni, hanem pszichológushoz, vagy pszichiáterhez. Ez közismert pszichés probléma és rengetegen küzdenek vele a világon.


Tévé műsorokat készítettek és készítenek a mai napig, mert az embereket érdekli. Nyilván egy régi trauma okozta, okozza, de annak feltárásához és a gyógyulás útjára lépéshez szakember segítsége szükséges. Sajna a háziorvos (tisztelet a kivételnek) olykor még egy náthát is képes félrediagnosztizálni, de ugye abból azért nagy baj nem lehet...


Pszicho doki kell ide

2011. júl. 21. 10:53
szia! nekem vannak is ..én is tudom milyen, sajnos
2011. júl. 21. 10:43

Szia!

Tudom milyen, nekem is voltak....vannak.

2011. júl. 21. 10:08
Kényszerbetegségem rövid története, azért, hogy segítsek olyan sorstársaimnak, akik ebben szenvednek, de nem tudnak róla. Én sem tudtam, hogy létezik ilyen betegség, pedig már 17 évesen jelentkezett nálam először, és tartott 23 éves koromig. Aztán 8 évre eltűnt, ami szuper volt (akkor mentem férjhez, házunk lett, révbe értem, bár nem volt munkám, és szinte remeteként éltem), majd másfél éve hirtelen felbukkant.

Ugrás a teljes írásra: Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook