Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tehetek a lecsóba lila hagymát? fórum

Tehetek a lecsóba lila hagymát? (tudásbázis kérdés)


14. Nyafa
2011. júl. 22. 04:49
Ok,elkészült , elfogyott. Nem volt semmivel se másabb,mint vörössel. Na jó hülye kérdést tettem fel.. Köszi mindenkinek!
2011. júl. 21. 19:07
Naná :D
2011. júl. 21. 16:23
má' hogy a viharba' ne!:) Jó étvágyat!
11. Nyafa
2011. júl. 21. 14:47
Köszi mindenkinek a segítséget!
2011. júl. 21. 10:18

Laskára vágok egy nagy fej hagymát,olajon megdinsztelem,teszek hozzá őrölt pirospaprikát,majd a megmosott,karikára vágott paprikát ráteszem,fedő alatt párolom.Mikor félig puha,ráteszem a paradicsomot,fedő nélkül főzöm tovább.Sózom,bár ha a szalonna,vagy a füstölt kolbász elég sós,nem muszáj rá.

A lényeg,én sosem teszek rá vizet,hiszen a paprika,paradicsom bőven enged levet.A kolbászt,szalonnát,néha az olajon pirítom hozzá,néha meg félidőben teszem bele.:)))

Szoktam bele egy kis erős zöldpaprikát is,én erősen szeretem. :)))

2011. júl. 21. 06:51
Simán mehet :)
2011. júl. 21. 05:58
ja: a lila hagyma mehet természetesen))
2011. júl. 21. 05:57
hagymát megdinsztelem, majd pici töröttpaprika ,és bele a paradicso és paprika ,só izlés szerint és felengedem vizzel. Virslivel szeretjük, lehet rizzsel, tarhonyával és tojással is variálni.
2011. júl. 21. 05:32
Ha lilihagymára tojást is teszel, zöldes színe lesz. Ránézésre rémisztő. :)
2011. júl. 21. 05:25
A füstölt szalonna stimmel. Rá a hagyma, picit megsózom, kevés ideig párolom. Én egyszerre teszem bele a paprikát és a paradicsomot. (Őrölt paprikát egyáltalán nem teszek bele.) Ezután mehet a kolbász, ha virslit teszel, azt csak a legvégén, mert annak pár perc elég. Ha tojást is akarsz bele tenni, azt a virslivel a legvégén. Ha rizst, vagy tarhonyát, max. 1-2 marékkal, azt is akkor, amikor a paprika már puhul, és nagyon figyelve, takarékon készre főzöd.
4. Nyafa (válaszként erre: 2. - C906e7f5a1)
2011. júl. 21. 05:23
Köszönöm nebula!
2011. júl. 21. 05:23
Nagyon sok lecsós fórum van. Nézz körül ott!
2011. júl. 21. 05:15

Az aróra vágott füstölt szalonnát megpirítom. A zsírján megdisztelem a hagymát, mielőtt beleteszem a karikára vágott paprikát, előtte egy fél perccel 1-2 gerezd tört fokhagymát is teszek hozzá.Miután a paprikát pár percig sütöttem, adok hozzá egy kevés őrölt paprikát(vigyázz ne égjen oda),ezután beleteszem az apróra vágott paradicsomot (előtte forró vízbe tenni, héjját lehúzn,majd mehet bele a kolbász.


A lila hagymától semmi baja nem lesz, legfeljebb a hagyma színe zavarhat.

2011. júl. 21. 04:30
Hogy készíted a lecsót? Tehetek-e bele lilahagymát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook