Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egészséges terhesség=sérült újszülött? Hogy lehet ez? fórum

Egészséges terhesség=sérült újszülött? Hogy lehet ez? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 18. 14:36

Sziasztok csatlakozhatok hozzátok?

7 hónapos a fiam és sajnos ő is átélt oxigén hiányt bár ő nem a születésénél.

2011. aug. 15. 19:51

sziasztok


rég írtam, sajnos kiderült hogy pici epilepsziás is :(

Adrián hátán fekve löki magát a játékokhoz a tükörbe nézi magát nevet, kiabál.

játszik :)

figyel sokkal jobban :)


talán haladunk előre szépen lassan...


sokat mondogatja hogy gaj-gaj -gaj

és már 4 foga is van


:)

38. ancsur76 (válaszként erre: 36. - Fd8e423e9e)
2011. júl. 22. 12:13

Örülök, hogy ennyit javult a babád a Dévénytől. Nagyon jó módszer. Én mindenkinek ajánlanám még annak is akinek egészségesen születik a babája, hogy legalább egyszer nézze meg DSGM szakgyógytornász. Én tudtam, már az elején, hogy gáz van mert nem sírt fel a fiam. Szerencse a szerencsétlenségbe, hogy hamar léptünk és már 8 hetesen kezdtük a kezelést. Most 1 éves múlt és talán most kezdi utol érni társait de még nem indult el. Talán lassacskán most fogjuk abba hagyni a kezeléseket. Legalábbis ezen gondolkodik a gyt.


Sajna ilyen a magyar egészségügy mindenhol csak azt lehet olvasni,hogy szarnak bele és az ilyen jellegű problémákat nem ismerik fel se a gyermekorvosok se a védőnők. Tisztelet a kivételnek.

37. Mariann. (válaszként erre: 36. - Fd8e423e9e)
2011. júl. 21. 15:05

szia


nálunk is ez volt gyerekdoki meg a védőnő szerint semmi baja...

2 naponta a nyakukra jártam hogy valami gond van...

mindig elhajtottak most meg mossák kezeiket a védőnő meg is mondta ő nem jön többet hozzánk ha kell valami hívjam nyugodtan, de nem akar zavarni, gondolom most már ézi a baj súlyát...

sajnos ez Magyarország

:(

36. fd8e423e9e (válaszként erre: 35. - Ancsur76)
2011. júl. 21. 11:01

Nekem sem mondták a szülés után, hogy gond lenne, sőt!!! Még a gyerekorvos is leintett, amikor mondtam, hogy a gyerek túl merev, kiflitartás, a combikáján nem volt a redők egyformák (kiderült semmi köze a csípőjéhez, hanem a gerince melletti izmokhoz van) csak az egyik oldalra fordította a fejét (támasszam ki, stb...). Szerencsére van több fiatal védőnő ismerősöm, akik tudtak ajánlani Dévényes tornászt.


Persze, hogy nem voltak alaptalanok az aggodalmaim: túlzott merevség, izomtónus eloszlási zavar, és mindez az elhúzódó kitolási szak, és a többször leeső szívhang miatt. Megvártuk a három hónapos kort (igaz nyolchetesen már elvittem a gyógytornászhoz), és tízhetesen kezdtünk, öthónapos koráig jártunk, most megyünk vissza kontrollra, de már fordul mind a négy irányba, és elkezdett kúszni előre-hátra is, himbálja magát, próbál négykézlábra állni, és még hat hónapos sincs!!!


Egyébként első gyerek, de a szívem szakadt meg érte, annyira sírt amikor töröltem meg fürdetés után a nyakát, a hónalját (hozzá se lehetett férni!!!).

2011. júl. 20. 16:39

azért szívesen megnézném a feladatsort

:)

34. e31f48b5f6 (válaszként erre: 33. - E31f48b5f6)
2011. júl. 20. 15:42
Amúgy mi is csináljuk és látványos a fejlődés.
33. e31f48b5f6 (válaszként erre: 32. - Ancsur76)
2011. júl. 20. 15:41
Szerintem ez nem túl jó ötlet. A TSMT gyakorlatokat személyre szabottan adják ki, szerintem ne csinálja más feladatsorát.
32. ancsur76 (válaszként erre: 36. - Mariann.)
2011. júl. 20. 14:47

Szia!


Írd meg privát üzenetbe az e-mail címed és akkor átküldöm a feladatokat, hogy nekünk mit kellett csinálni! Ezek a feladatok tökéletesek arra, hogy tartsa a fejét. Itt rá van kényszerülve. Főleg a labdás feladatoknál. Mindenek előtt be kell szerezni egy nagy gimnasztikai labdát! De azért majd nézessétek meg TSMT-s pedagógussal. Bár szerintem ártani nem ártotok vele.

Üdv. További szép napot! Ancsa!

2011. júl. 19. 17:09

Mariann!


Gratulálok neked, fantasztikus anya vagy. A múlton rágódni nem érdemes, visszacsinálni már úgysem tudod, viszont amit csináltok, az szuper! Vigyázz, nehogy túlessetek a ló túloldalára. Nem kell mindig fejleszteni, kellenek a spontán élmények. Vidd ki egy mezőre és hagyd, hogy mezítláb menjen, ha már jár, ha nem, akkor másszon nyugodtan. hagyd, hogy sarad dagonyázzon ( homokot) legyetek sokat vízben csak úgy, aludjon sokat. Az idegrendszer alvás közben regenerálódik. Nem tudom, hogy hová jártok hrg-re és korai fejlesztésre, nekem a BHRG jön be a legjobban, de vannak más jók is. Az sem véletlen, hogy van nyári szünet. Gondolhatod, hogy ők is szívesen dolgoznának, és kezesnének pénzt, de pont az a feladat, hogy pihenjenek a gyerekek legalább egy hónapot. Nincs feladat, csak szabad játék, mondókázás, simogatás, meg ilyesmi!

Hajrá! Rendbe fogtok jönni!

30. emmoni
2011. júl. 19. 14:02
nekünk a zeneovi nagyon bejött. a ritmusosabb zene meg azért jó mert a gyerek reflexből is elkezd mozogni és ez nagyon jó fejleszti a mozgását.
29. Mariann. (válaszként erre: 28. - Emmoni)
2011. júl. 19. 12:59

meg nézem ezeket a játékokat, bár FP-os játékunk is van rengeteg, az inkább a tesónak...


milyen zene? gyerekdalok? vagy klasszikusok? pl. Mozart?

szereti a rádiót hallgatni, amiben beszélnek, de szoktunk zenét hallgatni és klözbe táncolni nagyokat kiabál ilyenkor gondolom tetszik neki

28. emmoni
2011. júl. 19. 12:39

érdemes különféle fejlesztőjátékokat beszerezni.

nem a fisher price játékokra gondolok azok nem a legjobbak szerintem. ilyen gyártó pl.:nathan, keller&mayer. drágág de jók nagyon. és még az is fejleszti a gyerek gondolkodását ha zenét hallgat persze neki valót. ez meg is nyugtatja ellazítja. nekünk ezt egy gyermekpszichológus mondta.hozzá járunk rendszeresen

2011. júl. 19. 10:26

váromom még más szülő jelentkezését,

hátha tudsz nekünk segíteni...


Mit gondoltok, az értelmi fejlődéséhez miben tudnánk segíteni?

az oké sokat kell hozzá beszélni és még?

26. Mariann. (válaszként erre: 24. - Fd8e423e9e)
2011. júl. 17. 15:36

igen kezelték neki a száját teljesen le volt tapadva.

már nem kell neki kezelni tökéletesen helyre jött ez álltal tudja szopni a cumit is.


úgy néz ki hogy nem is tapad vissza vagyis az agya talán nem állítja vissza a ki kezelt terülteteket, mert ugye ez is benne van...

hibáa a sok munka ha vissza áll neki a feszesség, letapadás...


reménykedek benne nagyon.


Adriánnak a kézügyessége még sehol sincs hisz a karok voltak a legrosszabb állapotba.

9 hónapig csak ökölbe volt a keze nem tudtam neki le vágni a körmét, ma már keveset öklözik csak :)

de még alig tud fogni illetve megtartani dolgokat.


de a rágás még nem megy úgy ahogy kéne

2011. júl. 17. 15:35
Természetesen a mozgásfejlesztés célja a gyerek komplex fejlődése, hiszen a mozgás fejlődése egyben az értelmi funkciók fejlődését is jelenti. Nem -csak-azért vannak ezek a fejlesztő tornák, hogy a gyerek megtanuljon mozogni, hanem hogy a mozgásminták gyakorlása közben kialakuljon az agyában az azzal összefüggő idegi kapcsolatrendszer-tehát okosodjon. Az egyik legjobb példa a mászás, amelynek kimaradása általában tanulási zavarok megjelenését hozza magával a későbbiekben. Mászás közben pl. fejlődik a baba két agyféltekéje közti kapcsolat, az ellentétes kéz láb mozgás miatt. Vagy az egyensúlyozást igénylő mozgás jó hatással van a figyelem kialakulására..stb..Rágni nem kell megtanítani, majd sikerül. Általában 8-9 hósan kell megpróbálni, mert akkor a legfogékonyabbak a megtanulására, ha akkor kimaradt, ez még sokat várathat magára.
24. fd8e423e9e (válaszként erre: 22. - Mariann.)
2011. júl. 17. 15:27
A Dévény módszer hatására az szopási, rágási funcikók is javulnak, kezelik gondolom belülről is a szájacskáját?
23. fd8e423e9e (válaszként erre: 21. - Mariann.)
2011. júl. 17. 15:25

Ez egyértelmű, hiszen az agy egyes területei között erős kapcsolat áll fenn, így ha az egyik "beindul", úgy húzza magával a másikat. Lásd agyvérzéses, agydaganatos betegeknél is a sérült terület funkcióját képes másik átvenni, vagy önmagát regenerálni, és ez kisgyermekkorban FOKOZOTTABBAN igaz!!!


A kislányomnál mindig a kézügyessége fejlődött először, és "vonta" magával a mozgásfejlődését, és a beszédet.

2011. júl. 17. 13:56

szerintetek rágni, hogy taníthatnám meg? még caak 3 foga van de nem igazán tud még rágni...


illetve a darabos ételt hátra tolja a nyelve tövébe és öklendezik tőle...


hogy segítsek neki ebbe?

2011. júl. 17. 13:54

igen, nekünk is hasznos a Dévény

már sokkal szebb a fejtartás de még mindig nagyon gyenge.

nem is tudom mi lenne a kicsikémmel ha nem járunk, bele sem merek gondolni.

úgy vettem észre hogy a torna hatására talán az értelem is jobban javul...


szerintetek ez lehetséges?

20. 6e144430cb (válaszként erre: 19. - Fd8e423e9e)
2011. júl. 17. 13:17
Ismerem a Dévény módszert,hónapokig jártunk.Írtam is hogy nagyon jónak tartom,bár van aki kevésbé.
19. fd8e423e9e (válaszként erre: 16. - 6e144430cb)
2011. júl. 17. 12:45
Mind hipotóniára, mind plaszticitásra jó a Dévény. Sőt! A túlzott merevséget kell elkezdeni öt hónapos korig, hipotón babáknál később is jelentős javulás várható.
18. emmoni (válaszként erre: 14. - Mariann.)
2011. júl. 17. 12:14

mi gyógypedagógushoz járunk korai fejlesztésre ami értelmi és logopédiai fejlesztést jelent nálunk. én nem lehetek vele bent mert ez elvonná a figyelmét ugyhogy pontosan nem tudom mit csinálnak nekem otthon gyurmázni festeni gyöngyöt fűzni kell vele. külsőleg annyi látszik rajta hogy a homloka szélesebb és a viselkedésén látszik jobban most éli a miért? korszakot.

nekem 10,5 hónaposan ült meg egyedül először de nem tudott felülni elég sokáig. már elmúlt 1 éves mikor megtanulta. járni is elég későn kezdett 20 hónaposan. a mászás pedig teljesen kimaradt de nekem mindig azt mondták az okos orvosok hogy semmi gond

ne ijedj meg. még megtanulhat mindent a kisfiad

17. Mariann. (válaszként erre: 15. - Progcic)
2011. júl. 17. 12:10

igen járunk Hrg-re vizi torna nagyon jó csak nyáron sajnos szünetel de szeptembertől kezdjük újra


:)

16. 6e144430cb (válaszként erre: 10. - Mariann.)
2011. júl. 17. 12:00
Sokan azt vallják,a Dévény nem jó hipotón gyerekek fejlesztésére.EZ így ebben a formában nem igaz,az én Bazsimnak is lógott keze-lába,és nekünk rengeteget segített.Nagyon sok olyan szülővel vagyok kapcsolatban,akik sérült gyerkőcöt nevelnek,és mindenki dícséri a Dévényt.Ezen felül van még rengeteg más dolog,ami hasznos lehet nektek is,ha gondolod,vedd fel velem priviben a kapcsolatot,és ha tudok,segítek!
2011. júl. 17. 11:58

Kedves Mariann!


Nekem ugyan egészséges a babám, de talán nem veszed rossz néven, ha írok neked pár sort. Leginkább azért, mert nagyjából azonos idősek a gyerkőceink, az én kisfiam 2010. május 30-án született 3890 grammal és 55 cm-rel, 38+2 napra, szintén császárral,10/10 Apgarral.


Az én tanácsom a babaúszás lenne, nem tudom, ahol laktok, van-e lehetőség erre?!


Sok erőt és kitartást kívánok én is Neked, le a kalappal Előttetek az eddigiek miatt is! Szeretettel ölellek!

14. Mariann. (válaszként erre: 11. - Emmoni)
2011. júl. 17. 11:50

hát ez tényleg szörnyű, látom nem egyedül vagyok akkor....


miért ilyenek az orvosok? hisz erre tették fel az életüket, ááá csak a pénz beszél itt is....


a kislányod milyen fejlesztésre jár?

látszik rajta külsőleg, hogy valami baj van?

én nagyon félek, hogy nem fog tudni járni a kisfiam, mert még ülni sem tud egyedül.


kitartást neked és a kislányodnak is!

13. emmoni
2011. júl. 17. 11:49
ezt én is így gondolom időben kaptatok fejlesztést
2011. júl. 17. 11:48

Sok foglakkozást igényel, amit tőled, jó anya lévén megkap tőled. Szerintem behozza majd a lemaradását. Rövid idő alatt rengeteget fejlődött.

Kitartást a picihez.

Hidd el semmi gond nem lesz, ha így fejlődik..

11. emmoni
2011. júl. 17. 11:46

az orvosok már csak ilyenek amikor két hónapos volt a kislányom agykamratágulatot diagnosztizáltak nála. kérdeztem mi az erre a válasz semmi komoly majd kinövi mára már megtudtam vízfelyűség amit nem nő ki soha ez mindig visszafogja tartani a fejlődésben ami azt jelenti hogy lassan tanul de mindent meg foga tanulni csak azt nem éretm akkor miért nem foglalkoztak vele.

akkor is el lenne maradva a társaitól csak nem ennyire

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook