Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kutyaimádok gyülekező! :)) Beszélgessünk :D fórum

Kutyaimádok gyülekező! :)) Beszélgessünk :D (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 1. 11:31
Szép napot minden kutyaimádónak!:-)
2011. júl. 31. 10:42
Ez ellen valamit ki kellene találni, hogy megszeressék a fésűt.. :)))
2011. júl. 28. 19:33

Szia:)

Az utóbbi időben nem nagyon értem rá.Nálunk pont most volt vihar.Dörgött,villámlott szüntelenül.A Luigi annyira félt.Nagyon sajnáltam.:(

Ó,a fésüt ő sem szereti!!!!!!!

2011. júl. 28. 10:39

Na hát nagyon kihalt ez a kutyás fórum..

Szerencsére már a nagy meleg is elmúlt, az utolsó előtti hozzászólás óta. Az én kutyum is nagyon nehezen bírta ezt a nagy meleget. Ő spicc, és hát ugye hatalmas bunda. Fésültem minden nap, mert ilyenkor vedlik és jó sok szőr kijött belőle, csak az a baj, hogy utálja a fésűt. :S

2011. júl. 19. 07:47

Sziasztok !


Van valakinek bernáthegyi kutyája ?

28. fridoka (válaszként erre: 6. - Bumburka)
2011. júl. 17. 03:33

Az én kutyulim is el altatásra várt,1év és 4 hónapos volt.Most 6 éves,és én vagyok a világ legszerencsésebb embere hogy az enyém lehetett.

A cicáim is mind örökbe fogadott,a házi cica 18éves lesz,a Brit 6 éves.

27. karnevál (válaszként erre: 8. - Bumburka)
2011. júl. 17. 01:23
Na,en is igy vagyok! Ha csak ranezek akkora szeretetet erzek h nem tudom elmondani:)Mivel sokat vagyok vele,hihetetlen mennyire kommunikal velem.A szemeben latok mindent.Egyebkent nagyon rosszcsont,es rafkos,ugyhogy neha azert kenytelen vagyok szigorusagot eröltetni magamra,nevelni is kell,különben Ö mar reg a fejemre nött volna.De igazabol nem tudok ra haragudni,ha szidom,olyan kepet vag ,h ki kell ,mennem röhögni,es alig varom,h leteljen a bünti,es megbanast tanusitson h ujra magamhoz ölelhessem.Egyebkent elfogadott falkavezernek,tenyleg szotfogad,nem megy ki elöttem,szepen megvarja mig en lepek ki,stb egyszerüen imadom:))
26. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 23. - 171925f409)
2011. júl. 16. 22:39
A Debby is ilyen :) kerítésen belül hatalmas szája van, de ha valaki bejön az udvarra már 3 méterről nézi csak :)
2011. júl. 16. 22:39
Mit lehet tudni a kutya suliról?Mennyibe kerül mennyi időközönként kell vinni...?
24. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 18. - 1d97508455)
2011. júl. 16. 22:38

Azt olvastam valahol, hogy amikor megszületik a baba, de még nem lesztek otthon, akkor küldeni kell a kutyusnak egy kis zoknit vagy valamilyen ruhát, amit a baba viselt. Vegyen róla szagmintát, hogy ismerős legyen, ha hazaértek. A kutyák általában azt a gazdit tekintik a falkavezérnek, aki az élelmet szolgáltatja. Tehát az ő "kölykét" is el kell fogadnia.

Még talán annyi, hogy amikor hazamentek a kórházból, először a gazdival találkozzon. Legyen meg a szokásos üdvözlés :) aztán jöhet a baba. Biztos furcsa lesz, de nem hiszem, hogy baj lenne.

23. 171925f409 (válaszként erre: 22. - Sötét_hercegnő)
2011. júl. 16. 22:36

Nálunk nem szökik ki hanem mikor sétáltatjuk és elengedjük egyszerűen nem jön vissza vagy csak ritkán megy a szag után nem véletlenül kopó vér van benne.)

A mi kutyánknak is a kerítésen belül nagy a szája de kint biztos nyuszi lenne.)

22. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 19. - 171925f409)
2011. júl. 16. 22:32
A mi idősebb kutyánk is régen nagyon sokat szökött el. Pedig jó helye van, de hát kan, biztos a vadász vér :) Nem is hagyjuk nyitva soha a kaput, mert még most is képes lenne megszökni. Pici, de neki menne a nagyobb kutyáknak :S
21. Lilimami (válaszként erre: 20. - Lilimami)
2011. júl. 16. 22:30
Késő van már, írni sem tudok :)
20. Lilimami (válaszként erre: 19. - 171925f409)
2011. júl. 16. 22:29

Az általában gyakori probléma náluk, h nem akarnak visszajönni, így én Lilit nem mindig engedem el. Egyszerűen meg sem hallja, ha szagot fog :S

Lilinek a szokása, hogy ha szembejön egy kutya vagya kertben van, és elmegy az utcán egy eb, akkor eszeveszettül ugat, pedig bántani nem akarja, meg semmiilyesmi, és még nem jöttem rá, hogy miért csinálja...Ha odamegyünk akutyához, békésen csóvál neki, meg barátkozik.

Vannak olyan dolgaik, amit nagyon nem lehet megfejteni :)

19. 171925f409 (válaszként erre: 17. - Lilimami)
2011. júl. 16. 22:26
Már nem itthon minden okés nagyjából vele de mikor sétálni megyünk mostanában 1-2 éve rámorog a kutyákra főleg a fiúkra és ugatja őket neki akar menni és ami fontos, hogy ha elengedem nem mindig jön vissza:(egyszerűen megy és megy hiába szólok nem jön vissza:((
2011. júl. 16. 22:24

Sziasztok!!! A mi kis családunk egy labi- kuvasz keverékkel teljes. Igazi családtag. Itt alszik, eszik velünk, balatonban velünk együtt labdázik... Imádjuk!

Egy kérdés, ha már így együtt vagyunk itt kutyások: kb 2 hét múlva születik a babánk. van valakinek tapasztalata, hogy hogy fogadja az új kis "jövevényt" a kutya, aki addig 100%-ban a figyelem középpontjában állt?

17. Lilimami (válaszként erre: 16. - 171925f409)
2011. júl. 16. 22:22

Szia! Láttam :)

Lili szerencsére elég nyugis a fajtájához képest, de lehet, h ez azért van, mert mielőtt megvettem, tudtam, hogy milyen ördög az ilyen kutya, és próbáltam a jó irányba terelgetni :) Pici korában egy kis gonosz manó volt, mindent ellopott, mindent összerágott stb... :), de őszíntén mondom, most hogy felnőtt, picit hiányzik a rosszalkodása. Persze megmaradt igazi beagle-nek, sunyizik és lopkod még ugyanúgy, örök kölyök marad :)

Természetesen azért mindig ő sem fogad szót, tipikusan csak akkor, mikor a kisasszonynak úgy van kedve :) Dehát nem lehet minden tökéletes :)

És nagyon rossz amúgy?

16. 171925f409 (válaszként erre: 15. - Lilimami)
2011. júl. 16. 22:17
Szia:)Nekem is beagle van és fiú 9 éves és írtó szófogadatlan:)A tietek is?
2011. júl. 16. 22:16
Mi boldog beagle-tulajdonosok vagyunk. Lili 3 és fél éves, és egy imádnivaló dög. Természetesen velünk alszik, mindenben osztozunk, és imádjuk egymást :)
14. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 11. - Bumburka)
2011. júl. 16. 21:53

:D Hajaj! Azzal már próbálkoztunk... apukám, gondolta, majd ő megmutatja a kutyának, hogy a kád a barátja... Debby nyüszítve menekült.. A tenyésztője is mondta, hogy próbáljuk a kádat, hátha. Kellemesen hűvös vízzel megtöltöttük, és apu becsalogatta. Az első két lábát bele is tette. De úgy gondolta, hogy az elég lesz :) A vicces az, hogy ha nagyon melege van, akkor a vízes vödörbe mártogatja a tappancsát, csak akkor fél óránként cserélni is kell :)


Egyébként vele sem könnyű, ha nevelésről van szó, korábban mindent elhordott. Vitte a telefont, a távkapcsolót, újságokat... még a telefonkönyvet is, és a számlákat, ha épp úgy dobta be a postás :D azóta leszokott róla szerencsére.

2011. júl. 16. 21:44

Egy igazi kutyásnak képtelenség kiszeretni a kutyájából.Szerintem arról van szó,hogy kétsébe estél.

A határozott nem parancsszó után azonnal jutalomfalatot adj neki,és akkor ő összetudja kötni a kettőt.Vagyis ha jól viselkedik megjutalmazod.Ez a pozitív megerősítés.Nem lesz egyszerű,sok türelem,kitartás kell hozzá!!!!

A szomszédodról annyit,hogy kissé túlreagálja a dolgot.

2011. júl. 16. 21:35

Nekem is van kutyám, mindig is volt, talán 4-5 évig nem, de ebből a mostaniból kezdek kiszeretni:(. Nyugodtan mondjátok , hogy rossz ember vagyok,én sem értem mi van velem. Egy zsemleszínű keverék kiskutyáról van szó. A párom is imádja a kutyákat de erről neki is az a véleménye, hogy valami baj lehet vele. Nem vagyunk kezdők, de ez a kutya semmilyen parancsszót nem hajlandó megtanulni. Ha játszunk vele akkor utána órákig úgy őrjöng, hogy a szomszéd kihívta a rendőrséget, hogy kínozzuk. Szerintetek mit lehet még tenni?

Játszunk,sétálunk, foglalkozunk vele...

2011. júl. 16. 21:28

Szia,

Nálunk meg az a gond,hogy a Jennyt,aki kuvasz,nem is szabad fürdetni.

Luigi szereti a fürcsit,de amikor megtörlöm kicsit vicsorog.De ilyenkor IS olyan cuki.Épphogy megmutatja a fogait,és közben nyalogatja a kezem.:))

Esetleg először próbáld meg a kádban,hátha tetszik neki.

2011. júl. 16. 21:20

Hogy telik az este, gazdik? :)

Ma is meleg volt. Este megpróbáltuk kicsit lehűteni a kutyikat. Az egyik imádja a fürdést, az idősebb, de a fiatal retteg a víztől, nem értem :) Anno a tenyésztő vitte őt is és a tesóit is fürdőzni a szabadba egy kis patakhoz. De fél a víztől.. Nem tudtok erre valami ajánlani, hogy hogyan szerettessük meg vele? Neki is jobb lenne, mert nagy bundája van..

9. bumburka (válaszként erre: 3. - Sötét_hercegnő)
2011. júl. 16. 19:21
Szia ismét!!:))
8. bumburka (válaszként erre: 1. - Karnevál)
2011. júl. 16. 19:19

Szia:)

Amit a Luigikám iránt érzek,nincs rá szó..

Hidd el,megértelek!!!!:))

7. bumburka (válaszként erre: 55. - Gööndör)
2011. júl. 16. 19:17

Szia:))

Az öcséméknek is ilyen kutyijuk van.Most tanul pacsit adni.Olyan édes!

6. bumburka (válaszként erre: 53. - Fridoka)
2011. júl. 16. 19:13

Szia,üdv köztünk!:))

Igazán szép,amit teszel!!!!!!

5. bumburka (válaszként erre: 52. - Sonysony)
2011. júl. 16. 19:11
ÓÓÓÓÓh,igen ,így már értem.Teljesen egyet értek veled!!!:)
2011. júl. 16. 19:09
Sziasztok kutyások:-))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook