Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kellemetlen szag az alsó szomszédból! fórum

Kellemetlen szag az alsó szomszédból! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. szept. 29. 13:38
Hahó! NA mi van a szomszéddal? Megette már a kosz?
61. syria (válaszként erre: 60. - Mociul)
2011. júl. 24. 17:49
Én meg arra leszek kíváncsi, a hivatal mikor, s legfőképpen mit fog válaszolni.
60. mociul
2011. júl. 23. 16:47
Most kíváncsi leszek mert ő nem dolgozik sehol! De még annyira nem öreg, így szerintem valami segélyt kap vagy rokkantat! De ezeket is felül vizsgálják, meg remélem behívják közmunkára!
59. syria (válaszként erre: 57. - Volpertinger)
2011. júl. 23. 12:20

Ugyan már! Semmi nem lehetetlen.

Ha óvé keresztül akarja vinni a törvényt (márpedig keresztül fogja), hogy bárki, bármilyen közmunkát köteles elvégezni, onnan már csak egy lépés, hogy ezek a közmunkások fél nap alatt kiganézzák az ilyen renitenseket.

Ja, hogy magánlaksértés? Na és? A magánnyugdíjpénztári pénzek lenyúlása mi volt, ha nem magánpénzek ellopása?


A hiba ott van a gondolatmenetemben, hogy a lóvé kellett az elefántcsonttoronyban élő óvénak, de szarik a kisemberek életminőségi problémáira. :(

58. 91d4989ab9 (válaszként erre: 55. - Mociul)
2011. júl. 22. 18:07
és ha leáztatnád véletlen?:D
2011. júl. 22. 18:05

Nehéz lehet, vagyis szerintem lehetetlen olyan szabályokat hozni, amik egyértelműen védik az "ártatlanokat", és lesújtanak arra, aki vétkezik.

Pl. képzelj el egy fordított helyzetet: a bolond szomszédod téged jelentget fel, mert szerinte direkt az erkélyére rázod a porrongyot, büdös vagy, éjjel zajongsz stb. Pedig te ezeket nem csinálod.

Csak egyenként lehetne ezeket hatékonyan kideríteni, hogy az ilyen perpatvarokban ki a hunyó. Arra meg gondolom nincs emberük.

Azt meg nem tudom elképzelni, hogy hogy nézne ki a gyakorlatban, hogy pl. valakit köteleznek a takarításra. OK, kötelezik. Nem takarít, továbbra is bűzben és szemétben él. Hogy kényszerítik rá, hogy éljen rendesen? Sehogy.

56. syria (válaszként erre: 55. - Mociul)
2011. júl. 22. 13:45

Igen, sajnos az ilyenfajta mind így viselkedik. Az még hagyján, hogy magának valók, az ő dolguk, de ahhoz nincs joguk hogy mások életét megkeserítsék.

Valami nagy hiba lehet a szabályok, törvények körül, hogy az ilyenekkel gyakorlatilag semmit nem lehet kezdeni, legalábbis belátható időn belül. :(

55. mociul
2011. júl. 21. 20:54
:) Biztos nem enged be!! szerinte az ő házába friss hegyi levegő van de még mikor benéztem múltkor hozzá még az ajtót is behúzta mintha valamit takargatna! de a közös képviselő is lement hozzá mesélte hogy neki még az ajtót is úgy nyitotta ki hogy lánc rajta volt az ajtón és csak résre!
2011. júl. 21. 20:37
lehet hogy hülye ötlet de ha összeállnátok hatan és lemennétek hozzá vegyszerekkel vödrökkel hogy na csokolom piri néni jöttünk segiteni kitakaritani, nem engedne be a meglepetéstől?:DDDDD
53. mociul
2011. júl. 21. 20:34
Hát igen minden esetre ha fogok a tv-ben szerepelni írok majd nézzetek! Csak aztán remélem nem a bűnügyi hírekben fogok szerepeli :)!
52. syria (válaszként erre: 51. - Mociul)
2011. júl. 21. 14:57

Ez esetben a 41-es hsz.-ban leírtak szerint járnék el, de brutálisan: levelekkel bombáznék minden fórumot, még a TV-t is segítségül hívnám. (Bár, ahogy belegondolok: nem fog egyik napról a másikra eredményre vezetni.)

Minél több ilyen jellegű riport készül, annál nagyobb az esélye annak, hogy az illetékesek magukhoz kapnak, csinálnak valamit, azon kívül is, hogy a hülye jogszabályok mögé bújnak.

51. mociul
2011. júl. 21. 11:14
Ne is mond nekünk is ez a helyzet mi is mikor vettük akkor korrekt árnak tűnt, és most még el se tudnánk adni kevesebbért sem, elherdálni meg nem akarom:) !
50. Évi anyuka (válaszként erre: 49. - Évi anyuka)
2011. júl. 21. 10:43

Ja még azt akartam írni, hogy 5 és fél éve vettük a lakást, mikor az ingatlan árak az egekben voltak.

Azon a pénzen, ma egy családi házat tudnék venni.

49. Évi anyuka (válaszként erre: 48. - Mociul)
2011. júl. 21. 10:41

Nálunk is ugyanez. Ráköltöttünk milliókat a lakásra, és kb 1 éve költöztek albérlők ebbe a 2 emelettel alattunk lévő lakásba. Én egyébként azt se tudom kik ő, hogy néznek ki. Szóval ha szembe jönnének az utcán átnéznék rajtuk, mert nem tudok hogy néznek ki :)

De az tény, hgy ez össze se hasonlítható azzal a problémával, amivel ti küzdötök.


Igaz, mi nem "csak" a dohányzó szomszédok miatt mennénk, más oka is van. De sajnálom a szépen rendbe tett lakásunkat :( Annyit dolgoztunk rajta, ráköltöttünk csomót (LEPUKKANVA VETTÜK) most meg kevesebbet ér, mint mikor vettük :(

HA két éve tudom, hogy menni akarunk majd, akkor nem cseréltettem volna ki a nyílászárókat, és annyival több pénzem lenne.

Mert az ingatlan piacon nem nézik, hogy felújított lakás, vagy műanyag nyílászárós. Egy kategória. Azt nézik tégla vagy panel, x szoba van, és annak van egy tól-ig ára. De nem sok a differencia a lelakott és a szépen felújított között.


Csak egy kis kitérő volt, elnézést kérek!

48. mociul
2011. júl. 21. 10:26
Amúgy az a baj mikor mi ide költöztünk nem ő lakot altunk! Hanem egy rendes idős bácsi aki mindig még betegen is az udvara járt cigizni! Vele soha nem volt ilyen gond! Amúgy az a baj hogy hiába kérdezel a szomszédok felől! Meg veszel egy lakást pl. nézd a mi esetünket! Egy szuper szomszédok minden oldalt minden rendben van kedves környék minden közel van! Ráköltünk a lakásra több millió ft ot! És két évre rá beköltözik egy ilyen paraszt alánk! De cigire van pénz :) :( ! Múltkor vásárolt előttem a boltban persze tisztes távolba álltam mert a nőnek is olyan büdös hogy még a pénztároson is láttam hogy oldalra fordítja a fejét hogy levegőt tudjon venni! Vett darált húst kannás bort meg kért egy doboz cigit majd kiüti a végösszeget és azt mondta nincs annyi pénze hogy kifizesse! Erre a magdarálásra rámutat hogy azt nem vinné el! Úgy elég e a pénze! ? Na a borra meg a cigire van pénz!
2011. júl. 21. 08:35

Mi is épp költözni akarunk. Mi tégla társasházban vagyunk, de mintha csak panel lenne. HAlljuk a szomszédokat, ha zennét hallgat, vagy csak beszélgetnek a szobában....

Néha kétségeim vannak afelől, hogy valóban téglából épült-e ez a ház.

És igen, a folyamatosan megállás nélkül dohányzó alsó lakók (amit írtam tegnap) az is a mérlegnek a "költözünk" serpenyőjébe került....


És már eleve gyanús a "szép, felújított ház/lakás, kifogástalan környéken sürgősen eladó" szöveg. HA ennyire jó meg szuper és egy éve költöttek rá milliókat a felújítás miatt minek akarják eladni?

Első mindig hogy a szomszédok felől érdeklődök!

46. mociul (válaszként erre: 44. - Volpertinger)
2011. júl. 20. 20:05
Én így sem tudom kinyitni egész nap egy percre sem az ablakom! Így mindegy ha már én se tudom kinyitni ő se tuja!
45. Agnik1 (válaszként erre: 18. - Kisj)
2011. júl. 20. 19:32
Nem sajnos:((( Kihívtuk a rendőrséget, és nem csináltak vele semmit. Mentőt sem hívtak hozzá, pedig be kellett volna nyugtatózni:((( Hajnali fél 2kor jött fel, tényleg kis híján ránk döntötte az ajtót, szerencsénkre nem tudott bejönni. De az ajtót kegyetlenül szétverte. Én sokkot kaptam, mert a 17hós kisfiam épp a szobában aludt. Végig futott az agyamon, ha az idióta betöri az ajtót nekünk végünk:( Inkább menekültünk...
44. Volpertinger (válaszként erre: 43. - Mociul)
2011. júl. 20. 19:30

De ha azt bevágod hozzá, azt te is érzed, nem?

Ez némileg önszopatásnak tűnik :)

Vagy már a minden mindegy fázisban vagy?

43. mociul (válaszként erre: 38. - Volpertinger)
2011. júl. 20. 19:23
Hát remélem csak nem ! Én tudom ha felrobban egy ilyen kapszula az irtó büdös de holnap bemegyek a városba addig megyek míg veszek egyet majd meglátjuk!
42. mociul (válaszként erre: 41. - Jstefan)
2011. júl. 20. 19:22
Köszönöm szépen a segítséget!
41. jstefan (válaszként erre: 1. - Mociul)
2011. júl. 20. 18:38
A területileg illetékes polgármesteri hivatal jegyzőjéhez kell fordulni, mert ez az eset birtokháborításnak minősül.Ezenkívül le kell írni hogy fennáll a fertőzésveszély.A polgármesteri hivatal helyszíni szemle során ha megállapítja a birtokháborítást,és a fertőzésveszélyt akkor bírság terhe mellett felszólítja a lakót a törvény betartására.Ha a lakás önkormányzati tulajdonban van akkor könnyű az ügyet megoldani mert a bérlővel szemben lehet kezdeményezni a bérleti jogviszony felmondását,vagy szükséglakásban történő kiköltöztetését olyan épületben ahol hasonló életvitelű emberek élnek.Társasházban lakástulajdonossal szemben lehet bíróságon kezdeményezni kártérítést a bűz,és füst által kialakult egészségkárosítás miatt,és a lakás értékcsökkenése, valamint lakhatatlansága miatt.
40. timycat (válaszként erre: 39. - Volpertinger)
2011. júl. 20. 18:33
de rafinált valaki ;)
39. Volpertinger (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. júl. 20. 18:21

Jó persze, de ha meghal, akkor üres lesz a lakás, és eladják/kiadják, tehát rendbeteszik. Ez volt a gondolatmenetem.

De inkább ne haljon meg, hanem mittudomén találjon rá a szerelem, és hirtelen változtassa meg az életét.

38. Volpertinger (válaszként erre: 26. - Mociul)
2011. júl. 20. 18:20
Lehet, hogy a bűzampullát úgy fogja érzékelni, mint valami rózsakert illatú Brise-t :)))))))))
37. tixtina (válaszként erre: 33. - 4f8ae69d1b)
2011. júl. 20. 18:14
Atya ég,mik vannak!!!:OOO
36. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2011. júl. 20. 18:09

Azon a környéken sajnos gyakori probléma(na nem pont ez)a szemétkupacban élés..

az az egész ütem egy nagy getto sajnos..:((

2011. júl. 20. 18:08

Szia!

Önkormányzat-jegyző, ÁNTSZ és folyamatosan bombázd őket levéllel, de én a helyedben -ha teheted- személyesen mennék be bejelentést tenni. Az gyorsabb, pláne ha üvegben viszel be 30-40 bogarat is...

Bagószag ellen nem lehet fellépni, de ilyen bűz ellen, rovarok ellen igen. Ez hozzátartozik a szomszéd-jogokhoz

34. a14deb9047 (válaszként erre: 33. - 4f8ae69d1b)
2011. júl. 20. 18:06

Magyarul már bomlott, folyt...

Az legalább egyhetes hulla volt...

33. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 32. - Tixtina)
2011. júl. 20. 18:04

Volt egy olyan is,hogy a felső szombszédtól vér csöpögött le az alsóhoz..

Már egy ideje halott volta az egyén..

ugyanilyen kupac szemétközt,rahedli macskával élt..

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook