Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reggelente alig tudok elindulni, annyira nehezek a lábaim, tudtok erre valami megoldást? fórum

Reggelente alig tudok elindulni, annyira nehezek a lábaim, tudtok erre valami megoldást? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jan. 3. 15:05

Súlytól függően tiszta víz bevitele. Nagyon fontos a lúgosítás. Ezt meg tudod tenni a tiszta vízzel, egy kis szódabikarbonát hozzáadásával. Gondolkozz el a víz tisztításán, mielőtt még ennél nagyobb lenne a baj. Azontúl fontos a só bevitel is. Minden negyedik pohár vízbe tegyél egy csipet sót, vagy a zöldségeid sózd meg és úgy egyed.


Fontos a tiszta, mindentől, még a csomósodás gátlótól is mentes legyen.

30. levendula972 (válaszként erre: 29. - Joliebaby)
2011. júl. 19. 14:07
Köszönöm szépen az ötlete, meg is nézem.
2011. júl. 19. 13:10
Nekem a hri vitalion termékek váltak be. Hasonló problémára kezdtem szedni. Én vagy egész nap álltam, vagy egész nap ülve dolgoztam. A hrivitalion pont hu oldalon találtam rá a termékekre, amelyek a visszeres és vizesedős lábaimnak nagyon jót tettek! (kenőcsöt nem próbáltam)
28. levendula972 (válaszként erre: 27. - Havasigyopár)
2011. júl. 15. 12:19
Köszi szépen!
2011. júl. 15. 12:15
Heparin kenőcs.
2011. júl. 15. 12:14

Szervusztok.

Ha a vizerekkel van baj,akkor a heprin kenőcs jo rá,ha az izuleteid fájnak,akkor valami reuma kenőccsel.

Gyógyulást kivánok.

25. levendula972 (válaszként erre: 24. - Myrtill)
2011. júl. 15. 11:42
Köszönöm Neked is! Nekem még visszér problémám (legalábbis ami látható lenne) egyenlőre nincsen, de szerintem lesz, mert anyukámnak, és nagymamának is visszeresek a lábai. Viszont olyan csúnya kis hajszálerek vagy azok a seprűvénák? már megjelentek pár helyen.
2011. júl. 15. 11:36

Nekem is vannak ilyen problémáim, hogy mintha ólomból lennének a lábaim, elaludni is alig tudok tőlük, ráadásul mikor felkelek, csak rosszabb.

Az én problémáim a visszerekből erednek, amiket mamámtól örököltünk anyummal, már nekem is vannak. Egyelőre csak a nagy melegben tágulnak ki, de olyankor nagyon fájnak. Pedig nem csinálok semmi különöset, nem fárasztom le, habár az tény, hogy sokat ülök.

Valamelyik reggel úgy ébredtem, hogy az ereim tripla méretűre voltak tágulva, még én is megijedtem, hogy nézek ki... Nekem az segített, hogy jéghideg ruhazsebkendőt (fagyóba tettem pár percre) kötöttem a térdhajlataimra (ott van egy-egy visszerem, plusz a "seprűs" értágulatok a combomon).. Néhány perc alatt összeszűkültek az ereim.

Vadgesztenyekrém. Ez is sokat segít az ólmos érzés megszüntetésében! Patikában lehet kapni!

23. levendula972 (válaszként erre: 22. - 3697406b65)
2011. júl. 15. 11:33
Köszi! Igen azt mondják, az álló és az ülő munka is egyaránt terhelő, de hát természetesen az álló sokkal fárasztóbb, tudom, mert 3 évig volt benn részem.
2011. júl. 15. 11:29

Szia!

Nekem is hasonló gondjaim voltak, pedig én nem ülő, hanem épp ellenkezőleg, álló munkát végzem. Pincér vagyok, uh el lehet képzelni. Sokszor amikor szabadnapom volt, akkor is kellett 2-3 nap mire nem úgy keltem fel reggelente, mint aki egész éjjel dolgozott.

MagneB6-ot szedtem, 3x2 naponta, olyan jó egy hónapig. Nekem ez segített, előtte már minden éjjel 2-3-szor felébredtem rá, hogy görcsöl a lábam.

21. levendula972 (válaszként erre: 16. - Virgie)
2011. júl. 15. 11:29
Szerintem az biztos, hogy az ülő munkának nagy köze van hozzá, mert régebben más munkám volt és addig nem voltak ilyen gondjaim.
2011. júl. 15. 11:28

Szerintem feltétlen menj el a háziorvosodhoz, aki (ha jó orvos) elküld szakrendelésre. Magadtól ne igyál semmi vízhajtót, mert lehet, hogy csak rosszat teszel magaddal. Ezt ki kell vizsgáltatni.

Jobbulást neked!

19. bonifác (válaszként erre: 14. - Lucusmanó)
2011. júl. 15. 11:27
Húúú, én is ezen agyaltam...
18. levendula972 (válaszként erre: 12. - Tótágas)
2011. júl. 15. 11:26
Mondjuk az ivással igazad van, mert tényleg meg tudok feledkezni magamról, és akkor alig iszom egész nap. Persze tudom nagyon jól hogy ez nem jó. A székem meg hát, igaz hogy forog, meg állítható, de hogy jó lenne rajt egész nap ülni.....
17. levendula972 (válaszként erre: 13. - Anolianna)
2011. júl. 15. 11:24
Várom a tapasztalataidat, és azt hiszem a nyári szabadságolások után én is megnézetem, de most szinte lehetetlen.
16. Virgie
2011. júl. 15. 11:23
Nekem is ez a problémám, de nekem akkor is, ha ülve dolgozom hosszabb ideig. Lehet, hogy tényleg keringési probléma?
15. levendula972 (válaszként erre: 14. - Lucusmanó)
2011. júl. 15. 11:21
Semmi gond,előfordul velem is, deelaludnom az tényleg bármikor sikerülne, de hát az elindulás!!!
2011. júl. 15. 11:18

off

komolyan mondom, negyedszerre sikerült úgy olvasnom, ahogy írtad... mindig azt hittem, hogy elaludnod nehéz reggelente... :-/

bocs. :-)

on

2011. júl. 15. 11:15
Meg még vannak a kenőcsök, pl. lioton gél nehézláb-érzésre, most nem is jut eszembe hirtelen másik, de gyógyszertárban tudják. Csakhát ezek is jó drágák, és egyéntől függően használnak. Nehéz megtalálni az egyensulyt, elbagatelizálni sem jó, de foglalkozni tul sokat vele az sem. Én azért készülök orvoshoz, majd megirom a tapasztalatokat, Tőletek is várom! Levendula Te is nézesd meg orvossal, az nem árthat!
12. Tótágas (válaszként erre: 5. - Levendula972)
2011. júl. 15. 11:07

Ha vizesednek a lábaid,az általában azért van mert keveset iszol és a szervezet itt"tartalékol"Tehát a vízhajtás nem megoldás,ellenkezőleg.Minél többet iszol, a szervezet "emlékezni"fog,hogy nem kell tárolnia,mert mindig van utánpótlás.

DE azért nem ártana egy reumatológiai,és,vagy egy érvizsgálat.Az ülőmunka(és a rossz szék) nagyon károsan terheli az érfalakat és az izületeket is.

11. reggie love (válaszként erre: 8. - Levendula972)
2011. júl. 15. 10:57
Lehet az a baj, hogy túlterheled! :)
10. reggie love (válaszként erre: 8. - Levendula972)
2011. júl. 15. 10:56

Szia!

Én is éreztem már ilyet, mintha húzná le valami, olyan nehezek voltak.

Nekem szerintem az a baj, hogy ülök egész nap és ez nem tesz jót a keringésnek. Bár Te biciklizel meg tornázol.

Próbáld ki azt, hogy este felpolcolod párnát alá teszel. Nem tudom be van e dagadva.

vagy egy ismerősöm lefeküdt a földre és a lábát a falnak támasztotta. Neki nagyon csúnya dagadt volt a bokája és helyre jött pedig 2x 10 percet csinálta.

2011. júl. 15. 10:48
Nekem s csak reggel.
2011. júl. 15. 10:47
Amikor bejáratom, akkor már minden rendben vele, és térdtől lefelé. Olyan érzés, mintha súlyok lennének ráakasztatva. Én is gondoltam már , hogy elmegyek orvoshoz, de nem hiszem hogy annyira nagy lenne a baj, viszont most így belegondolva, amikor tornázom az ugrálós gyakorlatokat nem nagyon bírom, és a futást sem. Gyaloglással viszont semmi gondom, szinte bármennyit bírok.
7. anolianna (válaszként erre: 6. - Anolianna)
2011. júl. 15. 10:44
Ja, azt nem irtam, hogy ez nekem reggelente probléma!
6. anolianna (válaszként erre: 5. - Levendula972)
2011. júl. 15. 10:43
És amikor bejáratod, akkor már rendben van? Azért kérdem, mert nekem ugyanez a problémám, alig tudok lemenni a lépcsőn, nem tudom behajlitani, a terhelést alig birja, ugy érzem összecsuklik, stb. Nem biztos, hogy vizesedsz, lehet, hogy valami izületi, esetleg érrendszeri probléma. De én sem tudom, merre induljak kideriteni. Tulsuly nekem is csak 2-3 kg van, ettől nem lehet, viszont ülni én is sokat ülök. Azért próbáld ki a teát, csalánt is ihatsz, jobbulást!
2011. júl. 15. 10:37
Lehet hogy megpróbálok akkor kezdetnek valami vízhajtó teát, esetleg zsúrlótea, annak vízhajtó hatása van. Köszönöm az ötletet!
4. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 3. - Levendula972)
2011. júl. 15. 10:33
akkor vizesedsz-azért van ez...
2011. júl. 15. 10:32
Nem vagyok kismama, irodában dolgozok, egész nap ülök. Viszont hetente 2x járok tornázni + biciklizem, igaz van egy kis súlyfeleslegem, de annyira nem vészes. Azt tudom, hogy mozgás + fogyás, de ez kevés.
2011. júl. 15. 10:29
kismama vagy?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook