Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár kérésre fórum

Császár kérésre (beszélgetős fórum)


1 2
45. Vancsa1977 (válaszként erre: 44. - Hajini)
2011. szept. 12. 21:15

Szia.

Én is csak császárral szülnék legközelebb is.

44. hajini
2011. szept. 6. 15:58
tőlem legalább 5x megkérdezte a dokim, hogy megcsászározzanak-e, a 40. hét után. én nem akartam. rá is húztam 9 napot, vajúdtam.. beszorult a feje és megcsászároztak. gáz, nem gáz én a következőt is császárral szülném. nekem nagyon pozitív volt, még akkor is, ha 5 napig kiütéseim voltak a kapcsoktól, mert allergiás vagyok rá. de már másnap lábat tudtam mosni a mosdóba és széken se fájt ott len.
2011. aug. 12. 00:49
igen eggyet ertek veletek csajok a termeszetes szulessel kapcsolatosan en sajnos driopriam miatt [szemem]csak csaszarral szabad szulnom de mit nem adnek hogy felcserelhessem termeszetes huvelyi szulesre
42. tica06 (válaszként erre: 38. - 07c4794583)
2011. júl. 28. 16:16

Nem értem, mért lenne más a női test, mint nagyanyáink idejében? Igen vannak dolgok amikkel ők még nem találkoztak...de a terhesség a szülés...szerintem évezredek óta ugyanúgy zajlik.

Annyi változott, hogy a fejlődésnek köszönhetően, kevesebben hallnak meg komplikáció esetén ...

41. Pen80 (válaszként erre: 40. - Dallam'75)
2011. júl. 28. 15:57
Egyet is értek ezzel a szabályozással. Döntsön az orvos.
2011. júl. 28. 11:50
Na most hallgattam végig egy Czeizel előadást, császárt kérni ! ma nem lehet. Műtéti eljárás, kockázattal jár.
39. Vancsa1977 (válaszként erre: 37. - Dallam'75)
2011. júl. 23. 08:27
Én az utolsó 2 hónapot szinte a kórházban voltam,és nagyon kívántam a szexet.Mert szerintem a terhes szex a legjobb.Mondjuk a végén már 1 kicsit körülményesebb,mert nagyobb az ember hasa
2011. júl. 23. 04:49

Olyan fura ezeket a hitvallásokat olvasni, hogy csak a csásár, vagy csak a természetes a jó.


Szerintem új időket élünk, olyan dolgokkal találkozunk, amiről anyáinknak fogalmuk sem volt. Teljesen más a női test, más a felfogásunk az értékekről is - más az igény és más az elfogadás.


Az orvostudomány totál el van szállva (lássuk be, néha fogalmunk nincs, mit csinálnak...)


Nekem sincsenek válaszaim, csak óvatosabb lennék azzal, hogy a nekem szimpatikus dolgok a végleges megoldás-e vagy sem.

37. dallam'75 (válaszként erre: 34. - Vancsa1977)
2011. júl. 23. 03:25
Hát le a kalappal hogy már aznap kívántad a szexet, sztem ezzel kisebbségbe vagy :) Én örültem, hogy élek egy párnapos síró baba mellett, amikor minden még új a kismamának, és azt sem tudja mihez kapjon. A szex volt az utolsó amire gondoltam akkor.A 6 hetes türelmi időről nem is beszélve.
36. Anika70 (válaszként erre: 34. - Vancsa1977)
2011. júl. 22. 21:23

Engem 5 hét múlva császároznak első babával 41 évesen.

Szerintem bennem sem fog olyan nyomot hagyni ez, ami a későbbiekben bármi gondot okozhatna a szexuális életemben.


Ez a "már aznap szexeltem" nagyon tetszik:-)

Remélem én is ilyen jól fogom érezni magam, mert Férjem 8 hétig külföldön dolgozik, a császárra jön haza :-D

35. Incó (válaszként erre: 34. - Vancsa1977)
2011. júl. 22. 15:41
Dettó:-)))
34. Vancsa1977 (válaszként erre: 33. - Lurkó4)
2011. júl. 22. 11:23

Szia

Nagyon ledöbbenve olvastam végig a hozzászólásodat...Nem értek..Ennyire megviselt téged,hogy császároztak??????????Számomra ez hihetetlen.Talán csak azért,mert én már szinte megkönnyebbültem,hogy már másnap túl leszek a szülésen-császározás által.Mert én már addig már 2 hete benn voltam a kórházban,és örültem,hogy másnap már túl eszek rajta,és meglátom a babámat.Sőt előtte sokat voltam a kórház vendége.Én a mai napig azt mondom,hogy örülök,hogy császároztak,sőt így szeretnék később is szülni,ha lesz még több babánk.

Amikor meg hazamentem a babával,már aznap!!szexeltem a férjemmel,mert Őrjítően kívántuk egymást!!!!!!Terhesen is 100-szor jobb volt a szex,mint előtte!!!Mindenkinek ajánlom...

Ha szabad kérdeznem mi volt a férjednek a negatív mondatai a császározás után???Hogy neki hosszabb a lábadozási időd,és nem tudtál azonnal háztartási munkákat végezni???Mert vannak ilyen férfiak....

2011. júl. 21. 16:43

Sziasztok!

Olvasgattam, hát én mindkettő fajta szülést átéltem, megadatott ilyen is, olyan is.Egyik se jó.

De ha már választani kéne, én a természetes szülést preferálnám, de vannak helyzetek amikor nem vagyunk döntési helyzetben.

Én nagyon sokat szenvedtem a császár után. Nehezen épültem fel és nehezen dolgoztam fel, hogy nem sikerült megszülnöm a babát.Úgy éreztem nem érek annyit, mint más nő. És persze a férjemnek elég sok negatív mondata volt a császár után. Erről sehol sem írnak, pedig ez is szempont.Komoly kisebségi érzésem alakult ki ezek után.Ez belopózott a hálószobánkba is, nem volt jó a házasélet sem és persze a házasság is tönkrement.Flegma dokinál 14 óra vajúdás után született ez a gyermekem, nagyon megviselt, féltem a férfiaktól is, azt meg, hogy hozzám érjenek, mint nőhöz..., azt pláne nem. Hiszen már nem is éreztem magam nőnek.De a házasságot utána még próbáltuk helyrehozni sokszor, még 2 gyerek született a császár után, ők természetes úton, hüvelyi szüléssel. A szülés mind a kétszer maga volt a csoda, DE ebben a személyzetnek volt nagy szerepe. Nálam konkrétan az orvosnak, akivel nagyon egy hullámhosszon voltunk/vagyunk. A császár előtt is született egy fiam (ő is rendesen), de az közel sem volt olyan élmény (pedig ez, az első szülés volt a legkönnyebb!)mégis itt még az a flegma doki volt, aki a a császárnál is olyan undok volt.

Tehát én azt mondom, hogy a személyzet a döntő, nem a műszerek, nem a szülőszoba szépsége, hanem, hogy veled személy szerint hogy bánnak és el tudják-e veled hitetni, hogy képes vagy megszülni.

Nekem a 4. gyerek nagyon nehéz szülés volt, már feladtam, hogy akkor megint császár lesz és ekkor a dokim 3 mondattal átlendített a krízisen, néhány perc múlva meg lett a baba.

DE nem mindig van így és vannak esetek amikor tényleg jobb a császár. Ne legyen lelkiismeret furdalása senkinek sem, ha nem megy rendesen!

És záró gondolatnak még valami: Gyógypedagógus vagyok: nagyon sok gyermek van a gyógypedagógiai intézményekben akik császárral születtek, tehát nem mindenkit a dokik szúrnak el. Sőt megfordítom akik nem fordulnak be, nem illeszkednek be, már ez is utalhat némi zavarra (hiszen a vesztibuláris rendszer ami ezekért felel már a 16. terhességi héten érzékeli a mozgásokat). Persze ez nem azt jelenti, hogy minden császáros baba problémás, (sőt nekem is ez a gyermekem a legproblémamentesebb a 4 közül).

Ha jó az orvos (emberileg is), akkor nyugodtan mondjátok el a kéréseiteket is, a félelmeiteket is neki! Ha olyan korrekt embert találtok, mint akihez nekem volt szerencsém, akkor nem fog cserben hagyni titeket sem.Egyébként ő is praktizál még, aktívan.

Barátsággal:Lurkó4

32. Incó (válaszként erre: 31. - Moon79)
2011. júl. 20. 22:04
Mint az uncsitesómnál ahol 4 UH lelet igazolta a nagy méretet és be is szorult a baba. Szerencsére "csak " az egyik keze deformálódott talán örökre:-(((
31. moon79
2011. júl. 20. 21:03
Szerintem eldönteni, császár-e vagy nem, orvos feladata! El fogja tuni dönteni túl nagy-e a baba! Azt hiszem kicsit jobban ért hozzá...
30. Vancsa1977 (válaszként erre: 29. - Mona180)
2011. júl. 20. 17:45
Én nem sajnálom,hogy császároztak-én is természetesen szerettem volna,de a körülmények mást hoztak,mint ahogy leírtam lejjebb..De ha még egyszer szülnék,csak,és kizárólag császárral szülnék.Meg fogok is,mert a vérnyomásom miatt nem engednék a sima szülést
2011. júl. 20. 17:40

sziasztok én ehhez csak annyit szeretnék hozzá fűzni, hogy ha az egészségi állapotunk nem indokolja akkor én senkinek nem ajánlom a császármetszést

nekem sajnos a kisfiamnál sürgős életmentő császárt csináltak én nem mocorogtam 24 óráig a fejem nem is fájt de az utána lévő 6 hetet senkinek sem kívánom még a legrosszabb ellenségemnek sem alig bírtam lábra állni

én természetes úton szerettem volna szülni de a körülmények nem engedték,

most a második babámat várom és nagy valószínűséggel ő is császárral jön majd a világra amit nagyon sajnálok

2011. júl. 19. 15:23

Szülésfelkészítőn mesélte az egyik szülésznő, hogy ő nem szereti az UH-t, mert sokszor félremér, téves infókat ad, aztán az anyukák izgulnak, paráznak hónapokon át-feleslegesen.


Elmesélt egy sztorit, amit a fórumindítónak küldök, már ha olvas minket-mert végülis a hsz-ek neki szól(ná)nak, csak ő már sehol és tényleg csak egymásnak osztuk az észt pro és kontra :)


Szóval egy anyukának nagy babát jósolt az UH, nagy volt a pocakja is. Amikor bement a kórházba mert beindult a szülés csak azt hajtogatta hogy: jaj, hatalmas ez a gyerek, nem tudom megszülni.


Hiába bíztatták, hogy ne erre koncentráljon hanem magára, a szülésre, a gyerekre-egyre csak ezt szajkózta. Ezt annyira bebeszélte magának, hogy alig haladta szülés, a nő rengeteget szenvedett-agyilag nagyon nem volt ott.


Aztán nagy kínok árán meglett a baba, tök átlagos súllyal, méretekkel. Tudjátok mi volt az anyuka első szava? Nem az hogy szia, isten hozott, de örülök stb. hanem: CSAK EKKORA??? + csalódott arckifejezés.

A szülésznő azt mondta, nagyon sajnálta a babát mert ilyen fogadtatást még nem látott, hogy egy anyukától csak ennyi telt üdvözlés gyanánt, szép kis kezdet ebben a világban!


Ha a kismama agyilag odateszi magát és nem azt hajtogatja, hogy nem tudom megszülni az óriásbébimet, akkor sokkal gyorsabban, sokkal kevesebb kín közepette hozza a világra a gyermekét. És ez nem bevonzás, programozás, jóisten, őrangyal, szellem mittodomén, ez tény.

Ez is-mint a dolgok nagy része - agyban dől el.


Ha a fórumindító elhatározta (már most) hogy ő nem tudja megszülni a gyermekét természetes úton, akkor nem is fogja, mondhatunk-írhatunk mi neki bármit.


Tényleg sajnálom, hogy nem reagált tegnap óta egyetlen sort sem, én amit neki szántam leírtam, több hozzászólásom a fórumhoz nem lesz, mert épp elég topik szól már a természetes szülés-kontra császár témában.


És ezt a topikot a hölgy nem ezért indította. Hogy aztán tudtunk-e neki segíteni a döntésben? Hát azt lehet hogy soha nem fogjuk megtudni.


Nekem továbbra is az a véleményem, hogy sürgősen beszélnie kellene egy szakemberrel, mert lehet hogy megcsászározzák de attól a parái ugyanúgy megmaradnak...

27. Incó (válaszként erre: 22. - Betti125)
2011. júl. 19. 15:21
Mindenki a legjobbakra gondol ilyenkor hidd el. Mégsem sikerül mindenkinek egészséges gyermeket hazavinni a kórházból. Ha ez ilyen egyszerű lenne...
26. Incó (válaszként erre: 19. - Ancsa 37)
2011. júl. 19. 15:19
Ja, tényleg jól eltűnt a csajszi:-)
25. Vancsa1977 (válaszként erre: 16. - Ancsa 37)
2011. júl. 19. 14:57
Nem vagyunk egyformák...Engem is császároztak,nekem is az első héten nehézkesebb volt a menés,és a felkelés,de....A szülés után pont 2 héttel már bicikliztem...Igaz nem úgy mintha a TOUR-on lettem volna,de mentem.Nekem akkor volt könnyebbség amikor ki vették a hasamból a katétert az üveggel együtt.Az epidurálról meg annyit,hogy én sebész orvostól tudom,hogy ha v.kit azzal műtenek elméletileg nem szabadna megmozdulnia 24 órán keresztül..De....Például apukámnak is erős felépítése van,sportolt világ életében,és a láb műtéte után már pár órával-mivel nem tudott a "kacsába"pisilni ráállt a jó lábára és úgy pisilt,és nem fájt a feje.Én is a láb műtétem után 4-szer-a császár után pedig 2-szer felültem magamtól+mocorogtam 1000-rel,és mégse lett fejfájásom..Le is kopogom..A barátnőm-aki törékeny alkatú,vékony,szinte girhes volt,és most is ugyanaz volt,mint a te barátnőd+még otthon is + 2 hétig fájt a feje....
24. tica06 (válaszként erre: 23. - Dallam'75)
2011. júl. 19. 14:47

Én mikor a nagyot szültem, azt mondtam az orvosnak, ha nem csinál valamit inkább kiugrok az ablakon mert nem bírom már (10 óra vajúdás után)...Ő csak mosolygott, és azt mondta, Hogy nyugodtan, ha kitudom nyitni....Ugyanis az ablakok be voltak csavarozva, és a mennyezet alatti volt csak nyitva...:))


A kissebbik lányommal 3 perces fájásokkal mentem be (amivel én nagyon jól , burkot repesztettek,aztán fél óráig semmi, majd pillanatok alatt meglett...Azt mondtam mindig úgy szeretnék szülni...de, a fiúk másképp gondolták később...

2011. júl. 19. 14:36
Egyébként érdekes ez a fájdalom dolog. Én a szülőágyon mondtam a dokinak, na soha többet, erre ő mosolygott , hogy de sokan mondták ezt már neki, aztán ma már többgyerekesek. Akkor nem hittem neki, most egy 8 hónapossal mögöttem bármikor újra mennék :D Na meg ez egy olyan élmény ami megismételhetetlen, nincs 2 egyforma szülés.
22. betti125 (válaszként erre: 20. - Tica06)
2011. júl. 19. 14:33

Teljesen igazat adok Neked a vonzás törvényébe. Tényleg be lehet sok mindent vonzani. Nálam működik. De nem ez a téma. :) Viszont,amikor bent feküdtem a kórházban hónapokat, mindig csak a jóra gondoltam, pedig olvashatjátok, hogy milyen sok mindenen átmentem, de csak arra gondoltam, hogy nem lehet semmi baj és egészséges babám lesz. És az is lett. A főorvos azt mondta miután megszültem, hogy most már elárulja, hogy 2% esélyt nem adott, hogy kitudom hordani a babámat, de Ő mindent megtett. Szerintem a legjobb orvos, EMBER a világon egyébként.

Kérdező, az hogy anyukáddal mi volt nagyon sok évvel ezelőtt, az ne rémisszen meg. Na meg az uh-ra sem lehet 100%-ra adni, mert míg bent voltam sok olyat láttam, hogy azt mondták, hogy óriás baba lesz, aztán még a 3kg sem érte el.

21. tica06
2011. júl. 19. 14:16
Kár, hogy nem jár erre egy szülésznő, vagy orvos....:))
20. tica06 (válaszként erre: 17. - Incó)
2011. júl. 19. 14:13

Én nem azt mondtam, hogy minden császáros, bevonzotta. A unoka húgom nyakára is rá volt csavarodva a köldökzsinór.

Pedig hidd el, hogy működik...én a saját bőrömön tapasztaltam, még ha nem is szüléssel kapcsolatban.

Akkor is azt mondom, nem szabad egy 30 évvel korábbi dolog miatt félelmet táplálni, óvatosnak

lenni igen.


Nekem,7 testvérem halt meg vagy születés előtt, vagy utána....Ha úgy gondolkodom, hogy anyukám, mintájára én is így fogok járni, nem szülök egy gyereket se. Elmondtam az orvosomnak, (és mivel nem tudták az okát, mert anyunak veleszületett szívbetegsége volt, és annak tulajdonították) elküldött több vizsgálatra.


Ha ő járt volna így, igazat adnék.

De, így nem tudok.


De, Lehet nekem volt szerencsém mikor ismerősöket kérdeztem...és nem rémtörténeteket meséltek, hanem, hogy kimondhatatlanul fájt, de megérte..:))

19. Ancsa 37 (válaszként erre: 17. - Incó)
2011. júl. 19. 13:51

Azért a császármetszés nem garantálja az egészséges gyermeket, ezt ne felejtsük el!


Végszükég esetén alkalmazzák, hogy megmentsék az anya/gyermek életét.


Továbbra is azt gondolom, hogy a fórumindítónak meg kellene beszélnie a félelmeit egy dokival-szülésznővel. Az ő problémáját ez oldaná meg, nem egy kilátásba helyezett császár.


De a hölgy eltűnt, talán olvas minket, talán nem-mi meg itt egymásnak osztjuk az észt, elég érdekes, nem?

18. Ancsa 37 (válaszként erre: 16. - Ancsa 37)
2011. júl. 19. 13:45
Szóval a barátnőm egy hónapja szült-ebből 2 hetet feküdt és a feje még most is nagyon fáj-pedig nem kelt fel idő előtt, nem is emelgette :((
17. Incó (válaszként erre: 38. - Tica06)
2011. júl. 19. 13:45

Dehogy bűn természetesen szülni. Sőt! De ne felejtsük el, hogy igen sok tényező játszik közre egy szülésnél.

Én nem hiszek ebben a bevonzza, agyban dől el minden dologban. A császárosok igen nagy része mindent megtett azért, hogy ne kerüljön a műtőasztalra. Sőt többen még a császár utáni terhességnél is mindent megadnának egy természetes szülésért.


A fórumindítót nagyon megértem én sem kockáztatnék egy hasonló esetben. A világ legnagyobb ajándéka egy egészséges gyermek.

2011. júl. 19. 13:43

Engem anno anyukám császárral szült, utána lett egy jó kis hassérve, amit hiába műtöttek, újra és újra kiújult neki-élete végig szenvedett vele.


Én nagyon nem akartam császárt-vajúdtam 12 órát 2 perces fájásokkal, nagggyon durva volt. Végül mekóniumos lett a magzatvíz, nem is tágultam-végül vágtak.


Mit mondjak, rémes volt. A műtét után a felállás felállás fél órán át tartott, és hogy az hogy fájt! Aztán a méhösszehúzódások-legalább annyira fájtak mint a vajúdás. A szobatársaim akik természetes úton szültek másnap már vígan jöttek-mentek (egy hétig voltam bent a túlhordás miatt, jópár szobatársat elfogyasztottam)


Nekem nagyon soká tarott, hogy helyrejöjjek, hónapokig alig vonszoltam magam, fájt a hasam egy ponton-de nem kicsit. Már fél éves volt a gyerekem, de zöld lámpán mégsem sikerült átjutnom babakocsival, olyan lassan tudtam csak menni. Egy év kellett, hogy nagyjából helyrejöjjek. A hátam az érzéstelenítés helyén még ma is sokszor fáj.


A barátnőm egy hete szült-császárral. Elbazilikázták az epidurálját, 2 hétig kellett feküdnie.

Sokkal több a császár szövődménye, mint a természetes szülésnek-de nyilván ha szükséges meg kell lépni.


Én azt mondom, mindegy hogyan, aki gyereket hoz a világra, az szül-életet ad. De ha nem muszály, ne avatkozzunk be a természet rendjébe, ki van ez is találva.


A vajúdás előkészíti a babát is, hogy világra jöjjön, beindulnak a hormonok, tejelvásztás stb. nemcsak egyszerűen kikapják minden átmenet nélkül. Ennek azért utána lehet(ne) olvasni.


Szóval egyáltalán nem fájdalommentes leányálom a császármetszés. Aki ezt állítja, az nem mond igazat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook