Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek van annak bármilyen jótékony hatása, ha szanuázás közben bármit a bőrünkre kenünk? fórum

Szerintetek van annak bármilyen jótékony hatása, ha szanuázás közben bármit a bőrünkre kenünk? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 15. 21:33
A tengeri só remek bőrradír, tisztítja és tágítja a pórusokat. Wellnesscentrumokban alkalmazzák.
20. szimre (válaszként erre: 19. - Cukilany)
2007. nov. 7. 06:59
Kis képzavarral élve: A SZAUNA AZ ÉLET SÓJA :))))
19. cukilany (válaszként erre: 16. - Szimre)
2007. okt. 31. 13:41
Én ajiba kaptam anyutól éves tagságot és kiélvezem amikor csak tudom, Corinthia Grand Hotel Royal Spa a hely neve, nincs ugyan barlangja de gyönörű... :-))
18. szimre (válaszként erre: 17. - D606bc0fd7)
2007. okt. 31. 11:22
Szia, látom, elképzelted :DDDD
17. d606bc0fd7 (válaszként erre: 12. - Szimre)
2007. okt. 31. 09:47
Hmmmm.... :DDDD
16. szimre (válaszként erre: 15. - Cukilany)
2007. okt. 31. 09:27

Szia, Cukilány!

Jó Neked! Én sajnos már régen nem jutottam el szaunába. A törzshelyem (a Diósgyőri Várfürdő szaunája) még tavaly bezárt, én meg túl konzervatív vagyok ahhoz, hogy más helyet keressek. Ott ugyanis van egy csodálatos csobbanó, barlangban. Szerintem egész Európában nincs párja. Jó lenne, ha találnának egy üzemeltetőt!

Üdv, Imre

2007. okt. 31. 02:00
Uh! Én szinte naponta szaunázok, ki is próbálom ma-holnap!
14. Masször (válaszként erre: 9. - Szimre)
2007. okt. 30. 22:52

Hali Imre!


Ha hiszed, ha nem! Müködik!

Gyulán probáltam ki, kb 2 éve.. Bár nem járok nap mint nap szaunázni, de azóta is használom. Nem tudom, hány százalékkal lett bársonyosabb a bőröm..:-)

Azt viszont állithatom, hogy nagyon kellemes érzés.

A vodka és HP hagyományos felhasználásával teljesen egyetértek Veled!

Vigasztaljon a tudat, hogy 2 dl elég 6-7 embernek is, tahát az egy literes üvegből még marad bőven:-)

Üdv: Imre

13. Alexx (válaszként erre: 12. - Szimre)
2007. okt. 30. 16:49
Hidd el, az is mókás volt, ahogy az alább említett fürdőhelyen a túlsúlyos magyarok tapicskolva kenegették magukra kilószám a mézet...... azok a hangok...
12. szimre (válaszként erre: 11. - D606bc0fd7)
2007. okt. 30. 15:37
Anetta, képzeld el a szitut: bent a kamrában egy pasi besózza, majd mézzel kenegeti, végül a vodkácskával simogatja magát. A barátaim kigúnyolnának! :DDDDDDDDDDDDD
11. d606bc0fd7 (válaszként erre: 8. - Masször)
2007. okt. 30. 14:56
Ha legközelebb szaunában járok ezt a módszert biztosan kipróbálom :)
10. Alexx
2007. okt. 30. 14:24
Köszönöm szépen Mindenki véleményét. :)
9. szimre (válaszként erre: 8. - Masször)
2007. okt. 30. 07:41

Szia, érdekes dr. Szmirnova receptje. Bár a vodka és a HP. orálisan a legjobb. :)))) Viccen kívül működik ez a recept?

Üdv, Imre

2007. okt. 29. 23:01

Dr. Tatjána Szmirnova szauna receptje a bársonyos bőrért és a cellulitisz megelőzéséért:

5-10 perc szaunázás után - az idő attól függ mennyi idő alatt kezdesz izzadni - sóval berörzsölni a bőrt. Vissza a szaunába, 10-15 perc alatt eszméletlen mennyiségű víz fog távozni. Ekkor mézzel bedörzsölni a bőrt, ahogyan a sónál itt is el kél a segitség. Legalább 15 percre vissza. Most jön egy izig-vérig orosz (ukrán) elem:-) vodkával bedörzsölni az egész testet. Néhány perc mulva lehet tusolni.

A müködési elv: A só kinyitja a porusokat, az ozmozis következtében szinte kiszívja a méreganyagokat a börből. A kitágult porusokon remekül bejut a bőrbe a méz minden értékes és tápláló anyaga, miközben további mérgeket köt meg és távolit el a fokozodó verejtékezés miatt. A vodka összezárja a porusokat, benn tartva a méz értékes és tápláló összetevőit.

Természetesen tengeri és jodozatlan sót, lehetőleg akác mézet és eredeti vodkát - nem "hideguti" finomszeszből higitott pancsot - érdemes használni. Egyes források szerint házipálinkával is remek eredményeket lehet elérni, bár a szagát nem mindenki szereti.

Rendszeres - heti egyszeri - alkalmazásával a bőr bársonyossága, rugalmassága megörizhető, valamint a cellulitisz tünetei csökkenthetök.

2007. okt. 29. 11:33
Hát... a legöregebb hindu bölcs sem tudja. Véleményem szerint azonban minden ilyesmi inkább árt, mint használ. A szaunázás egyik célja többek között, hogy a pórusok a saját izzadságtól kitisztuljanak.
2007. okt. 29. 11:00
én már próbáltam mézet kenni, nagyon sima és puha lett tőle a bőröm
2007. okt. 29. 10:42
Én úgy tudom, hogy van, de csak természetes anyagoknak, nem pedik pl krémek vagy olajok, mert azok viszont eltömítik a pórusokat
2007. okt. 29. 10:32
Talán, attól függ mi az. De nem zárja el a pórusokat és lehet tőle izzadni?
2007. okt. 29. 10:27

A hétvégén Mo. egyik fürdőhelyén tapasztaltam egy szauna-szeánsz elnevezésű "programot", melynek során a szanuában ücsörgők különféle dolgokat kentek magukra. Beszéljenek magukért az elnevezések: mézes, sörös, jeges szeánszok voltak.

Az érdekelne, hogy azon kívül, hogy ez egy remek, embercsalógató show-elem, van-e bármilyen bizonyított hatása annak, ha az ember a szanuában izzad, mint egy ló, ergo a bőrén kersztül kifelé áramlanak a mérgek, stb., hogy ezzel egyidejűleg befelé is jusson bármi a testébe a bőrén felszívódva.

2007. okt. 29. 10:25
Szerintem felesleges.
2007. okt. 29. 10:23
Szerintetek van annak bármilyen jótékony hatása, ha szanuázás közben bármit a bőrünkre kenünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook