Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gyógynövény teák fogyasztását túl lehet adagolni? fórum

A gyógynövény teák fogyasztását túl lehet adagolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. supin
2008. júl. 26. 16:21
3 hét után szünetelni kell!
2008. júl. 26. 13:06
A fogyasztóteákkal vigyázni kell: valami kínai fogyiteáról igazolták Németországban úgy 10 éve, hogy nagy mennyiségben fogyasztva arra érzékenyelnél több esetben veseelhalást okozott (azt hiszem az oo'long, de ez nem biztos). Szóval vigyázni kell ezekkel is: nem győzöm hangsúlyozni, hogy akár gyógyszerről, akát gyógynövényről van szó: aminek van hatása, annak mellékhatása is van!
36. SF
2008. júl. 25. 22:42
Persze, a túladagolás már jó régen történt, legalább 5 éve. Azóta csak végszükség esetén használom. Szia!
35. 1e958693ca (válaszként erre: 34. - SF)
2008. júl. 25. 20:44
Szia!Remélem , azóta rendbejöttél! Mindent lehet, csak tudni mennyit, miből. üdv.
34. SF (válaszként erre: 33. - 1e958693ca)
2008. júl. 12. 22:51
Na ez az, amit én nem tartottam be. Inkább kérjetek tanácsot!
2008. júl. 12. 14:36

Napi 1-2 csésze nem árt, de az is függ attól, mit is iszol. Pl. a csipkebogyó és a kamilla is, ha túl sokat iszol (együtt, vagy egyenként napi 2 csészénél többet), hashajtó hatású. Így árthatsz a tápanyagok felszívódásának.

Nem arról van szó, hogy károsak, csak jobb ezeket váltogatva alkalmazni, vagy olyan keverékben, amit szakember állít össze (nem mindegy, milyenek az arányok).

32. SF
2008. júl. 12. 12:09
Igen, valóban. Egy teakeverék volt, a természetgyógyász szerint hatnia kellett volna. Sajnos túlzásba vittem, mert nem akartak elmúlni a tüneteim. Röhej, hogy ezek után a körzeti nőgyógyász 1 hét alatt rendbe hozott egy 200 Ft-os gyógyszertári készítménnyel:-)))
31. supin
2008. júl. 12. 06:59
Igen,ha folyton 1 fajtát iszol.
30. SF
2008. júl. 11. 22:50

Úgy kezdődött, hogy először csak nem hatott. Erre bolond fejemmel növeltem az adagot. Ettől viszont fekélyem lett, és súlyos emésztési gondok jöttek. Itt szerencsére abbahagytam, és 2 évig egyáltalán nem ittam. Közben meg jól leszúrt az orvosom, hogy miért nem hozzá mentem az állandó gyulladásommal...

Most már ha szükséges, csak max. 3×2 dl, a tünetek elmúlásáig, utána 2 hónapig egy korty sem.

29. 8565183eb5 (válaszként erre: 28. - SF)
2008. júl. 11. 22:24
Hogyan? Mi bajod lett tőle? Nem is gondoltam hogy ezeket is túlzásba lehet vinni.
28. SF
2008. júl. 11. 22:18
Lehet, nekem sikerült:-((
27. 3a0842d373 (válaszként erre: 26. - Cszsuka)
2008. márc. 19. 22:02

Leviheti még a vérnyomást is, ami nem minden esetben szerencsés. Este mondjuk jót alszol tőle.


Minden gyógynövény túladagolható. Ez járhat kellemetlen vagy kifejezetten veszélyes tünetekkel.

26. Cszsuka (válaszként erre: 2. - Reenee)
2008. márc. 19. 20:42
A csipkebogyót nyugodtan ihatod. Ott a C vitamit túladagolás esetén felléphet egy kis hasmenés. De nem hinném, hogy annyit meg bírsz inni belőle...
2008. márc. 19. 20:39

Igen túl lehet adagolni. De a kamilla sem ártalmatlan, mert vizet von el a belekben.

Pl. a citromfű nyugtató hatású, de túladagolva épp az ellenkezőjét éred el.

24. supin
2007. dec. 26. 11:39
Igen.Csupán a kamilla az ami ártalmatlan,szóval nincs mellékhatása
2007. dec. 26. 11:00
nem
22. cskata (válaszként erre: 2. - Reenee)
2007. okt. 29. 22:57

szia!

esetleg olvasgass bele a Gyógynövényekről c. fórumba is!

Ott régebben már volt erről a "túladagolás" témáról szó!

21. rosewood (válaszként erre: 20. - Reenee)
2007. okt. 29. 19:42

Sajnos.... Vedd meg a Maria Treben könyvet, vagy szerezd be valahonnan, kötelező házipatikai biblia!

Egyébként a kedvenc csalásias drogériámban nyomtak a kezembe egy h.rbáriás tájékoztatót, amin rajta volt a monoteák és a keverékek felhasználási területe is, kérj egyet Te is, nem árthat!

20. Reenee (válaszként erre: 19. - D606bc0fd7)
2007. okt. 29. 17:19

köszi,hogy leírtad :)

A doki csak olyat ajánl, amiért pénzt kap :((

2007. okt. 29. 17:11
Egyébként csodálkozom, hogy az orvos nem ajánlotta... :(
18. d606bc0fd7 (válaszként erre: 17. - Reenee)
2007. okt. 29. 17:11

Szerintem mindkét helyen.


Nekem bevált, egyébként ezt találtam róla:


Más, kedvelt gyógynövényekkel ellentétben, a medveszőlőre csak a 18. század közepén figyeltek fel az orvosok. A 19. század elején vezették be gyógyító szerként, ma már azonban minden érvényes gyógyszerkönyvben megtalálhatjuk.


A medveszőlőlevél bevált, hatásos gyulladásellenes szer a vese, a hólyag és a húgyutak területén. Időben és helyesen alkalmazva a medveszőlőlevélből készített tea az akut panaszokat legkésőbb három nap alatt csökkenteni tudja.


A tudomány a medveszőlőteát kiegészítő terápiaként ajánlja a hólyag- és vesebetegségekben, viszont óva int a hosszú távú alkalmazástól, mert hidrokinonmérgezést okozhat. Általában nincs is szükség hosszas alkalmazásra, mert az akut vese- és hólyaghurut a medveszőlőlevél teájával kezelve rendszerint néhány nap alatt elmúlik.


A medveszőlőben található fő hatóanyag az arbutin, amelyből a lúgos vizelet hatására válik szabaddá a tulajdonképpeni hatóanyag, a hidrokinon. A lúgos vizeletet hosszú távon kizárólag növényi táplálék fogyasztásával érhetjük el, de mivel a medveszőlőlevél-teát általában akut esetekben fogyasztjuk, a vizeletet a lehető leggyorsabban kell lúgossá tennünk. Ezt úgy érhetjük el, hogy a teához fél teáskanál vagy bő késhegynyi nátrium-hidrogénkarbonátot (szódabikarbónát) adunk. Figyelembe kell vennünk azt is, hogy a medveszőlőlevélnek nagy a csersavtartalma. Ha ez teljes egészében belekerül a teába, akkor nagyon megterheli az emésztőtraktust. Ezen egészen egyszerűen úgy segíthetünk, hogy a teát hidegen készítjük el.


A medveszőlőlevél további hatóanyagai a flavonoidok, a triterpének és a monotropein.

A medveszőlő botanikai neve Arctostaphylos uva-ursi. A hangafélék (Ericaceae) családjába tartozik. Hűvösebb éghajlaton él, Magyarországon nem őshonos. Alacsony, örökzöld cserje, amely hosszú ágakat növeszt, és ezek gyökeret eresztenek. Így kiterjedt, sűrű telepeket találhatunk. Bőrnemű levelei vastagok és érdesek, általában fordított tojás, néha ásó alakúak. Felületükön a levélerek feltűnőek. A vörös áfonyával ellentétben a medveszőlő levelének alsó felszíne nem barnán pettyezett. A medveszőlő kicsiny virágai fehérek, rózsaszín csücsökkel; alakjuk harangra vagy kancsóra emlékeztet. Az ágas virágzatból gömb alakú piros gyümölcsök lesznek, amelyek ugyan nem mérgezőek, de a vörös áfonyával összehasonlítva, sokkal kevésbé élvezhetőek.

Drogként a leveleket használjuk. Bár egész évben szedhetjük, mégis a legjobb késő nyáron. A kereskedelemben kapható medveszőlőlevél kizárólag vadon termő növényekből származik.

17. Reenee (válaszként erre: 16. - D606bc0fd7)
2007. okt. 29. 17:00

még nem is hallottam ilyen teáról...

patikában vagy gyógynövényben lehet kapni?

16. d606bc0fd7 (válaszként erre: 15. - Reenee)
2007. okt. 29. 16:53
Akkor neked a legjobb tea most a medveszőlőlevél (Uvae ursi folium).
15. Reenee (válaszként erre: 14. - 3a0842d373)
2007. okt. 29. 16:47
Igyak sok teát és szedjem azt a gyógyszert amit felírt. Ha 5 napon túl nem szünnek meg a tüneteim menjek vissza...
14. 3a0842d373 (válaszként erre: 12. - Reenee)
2007. okt. 29. 14:56

Kedves Reenee,

ez a teakeverék nem igazán a felfázásra jó. Ha véres a pisi, az már a vesemedence gyulladása is lehet.

Mit mondott az orvos?

13. Reenee
2007. okt. 29. 13:05
egész éjjel kamilla teát ittam, mert az gyulladás csökkentő,most már kicsit jobb,de lemegyek azért a dokihoz
12. Reenee
2007. okt. 29. 13:04

Az az igazság, hogy nagyon beparáztam tegnap..

Baromira felfázhattam, ugyanis véreset pisiltem,így még sosem jártam és nem is akarok többet.

11. emagdi (válaszként erre: 2. - Reenee)
2007. okt. 29. 11:24
szerintem ez így ebben a formában nem fog ártani, csak használni:))
2007. okt. 29. 10:23

Szerintem sem,mert annyit úgy sem iszik senki,hogy túladagolást okozhatna. Pl. naponta

3x2 dl a legmegfelelőb adag.

2007. okt. 29. 10:03
Remélem nem...:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook