Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. fórum

Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kényszeres cselekvéseid/kényszeres gondolataid? 1.

112. rizsa31
2011. júl. 22. 14:55
Kedves naplóba-jelentkezőim!Ezúton kérnélek arra titeket,hogy ide adjátok le a jelentkezéseteket:Rögeszméim és kényszereim naplója.Ezt most csináltam a Félelemnapló mellé.
111. e31f48b5f6 (válaszként erre: 105. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 14:54
Hú én már nem tudnék kézzel mosni, az olyan "koszos" dolog.
110. e31f48b5f6 (válaszként erre: 106. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 14:53
Mármint a családalapaításra?
109. rizsa31 (válaszként erre: 107. - Brad)
2011. júl. 22. 14:52
Vagy még kisebb apróság miatt.Ezt én is szoktam.
108. e31f48b5f6 (válaszként erre: 107. - Brad)
2011. júl. 22. 14:52
pl. előfordul, hogy penészes lesz a sjt, gyümölcs stb. a hűtőben. Én azt képzelem, hogy innentől kezdve mindent elborít a penész és még a fülünkön is az fog lógni . Ilyenek. Ettől fizikailag is rosszul leszek, komplett pánikrohamot produkálok.
107. Brad (válaszként erre: 103. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 14:49
mert peneszt lattal?
106. rizsa31 (válaszként erre: 101. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 14:48
Én még erre nem szántam el magam.
105. rizsa31 (válaszként erre: 103. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 14:48
Hál istennek most egy kis kertes házba lakunk,és ott nincs penész.(ja, télen volt,mert a kályha nem tudta rendesen befűteni a fölső hátsó sarkot.)Vegyi anyaggal kapcsolatban az,hogy belefröccsen a szemembe a mosóvíz stb. legtöbbször,aztán parázok,hogy most roncsolja az amúgyse sasszememet.
104. rizsa31 (válaszként erre: 100. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 14:44
diorissimo 88 a neve ennek az anyukának.
2011. júl. 22. 14:42
Én amúgy kosz, betegség, baci,vegyi anyag, kézmosó kényszeres vagyok. Ezeket már egész jól tudom kezelni. De ami teljesen megőrjít aza a penész mindenféle formája: falon, kaján, ruhán stb. attól néhe meg akarok halni. Befekszem az ágyba és arra gondolok, hogy milyen jó lenne meghalni.
102. e31f48b5f6 (válaszként erre: 82. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 14:40
Hú, ezt nagyon így érzem én is. Más kényszerei olyan kis dolognak tűnnek.
101. e31f48b5f6 (válaszként erre: 99. - E31f48b5f6)
2011. júl. 22. 14:38
Amúgy nekem most, hogy családom van jobb lett ez az egész, talán felfogtam, ha fel akarom normálisan nevelni, nem lehetek folyamatosan az őrület szélén. Persze gyakran odasodródom most is.
100. rizsa31 (válaszként erre: 98. - MissMimi)
2011. júl. 22. 14:37
Szia.Van itt egy anyuka,aki írt a gyerekeiről.Szerintem írj neki priviben,úgy biztos megkapja.
99. e31f48b5f6 (válaszként erre: 98. - MissMimi)
2011. júl. 22. 14:36
Szerintem ez is csak a kényszereid része. Mármint az ettől való félelem. Nekem van kettő. Szerintem nincs ezzel összefüggő betegségük, bár az egyik daganatos volt, de persze nem ettől. Viszont a kényszer előfordulhat az utódoknál, mivel egyes családok genetikailag érintettek.
2011. júl. 22. 14:15

Sziasztok! Van közöttetek anyuka? Úgy értem, aki kényszeres, és már szült? Én rettegek attól, hogy valami betegséget adok át azzal, hogy én kényszeres vagyok. Félek, nehogy bármi komoly baja legyen a gyermekeimnek a jövőben, amikor családalapításra kerül a sor. pl autizmus, stb.

Van erről tapasztalatotok?

Akinek van családja, minden rendben egészségileg?

Kérlek segítsetek! Köszönöm!

2011. júl. 22. 14:07
Tök vicces egyebkent,hogy pont a heten beszelgettem a tesommal a kenyszeres dolgaimrol. Amiket gyerek koromban is csinaltam... Es akkor nyilik is erröl egy topik. Nincsenek veletlenek. Nagyokat röhögtem egyesek dolgain, de csak azert mert magamra ismertem.
96. rizsa31 (válaszként erre: 26. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 13:12

Ezúton kérek elnézést azoktól,akiket a titkos naplómba nem engedtem még be.A helyes név a félelemnapló lenne,mert arra használom,hogy 100x leírom benne mondjuk,hogy a

A vízforraló szétolvad,és felgyújtja a házat.

Lehet,hogy a tünetnaplómat is fölteszem a hoxára,ott a konkrét tüneteim vannak összeszedve,amit vittem a dokimhoz.

95. rizsa31 (válaszként erre: 16. - 236fe2f68e)
2011. júl. 22. 13:06

Én Törpének hívom az enyémet.:)gonosz kis törpe.

Tetszenek a kifejezéseid.Átmásolhatom a naplómba?(nyilvános napló).Azt a terapeuta is ajánlja,hogy nem szabad elfojtani a félelemkeltő gondolatokat,hanem írjuk le újra meg újra,mondjuk magnóra,videóra.Mondjuk,kicsit érdekes,ha csak úgy elneveted magad,de úgy látszik megtanultad,hogy társas szituációban hogyan kezeld ezeket.

94. rizsa31 (válaszként erre: 84. - Timycat)
2011. júl. 22. 12:55

A Nők Lapjában volt egy anyuka régebben,aki hipós vízzel öblítette le az almát.Az a Csigó Kata mesélte,aki a kényszer-terápiában járatos pszichológus.

Olvastam,hogy sokaknál úgy derül ki a kényszerbetegség,hogy a kezük miatt mennek orvoshoz,és az rákérdez,hogy gyakran mos-e kezet.

Gratulálok az állataidhoz,nagyon jó lehet,hogy ennyiféle állatotok van.

93. rizsa31 (válaszként erre: 88. - D995f34111)
2011. júl. 22. 12:47
Köszi az együttérzést,jólesett,és a részletes,érzékletes leírást is!
92. rizsa31 (válaszként erre: 90. - Vikica76)
2011. júl. 22. 12:46
A fantázia végtelen.:)
91. rizsa31 (válaszként erre: 86. - Vikica76)
2011. júl. 22. 11:24
Azt nem tudom,hogy kellene-e orvos,de ha a folytatást is írnád,én megköszönném.Egyrészt nagyon jó kiírni magunkból(van is ilyen terápiás feladat),másrészt ha látom,hogy másnak is vannak ilyen heppjei,akkor a sajátom se tűnik olyan óriási nagy "kisgömböcnek",ami föl akar falni.
2011. júl. 22. 10:37

Basszus, azért elég elképesztő dolgokat írunk le...

Szinte hihetetlen, hogy "kinek mire képes" az agya :-(

2011. júl. 22. 10:24
Jah, és a fotókról meg annyit, hogy pár nap után meg muszáj volt mindig más szögből készíteni a fotót, azután meg már naponta 2-3-at is csinálni, mindet más szögből...
2011. júl. 22. 09:51

Sziasztok! Teljesen együtt érzek a cikk írójával!

Én is éltem már át hasonlót. Nekem a kapu bezárása volt iylen...éjszaka hajnal 2kor kimentem, hogy be van e zárva, utána visszafeküdtem, és ez így ment vagy 3-4x. Ugyan ez volt a villanyokkal, az ajtóm becsukásával (mert én éjszaka csak csukott ajtónál tudok aludni).

Én úgy próbáltam a sok járkálást meg ismétlést megelőzni, hogy lefotóztam, hogy be van zárva a kapu, be van csukva az ajtó, és le van oltva a villany...és fel is írtam, pontosan így: "2010.05.06., kapu bezárva, ajtó becsukva, villanyok lekapcsolva..." volt erre külön füzetem, aztán meg már ez lett a mániám, hogy néztem 4-5x a fotókat, meg olvastam, hogy leírtam-e mindent.

Szerencsére, mióta együtt vagyok a párommal már nem csinálok ilyet, de azért néha odaszólok neki, hogy "lekapcsoltam a villanyokat, meg becsuktam mindent" ő meg helyesel! :) Mostmár azt nézem meg (de 2-nél nem többször), hogy biztos állítottam be ébresztőt, és hogy bevettem e a gyógyszerem...de ezeket szerintem más is ellenőrzi! :)


Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, de kikívánkozott! :)

2011. júl. 22. 09:38
Bocsánat, nem semmit, hanem SENKIT!
86. Vikica76 (válaszként erre: 82. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 09:38

Szia!


Köszi :-)


Azért nem is írtam többet, mert tényleg elgondolkodtatod, hogy hülyeséget írtam, nem akartam én megbántani semmit...

De Te helyettem is elmondtad, amit és ahogy gondoltam :-)))


Tegnap este még egy csomót gondolkodtam ezen, olyan dolgok jutottak még eszembe...

Fura. Úgy beépültek a minden napjaimba ezek a dolgok, hogy már fel sem tűnnek.

Pl. nálam még van egy ilyen "jobb kezes dolog" is. Minden dologhoz először csakis jobb kézzel nyúlok hozzá/fogom meg. És vannak dolgok, amiket jobbra át is fordítok mielőtt használom :-(


Tudnám még folytatni, de kár lenne...


Orvost igényelnék ??? :-((

85. Brad (válaszként erre: 84. - Timycat)
2011. júl. 22. 07:09

azert en nem domestosozom a zöldseget. :D Ott nalam meg az lenne, hogy sok idegen anyag jut a zöldsegbe es mondjuk rakot okoz. :D


Erdekes igen, az allatoktol en sem undorodom. Nagyon szivesen megsimogatom oket, kitakaritok utanuk stb. De csak a sajatom buksijat puszilgatom.


A kezemet en sem kenem, es szaraz mint a medve talp, mondjuk a talpam is, alapbol szaraz a böröm, de be nem kennem en sem semmivel sem! Abba is beleragad a kosz, meg ragad, meg wööö...


Remelem is, hogy csak maximalizmus ahogy Rizsa irja... ;)

84. timycat (válaszként erre: 69. - Rizsa31)
2011. júl. 22. 01:34

bevásárlásra megvannak a "helyeim" ahol ismernek és nem végeznek ki ott helyben nyilvánosan csak azért mert a saját, általam vitt kosárba pakolok; azt nem is írtam, hogy amit vásárolok azt mindig elmosom otthon, ami nem bírja a vizet azt fertőtlenítő kendővel törlöm át. De már ebben is javultam, már nem domestosozom a zöldségeket, gyümölcsöket. Érdekes módon nálam a terhességgel enyhült a fertőtlenítési őrületem


A kézmosástól meg igen készen van a bőröm, krémezni nem szoktam, mert akkor még jobban beleragad a piszok - ördögi kör ;)

83. timycat (válaszként erre: 73. - Brad)
2011. júl. 22. 01:28

igen a pénzre én is "allergiás" vagyok... nekem minden táskámban, autóban van orvosi kézfertőtlenítő.


n sem iszom bele más poharába, üvegébe; nem eszem más tányérjából, evőeszközével... párom nálam is kivétel, meg a kölyök, de az félig én vagyok ugye.

Amíg tömegközlekedtem sohasem ültem le, mert ki tudja ki ült ott előttem, és igyekeztem a lehető legkisebb felületen érintkezni bármivel, bárkivel

Nem veszem fel más ruháját... vannak problémáim a vásárlásnál, mert honnan tudom, hogy más nem húzta már fel. Míg anyuékkal laktam húgom aljas módon kihasználta a "hülyeségeimet": ha belenyúlt a krémembe, felhúzta a ruhámat, használta a fésűmet stb akkor tudta, hogy én soha többet nem fogom és inkább neki ajándékozom... elég sok dologtól "szabadított meg" így...


Ez van, de problémát eddig még nem okozott ez nekem; kivéve talán az hogy hamarabb tönkremennek a ruháink a magas hőfoktól...

Ami érdekes az az, hogy számos állatkánk van (kutya, macska, papagáj, nyúl, ló) és tőlük sohasem undorodtam, nem félek őket magamhoz ölelni, megpuszilgatni(némelyiket). Engem "csak" az emberi "dolgok" irritálnak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook