Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi is valójában a pénz? fórum

Mi is valójában a pénz? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi is valójában a pénz?

1 2 3 4 5
139. 8bff41629d (válaszként erre: 114. - Ami.)
2013. máj. 18. 11:01
Nekem meg az olyan esetek tetszenek nagyon, amikor látok valahol nyivákolni nagy szívtépően népeket,hogy:"Jaj...Nincs pénzem még kenyérre sem, a gyereknek nem tudom miböl befizetni még az iskolai kirándulásra sem a mondjuk egyszeri tétel 2000 ft-ot"...Aztánmeg a képéböl ott lóg ki ugye a füstölgő cigi...Éshát saját bevallása szerint naponta elszív 1-2 dobozzal is,holott még a LEGOLCSÓBB bagó doboza is istentudja hány száz ft-ba kerül, ha jól tudom...De akkor ARRA jut mindig pénze valahogy minden nap...És akkor ugye az illető "sehogyse tud kijönni" a havi jövedelméböl... A "szegény,éhező" ember...És hány de hány ilyen, meg hasonló esetett láttam már!Néha már olyan érzésem van, hogy másbol se áll ez az ország, csak ilyesmi polgárokbol...
138. 0b18315731 (válaszként erre: 137. - Lightwarrior)
2011. júl. 27. 22:21

:-)Puding próbája az evés vagy mi!Köszönöm:-)

Csak néha de nehéz:-))))

137. Lightwarrior (válaszként erre: 133. - 0b18315731)
2011. júl. 27. 21:14
Természetesen, amit leírtál, az a hozzáállás a megfelelő.:-) Még akkor is, ha előfordulhat, hogy még a kéményen keresztül vagy a föld alatt ásva sem tudsz bejutni... Legalább megpróbáltad.:-)
2011. júl. 27. 13:50
Tudsz:-))))))))))Váááááááááá helyesírásból Doriska elégtelen sorry:-))))
135. 0b18315731 (válaszként erre: 134. - Ami.)
2011. júl. 27. 13:49

Látod ezért is csíplek,hogy tud elnézést kérni.

Kevés ember képes rá a mai világba.Puszi

134. Ami.
2011. júl. 27. 13:29
Így van..nem tudom mit tesz meg érte..így nem ítélem el..csak ő tudhatja h mindent megtesz vagy sem.Elnézést...
133. 0b18315731 (válaszként erre: 119. - Lightwarrior)
2011. júl. 27. 13:20
Lehetséges!Sőt igazad van!Viszont én úgy gondolom,hogy a sok sok minden után,ha valaki kitartó el éri a célját.Mondjuk én mindig is úgy jártam szerintem ma már nem változik,hogy kidobnak az ajtón!Én be megyek az ablakon,ha kidobnak?Megint be megyek:-)Mégha éppen az ablak nem is jó és csak utána jövök rá,hogy de kár volt:-)))Viszont jobb küzdeni,mint sóhajtozni és várni a csodát!
132. 0b18315731 (válaszként erre: 128. - Tótágas)
2011. júl. 27. 13:16
Mindegy miért ülsz előtte a lényeg hogy fontos és hasznos és 2011-ben szinte nélkülözhetetlené vált!:-)Szép napot neked!
131. 0b18315731 (válaszként erre: 130. - Ami.)
2011. júl. 27. 13:14

Biztosan igazad van,szerintem igazából aki nincs benne nem értheti és nem tudhatod te sem és én sem,hogy nem tesz meg mindent azért hogy legyen kakaója a gyerekének,amikor éppen nincs itt!

Ezt csak is ő tudja!Néha hibázik az ember,hogy olyan emberekkel és oldalakon őszinte ahol hiába,hiszen mások nem érzik át az ő gondját problémáját fájdalmát.

A többieben igazad van a net szükséges és vele ki tárul a világ!Viszont ne írd,hogy mennél..mert nem tudhatod,hogy ő megy-e?!

130. Ami.
2011. júl. 27. 12:01
Tévedsz..senki nem beléd kötni akar...és mindenki érti,hogy szükséges manapság a net,akár álláskeresésére,munkára,szórakozásra bármire.Az volt kicsit erős túlzás,hogy nem tudsz a gyerekednek kakaót adni..viszont itt netezel,szóval az időd is megy.Ha nem tudnék a gyereknek enni adni,mennék takarítani,szórólapozni,vagy bárhogy megoldanám,akár 1 alkalomra is,ami 500forintos órabér,pont egy kakaó ára.Ezen háborodtak fel szerintem sokan.
129. 07016ed7ac (válaszként erre: 127. - Tótágas)
2011. júl. 27. 10:13
Látom,el kell mondanom még egyszer. INFORMATIKUS PROGRAMOZÓ a férjem,az internet nélkül NEM TUD DOLGOZNI...de látom a lényeg nem maradt meg,csak hogy valamibe bele lehessen kötni...
128. Tótágas (válaszként erre: 125. - 0b18315731)
2011. júl. 27. 10:08
Ez így igaz!Hisz én is itt ülök most előtte,és elég sokat mert szinte egyetlen "kapcsolatom"a külvilággal,barátokkal.
127. Tótágas (válaszként erre: 121. - Miniszter)
2011. júl. 27. 10:06

Nem kell kiakadni ha nem érted a lényegét.Akinek nincs 500-600.-ft-ja egy csomag kakaóra a gyerekének,annak még az 1-2 ezres(bár ez erős túlzás lefelé)internet is luxus kell legyen!

Abban egyetértek Veled,hogy Nekem, Neked és még sokaknak nem az,pedig gondolom egyikünk se tartozik a felső tízezerbe.Sokaknak egyetlen "szórakozásuk".Se színházra, se mozira,se vendéglőre,se utazásra,se nyaralásra(stb) nem telik ma már az emberek többségének.DE ha a gyerekemről lenne szó,biztos lemondanék erről az "élvezetről" is.

126. 0b18315731 (válaszként erre: 118. - Ina87)
2011. júl. 26. 23:37
Ezzel pedig teljesen egyet értek!
125. 0b18315731 (válaszként erre: 121. - Miniszter)
2011. júl. 26. 23:36
Ezzel én is így vagyok:-)2011-ben az interneté a világ!:-)))Azért a tv-sem rossz hogy van,de tény a net-el kitárul a világ,bárhol is élünk mi emberek!
124. Titánia83 (válaszként erre: 162. - Kira88)
2011. júl. 26. 14:19

Meg azt is, hogy ez mind mesterségesen generált. Dehát az már egy másik téma.


Erre az egyenlő az egyenlők közöttre egy ismerősöm azt mondta, hogy a tszben a vezetőnek mondjuk kétszerese volt a fizetése a tiédhez képest. Ma a főnöködnek meg 10-szerese, vagy még több. Az előző kicsit korrektebb volt, mert talán ott jobban érződik a felelősség megfizetése, mint a mai világban. A főnök nem dolgozik 10-szer többet, de 10 ember helyett sem. És sajna a felelősséget is rátestálja sokszor a dolgozóra. :(

123. Titánia83 (válaszként erre: 119. - Lightwarrior)
2011. júl. 26. 14:16
Ez sajnos benne van a pakliban. És korábban utaltam rá, hogy lehet sokat dolgozni, de az embernek egy élete, és egy egészsége van.
122. Titánia83 (válaszként erre: 121. - Miniszter)
2011. júl. 26. 14:15

Nálunk elvből nincs tv előfizetés. És nem is volt az elmúlt öt évben. Számunkra felesleges. Volt valami 3 csatorna, ha nagyon nem volt semmi, bekapcsoltuk. :D De az is ritkán volt. Ha filmet vagy sorozatot akartunk nézni, előbbire inkább kiruccantunk nagyon-nagyon ritkán moziba, utóbbit megoldottuk a neten.


Én amúgy a környezetvédelem szempontjából is jobban örülnék, ha már sok mindent el lehetne intézni az interneten. Pl. ügyfélkapu is egy jó kezdeményezés, de van még mit csiszolni rajta. :s

121. miniszter (válaszként erre: 12. - Tótágas)
2011. júl. 26. 12:28

Jaj, de ki vagyok akadva az efféle beszólásokon.

Miért hiszik manapság még mindig sokan, hogy az internet luxus?

Amikor már kb. havi 1-2 ezresből is be lehet fizetni valami lassabb csomagra?

Aki munkanélküli, és még internete sincs otthon, az gyakorlatilag el is áshatja magát a mai világban. Még a 60 éves anyám (akinek köze sincs az informatikához) egy csomó mindent a neten intéztet el azzal, aki épp ráér. Internet nélkül manapság halott vagy, esélytelen, nulla.

Ha már tényleg azon az egy-két ezren múlna, előbb mondanék le a TV-ről, mint az internetről.

120. Lightwarrior (válaszként erre: 1. - Jucika.mucika)
2011. júl. 26. 11:13
A cikkben van igazság, de én is úgy éreztem, hogy túlságosan fekete-fehér. Bizony élnek olyan szegények, akik a legkevésbé sem nevezhetőek szeretetteljesnek, és a fordítottja is igaz; miszerint léteznek olyan kőgazdagok, akik nem felejtettek el emberként viselkedni. Mindazonáltal nem ritkán fordul olyan elő, hogy valaki a legalapvetőbb erkölcsi értékeket is a pénz alá rendeli azt gondolván, hogy a minél több vagyon egyenlő a minél több boldogsággal...
119. Lightwarrior (válaszként erre: 113. - 0b18315731)
2011. júl. 26. 11:09
"...mindenki a saját maga sorsa kovácsa." Bizonyos mértékig. Nem szabadna azért elhinni, hogy minden amit elértünk vagy el fogunk érni, az csak azért van, mert annyira elszántan küzdöttünk a céljainkért. Számos olyan tényező létezik, ami ugyan tőlünk független, mégis keresztülhúzhatja számításainkat a legjobb igyekezetünk ellenére is.
118. ina87
2011. júl. 22. 17:02
egy olyan dolog ha van akkor gond a nincs akkor meg azért gond,a pénz nem boldogit de jo ha van
117. Ami. (válaszként erre: 115. - 0b18315731)
2011. júl. 19. 16:51

Csak kivagyok,amikor mindenki sopánkodik és lehet neki van itt a legtöbb:)Mindenki magához méri,lehet amire én nem költenék 10 forintot,neki minden pénz megér. És lehet hogy ami nekem drága 5ezres póló,neki olcsó.Szóval ezeket a különbségeket figyelembe kell venni.

ui.neked:én is imádom a delfineket,magamon is van kettő:) Aki a delfineket szereti rossz ember nem lehet:)Én pl arra gyűjtök,az a nagy vágyam,hogyha teherbe esek részt vegyek egy ilyen programba,hogy megpuszilhassa a pocim:)

116. spinneli (válaszként erre: 113. - 0b18315731)
2011. júl. 19. 16:43

Milyen jól elvitázgattál magaddal egy hsz.-en belül.

:)

115. 0b18315731 (válaszként erre: 114. - Ami.)
2011. júl. 19. 16:38
Ott a pont!Szívemből szóltál:-)Pusz
114. Ami.
2011. júl. 19. 16:36

Azért megnézném ezeket az embereket,akik mind milyen szegények,és alig van pénz a pénztárcájukba..kiváncsi lennék az öltözékükre,mit esznek stb,mert minden nézőpont kérdése.Net van,idő is,akkor más is:)

Egy példa:Egy ismerősöm mondta h nincs pénze,mondom hogy a fenébe,mikor most kapott fizetést..de tegnap buli volt,az 100ezer.Jah mondom bocsi,nekem a havi fizum annyi,abból 80at feladok,ha nem baj a maradék 30ból nem adok,amiből ennem,öltözködnöm,utaznom kell:)Én 1ezressel járok bulizni,és van,hogy hozok vissza belőle:)

Szóval,hogy kinek nincs pénze relatív,és az is h mire nincs,és mire van.

2011. júl. 19. 16:32

Úristen:-)Ami nincs!Na engem a cikk írója garantáltan meg kövezne,ha meg találna:-)De nem fog!Jujj de nem értek veled egyet és jujj de nem jól látsz dolgokat.Nem minden ember felejti el akinek pénze van,hogy honnan jött és hová tart.Valóban sok hajléktalan van de te hatalmas tévedésbe élsz.Ugyanis mindenki a maga nyomoráért felelős.A szegény ember is.Tudod miért az?Hű de kapom majd a szidást:-))Nem baj meg birom.Azért mert nem jól kereskedik.Ugyanis minden ember lehet pénzesebb ha akar tud több munkát vállalni.Nem születtem milliomos családba de jó anyámék dolgosan mind a hármunk feneke alá házat segítettek.Igen a pénz meg határozója a mindennapoknak.Viszont akinek van pénze is élvezi a naplementét.

Feltehetőleg neked nincs ezért írtad ezt a cikket.

A gyerek neveléshez pénz kell viszont aki dolgozni akar az tud bárhol él.Aki gyereket akar és fel nevelni az tud nélkülözni le mondani.

Habár menő a jó mobil és a rongy rázás a mai fiatalok körében,mindenkinek más a fontos és mindenkinek más az értékrendje.

Sokan úgy kerülnek utcára hogy maguk hibájából,nem a tiedéből nem az enyémből.Talán mert rossz volt a sorrend és éppen séggel nem a háztörlesztő rezsi volt a fontos vagy éppenséggel olyan buta volt,hogy ki tudták csalni tőle az össz vagyonát,mert hitt.Minek?

Garantáltan kövezéses leszek de én csak magamba hiszek.

Hagyjuk már a nagy urunkat..hagyjuk már hogy hívj fel és meg mondom a jövődet:-)))Mekkora vicc ezeket azért nézem hogy jót tudjak rajta nevetni.Meg csoda?Az persze élni akart aztán azért nem halt meg nem azért mert a nacs úr volt olyan rendi,hanem éppen sok dolga van az életbe és maradt.

Viszont az emberi hülyeségből jól meg lehetnek gazdagodni.

Akik pedig meg akarnak és meg gazdagodnak belőle nah azok a jó kereskedők.

Megy a sírás nincs pénz az országba?Hagyjuk már amíg nekem hiába keresek fiatalon jól nincs pénzem az x tévé műsorból 100ezres paplant rendelni és 50ezres kütyüt addig..Légyszi,ne már!Kérdezem én az mikor úszik a háza a feje felöl a panel x-in akkor az a takaró majd megvédi?Minden bizonyal aztán majd jön ide sírni jajj meg amoda adjatok pénzt,küldjetek ruhát.

Na tudod!

Sose felejtem el,hogy sétáltam be középsuli koleszából,jött egy nem az idén barnult nő és karján a gyerekével,hogy jájj adj kenyérre pénzt.Én pedig adtam.Tudod mit mondott?Nem azt hogy köszi,hanem küld ki a többieket adjanak ők is..Hm...Mindenkinek van választása az életben és mindenki a saját maga sorsa kovácsa.

Nekem az a véleményem és az,hogy hűha na most csalódtam ebbe az oldalba amiért ez meg jelent.Neked kívánom a legjobbakat és hogy gondold át amiket le írkásztál.

Ugyanis elég jó nagy baromságok nekem ez a véleményem.

Meg kövezni meg lehet,szólni a modiknak hogy töröljenek:-)

Hidd el én akkor is boldogan élek majd!

Neked is sok sikert kívánok mindentől függetlenül.

Én csak remélni tudom hogy nem haragszol meg érte,hogy az őszinte véleményem ez ami,hogy bolondságokat írtál:-)Viszont köszi azért mert jót tudtam nevetni valamin így késő délután!

112. ae55128da6 (válaszként erre: 111. - Spinneli)
2011. júl. 19. 15:37
egyetértek :)
111. spinneli (válaszként erre: 109. - 07016ed7ac)
2011. júl. 19. 15:26

Én inkább azokat látom többségben, akik reálisan közelítették meg a kérdést, viszont a reális gondolkodásnak nem feltétlen hozadéka az, hogy akkor minden szar is lesz, mert most is az.

Pozitív gondolkodás nélkül, ami nem jelent rózsaszín burkot és tudatlanságot, tényleg elég nehezen jut előre az ember.

110. 83e25137af (válaszként erre: 109. - 07016ed7ac)
2011. júl. 19. 15:25

nem mondom néha kell az az álarc hogy az ember túlélje a hétköznapokat...


amikor a főnök megint hülye, amikor nem találsz parkolóhelyet, amikor megvennéd azt a másik fajta kenyeret de inkább marad az óccsó mert annyira futja, miből fizetem ki a csekkeket a következő hónapban ésatöbbi ésatöbbi,. nyilván mindig mindenkinek más az aktuális probléma legyen az vélt vagy valós.. de komoly stressz miatt egyre többen roppannak össze.. és mindez a hülye pénz miatt... szóval én nem látom rózsaszínben a világot de tényleg örülök hogy valaki még igen...


ja és


"és nem lesz mindenki strucc.."

tényleg nem lenne jó.. különösen ha betonon állva alkalmazod a struccpolitikát :DDD

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook