Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bizonyítványhoz kötik a művészetek gyakorlását - Új kormányrendelet fórum

Bizonyítványhoz kötik a művészetek gyakorlását - Új kormányrendelet (beszélgetős fórum)


20. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - T.Ili)
2011. aug. 23. 12:01
Mert a papírt meg lehet venni, de a tehetséget nem! De a törvííín az törvííín! Megmondta már Döbrögi is :D
19. t.Ili (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2011. aug. 22. 21:27

ezt figyeld!

[link]


Minek is akármilyen papír?

Van akinek van papírja,de nincs tehetsége!

18. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Pan Dóra)
2011. aug. 22. 14:50
:DDD
17. t.Ili (válaszként erre: 16. - Pan Dóra)
2011. aug. 22. 14:26

:))))))

Ez jó! :DDD

16. Pan Dóra (válaszként erre: 15. - T.Ili)
2011. aug. 22. 14:24
az anyakönyvi kivonatukban benne van, hogy erre születettek :(
15. t.Ili
2011. aug. 22. 12:01
Akik a parlamentbe előadják magukat,azoknak van e erről megfelelő szakirányú okj-s végzettséget igazoló papírjuk????
2011. aug. 2. 17:59
Akkor mi lesz a mi újdonsült celebjeinkkel?! :O) Iskolapadba ülnek vagy elhallgatnak?! És vajon melyikük lesz Nagy Feró padtársa?! Vagy rájuk nem vonatkozik a rendelet?
2011. aug. 2. 17:51

"szakirányú felsõfokú végzettség és szakképzettség" vagy szakirányú szakképesítés.

Ennyi szerepel csak az ukázban. Nekem az utóbbi van, de középfokú.

Az én olvasatomban ez az azt jelenti, hogy ez a munkakör betölthető, felsőfokú, de akár középfokú képesítéssel is. Jól gondolom?

2011. aug. 2. 17:47
Én is ebben reménykedem, végtére is szakképesítést kaptam, mint középfokú zenész, csak a rendelet arról nem nyilatkozik, hogy felső, vagy középfokú szakképestés kell ehhez a munkakörhöz. Annyi van csak, hogy felsőfokú szakképesítés VAGY szakirányú szakképesítés. Na, én ez utóbbival nem vagyok tisztában. Magyarán ebben a szakmában lehet felsőfokú, vagy középfokú képesítéssel is dolgozni? A témát nem igazán akarom bolygatni... :O)
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Balatoni)
2011. aug. 1. 16:21
abból,hogy szerintem a Te végzettséged szakirányú. De csak gondolom, a munkahelyeden biztos tájékoztatnak.
10. Balatoni (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2011. aug. 1. 01:35
Bocs, de miből gondolod?
2011. júl. 31. 18:15
Most megy a Fem3-on ez a téma!
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Balatoni)
2011. júl. 31. 18:11
szerintem ez elegendő lesz!
2011. júl. 31. 17:16

Szervusztok, segítséget kérek!

Állami színház énekkarának tagja vagyok, így ez a kormányrendeket engem is sújt. Vagyis nem tudom...

Az új rendelet szerint - énekkari tagként - OKJ-s besorolásnak megfelelő, szakirányú szakképesítés a követelmény a munkakör betöltéséhez, nekem zeneművészeti szakközépiskolai - képesítő bizonyítványom van. Végzettségem: középfokú zenész.

Akármerre is kutatok, nem találok információt arról, hogy a konzis bizonyítványom egyenértkű e azzal, amit manapság "szakirányú szakképesítésnek" mondanak? Lassan 10 éve vagyok a munkahelyemen és eddig nem volt ebből gond.

Mit gondoltok, újra iskolapadba kell ülnöm 44 évesen, vagy a bizonyítványom továbbra is elegendő a munkaköröm betöltéséhez?

6. Pen80 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. júl. 28. 15:52

Hú, már megijedtem, hogy ezek a "tehetséges" fiúk nem szórakoztathatnak tovább. Azért kár lenne ezért a színvonalért, ha lehet ezt színvonalnak csúfolni. Bár, az alacsony színvonal is színvonal. Meg a negatív is... Akkor ezt meg is dumáltam magammal.

Mindenesetre örülök, hogy vannak még emberek, akiknek nem szentírás, amit a média mond és nem restek utánajárni a dolgoknak, mielőtt fröcsögő szájjal hirdetnék az igét. :)

2011. júl. 21. 09:28

122/2011. (VII. 15.) Korm.

rendelet

Az egyes mûvészi és mûvészeti munkakörökrõl, valamint a betöltésükhöz

szükséges képesítési és egyéb feltételek részletes szabályairól



Elolvastam a kormányrendeletet, de tulajdonképpen csak a bulvár által felfújt dologról van szó.

Leginkább előadó-művészeti szervezetekben való foglalkoztatásra vonatkozik, tehát továbbra is láthatjuk majd az új SP-kett és Fluortomikat :))))


1. § Az elõadó-mûvészeti szervezetekben az egyes mûvészi és mûvészeti feladatok ellátása a melléklet szerinti

munkakörökben, munkaviszony keretében történõ foglalkoztatás esetén akkor lehetséges, ha az érintett személy

az adott munkakör betöltéséhez a melléklet szerint feltételként meghatározott képesítéssel rendelkezik.

2. § E rendelet alkalmazásában:

1. szakirányú felsõfokú végzettség és szakképzettség: a mûvészeti képzési területen, a munkakörnek megfelelõ alapvagy

mesterképzési szakon szerzett oklevéllel tanúsított végzettség és szakképzettség vagy annak megfeleltethetõ

korábbi fõiskolai vagy egyetemi oklevéllel tanúsított végzettség és szakképzettség;

2. szakirányú szakképesítés: a munkakör betöltéséhez szükséges szakmában szerzett, az Országos Képzési Jegyzékben

(a továbbiakban: OKJ) szereplõ szakmai végzettséget igazoló bizonyítvánnyal tanúsított szakképesítés, az OKJ-ben

szereplõ szakképesítésnek tartalmilag megfeleltethetõ végzettség, vagy jogszabályban meghatározott szakmai

feltételek teljesítése alapján szerzett mûvészi vagy mûvészeti munkakör betöltéséhez elõírt szakmai végzettség.

3. § Ha a munkavállaló képesítése az e rendeletben meghatározott képesítésnek nem felel meg, és e rendelet

hatálybalépésekor a munkavállalónak a nyugdíjjogosultságához szükséges korhatár eléréséig

a) tíz év vagy annál kevesebb idõ van hátra, legfeljebb a nyugdíjkorhatár eléréséig változatlan munkakörben tovább

foglalkoztatható;

24992 M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2011. évi 83. szám

b) tíz évnél több idõ van hátra, az adott munkakörben csak akkor foglalkoztatható tovább, ha e rendelet

hatálybalépésének napjától számított három éven belül a tanulmányait a rendeletben meghatározott képesítés

megszerzése céljából megkezdte, és legfeljebb tíz éven belül a képesítést igazoló oklevelet vagy bizonyítványt

megszerezte.

4. § Ez a rendelet a kihirdetését követõ 5. napon lép hatályba.

2011. júl. 20. 22:31
a tehetséges zenészek akkor megszívják. a tehetségkutató műsorok nyertesei illetve felkapott szereplői (akik végzettség nélküliek) szintén. a képzőművészekről, festőkről nem is beszélve...
2011. júl. 20. 22:20
Újabb idióta rendelet. Mostanában már annyi van, nevetséges, de nagyon szomorú is egyben.
2. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Zebracsikó)
2011. júl. 20. 22:05
remek.. már esélyem sincs nagynak lenni :) :(
2011. júl. 20. 20:47

[link]



"Iskolapadba ülteti a kormány a művészeket, színészeket, zenészeket, szobrászokat, festőket, de még a statisztákat és versmondókat is, ha nem rendelkeznek az előírt szakirányú végzettséggel. Enélkül a művészek nem dolgozhatnak állásban.


Az erről szóló kormányrendelet már meg is jelent a Magyar Közlönyben. A felsőfokú vagy szakképzési oklevelet, illetve OKJ-s bizonyítványt felmutatni nem tudó művészeknek három évük van arra, hogy tanulmányaikat megkezdjék, és tíz esztendő alatt be is kell fejezniük."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook