Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit idegesít az anyósa az csatlakozzon... fórum

Akit idegesít az anyósa az csatlakozzon... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. 937a2a883a (válaszként erre: 103. - 937a2a883a)
2011. nov. 16. 21:36
*csalódik
103. 937a2a883a (válaszként erre: 102. - K-né Zsóka)
2011. nov. 16. 21:35
Ebben egyet értek,annak ellenére is,hogy nekem a rosszabbik anyósból jutott :( Ezt azzal is meg tudom erősíteni,hogy a saját fia is egyre nagyobbat csalódni benne...
102. K-né Zsóka (válaszként erre: 100. - C4de233d89)
2011. nov. 16. 20:52
Ne állj igy a dolgokhoz. Vannak nagyon rendes anyósok is. Ha startból igy állsz a dolgokhoz jó esélyed van arra, hogy egy tünemény anyóst is magad ellen hangolj. Nem törvény, hogy az anyós rossz kell legyen.
101. goldie81 (válaszként erre: 100. - C4de233d89)
2011. nov. 16. 18:35
örülj,hogy nincs még.Bosszantó,az okoskodásuk,tisztelet a kivételnek.
2011. nov. 16. 18:30
engem nagyon, pedig még nincs is :) az az érzés hogy egyszer lesz, megőjrít
2011. nov. 16. 18:28
sziasztok.Nekem,se kedvencem az anyósom,a szemembe jópofizik,a hátam mögött meg tudjátok.......Már két éve vagyok együtt a párommal,és sajna egy ideig nem volt melója,de keresett.Szóval minden hétvégén átjön okoskodni,hozza a 10 éve avas lekvárjait,meg az íztelen kajáit.:(.Segítettem a fiát a nehéz időkben,és még annyit se nyőg ki,hogy köszönöm.A multkor meg főztem a páromnak késő este,és maradt,aztán másnap átfáradt a drága,és evett,aztán megint másnap hívta a páromat,kérdezte ott vagyok e,aztán jött a az ocsárolás,hogy mien szar leves volt.Míg ő 20 percig csinál egy rántást,azt is leégeti.Ennyit az anyósokról.
2011. okt. 5. 09:25

Na kicsit belassult a fórum!

Én is utálom anyósomat, vagyis 3 éve már nem mert nem szólunk egymáshoz. Néha amikor vidéken vagyunk, mert anyumék is ott laknak, akkor hazafelé muszály megállni köszönni, de azt is én a kocsiból, ha a kisfiam és az apja be is megy, én addig cigizek egyet. Persze a szomszédok előtt ő is mutatná, hogy jóban vagyunk és először próbált még puszit is adni amikor 2 év után megálltunk, de én nem felejtem el neki hogy anyukámat szidta úgyhogy ennyi.A gyerek sem akar menni náluk és nem azért, mert én bíztatom, mert neki azt mondom, hogy őt mindenki szereti az a mama is, hanem magától nem akar menni.A férjemnek ugyanis van egy gyereke az előző házasságából és látja a kisfiam, hogy neki mindent megvesznek az én kicsimnek meg még egy csokit sem.Szóval a gyerekek sem hülyék.Én a legjobban azért haragszom rá, hogy a páromat, akivel igen bonyolult mostmár a kapcsolatunk, ő nevelte úgy még csak nem is az apja, hogy egy nőt le kell nézni, csak a munkára meg az ágyban jó, az a dolga hogy kiszolgálja a férfit.És még amikor lejártunk, akkor rámszólt, meg a gyerekemre is hogy nem kell mindent megköszönni.Hát szóval elmebeteg, szegény.Azt mondta, hogy ő annak örülne a legjobban, ha a fia egyedül élne, mert ő nem tud mással élni, hát igen ebben van valami egyébként, de nem kellett volna úgy nevelni, hogy 16 évesen is elé rakok mindent és semmi dolga, csak hogy csavarogjon.Szóval nem egyszerű eset.

2011. szept. 30. 22:58

Sziasztok! Én is hozzászólnék a témához.


Nekem csak anyósjelöltem van még, mert nem vagyok férjnél.

Négy éve vagyunk együtt a barátommal és a szüleink még sohasem találkoztak és tudom, hogy soha sem fogják bírni egymást. Az én szüleim teljesen közvetlenek, tényleg minden barátnőmmel meg tesóim barátaival is jóban vannak. Meg a barátomat is szeretik. Néha eljárunk pl. horgászni vagy valahova és meséljük anyósomnak akkor ő meg fintorog, hogy mi ilyeneket csinálunk. Sokszor rájön ilyen dühroham és elkezd minket szidni de elég csúnyán. A barátomat meg főleg, pedig rendesen dolgozik mindennap túlórázik (autószerelő) szegény ha hazaér fáradtan még nem akar ilyeneket hallgatni. Haza is ad pénzt, meg egy-két számlát is ő fizet.


Minden barátnője előtt eljátsza hogy hogy szeretjük egymást, az utcán ha összefutunk és ott van egy ismerőse körbepuszil, meg jaj így kislányom úgy kislányom mikor jössz hozzánk? Máskor meg mikor megyek fel hozzájuk van hogy köszönni se köszön.

Annyira szeretném pedig ha rendes lenne meg a családommal is jól kijönne de mit tudok neki csinálni ha neki már az olyan primitív ha valaki megiszik egy sört. Apukám szokott inni néha és akkor mi van? Meg én is...és ha megtudná hogy én beteszem a lábam egy kocsmába..és ha tudná hogy van tetoválásom is... Elegem van már, hogy takargatni kell állandóan!

2011. szept. 30. 22:00

Utálom az ANYÓSOMAAAAAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Már azt üzente a párommal,hogy fel se menjek hozzájuk,még a gyerekkel se.

2011. aug. 2. 15:16

látni sem bírom anyósomat!!!!!!!!!!!!!!!

ma levittem a kislányomat, mert állásinterjúra mentem. erre teletömte egyszerre: sós rágcsival, nyalókával, túrórudival. inni meg nem adott neki semmit:((((((((((

Drága kislányomnak jól megfájdult a hasa mire hazaértünk:((((((((( ebédet meg alig evett ez miatt.

2011. júl. 31. 19:45
Anyósom idegen jelzővel illetett,persze a hátam mögött!Akkor az unokái is azok??Fúúúúúúúúú de ....
2011. júl. 27. 16:30

Van aki azért vitatkozik, hogy neki legyen igaza! És ha bebizonyosodik fehéren-feketén, hogy még sincs igaza akkor keres más vitatárgyat, mert csak neki lehet igaza! Ez már szinte röhejes!

A gyerek az más kérdés, azt ne hagyd! Főleg mikor ilyen felelőtlenül szórakoztatják! Ha nem tud vele rendesen játszani, inkább hagyja békén!


A főzés-sütés fortélyait kitanulhatod a net-ről is. Befőzni én sem tudtam sokáig, mindent a fagyasztóba raktam. Aztán elolvastam jó pár receptet és megpróbáltam. És láss csodát, sikerült! Bátorság! Anyósékhoz meg türelem! Tudom, könnyű mondani.

92. Vancsa1977 (válaszként erre: 91. - Vergina)
2011. júl. 26. 20:54

Hát nem messze laknak,úgy 300-400 m kb.Ma is az após is,és az anyós is kivert e biztosítékot nálunk,főleg a páromnál.Engem az értetlenségeikkel idegesítettek.AZ anyós válltig állította,hogy 30 éve vették a Penny Marketban a színes tv-t.Mondja a férjem,hogy a bátyjával vette meg,és 30 évvel ezelőtt ő 12 éves volt,meg 30 évvel ezelőtt nemhogy Ózdon,de egész Magyarországon nem volt Penny Market!ÉN emlékszem,hogy úgy 12 éve nyitották meg a boltot itt nálunk,és a barátnőmmel mentem el a nyitásra.ÉS kiderült(mert a párom megnézte a jótállást 2002-ben vették meg)-és az nem 30 éve volt.De csak mondta,hogy neki van igaza!!Az após meg majdnem kiejti a gyereket a babakocsiból,és a lábrésznél majdnem kiesett a gyerek.Már 2-en úgy ordítottunk rá-ő meg csak ott mókázik a gyerekkel.ÁÁ nem fog ő kiesni-mondom neki,hogy nálam is már úgy kicsúszott,de nem ért magyarul.OLyan értetlenek..

Nekem anyukámmal nem volt jó a kapcsolatom,és reménykedtem,hogy majd az anyósommal 100-szor jobb lesz olyan lesz,mint 1 barátnő ha már anyám nem olyan-megtanít befőzni lekvárt,befőttet,savanyút.Segít megtanítani süteményt csinálni,mert én nem értek hozzá.Áááá inkább hagyjuk.Meg még sógornőm sincs...

91. Vergina (válaszként erre: 90. - Vancsa1977)
2011. júl. 26. 19:19
Azt hiszem megváltoztatni ugysem tudod őket már. Próbáld meg a minimálisra korlátozni az együttlétek számát, idejét és éljétek az életeteket nélkülük. Nem kell, hogy párod elszakadjon tőlük, mégis a szülei, testvére. De jobb távolról szeretni mint közelről utálni, bár ez a távol nálatok nem nagy távolság.
2011. júl. 26. 14:58
Nagyon igénytelenek!Mi is mondtuk a férjemmel,hogy vegyenek autómata gépet,és azt csak be kell programozni,és a kúti vízre rákötve nem kell fizetni a vízért,csak az áramért,de nem.Ő inkább szenved a tárcsással,úgy hogy állandóan beteg.Volt,hogy lehoztuk vagy 2-szer a mosatlant,de berakta a sógorom cuccát,és én meg az övét nem mosom ki.Nehogy már 1 44 éves kan ember nem tudja ki mosni a cuccát
89. Vergina (válaszként erre: 88. - Vancsa1977)
2011. júl. 26. 13:07

El tudom képzelni...fúúújjjj! Azért alapvető igénynek kellene lennie, hogy az ember tisztálkodik, ne legyen büdös. Lehet, csak én vagyok ilyen? Pedig nem vagyok egy mániás de, hogy ne mosdanék meg fenéktájékon, hónalj tájékon naponta azt nem tudom elképzelni.

Szerencsére enyém anyós meg anyukám is naponta fürdik. Legalább nem kell szagolni. Bár anyós pl. naponta öblögeti a bugyit+kombinét, melltartót (alsóneműt,attól függően épp mi volt aznap rajra) a csapban. Mert, hogy spórol. Pedig ha összevárja a szennyest (van elég sógornőm ruháival együtt) és elindítja a gépet szerintem kevesebb vizet használna. Számoltam már neki, ha 5 l. vízben mossa és 5 l-ben öblíti az napi 10 l. víz. 5 nap alatt 50 liter az 5 bugyinak + kombinénak. Na most a mosógép 50 literből nem ennyi, hanem sokkal több ruhát mos ki. Ráadásul szebben, nem csak kilötykölve. De neki mondhatja az ember....és akkor sopánkodik, hogy a gép áramot fogyaszt. Kérdem én a boyler nem? Mert azért csak melegvízben lötyköli a csapban. De hát ez az ő gondja, nem igazán érdekel csak segíteni akartam, mert szerintem felesleges amit csinál. Ő így szokta meg.

88. Vancsa1977 (válaszként erre: 86. - Vergina)
2011. júl. 26. 12:10
Néha már kifordul a belem olyan büdösek,főleg a sógorom..
87. K-né Zsóka (válaszként erre: 86. - Vergina)
2011. júl. 26. 10:00
Na erről egy ismerősöm tudna mesélni:). Az anyósa havonta egyszer fürdik és akkor is kényszerítve. Egyszer rám bízták a lakást a mamával együtt. Azt hittem végem lesz. Aztán másnap közöltem a mamával, hogy vagy leveszi a gönceit és megfürdik, vagy ruhástól beteszem a mosógépbe. Megfürdött:))
86. Vergina (válaszként erre: 85. - Vancsa1977)
2011. júl. 26. 08:27
Mondom én, igénye sincs rá. Nem vagyunk egyformák. Míg én elképzelni sem tudom, hogy fürdés vagy zuhanyzás nélkül bújjak az ágyba, másnak elég ha heti 2-3x cicamosdik egy lavórban.....
85. Vancsa1977 (válaszként erre: 84. - Vergina)
2011. júl. 26. 07:37
Mondtam neki,hogy meg ne próbáljon semmit se csinálni azon a házon,mert velem gyűlik meg baja.Most már semmi köze sincs ahoz a házhoz(eddig a párom nevén volt a ház,csak lemondott a bátyja javára)Erre ő azt mondja,hogy csak az anyjáékat nézi.De mondom bátyád meg röhög a markában,hogy van 1 hülye aki megcsinálja ingyen.De hálistennek nem csinált semmit rajta.A fürdőszobát akarta megcsinálni nekik,már csak az anyja végett is,mert beteges,de annak se kellett a jó.A párom mondta neki,hogy nem lenne jobb 1 zuhanyzó,hogyha ki is jön az orvos(a múltkor ki kellett hívni a háziorvost az anyóshoz,mert rosszul lett),és nem büdösen várja feküdve?Erre az volt a válasz,hogy ááá nem kell nekik.Akkor nem tudunk mit csinálni.
84. Vergina (válaszként erre: 83. - Vancsa1977)
2011. júl. 25. 15:50

Akkor végül is szerencséd van, ha te sem mész, ők sem jönnek nem kell minden nap találkozni:))


Sógorod meg fürödjön csak a lavórban ha neki ez kell, de gondolom a párod soha nem fog a testvére házában bármit is csinálni ezek után.

83. Vancsa1977 (válaszként erre: 82. - Vergina)
2011. júl. 25. 15:30

Igen megbecsülöm.Imádom.

Nekünk nem kell fizetni a vízért,mert ingyen van.Saját kút van,és csak a hidrofor-ért kell fizetni az áramért.Nem nem járnak le zuhanyozni,sőt minekünk kell felvinni a gyereket h látni akarják.Évente jó ha 2.-szer jönnek ide hozzánk.Amikor a párom megcsinálta a fenti házban ahol laknak megcsinálta magának a nyári kis konyhát lakhatóvá-1 kis konyha+1 kis szoba volt,és az előtérben volt zuhanyzó-akkor is úgy kellett berugdosni 3-jukat zuhanyozni

Most,hogy a sógoromé lett az a ház,nyári konyhástúl mit csinált a drága sógorom???Szét verte a szépen megcsinált zuhanyzót.A Férjem majdnem agyvérzést kapott,hogy amit ő megcsinált faszául,más szétverte...

82. Vergina (válaszként erre: 80. - Vancsa1977)
2011. júl. 25. 14:16

becsüld meg akkor a párodat! És ne hagyd, hogy kicsit is hasonlítson a szüleihez.


Amikor a zuhanyzót olvastam azt hittem az lesz a vége, hogy hozzátok járnak zuhanyozni:))

De ez tényleg nem kor kérdése, hogy van-e boyler meg angol wc vagy nincs. Talán nekik nincs is igényük rá. Tény, hogy a boyler által előállított meleg víz pénzbe kerül de ők fizetik? Nem! Akkor meg? Amíg ki tudod fizetni mi köze hozzá, hogy kényelmesebben szeretnél élni? Lehet irígykedik.

Azt meg, hogy milyen módom nevelte fel a gyerekeit kit érdekel? Ilyen felfogással akár vadászhatna meg gyüjtögethetne az élelemér, hisz az őskorban is úgy csinálták....

81. Vergina (válaszként erre: 76. - Boszorkánylepke)
2011. júl. 25. 14:07

De, gondolok arra, hogy én is leszek anyós! Sőt! A 21 éves lányomnak 3 éve van komoly kapcsolata. Eddig sosem mondta sem ő sem a barátja, hogy bajuk lenne velem. És nem azért mert nem merik mondani! Nem szólok bele a dolgaikba, elfogadom a vőjelöltet olyannak amilyen mert az az elvem, amíg a gyerekemet szeretik nem lehet egy szavam sem! Ha tanácsot kér a lányom elmondom de nem várom el, hogy úgy is tegyen. Csak tanácsot kért, utána tegyen belátása szerint.

Szeretnék ugyan így viszonyulni majd a fiam barátnőjéhez és a kisebbik lányom jövendőbelijéhez is. Náluk még nem beszélhetek komolyabb dologról, még "jönnek - mennek" a párok, abban a korban vannak.

Ha meg a leendő vőim, menyem idegesítő lesz számomra majd megpróbálom elviselni. Nem hiszem, hogy a nyakukra fogok járni, nem vagyok az a típus.

Tehát valahogy az a felfogásom mint a tied.


Nincs nekem anyósommal a minden napokban bajom, mint már írtam is, megvagyunk. Páromnak több baja van vele! Csak bánt, engem bánt a dolog! Mert nem értem meg, hogyan tudta "eldobni" 2 gyerekét a harmadik miatt?! Miért neki mindent? És ne érts félre, nem az anyagi miatt hanem erkölcsileg. Te meg tudnád ezt tenni? Tudnál így különbséget tenni a gyerekeid között még ha nem egy apától vannak is? Mert én nem!

80. Vancsa1977 (válaszként erre: 79. - K-né Zsóka)
2011. júl. 25. 13:33
Én is ugyanezt mondom.Hogy a párom 1 szenzációs EMBER lett.Ég és föld a családjához képest.A testvéréhez képest olyan,mint Makó Jeruzsálemhez,olyan távoliak egymáshoz..
79. K-né Zsóka (válaszként erre: 76. - Boszorkánylepke)
2011. júl. 24. 21:55
Ha minden anyós ilyen lenne, akkor soha nem nyílt volna meg ez a fórum.Ha valamit tisztelek anyósomban akkor azt, hogy remek embert nevelt a fiából.Ezért hálás vagyok neki és udvarias is leszek vele, de nem hinném, hogy valaha igazán tudnám szeretni.
78. Vancsa1977 (válaszként erre: 77. - Boszorkánylepke)
2011. júl. 24. 18:17
Nekem barátnő az anyósom??????Hahaha.Jó vicc :-)Főleg úgy,hogy generációs problémák vannak..46 év van közöttünk
2011. júl. 24. 15:28
Mindnyájatoknak sok boldogságot és olyan anyóst kívánok, aki akár a barátnőtök is lehetne.
2011. júl. 24. 15:26

Lányok, asszonyok!

Arra még nem gondoltatok, hogy Ti is lesztek egyszer anyósok? ;)

Lehet, hogy az anyósok is nyithatnának fórumot arról, hogy mennyire idegesítőek a menyeik. ;)

------------------

Nekem fiam és lányom is van, imádom őket a társaikkal együtt. Fontos, hogy az ember okosan szeresse a gyerekeit. Tanácsot adok, ha kérik, de nem haragszom meg, ha nem fogadják meg. Mindig azt mondom nekik, hogy döntsenek úgy, ahogy nekik a legjobb. Soha nem haragudtam meg rájuk. Az életükbe egyáltalán nem szólok bele, igaz 120 km választ el bennünket egymástól. Hagyni kell a fiatalokat, hogy úgy éljék az életüket, ahogy szeretnék. Természetesen látok én is hibákat, de nem uszítom őket egymás ellen.

A szülők csendes szemlélőként a háttérből figyeljék az eseményeket, ha szükség van a segítségre, mindig számíthatnak rám.

Egyáltalán nem érzem úgy, hogy elvették volna a fiamat, sőt boldog vagyok, hogy látom mennyire szeretik egymást.

Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, sok kompromisszum szükséges ahhoz, hogy a szülők és a fiatalok között jól működjön a kapcsolat. Legfontosabb az őszinteség és a másik elfogadása.

Ha nem is szeretitek, de legalább tiszteljétek az anyósotokat, ha másért nem, azért mert megszülte és felnevelte a párotokat.

2011. júl. 24. 14:11
Csatlakozom, én is utálom az anyósomat!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook