Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. fórum

Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1.

82. rizsa31 (válaszként erre: 51. - Vikica76)
2011. júl. 21. 23:52

Amúgy érdekes,hogy annak ellenére,hogy tudom,mit jelent a dolog,azt akinek más kényszere van mint nekem,irigylem,hogy én bezzeg erről a kicsiségről,hogy le tudnék állni!:)

Isten őrizze meg a jó szokásodat,hogy humorral is próbálod fűszerezni a nehézségeket,mert az tényleg sokat segít.És az őszinteség is,hogy ezt bevallod!Faház vmit félreértett,pedig rögtön írtad,hogy érintettséged okán nevettél.

81. rizsa31 (válaszként erre: 78. - Macskanita)
2011. júl. 21. 23:28

Amúgy szerintem se kényszer.Brad,inkább maximalizmusnak nevezném,legalábbis magamhoz képest.:)

Esetleg a betegségek elképzelése,ami mondjuk nem jó,ha tényleg megbetegedéshez vezet.

80. rizsa31 (válaszként erre: 74. - Brad)
2011. júl. 21. 23:24

Meg állítólag a mosógépnek se jó,mert csak habzik.ezt a függönyigazítást vmelyik hoxás fórumban olvastam már.:)

Nálam érdekes mód,teljes mértékben hiányoznak a tisztogatási kényszerek,nekem ellenőrzés és ismétlés a jellemző,plusz a rágódás.

79. Brad (válaszként erre: 78. - Macskanita)
2011. júl. 21. 22:19

Lehet ahogy öregszik az ember... megismeri a vilagot es a környezetet amiben el...

majd kialakul ez a valami.

78. Macskanita (válaszként erre: 77. - Brad)
2011. júl. 21. 22:14

nem kényszer ez, az fix, azért is írtam,. hogy ez kicsit összetettebb nálam is sajnos, a miértje adolgoknak. Tudod van egy 3 és fél éves pici fiacskám, sokszor elnézem, ahogy koszos maszatos homokos kezével csócsálja a fornettis pogácsát a játszótéren, jóízűen, boldogan!!!És semmi baja tőle persze...

Hát ez van

77. Brad (válaszként erre: 76. - Macskanita)
2011. júl. 21. 22:11

en kerek szivoszalat. :D meg van becsomagolt ´mekis´ szivoszal a taskamban. :D


Jah hat en sem nyulok a szendvicsemhez, csak itthon. :)


de ez nem hinnem, hogy kenyszer, csak nem akarok herpeszes, holyagos (kiskorunkban sokszor elkaptunk a szankban levö, gennyes holyagos betegseget), ferges lenni...


wöööö... hideg raz amikor ezt igy leirom :)

2011. júl. 21. 22:05
ja, és képtelen vagyok más poharából inni, én sem, van 3 hely a városban, ahol hajlandó vagyok a kávét meginni, de ennyi:-)saját munkahelyemen sem:-)
75. Macskanita (válaszként erre: 74. - Brad)
2011. júl. 21. 22:04

Brad tisztaságmániás vagy?

ja, ugyanezek rólam is elmondható...képzeld kocsmában dolgozom, minden egyes ember pohara után fertőtlenítem a kezem, fúj, meg a pénz után is mosom...kicsit nehézkes, de megcsinálom:-(

enni az úgy megy, hogy kisikálom a körmöm, és zacskóval, vagy szalvétával fogom meg a szendvicset, mert koszosnak érzem akezem.Amúgy én is irtózom a busztól, a pénztől, a bolti kosaraktól, a zacskótól, meg mindentől, de n

álam ez kicsit összetettebb:-(

74. Brad (válaszként erre: 72. - Rizsa31)
2011. júl. 21. 21:59

hat ha a fertötlenitösdi dolgot nem szamitjuk kenyszernek, akkor nincs.

Mosoporbol es mosogatoszerböl kepes voltam rengeteget hasznalni, de a baratom leszoktatott rola. Azt hittem az a jo, ha jo sokkal csinalom, es akkor tiszta lesz. Pedig csak több hal döglik meg töle...


A függöny viszont szepen kell alljon, ha van a szobaban ahol alszom, vagyok... Azt azert megigazitom meg idegen helyen is :D

73. Brad (válaszként erre: 62. - Timycat)
2011. júl. 21. 21:36

en fertötlenitek mindig. Marmint a kezemet. Ha utazom vonaton van nalam: kezfertötlenitö gel, fertötlenitö kendö (Bando vagy mi a neve), meg fertötlenitö foly.szappan (gyogy.tari).


Meg eleg sokszor mosok ruhakat magas höfokon(mar ram lett szolva)...


En a penzt rühellem. Volt amikor sok-sok penzzel kellett dolgoznom. Mindenkinek elrendeltem az üzletben a fertötlenitö kezmosast! Ha valaki megbetegedett, lefujtunk mindent fertötlenitövel. (mondjuk drogeria voltunk, muszaj volt)


Nem eszem mas kesevel, villajaval, kanalaval. Nem iszom bele senki poharaba, üvegebe. Meg a szüleimebe sem, csak es kizarolag a paromeba. Senki maseba nem.


De en ezt nem erzem betegesnek. Ovatossagnak neveznem. Annyi gombas körmü buszsofört latni, hogy jujj... meg ki tudja erted... meg a svedek is a penzt fogdossak... fuj. Szerintem ez normalis...

72. rizsa31 (válaszként erre: 70. - Brad)
2011. júl. 21. 21:29

Mert van egy ilyesmi kényszergondolat:

7. )Testi kényszergondolatok

Betegségekkel kapcsolatos aggodalmak.

Túlzott aggodalom bizonyos testrészei miatt, vagy azok külleme miatt.

Más kényszeres tüneted nincs,ha jól értem?

71. rizsa31 (válaszként erre: 48. - Evawitch)
2011. júl. 21. 21:27
Jé,ezt a becsavarodok-dolgot már olvastam valakinél,asszem az index fórumban.Semmivel nem gázosabbak a kényszereid,mint mondjuk nekem.Nekem is van egy zsákkal.
70. Brad (válaszként erre: 67. - Rizsa31)
2011. júl. 21. 21:26

addig szinezgettem (szenvedtem) vele, amig konkret tüneteket nem produkaltam. Volt, hogy több honapig kepes voltam szepen kialakitani egy betegseget.


miert?

69. rizsa31 (válaszként erre: 62. - Timycat)
2011. júl. 21. 21:20
A bevásárlás nehéz lehet neked.A kézmosás nem ártott a bőrödnek?
68. rizsa31 (válaszként erre: 66. - Spicispaci)
2011. júl. 21. 21:15
Ha leírod,hogy mi is az,az még nem reklámozás.Nem fújunk be Hoxának.:)
67. rizsa31 (válaszként erre: 50. - Brad)
2011. júl. 21. 21:14
Én még azt szeretném kérdezni,hogy ha eszedbe jut egy betegség,akkor rohansz-e orvoshoz vizsgálatokra,vagy csak úgy magadba kiszínezed,hogy milyen volna az agyvérzés,agydaganat stb?
66. spicispaci (válaszként erre: 60. - Macskanita)
2011. júl. 21. 21:09
Ez nagyon jo kerdes. Tudod minden agyban döl el es en azt hiszem, vagy akarom,hogy igen arra is segitsen. Meg mint mondtam a nadi. De tenyleg nem akarom reklamozni, azt ugye nem is lehet, de azt hiszem,hogy mindennel együtt veve, most jobb.
65. Brad (válaszként erre: 57. - Macskanita)
2011. júl. 21. 19:52
most mondjam azt, hogy: akkor jo? :)
64. mentaldr. (válaszként erre: 49. - Brad)
2011. júl. 21. 18:56
Nem, ez nem kényszerbetegség.
63. timycat (válaszként erre: 62. - Timycat)
2011. júl. 21. 18:54
de pánik nem tör rám, meg kényszerképzeteim sincsenek
2011. júl. 21. 18:53

jaj, jobban oda kell magamra figyelni... eddig engem nem zavart, párom meg tolerálta. Én takarítok és fertőtlenítek mindent, mindig; napjában vagy 200szor kezet mosok, van hogy egymás után többször, nem szeretek megfogni olyan dolgokat, amit előttem már más megfogott pl a bevásárlókocsi/kosár számomra rémálom és meg vannak az ágyazási rituáléim is. Amire csak a fórumot olvasva döbbentem rá, hogy tényleg... ha látok egy számot (többjegyűt) akkor mindig összeadom a számjegyeket, ha páratlan akkor az nem tetszik, de ha 5tel osztható akkor "örülök" neki...

Engem ezek még nem zavartak annyira, meg már el is hagytam a vonalra nem lépek, meg a papucs beállítós heppjeimet... de most picit aggódom... :S

2011. júl. 21. 18:16
egy nem kezelt kényszerbetegség súlyos "szövődményeket " hozhat magával az évek folyamán...sajnos.
60. Macskanita (válaszként erre: 56. - Spicispaci)
2011. júl. 21. 18:13

jobbulást!!!

A pánikra adott bogyók segítenek fékezni a kényszeres dolgokat???

59. Macskanita (válaszként erre: 48. - Evawitch)
2011. júl. 21. 18:12
normális vagy...ha elfajul a dolog, hogy ezek a cselekedetek fokozódnak, vagy kitöltik a mindennapjaidat, szerintem fordulj orvoshoz. Normális vagy, csak lehet hogy beteg.
58. Macskanita (válaszként erre: 49. - Brad)
2011. júl. 21. 18:10
ez pánikbetegség.az sem jobb, csak kezelhetőbb
57. Macskanita (válaszként erre: 49. - Brad)
2011. júl. 21. 18:09
ez nem kényszerbetegség szerencsédre.Amúgy nagyon sok kényszerbetegség társul pánikbetegséggel is sajnos.
2011. júl. 21. 17:33
Nagyon örülök ennek a topiknak. Igy mar rajöttem, hogy nem csak en vagyok ilyen. Hal isten mar csökkentek a tapogatos dolgaim, de meg van belöle egy-par. En jelenleg a **val probalkozom,hogy egy kicsit egesz mas szemszögböl nezzem az eletem. Remelem sikerülni fog, valoszinü ha engem is idöben elvittek volna, akkor lehet,ma nem lenne ez, de ezt nem tudhatjuk. Igy szedem a panikbetegsegre adott bogyokamat, söt le is csökkentem es egyszer remelem el is hagyom.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2011. júl. 21. 17:26
OK. Nehéz dolog ez :-(
54. e31f48b5f6 (válaszként erre: 53. - Vikica76)
2011. júl. 21. 17:24
Sajnos nagyon is értem.
53. Vikica76 (válaszként erre: 52. - E31f48b5f6)
2011. júl. 21. 17:24

Ha értenéd amit írok...

Nem azért nevettem én sem, mert olyan baromi vicces.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook