Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki elvégezte a villámolvasás tanfolyamot, ahhoz lenne pár kérdés! fórum

Aki elvégezte a villámolvasás tanfolyamot, ahhoz lenne pár kérdés! (beszélgetős fórum)

20. mesi22
2011. júl. 25. 13:39
Sziasztok. A villámolvasást meg lehet tanulni otthon? Szegeden lakom és itt nem tartanak tanfolyamot, ezért gondoltam megveszem a könyvet cd-vel együtt. Ha sikerül megtanulni a villámolvasást, akkor az nyelvtanulásnál alkalmazható? Tud nekem ebben valaki segíteni? Előre is köszi.
19. 53dfddad18 (válaszként erre: 5. - Reno77)
2011. júl. 17. 16:14
Miért nem alkalmazod?
18. 4327a8e017 (válaszként erre: 17. - Dodóka4)
2011. júl. 17. 15:34
Ugyanúgy nem emlékszem rájuk, mint a többi könyvre, amit 10 éve olvastam. Illetve se nem jobban, se nem kevésbé.
2011. júl. 17. 15:30
de te egyébként emlékszel a dolgokra amit fotóolvastál?
2011. júl. 17. 15:29
Állítólag ez a technika azért jobb, mert könnyebben fel tudod idézni az olvasottakat pár elmeszondázó kérdéssel, meg emetérképpel, mint rendes olvasással. Még ezt nem próbáltam.
15. 4327a8e017 (válaszként erre: 14. - Dodóka4)
2011. júl. 17. 14:46

Igen. A lényeg az, h ne fókuszálj semmire. Próbálj a könyv mögő vagy elé nézni, mint amikor csak belebambulsz a nagyvilágba. :)

De ha felé nézel, és úgy is működik a villámolvasás és emlékszel a dolgokra stb, akkor nem hiszem, h baj lenne. :)


Az én kérdésem viszont az, hogy ki mennyire emlékszik ezekre a dolgokra hosszútávon? Tehát mondjuk hónapokkal a könyv elolvasása után?

2011. júl. 17. 14:44
De a radaroldalt csak úgy látod ha ránézel a könyvre? mert én csak akkor ha kicsit felette nézek.ez nem baj?
2011. júl. 17. 14:37

Én a radaroldalt most is látom, pedig évek óta nem használtam ezt a technikát. Falra kiszemelt pont most nem jut eszembe, egyszerűen nem fókuszálok semmire sem.


Annó irodalomból olvastam így el a könyveket másnapra: érettségi tételt is tanultam így és készítettem elme térképét (a tanárnő csak nézett nagyot, de nem tudott megfogni... :) ) meg szórakozásból is olvastam így (pl Joseph Heller: Valami történt, mindezt legalább 10 éve, de a sztorira nem emlékszem már, csak arra, hogy nagyon lelkesen meséltem róla másnap 2 felsőévesnek, és ezt meg is jegyezték), szóval mindenféle anyagnál bevetettem, de ez jó régen volt... :) Még idegen nyelven is próbálkoztam és működött! :)

A kémiát annyira utáltam, h eszembe sem jutott azt is így tanulni. :)))

2011. júl. 17. 14:34
hát.. nem is tudom, hogy találtam rá..talán réggebben beírtam a google-ba valamit hogy tanulási módszerek( már nem tudom mi volt)kb 5 éve olvastam először a honlapjukon, de akkor el is ment a kedvem ,mert drága volt a tanfolyam, és gondoltam, azért ennyire nem kell nekem. elmentem a könyvtárba ahol elolvastam paul shele villámolvasás könyvét, érdekesnek találtam de nem tudtam alakalmazni, aztán most nyáron ezsembe jutott, hogy lehet valahol fennt van és megtaláltam. Végigcsináltam, és azóta próbálom alkalmazni. van könyv és hanganyag hozzá így van egy csomag
11. mamcili (válaszként erre: 10. - Dodóka4)
2011. júl. 17. 13:56
hol hogyan fedezted fel...
2011. júl. 17. 13:51
Próbáljátok ki, én is a házi villámolv. tanfolyamot csináltam végig, és nagyon érdekes!
9. Dodóka4 (válaszként erre: 5. - Reno77)
2011. júl. 17. 13:50
Szia! Sikerült ezzel a módszerrel megtanulni mindent? vagy gyorsabban ment ezzel? Egyébként a kérdésem az lett volna, hogy mikor te fotóolvasol, azt hogy csinálod? te látod a radaroldalt, vagy csak elhomályosítva nézed? Mert én mikor fotóolvasok, csak akkor látom a radaroldalt, ha falnál kinézek egy pontot és a könyvet a lassan a pont felé emelem, tehát a kérdés, hogy ez így is fotóolvasás, vagy nem? Lehet kicsit bonyolultan írtam le..De ma olvastam egy könyvet, amit fotóolvastam, és 1 óra alatt kiolvastam, érdekes.. mondjuk nem egy hosszú könyv volt.Thomas mann, mario és a varázsló a könyv:)Még tanuláshoz nem próbáltam, pedig ezért csináltam végig, pl, hogy a kémiában gyorsabban megjegyezzem a fogalmakat, és fel tudjam idézni. Neked eszedbe jutott minden az "éles" helyzetben?
2011. júl. 17. 13:36
Fent van a könyv pdf-ben a 4shared-en.
2011. júl. 17. 13:33
Nekem nagyon jól jönne, de nem igazán tudom hogy kezdjek hozzá...
2011. júl. 17. 13:22
Erről én se hallottam de utána nézek:)
2011. júl. 17. 13:19
Én ezzel a technikával készültem az államvizsgára. Nagyon szeretem, de nem alkalmazom a mindennapokban.
2011. júl. 17. 13:13
én csak a könyvet olvastam
3. 44d5abb30c (válaszként erre: 1. - Dodóka4)
2011. júl. 17. 13:09
Mi ez?? Én még nem is hallottam róla..:)
2011. júl. 17. 13:08
hú erre én is kíváncsi vagyok...
2011. júl. 17. 13:02

Sziasztok!

Nemrég végeztem el a házi villámolvasás tanfolyamot, és ezzel kapcsolatban akartam kérdezni olyanoktól, akik már elvégezték, és sikeresen használják is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook