Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hányszor egyen egy nap egy 15 hónapos kisfiú? fórum

Hányszor egyen egy nap egy 15 hónapos kisfiú? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 23. 20:25

bocs, kicsit off leszek, mert az én lányom még csak 7 hónapos.. csak azért érdekes nekem ez, mert ő már most sem akarna 5x enni... a reggeli tápszer után alig tudok neki délben ebédet adni, mert nem kéri...

estefelé többet enne, de szerintem simán nem kérne enni, csak napi 3-szor... meg éjjel egyszer... én mondjuk próbálom erőltetni, hogy többször egyen, mert amúgy sem nagy a súlya, és egy étkezésre nem eszik nagy adagokat...


de volt itt aki azt írja, hogy 5x, és ha kér még, akkor lehet többször...


de mi van akkor ha nem kér enni? 5x sem... akkor hogy oldanátok meg?

2008. jún. 15. 15:18

Nekem hétfőn volt 15 hós a kisfiam, szívesen leírom, hogy mikor mit eszik.


Reggel fél 7-kor kel fel. Ekkor iszik Milumil3-t kb. 2 dl-t cumisüvegből. / A tejet még nem kéri.KIslányom ennyi idősen kakaót ivott/.

Fél 9-kor reggelizik. Joghurt, felvágott, zsemle.

Délben ebéd : leves, második - többnyire amit mi eszünk, ha nagyon fűszeres, akkor készítek neki vmi enyhébbet.

Fél 4-kor gyümölcs, bébidesszert, keksz.

6-kor vacsora zsemle, ferlvágott, virsli - amit mi eszünk.

Fél 8-kor 2dl Milumil 3.

13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - 09ca1d3343)
2008. jún. 15. 14:48
Sztem ez tök jó hogy ennyi mindent és ilyeneket meg változatosan adsz neki. Az meg még szuperebb hogy megeszi. Az én fiam ennyi idősen is már csak napi 4-szer evett és a mai napig kimarad a tízórai. Nem hajlandó megenni. Nem is erőletetem így neki. :(
2008. jún. 15. 13:58
A fiam lassan 15 hós és 5 x eszik ,ebből 2x gyümi v. joghurt + a 3 főétkezés! Na jó ha kevés a tízórai vagy az uzsi akkor azt lehet ismételni! :)
2008. jún. 15. 10:57
5x.
2008. jan. 2. 14:08
Min. 5x.
2007. nov. 11. 17:19
Én azt az elvet követem,hogy amíg csak lehet tartani kellene a napi ötszöri étkezést.Nálunk a nagyobbiknál így volt egy éves kora után: Reggel ébredéskor kakaó, utánna asztalnál volt a felvágottas vagy hasonló reggeli, tízórai. gyümölcs vagy joghurt, túrórudi, ebéd: leves ha van, főzelék vagy tésztás étel, uzsonna: gyümi vagy joghurt vagy valamilyen túrós dolog, vacsira tejeset szokott kapni, tejberízs vagy gríz és a nagyobbik fiam ragaszkodott a lefekvés előtti kakaóhoz....A kicsi sokáig szopott vele nem tudtam mindíg tartani ezt a rendet mert volt,hogy napközben többször is kérte a cicit....
2007. nov. 11. 13:26

3 fő étkezés. A többi attól függ, pl. tízórai, hogy mikor kel fel a fiam. Néha csak reggeli van. Az uszonna is attól függ, mikor ébred fel az ebéd uátni alvásból. Ha éhes, akkor kapja.

Reggeli: kenyér,kifli v. zsemle néha pirítós hozzá vaj,lekvár vagy májkrém,szalámi, ritkán rántotta, v.főtt tojás. zöldség. Inni tejet,v.teát kap.


Ebéd: főzelék husival(lehet sajjtal), vagy levesből zöldség,tészta pici lé. Néha 1 joghurt desszertnek.

Uzsi: nálunk ált. szopizik ebéd után és alszik. Ha felkel akkor túró rudi, v.joghurt, gyümölcs.

Vacsora: főzelék,v. tejbegríz(kakaóval,v.lekvárral)vagy hideg étel,mint reggelinél.

7. Elviracska (válaszként erre: 3. - Szamó)
2007. okt. 29. 16:07
Én is ezen a véleményen vagyok...
6. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - 09ca1d3343)
2007. okt. 29. 11:25

3 főétkezés, plusz uzsonna, tízórai.

Én soknak találom az édeset a napi menüben. Hogy neki mi sok, eldönti, annyit eszik, amennyi kell.

Mi valahogy így ettünk, eszünk:

-tej, ébredéskor

-reggeli-kenyér, somka, zöldség

-ebéd- amit mi eszümk, diétásabban

-gyümölcs, keksz

-tejes vacsora, griz, müzli, joghurt.

2007. okt. 29. 10:32
Arra is kíváncsi lennék,hogy ki mivel eteti a csöppséget,hiszen nem mindegy,hogy mi eszik. Mi reggel kakaóval kezdünk, aztán tízórai virsli,zsemle,túró rudi. Az ebéd változó,hogy van leves , vagy nincs. Főzelék helyett nem tudom mit adjak,mert nem eszi meg. Aztán desszertre frutapura. Délután gyümölcs, vacsira ismét valami nehezebb,különben nem alszik,aztán alvás előtt kakaó. Ez túl sok? Vagy máshogy kellene elosztani?
2007. okt. 29. 07:01
Ötször, mindenképpen. Ha még kér, adni kell neki valamit.
2007. okt. 28. 20:36

Azt hiszem ez teljesen egyedi, kinél hogy alakulnak ki az étkezési szokások, mekkora a gyerkőc, eddig hányszor evett, mit eszik, milyen napja van, mennyire éhes.......


Ez nálunk is gyakran változott, de azért megvolt a napi menetrend.

2007. okt. 28. 20:30
ahányszor éhes! ahányszor jól esik neki! tudja ő, hogy mi kell neki!
2007. okt. 28. 20:29
Hányszor egyen egy nap egy 15 hónapos kisfiú?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook