Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudom kirakni az albérlőimet?! fórum

Hogyan tudom kirakni az albérlőimet?! (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. júl. 26. 15:31

Kicsit lemaradtam tőletek, most nincs is időm visszaolvasni.

Nyaralni voltunk, mire hazaértünk kifestették a lépcsőházat, befizették a csekkek nagy részét, és az e havi lakbért is odaadták. Megbeszéltük, hogy ha a jövőhónapban időben fizetnek, akkor maradhatnak, ha nem, akkor tényleg menniük kell.

74. 171925f409 (válaszként erre: 73. - Tüncica*)
2011. júl. 21. 08:27
Szia.Pedig sajnos vannak:(Még jó, hogy nem magánház vagy társasház és ott hagyna a bérlő akár száz ezres gáztartozást:((
2011. júl. 21. 08:23
Így van, mindkét felet meglehet érteni, elvégre mindenki úgy adja ki, meg olyat keres ami neki megfelel. Vannak becsületes, meg nem becsületes emberek. Nekem pl. eszembe sem jutna nem kifizetni valamit és eltűnni...
72. 171925f409 (válaszként erre: 71. - Tixtina)
2011. júl. 18. 22:07
Ez így van nem vagyunk kénytelenek a saját lakásunkban nem fizetőket eltűrni
71. tixtina (válaszként erre: 70. - 171925f409)
2011. júl. 18. 21:55

Így igaz!Nem érti-vagy nem akarja megérteni.

Úgyhogy kár is ragozni a dolgokat.

Lényeg az,hogy a nem fizető bérlőt-bérlőket ki kell rakni-persze csakis a törvény keretein belül szabad csak intézkedni.

70. 171925f409 (válaszként erre: 73. - Tixtina)
2011. júl. 18. 21:12
Csak sok "tisztességes" ember ezt nem érti meg
2011. júl. 17. 20:20
Egyik kutya, másik eb. :-)
68. Bakos-Virág Noémi (válaszként erre: 67. - D5ef6da91d)
2011. júl. 17. 19:47

Ha te mondod úgy is van!Mert akkor valószinüleg te lehetsz a becsületesség mintapéldánya!

Te aki idejössz,vádaskodsz,ismeretlenül embereket szólsz és bántasz meg!Javaslom kezd el a fórumhozzászólásokat újra átolvasni,elgondolkozni,hogy ki mikor mit és hogyan írt le,és hogyan kérdezett meg ill adott a másiknak talán tanácsot,aztán majd az oldal felhasználási feltételeihez is kattints oda,hogy esetelegesen hogyan és miként szólhatsz és kérhetsz tanácsot vagyis hogyan használhatod az itteni dolgokat,erősen javaslom olvasd át és csendesen jegyzem meg hogy ezek után értékeld magadban a tegnapi és a mai napi hozzászólásaidat hogy kivel szemben hogyan és miként is nyilvánultál meg! Valószínü hogyha esetleg tudnám ki vagy és találkoznánk mint magánember elgondolkodnák,hogy talán a továbbiakban elbeszélgetnék erröl egy jogi képviselővel!Ja természetesen csak számlát adni tudóval,!

67. d5ef6da91d (válaszként erre: 64. - Bakos-Virág Noémi)
2011. júl. 17. 17:31

Kedvesem, ha neked "lesüllyedés" becsületesen élni, akkor áshatod is el magad.


Az a tisztességes, aki úgy él. Akinek nem inge...te pedig eléggé öltözködsz. A te bajod, csak azzal ne hitegesd magad, hogy más a hülye.

2011. júl. 17. 16:26
Ennyi a dolog lényege!Velősen és tömören!
65. mimy63
2011. júl. 17. 16:24

Jól egymásnak estetek, és mindenkinek van igaza, meg van, amiben nincs.

Nem olvastam el az összes hozzászólást, de igyekeztem. Azt nem láttam sehol megemlíteni, hogy abban az albérletben, ahol a tulaj számla nélkül, azaz feketén adja ki a lakást, ott a bérlő is tudja ezt, ő is feketén veszi ki, tehát a csalás oda-vissza alapon működik.

Így nem hiszem, hogy igazságos lenne, ha a bérlő nem fizet, akkor az apeh-hel kezd fenyegetőzni. Nem is lenne életszerű, mivel ő is megütné a bokáját.

Viszont az alap probléma nem adózási ügy. Hivatalosan is lehet nem fizető bérlővel találkozni, és feketén is lehet becsületessel.

Ha nem fizet valaki, semmiképpen sem mentség sem a család, sem a munkanélküliség, sem semmi más. Nem lehet, és becsületes gondolkodásnál nem is szabad arra apellálni, hogy a tulaj majd úgysem tesz ki. Ha én nem fizetem a saját lakásom rezsijét, nekem sem fogja senki a jótékonysági intézmény szerepét eljátszani.

2011. júl. 17. 15:57

Kedvelem a politizáló és hozzá nem értő emberek véleményét,és azokét is akik fujják,hogy számla így számla úgy,de ök csalnak a legtöbbet legjobban!

Gyerekek javaslok valamit!

Azzal a MÁKSZEMNYI agyammal amilyen jelzővel itt megillettek az előbbiekben engem,habár én kissé többre tartom magam mintsem ,esetleg leüssem a visszapattanó labdát,hagyjuk abba az egymás alázását.Tisztességes embernek vallom magamat és nem is kívánok az ny.ani félék szintjére lesüllyedni,akik mindenképpen arra tették fel a mai napjukat,hogy megmagyarázzák ,hogy ők miért és miben jobbak mint mi kis köztöl lopó, adócsaló,mákszemnyiagyú,hülye népség.Tehát mégegyszer én hozzászóltam az adott témához ami az volt "Hogyan tudom kirakni az albérlőimet!"ellenben már tegnap óta adócsaló senki vagyok.Ha ez nem tetszik kérlek...sött könyörgöm jelents fel!De ha gondoljátok inkább javaslom térjünk vissza az eredeti témára!Ha már esetleg nincsen jobb hozzászólás akkor nyissatok egy egymást alázó új fórumot!Én nem kérek ebből,ha meg nem sértelek benneteket!Kellemes napot kívánok.

63. 07c4794583 (válaszként erre: 61. - Alidamolnar)
2011. júl. 17. 15:37

Az a hiányzó 5000 ft arra kell, hogy az állam betoldozza a kátyúkat, iskolákat építsen, anyakönyvvezetőket és közalkalmazottakat fizessen, kórházakat finanszírozzon.


Szóval amikor születnek a felháborodott cikkek, hogy hogy kéne 38 ezres GYES-ből megélni, és miért nincs klozetpapír az intenzív osztályon, miért kaptál tengelytörést vagy defektet a 6-os úton, valamint miért 30 perc múlva jön a mentő, akkor lehet kicsit gondolkodni, hogy miért mire nincsen pénz.

Ennyi.

62. alidamolnar (válaszként erre: 61. - Alidamolnar)
2011. júl. 17. 15:35
Mint végső felhasználó, aki sem az áfáját nem igényelhetem vissza, sem költségként nem érvényesíthetem, hát nem fogom a dupláját fizetni önként és dalolva.
61. alidamolnar (válaszként erre: 60. - 07c4794583)
2011. júl. 17. 15:33
Ismerem a pasit, 8 éve jár hozzánk. Éjjel is felébreszthetem, kijön akkor is, szóval ez nem gond. Nem tagadja le.
60. 07c4794583 (válaszként erre: 58. - Alidamolnar)
2011. júl. 17. 15:20

És utána ha 2 hónap múlva megint betojik a gép, és vállat von, hogy ő téged sose látott, akkor mit csinálsz? Kifizetsz egy újabb szerelőt. Grat.


Az egy dolog, hogy adót csaltok, dehogy még le is marházzátok, aki nem... pfff.

59. d5ef6da91d (válaszként erre: 58. - Alidamolnar)
2011. júl. 17. 15:15

És ha rosszul javítja ki, akkor újra fizethetsz míg számlával garanciában kijavítja.


Gyakorlatban is mindig kérek számlát.

58. alidamolnar (válaszként erre: 57. - D5ef6da91d)
2011. júl. 17. 15:10

Nézd, ez mind nagyon szép, úgy elméletben.

De amikor kijön hozzám a mosógépes, és mondja, hogy 5 ezer, ha számlát kérek, akkor 10 ezer.

Őszintén, ki az a marha, aki dupláját akarja fizetni, el meg nem is számolhatom, tehát...

57. d5ef6da91d (válaszként erre: 56. - Tixtina)
2011. júl. 17. 15:07

Nem siránkozni kell miatta, hanem nem adni ezeknek pénzt, a számlát elkérni és kész.


A "világ" nem rossz, csak tele van adócsalókkal, lásd ezt a topicot, ahol nem az a bajuk, hogy évek óta adót csalnak, hanem az, ha ezt szóvá teszik.

Egy adócsaló ne érzékenykedjen.

56. tixtina (válaszként erre: 55. - D5ef6da91d)
2011. júl. 17. 15:05

Azt kellett volna tennem,mikor a szemét hiéna doki,mikor visszarendelt a leletemért,csevegett velem fél órát,meg sem vizsgált-végén közölte,hogy szüksége van lóvéra-így a képembe vágta-megkérdeztem,mennyi?-8 ezret gombolt le a semmiért-illetve azért,mert odaadta nekem a papírjaimat.

Akkor kellett volna számlát kérnem.

Azóta sincs orvosom,mert akikkel eddig találkoztam,mid pénzéhes szemét volt sajnos:((

Tudom,ez nem ide vág,de sajnos ilyen genya világ van nálunk:(

55. d5ef6da91d (válaszként erre: 54. - Tixtina)
2011. júl. 17. 15:01
Én kérek számlát. Ez a minimum a számomra.
54. tixtina (válaszként erre: 50. - D5ef6da91d)
2011. júl. 17. 15:00
Egyetlen helyen kaptam számlát,egy magán dokinál,az is 18 éve volt.
53. d5ef6da91d (válaszként erre: 41. - 171925f409)
2011. júl. 17. 15:00

"Aki lop annak is megvan rá az oka és lopjon nem érdekel az ő dolga"


Felfordult tőled a gyomrom.

52. zebracsikó (válaszként erre: 32. - 171925f409)
2011. júl. 17. 15:00
Ha már nincs több eszköz a kezedben, elkezdesz rágalmazni mindenkit?
51. tixtina (válaszként erre: 47. - D5ef6da91d)
2011. júl. 17. 14:59
800 ezret fizettem be nemrég adóra-és nem maradt egy vasam sem:D Szerződéssel van kiadva mindkét lakásunk-férjemnek van vállalkozóija,nem vagyunk adócsalók.
50. d5ef6da91d (válaszként erre: 48. - Tixtina)
2011. júl. 17. 14:58

Én csak olyan helyre járok, ahol számlát kapok.


Soha nem fizetek számla nélkül semmiért, a saját érdekemben. Meg azért, hogy akárkivel ne vehessenek egy kalap alá. Vannak még emberek, akik értékek mentén élnek.

49. d5ef6da91d (válaszként erre: 32. - 171925f409)
2011. júl. 17. 14:57

Ne is próbáld meg magad azzal mentegetni, hogy a saját szintedre próbálsz lerángatni minket.


"lehet te is ott lopsz csalsz ahol tudsz ki tudja és a többi fórum társ is"


Hát felvilágosítalak, hogy NEM. Nem mindenki lop, csal hazudik. Élvezd a szintedet, de ne rágalmazz becsületes embereket.

48. tixtina (válaszként erre: 45. - D5ef6da91d)
2011. júl. 17. 14:56
Akkor keresgélhetünk egy darabig:DD Ugyanis 5 év alatt voltam k.b 6 orvosnál-egyik sem adott számlát.
47. d5ef6da91d (válaszként erre: 21. - Bakos-Virág Noémi)
2011. júl. 17. 14:54

Az a baj, hogy a hozzátok hasomló, lakást feketén kiadó adócsalók annyi hülyék, hogy mg azt sem képesek felfognia mákszemnyi agyukkal, hogy az, hogy az államnak nincs pénze és lehetősége "jobb körülményeket teremteni", az azért is van, mert ti sem fizetik be a kötelezőket.


Tarthatja magát adófizető állampolgárnak egy adócsaló, csak nem lesz az.

46. d5ef6da91d (válaszként erre: 20. - 171925f409)
2011. júl. 17. 14:52

NEM.


NINCS igazad.


Te nem vagy hibás, amiért adót csalsz 3 éve, de bezzeg mások akik többet csalnak el, azok már hibásak? Az összeg nagyságától függ a becsület?


Undorító.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook