Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a vakbélgyulladás tünetei? fórum

Mik a vakbélgyulladás tünetei? (tudásbázis kérdés)


21. arrival (válaszként erre: 20. - Sztavros)
2012. máj. 13. 15:43

En is kulfoldon elek, itt sem egyszeru orvoshoz jutni...

Igen, kialakulhat napok alatt (ertelemszeruen), de ha mar vakbelgyulladas lesz annyira fog fajni, hogy elviselhetetlenul, nem itt irogatnal :)

Mivel gyulladas: magas lazzal, levertseggel jar. Jellemzo a hanyas es a szekrekedes (semmikepp nem hasmenes!)

20. Sztavros (válaszként erre: 19. - Arrival)
2012. máj. 13. 15:28
Alapjaban mindenhol faj, de sehol nem olyan erösen, hogy azonnal rohanjak az orvoshoz. Inkabb azt nem tudom, hogy megeshet-e az, hogy napokig faj es a vegen megis vakbelgyulladas lesz belöle (mert olvastam olyat..., hogy van, akinek valamilyen hiba folytan jobb oldalra "keveredett" a vakbele ....(igen, lassan mar en is röhögök magamon...)) Nem olyan egyszerü itt dokihoz menni minden aprosaggal, mert Nemetorszagban vagyok. Tudom, hogy sok minden lehet, es amibe nem halhatok bele mondjuk 10 perc alatt es magatol elmulhat, amiatt nem is aggodom. :)
19. arrival (válaszként erre: 17. - Sztavros)
2012. máj. 13. 15:23
A vakbel a jobb oldalon van, szoval a bal oldalon nam fajhat
18. arrival (válaszként erre: 7. - Eb3745168d)
2012. máj. 13. 15:22

Mivel ez gyulladas, a laz, levertseg, mindig megvan. Emellett a hanyas is jellemzo.

Ha tusszogeskor faj csak akkor nem az. Nem kell minden alhasi fajdalomnal vakbelre gondolni, sok minden mas is van ott.

2012. máj. 13. 15:02
Sziasztok! Az lehetseges, hogy a vakbel napok ota faj? Vagy az hirtelen jelentkezik? Nekem napok ota fajdogal a bal oldalam, neha a gyomromat erzem. Olyan, mintha az egesz hasam enyhe görcsben lenne, de es a bal petefeszkem felöl feszül meg szurkal neha. A fajdalom nem allando, ha pihenek, ülök vagy fekszek, akkor semmi bajom, csak ha allok, vagy megyek. Mi lehet ez? Valakinek volt hasonlo?
2008. okt. 24. 14:49
Erős. görcsös fájdalom, láz, a hasi izmok megkeményednek. Később fejfájás, hányinger, hányás is lehetséges. Minél előbb orvoshoz !
15. szanisza (válaszként erre: 12. - Eb3745168d)
2008. okt. 24. 14:24
És ez neked még mindig van? Mármint a fájdalom. Mert végeredményben nekem sem tudták megmondani mi lehetett...(lehet)
2008. okt. 24. 14:23

Valaki légyszi válaszoljon: két hete estefelé kezdett el fájni a gyomrom, a vacsoráhozmár nem volt étvágyam. Egész éjszaka szenvedtem, a fájdalom agyomromról átment a lenti jobb oldalra. Járni is alig bírtam de bementünk az ügyeletre. Ultrahang nem mutatott semmit, véreredmény 14ezres fehérvérsejtszám. Azt mondták menjek haza mert lázam nem volt, de érintésre annyira fájt a hasam h ütni tudtam volna. Nőgyógyászhoz mentem másnao mert mondták lehet ott van baj. Ultrahang szintén jó, csak egy kis folyadákot találtak, ráfogták, egy ciszta fakadhatott ki. És a fehérvérsejtszám is lement 5ezerre a 14ezerről. És már nem is fájt a hasam. Ez volt két hete. De most két napja megint elkezdett fájni, persze menni tudok, nyomásra érzékeny főként a köldök környékén. Kérdés: Ha nem annyira h ne tudjak felkelni, nem lehet vakbélgyulladás? Illetve ha az, akkor nem vészes, nem lyukadhat ki, stb. Volt vkivel hasonló?

ÍRJATOK LÉGYSZI FÉLEK. .

13. Eszti91 (válaszként erre: 5. - Eb3745168d)
2007. nov. 28. 16:51
nekem is ugyanez volt,de már egy ideje nincsen hála égnek :)
2007. okt. 31. 09:01

Sziasztok.

voltam dokinál,küldtek UH-ra,vérvételre,nődokihoz,

szerencsére minden negatív,bár ott a vakbél környékén érzékeny,de állítólag nem vakbélgyulladás.Ja,és nem tudták megmondani hogy akkor mi. Nem találtak semmit.Ennyit a dokikról!

2007. okt. 29. 18:21
Nekem dőlt az orromból a vér, a fájdalomtól nem tudtam menni, annyira szurt, hogy összecsuklottam. Az orvos megnyomta az egyik oldalon, és a másikra sugárzott ki.
10. gerna
2007. okt. 28. 19:41
Sebész + Vérvizsgálat, ami igazából eldönti, van-e gyulladásod. Legalábbis nálunk így volt.
2007. okt. 28. 19:37
székletem az van és tényleg van bacilus a vizeletemben és gyakran járok pisilni köszi a segítséget
2007. okt. 28. 19:30
Írtad, hogy terhes vagy. Ez más megvilágításba helyezi a dolgokat. Előfordulhat, hogy a veséddel van baj, talán egy kicsit felfáztál, vagy baci van a vizeletedben. Az is nagyon fontos, hogy rendszeresen legyen székleted, mert az is okozhat görcsöket.
2007. okt. 28. 19:15

nem fáj!!!és nem is érzékeny!Van remény hogy nem vakbél???????

Nagyon be vagyok rezelve!Ja,és 14 hetes terhes vagyok,úgyhogy ez még egy ok amiért ennyire aggódom!!

2007. okt. 28. 19:09
Előfordulhat hasmenés is. Jellemző, hogy az alhas bal oldalán megnyomva, majd hirtelen elengedve a vakbél környékén hirtelen éles fájdalom jelentkezik.
2007. okt. 28. 19:08
Sziasztok! Köszi a gyors válaszokat! CSak azért kérdem,mert nekem is "fájdogál"a jobb oldalam,de csak ha tüsszögök,meg ha köhög,meg néha belehasít!De az nagyon fáj!Nem hányok,lázam nincs,hányingerem sincs!Viszont elmentem vele a dokihoz,mert már 1 napja fáj és nem enyhül!Ott azt mondták,várjak...De mire? Köszi mindenkinek a válaszokat!
2007. okt. 28. 19:03
Az én bátyámnak már volt és neki például a gyomra fájt lázas volt és hányt.De a tünetek láz, hányás és has alatti fájdalom.
2007. okt. 28. 19:00
Hányinger, hányás, alhasi fájdalom. Erős görcsös fájdalom, láz.
2007. okt. 28. 18:59
ALHASI FÁJDALOM MINDKÉT OLDALON SZÚRKÁL ÉS ÉMELYEG,HÁNYÁS(EPE),ERRE EMLÉKSZEM!
2007. okt. 28. 18:55
Akinek volt vakbélgyulladása írjon! Mik a tünetei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook