Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » CHF hitelnél szerintetek érdemes az állami segítséget kérni, vagy átváltani Euró alapúra, vagy forintra? fórum

CHF hitelnél szerintetek érdemes az állami segítséget kérni, vagy átváltani Euró alapúra, vagy forintra? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
119. 07c4794583 (válaszként erre: 115. - Mazsola&tádé)
2011. aug. 31. 12:41

"A legkorrektebben eljáró pénzintézetek közé sorolhatjuk az FHB-t. A bank a kamatvágást ugyanis legalább részben a forinthiteleknél is érvényesítette.


A szabad felhasználású forint-jelzáloghitel kamata 10,29 százalékról 9,59 százalékra csökkent január 1-jétől. Az euróalapú üzleti célú ingatlanhitelnél 10,29 százalékról 9,59 százalékra módosult a kamat. Drágult viszont a svájci frank "csak kamat" konstrukció. A kamat itt 5-ről 8,49 százalékra emelkedett, miközben ugyanez euróban majdnem egy egész százalékponttal vált olcsóbbá."


hát nem mondanám, hogy nem emeltek kamatot, max a forintnál is megemelték :D

persze nemtom, melyik hitelkonstrukciód van

2011. aug. 31. 12:38
A Banki Adósok Érdekvédelmi Szervezetének elnöke megírta a feljelentését. Jó lenne ha egy pártatlan bíróság tárgyalná és végre lenne valamilyen lépés.
117. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 116. - Mazsola&tádé)
2011. aug. 31. 12:36

Elvileg már mindenhol azon kell számolniuk!


A házon kívülben pont nem láttam ezt a részt, de akkor majd rákeresek neten! Hátha volt vmi érdekes is benne! :D

116. mazsola&tádé (válaszként erre: 113. - GabCSIGAbcsi)
2011. aug. 31. 11:55
Sőt, tavaly 4 hónapig a középárfolyamon számoltak, kaptam róla értesítőt.
115. mazsola&tádé (válaszként erre: 112. - 07c4794583)
2011. aug. 31. 11:54

konkrétan FHB Bank.

Lehet a szerződésem más, ezt most nem néztem meg.

De fél évente kapok papírt a következő fél év részleteiről.

Max 0,6 CHF/hó a különbség a legutolsó kettő értesítőm között.

Ez 200 forint.

Nem ettől emelkedett meg a törlesztőrészletem,hanem csak az árfolyam emelkedése miatt.

114. mazsola&tádé (válaszként erre: 111. - Kanalasorvosság)
2011. aug. 31. 11:52

Nem szólok le senkit. Ebben vagyok én is.

Nem csak egy emberrel beszéltem...és nem csak pénzügyi tanácsadóval.


Tegnap nézte valaki a házon kívül c. műsort?

Egy bankon belül 3 ügyintéző 3 féle dolgot mond.


Sajna ha a törlesztőt alig tudom fizetni, akkor nincs több 10ezrem a szerződés módosításokra és a közjegyzőre :(

113. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 112. - 07c4794583)
2011. aug. 30. 11:13
Hát igen, ritka az olyan bank aki nem emelt, én sem hallottam még konkrétan ilyenről, de lehet hogy van! Én már semmin nem lepődök meg, se pozitív se negatív dolgon a bankokkal kapcsolatban! :D
112. 07c4794583 (válaszként erre: 110. - GabCSIGAbcsi)
2011. aug. 29. 21:47
én nem hallottam olyan bankról, aki ne emelt volna kamatot, de így számok nélkül nem is tudom kommentálni a dolgot (nem a tiedet, hanem az előzőt).
111. Kanalasorvosság (válaszként erre: 107. - Mazsola&tádé)
2011. aug. 29. 21:45

Kicsit mintha leszólnád a frankhiteleseket!

Pedig a mostani helyzet pontosan olyan mint annó volt!

vagyis hogy a frank felfelé megy majd vagy lefelé?

Átváltsák vagy ne váltsák!

4 év mulvára minden szép tiszta és egyértelmű lesz!


Én már 200-nál azt mondtam hogy váltsák át forintra az emberek és a mostani visszaesésnél is ezt javaslom!

Lehet hogy a válság hirtelen elmúlik és minden szép lesz... a frank meg visszamegy 160-ra és akik forintra váltották, megszívták...

Én devizatőzsdézem... így elítélhető vagyok hogy még hasznom is van az ilyen pánikokból(bár chf-re nem "játszom")! Én növekedésre számítok amint valami ilyesztő hírt hallanak a befektetők! Addig csuroghat vissza bármeddig az árfolyam.

Aztán megint száguld föl...


A te pénzügyi tanácsadód azt mondja hogy a CHF szépen lemegy és nem szabad átváltani! Így ha még van hiteled akkor ez alapján döntesz!

Persze pár éve MINDEN pénzügyi tanácsadó a frankhitelt javasolta :)))) Ismerősömtől tudom mert ő is arra kapta a legtöbb jutalékot... Mert ők ugye azért dolgoznak!


Szóval szívesen visszatérek ide pár hónap múlva hogy kiderüljön melyikünknek volt igaza!

110. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 109. - 07c4794583)
2011. aug. 29. 09:01

"Az én törlesztőm CHF-ben nem emelkedett."


CHF-ben... Tehát ugyanannyi a törlesztőrészlete svájci frankban, csak mivel változott az árfolyam ez forintban jóval több most! De van olyan (pl én is) akinek a bank egyoldalú szerződésmódosítással megváltoztatta a kamat és kezelési költség összegét is, így nekem 100 CHF-al emelkedett amúgy is a havi törlesztőm... 400 helyett 500 lett, ehhez jön még hozzá hogy 150 helyett 240 (vagy ki tudja épp menni) a frank, úgyhogy az még a jobbik eset ha a bank nem emelt kamatot!

2011. aug. 27. 17:38
vagy te mit értesz törlesztő alatt? mert én a havi összeget, amit fizetni kell
108. 07c4794583 (válaszként erre: 106. - Mazsola&tádé)
2011. aug. 27. 17:37
Ha nem emelkedett a törlesztőd, akkor hogy tehetett be bármi is?
107. mazsola&tádé (válaszként erre: 92. - Lehoagi)
2011. aug. 27. 11:25
Nekem se javasolták az átváltást.
106. mazsola&tádé (válaszként erre: 88. - 07c4794583)
2011. aug. 27. 11:05

Az én törlesztőm CHF-ben nem emelkedett.

Csak az árfolyam tett be. Nekem legalábbis.

105. mazsola&tádé (válaszként erre: 71. - 07c4794583)
2011. aug. 27. 10:51

Nem kötözködésből....

De nekem anno első utam a pénzügyi tanácsadóhoz vezetett.

Nem kapsz 15millás hitelt 150ezres fizetésre.

Én egyedülállóként netto 130ra kaptam max 6ot...és csak kettő bank állt velem szóba hitel ügyben.

Sok választásom nem volt.

Azért meg külön "sajnállak" h ilyen fizuból nem tudsz megélni és hitel kell mellé.



Engem kiraktak az utcára, és a barátnőmnél "csöveztem" a válás alatt. Túl sok lehetőségem és választásom nem volt.


Ne vegye senki személyeskedésnek.

De gondolom mindenkinek volt oka, h hitelt vegyen fel.... és át is gondolták.

Aki nem, az így járt.

104. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 103. - Kanalasorvosság)
2011. aug. 14. 09:26

Csak az a gond, hogy arról nincs bizonyíték, hogy bent voltam érdeklődni, mert ugye semmi papírt vagy "igazolást" nem adnak arról amit mondanak...

Remélem én is, hogy nem lesz gond! :S

103. Kanalasorvosság (válaszként erre: 100. - GabCSIGAbcsi)
2011. aug. 13. 19:44

A PSZÁF-hez mindenképp menj reklamálni ha bajod lesz ebből! Most úgyis ugranak minden lehetőségre ha lehet bizonyítani hogy a bankok de szemetek!

De remélem nem lesz probléma :)

102. b4c06bc553 (válaszként erre: 101. - F303be5590)
2011. aug. 13. 15:14

Az egész pénzvilág azon dolgozik, hogy valahogy kilábaljanak ebből a kátyúból. Szerintem fognak megoldást találni, mert ez nekik nagy érvágás. Mi, hitelesek vagyunk a legkisebb pont.

Amit itt nálunk segítségnek kiáltanak ki, az egy nagy ámítás. :(

2011. aug. 13. 15:09

ha tudod fizetni, akkor semmiképpen


ki tudja mi lesz,ha letelik a 36 hónap

évtizedekre eladósíthatod a családodat!

2011. aug. 13. 14:13
Ja de az OTP-t továbbra sem kell félteni! Áprilisban lezárult a lakáskasszám és direkt bementem, mert úgy rémlett, hogy nem tudtak levonni egy havi részletet a végén (akkor már nagyon gázos volt a frank és nem maradt pénz a számlámon), hogy akkor befizetem nehogy gond legyen! Megnézte a nő, mondta, hogy minden rendben, nincs hátralék... De a hiteles nő még előtte mondta, hogy mindenképpen legyen rendben a lakáskassza, mert ha hátralék van csúszik a kifizetés! Tök nyugodtan várom a szeptembert, erre most küldtek egy levelet, valami háttérosztályról, hogy hátralékom van a lakáskasszán és fizessem be haladéktalanul! :O Marhára remélem, hogy emiatt nem csúszik a kifizetés, mert akkor nagy sz*rban leszek, mert a hitelt meg fizetnem kell a szerződés szerinti formában szeptember 4-től... Eddig ez nem tűnt fel nekik? Vagy amikor bementem megkérdezni ezt akkor mit néztek??? A cseh kettőt basszus?! Komolyan nem értem, hogy miért kell mindig valamilyen formában kicseszni az emberekkel! :S
99. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 98. - Kanalasorvosság)
2011. aug. 13. 14:10
Igen, ezt már más is tanácsolta! Mármint a lakáskassza és árfolyamrögzítés "2in1" aztán max ha épp megszorulok és nem tudom csak a hitelt fizetni pár hónapig, akkor bukom a lakáskassza állami támogatását, de mégsem veszik el a lakásom, mert a hitelt meg tudom fizetni... Meglátjuk! Szeptember elején megyek a bankba aztán intézkedem, csak mondanak valami okosat! :)
98. Kanalasorvosság (válaszként erre: 97. - GabCSIGAbcsi)
2011. aug. 13. 07:16

Valamiért az volt bennem hogy 10 milla volt a tőke ami 12.5 millára felment. Ezért írtam 25%-ot.


Egyébként a lakáskassza jó megoldás ha azt tudod fizetni mert ugye lehet 4 évre kötni, többet hoz mint ami a rögzítésnél a kamat(az ugye a BUBOR alapján számolt és asszem 6,9%). Vagyis ha kéred a rögzítést és minél többet takarékoskodsz lakáskasszába akkor szerintem a lehető legtöbbet kihoztad még ebből a nehéz helyzetből!

Ha tudnád a 240-et fizetni akkora 180 és 240 közöttit szerintem fizesd lakáskasszába.(ez persze csak példa) Így 4 év múlva azt a tartozásod törlesztésére tudod fordítani és több lesz mint az árfolyam különbözet arányos része mert azon nagyobb a hozam!

97. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 96. - Kanalasorvosság)
2011. aug. 12. 13:02

Nem tudom a lakáskasszát forint hitelbe átvinni, mert nem nyúlhatok a hitelhez mert akkor ugrik az állami támogatás (is)... Utánajártam már a dolognak!


A 25%os veszteséget nem igazán értem, 4 millió helyett (jelen pillanatban) 6,5 millió a tőketartozásom...


Továbbra is bízom benne, hogy ez nem tarthat hosszú évekig, mert abban mindenki tönkremegy még Svájc is! Valamit már muszáj lépnie vkinek!


A másik meg ami miatt nem tudok átmenni Ft hitelre, hogy ennyi jelzálogot nem bír el a lakás, mint ami most a frank ellenértéke! Még egy ingatlant meg nem tudok/akarok lekötni, elég kockázat ez az egy lakás is! Eladni nem akarom, mert az szintén nagy bukta... Úgyhogy várok még, hátha javul a helyzet! :) Csak optimistán, máshogy nem lehet...

96. Kanalasorvosság (válaszként erre: 95. - GabCSIGAbcsi)
2011. aug. 12. 12:00

Ha valamit tanácsolhatok akkor az az hogy probáld hideg fejjel végiggondolni az adósságodat.

Én tőzsdézek és ott sajnos tapasztalat hogy ha a veszteségnél az ember még vár hogy hátha megváltozik az irány. És ahogy rosszabodik, azt várja hogy hátha megfordul. Aztán ha megfordul akkor azt várja hogy hátha visszamegy nullába. Ezután hiába fordul megint rossz irányba és nő a vesztesége akkor sem tud kiszállni! Sajnos sok ilyen tőzsdés történetet hallottam ahol aztán elúsztak a félretett milliók...


A frank árfolyamát az fordította meg hogy pletykák szerint a svájci jegybank az europai központi bankkal együtt fogja gyengíteni a frankot!

Pedig végiggondolva egy válságban lévő EU miért költene rengeteg pénzt azért hogy egy nem eurozóna tagnak jó legyen?? Ahelyett hogy ezt a saját válságban lévő országainak a megsegítésére költené!

Nem mellesleg a svájciak sem mondtak semmi bíztatót ezügyben!


Szerintem úgy nézd hogy mostanra kiderült hogy a frankhitellel vesztettél és 25%-os veszteséggel el tudsz sétálni! Benne van a pakliba hogy ezt a veszteség csökken idővel de az jobban hogy ez nőni fog...


Szerintem a lakáskasszát a forinthitelre is át tudod vinni de ezt egy szakértő jobban meg tudja mondani!

Ez a visszaesés szerintem nem tart sokáig...

Ha kiderült hogy nem jön az EKB segíteni akkor elszabadul az árfolyam megint...

95. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 94. - Kanalasorvosság)
2011. aug. 12. 08:40
Én sajnos nem tudtam lépni eddig a lakáskassza miatt... Amíg az le nem jár nem lehet a hitelhez nyúlni, semmilyen formában, mert azt ahhoz kötöttem... Szóval nekem nem volt más választásom mint ölbe tett kézzel nézni ahogy emelkedik a frank árfolyam! Április végén járt le a lakáskassza, DE szeptember elsejével forgatják bele a hitelembe, utána tudok bármit is csinálni! De továbbra is azt gondolom, hogy 250 Ft-os árfolyamon nem éri meg kiválltani a hitelemet, több mint 2,5 millát buknék csak a tőkeváltozáson és akkor még a 4 évig fizetett nem kevés kamat és kezelési költséget nem is számoltam hozzá! Szóval nem tudom mi lenne a helyes döntés, de inkább kivárom a válság végét, vagy 200 Ft körüli árfolyamot... hátha! :)
94. Kanalasorvosság (válaszként erre: 93. - GabCSIGAbcsi)
2011. aug. 11. 19:58

Emlékszem hogy annó 200 ft-os CHF-nél azt javasoltam hogy váltsák át az emberek a hitelüket mert szerintem megy ez még feljebb is(bár akkor ilyen sokra és ilyen hamar nem gondoltam)...

Aztán a világ gazdasági bénázását látva még 220-nál is azt mondtam hogy lesz még az euro-chf 1:1 arányú is.

Pont most néztem meg hogy a "Fórum - 160, -Ft=1 CHF Szerintetek lesz ebből valami? És mikor?"-ban ezt 1 hónapja le is írtam. És ott is jött a hitetlenkedés...


Most gyengült vissza az árfolyam a pletykák miatt! Én kapnék az alkalmon és váltanék!


Én a chf hiteleseket egyáltalán nem okolom hogy felvették a hitelt!

Viszont bakker már 1-2 éve abban élnek hogy majdcsak visszamegy az árfolyam... És tetézik a bajt hogy reménykednek hogy a nyilvánvaló nem folytatódik...


Eddig csak a barátomat tudtam rávenni hogy cselekedjen 210-es árfolyamnál! Neki sikerült családi kölcsönnel kifizetnie(szerencsére összeszedett annyit hogy kifizesse de persze csak kb 2 milliónyi volt a tartozása).

Ennyi! 1 ember...


Most mesélhetnék arról hogy a svájci jegybank annyit költött a frank gyengítésére amiből kifizethetné az összes magyar frankhiteles a hitelét de semmi hatása nem volt vagy hogy minden "hitelezős" és "bankszakember" a 220-at tartotta a felső lélektani határnak, aztán meg a 250-et... és most a 270-et...


Mit mondjak még?

93. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 86. - 8878e3a650)
2011. aug. 11. 10:22

Teljesen egyetértek veled! Amikor elolvastam a hozzászólásodat, mintha a saját gondolataimat olvasnám vissza... Én is megörültem ennek a fórumnak, hogy na majd itt biztos kapok egy kis bíztatást, segítő szavakat, ötleteket... támogatjuk egymást stb, ehelyett kb leb*szós stílusú hozzászólások tömkelegébe botlottam! Nem jó ez így, miért kell még belerúgni a földön fekvőbe? Ez is tipikus magyar mentalitás! Én sem voltam hülye amikor felvettem a CHF hitelemet, se meggondolatlan! 4 milliót vettem fel 5 éve, lakáskasszával kombinálva, tök jó konstrukcióval, bevállalható törlesztőrészeltekkel! És NEM javasolta senki SENKI a Ft hitelt, de még az ezrót sem! Szakemberek, hiteltanácsadók, pénzügyes ismerősök véleményét kikértem és most mégis itt vagyok a sz*rban, ugyanúgy mint még sokszázezer vagy millió ember! Ezek szerint mindenki idióta?! Az meg akinek nincs hitele vagy épp valami oknál fogva Ft vagy Euró alapú hitele van örüljön neki és ne bántsa azt aki bajban van! Amikor felvettem a hitelt tájékoztattak a devuzakockázatról DE az nem 120 Ft ot jelentett akkor hanem 5-10 max 20 Ft-to! A banki ügyintéző úgy számolta ki h mi lehet a max törlesztő, hogy 170 Ft-on számolta a frnakot! Igen 170 mert akkor amikor felvettem 152 Ft volt a frank! Erre pedig senki nem számított, gazdasági világválság egy vis major esemény csak ezt a bankok szépen elfejetették vagy útközben kivették a szerződésekből! Ezt nem szabadna ráverni a hitelesekre, hisz ez csak virtuális CHF, nekik ebből nincs veszteségük, ők ezen nem buknának ha továbbra is mondjuk 150-180 Ft on fizetné mindenki a CHF hitelét csak így ők rohadt sokat nyernek, legálisan hiszen vállaltuk a devizakockázatot...


De az eredeti kérdésedre válaszolva most nagyon nem javasolják az átváltást, kiváltást, lakáseladást stb-t, mert úgymond most realizálódnak a veszteségek, amik nem kicsik, hisz akkor ennyivel ki lenne számolva euróban vagy Ft ban a "tartozásod" és akkor ténylegesen annyi lenne, ha viszont megtartod CHF ben és javul a helyzet, mert már nem lehet másképp, le kell menni a CHF árfolyamnak akár pár hónap múlva is, de le fog menni és akkor nem buksz/bukunk akkorát! :) Kitartás! Én futamidő hosszabbítást fogok kérni és ha még úgyis sok lesz a törlesztőm kérem az árfolyamfixálást, de azt csak végső esetben, mert az sem megoldás hosszú távon... :S

2011. aug. 10. 23:18
A napokban beszéltem több hitelügyintézővel, fiókiggal és közösen megállapitottuk, hogy most semmiképpen nem érdemes átváltani...ez nem marad sokáig igy, hisz ez már Svájcnak sem jó. Ha lehet még, várjunk a váltással. Huf-ot továbbra sem, de pl. eur hitelt még lehet. Azt hiszem az egyik banknál akár olyan lehetőség is van - csak náluk -, hogy CHF hitel átváltásánál Eura, akár 3-5 év halasztás is kérhető. Addig még bármi is történhet. Talán ha addigra megszűnik az EURO, még jól is kijöhetünk!!! :o)))
2011. aug. 10. 20:44

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! Még nem beszéltem banki ügyintézőnkkel, de mindenféle képpen érdeklődöm náluk.

Másrészt viszont félreértették a példának írt elemeimet! És képzeljék el hogy mikor felvettem a hitelt számoltam, gondolkodtam több véleményt is kikértem és nem "tömegpszihózis"ból döntöttem a chf hitel mellett. Na mindegy köszönöm a használható hozzászólásokat!

90. medike01 (válaszként erre: 85. - Gy.Ibi)
2011. aug. 10. 11:50
Mi nem vettünk fel szocpolt egyáltalán, de 2006-ban született egy lánykánk :-) Bár a bankot-e tényről nem értesítettük :-) Mondjuk anya barátnője az adott bankban dolgozik, csak szólt volna. De mindenesetre utána kérdezek, azért csak nem vernek fejbe. Köszi :-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook