Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » El kell, hogy mondjam... fórum

El kell, hogy mondjam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: El kell, hogy mondjam...

1 2
48. winny (válaszként erre: 1. - Ilike46)
2011. szept. 17. 16:02
Ez kész horror!!!
47. ilike46 (válaszként erre: 46. - Binky)
2011. júl. 23. 18:54

Igen, igazad van, ne haragudj elnéztem.

Szép estét Néked.

46. Binky (válaszként erre: 45. - Ilike46)
2011. júl. 22. 19:35

Te nem voltál figyelmes;)

Nem a cikkre reagáltam, hanem az egyik hozzászólásra, és nem neked mondtam, hanem az egyik hozzászólónak:)

45. ilike46 (válaszként erre: 43. - Binky)
2011. júl. 22. 19:05

Nem kell kiforgatni amiről írtam, én pusztán tényeket közöltem. Ha figyelmesen olvastad, akkor

semmi bödön mennyiségről nem esett szó.

Sőt, azt is említettem, hogy azóta már beszélgettünk a dologról, s hajlott a kutya iskola igénybevétele felé a gazda.

Azt hiszem itt nagyon különböző vérmérséklettel lett lereagálva a téma. Én nem vitát szerettem volna, csak egy kis hangosan gondolkodást.

Ennyi...és ez meg is történt.


Tanulhatunk egymástól, s itt oly sok hasznos tapasztalat lett megosztva ami kutyatartóknak és leendő gazdiknak is hasznára válik.

Ez volt a szándékom, hogy beszéljünk.....


Szép hétvégét Mindenkinek.

44. Binky (válaszként erre: 43. - Binky)
2011. júl. 22. 10:38
khm, erős pistát:)
43. Binky (válaszként erre: 42. - Gota)
2011. júl. 22. 10:38

Nyilván nem fog a kutya egy bödönt megenni csípőspaprikából, egyszer belenyalintott, nem esett jól neki, ahol érzi a szagát, ott nem kezd el rágcsálni.

Komolyan mintha egy bödön erős pisát tuszkolt volna le az állat torkán...egyébként a cikk írója pár hozzászólásssal előbb mondta, hogy a 'kegyetlen' gazda, elfogadta a javaslatát, hogy menjenek a kutyussal kutyaiskolába.

Ennyit erről.

42. gota (válaszként erre: 40. - Timycat)
2011. júl. 22. 10:02
Aha. Egy fejlődésben lévő szervezetnek, legyen az kutya vagy ember, NEM EGÉSZSÉGES a csípős!!! SZerinted egy ilyen ember mennyire tapossa mega egy kiskutya lábát? (Hozzáteszem, hogy ilyenkor még nagyon sérülékeny a kutya csontozata.) És én igenis kegyetlennek tartom azt az embert, aki ilyeneket csinál egy kiskutyával, aki nem tud védekezni...
41. genlips (válaszként erre: 16. - Pviki)
2011. júl. 22. 09:29

ha felugrált a kutyám, lehajoltam hozzá, közben mondtam, hogy nem szabad. a kutya azért ugrál fel, hogy üdvözöljön és ezt úgy éri el, ha megnyalja az álladat, amit mi elég magasan hordunk. csak meg kell értenie először, hogy elég, ha a kezeid között sündörög, aztán utána ahhoz is hozzászokik, ha sietősen továbbmész minden nélkül.

tanítani és szoktatni kell őket, mert ők is alkalmazkodnak hozzánk, nemcsak mi hozunk áldozatokat értük

40. timycat (válaszként erre: 39. - Mylady15)
2011. júl. 22. 01:56

pont most alakult az állatvédőrség, vagy valami hasonló, gondolom sajnos nincsenek olyan jogkörei, mint Amerikában az állatrendőrségnek. Bevallom még nem néztem utána, de első lépésnek megteszi...


Amúgy az említett szomszédot én a leírtak alapján nem mondanám állatkínzónak. Például az erős paprikás ügy, szerintem ha a kutyus megérzi a szagát biztos nem kezdi rágcsálni, így igazából nem szenved csak nem (ott) éli ki rághatnékát. A lábralépésnek is annyi fokozata lehet, meg függ a kutyus fajtájától is a nevelési módszer. A leírtak alapján ne küldjük még a szomszédot bitófára!

2011. júl. 21. 19:05

Kutyát tartani nagy felelősség. Nem tudom, az előző kutyájuknak milyen élete lehetett. Csak azon a véleményen vagyok, hogy az tartson kutyát, aki alkalmas is erre, de a szomszédod nem az!

Én bevezetném az Állatrendőrséget, mint Amerikában.

Talán fogjon össze pár jóérzésű ember és "neveljétek" a gazdát tanácsokkal, cikkekek, hátha fog rajta valamit...

2011. júl. 21. 18:37
Az ilyen szemétládát le kéne csukni mint amerikában és a kiskutyát oda adni olyannak aki tud vele bánni. Ebbül is látszik menyire le van még mindig maradva az egész országunk:(((
37. gota
2011. júl. 21. 16:42

Remélem, sikerül a "nevelése"! Szerintem aki ilyen, az nem érti, hogy te miért nem érted, azt, amit csinált... Engem tavaly nyáron néztek hülyének, amiért az elénk kidobott 7 db kb. 1 hónapos kiskutyát befogadtam és gazdát kerestem nekik. Hülye és kegyetlen kérdések tömkelege: Miért nem altatod el őket? Miért nem tekered ki a nyakukat? Miért nem adod be a menhelyre? Miért nem viszed el a sintérhez? Kitekerjem a nyakukat?

Értitek ti ezt?

36. Panni58 (válaszként erre: 34. - Ilike46)
2011. júl. 19. 08:40

Sziasztok!

Ez a kutyasuli jó ötlet, nem tudom, mennyi idős a kutyus, nálunk 4 hónapos kortól jöhetnek a kölykök.

DE! Ez nem elég. Nagyon komolyan és következetesen kell nevelni a kölyköt, és ehhez bizony szigor is kell. Főleg, ha a szomszéd kutyus olyan, mint a cikked mellett a kép... Mert ők nagyon makacs fajták, és nagyon kajlák is. És bizony egy iskolázott kutyánál is előfordul, aki el van látva játékokkal, rágni valóval,és rohangálhat a kertben, hogy nyári hóesést csinál a kerti bútor párnájából, vagy új kupacba hurcolja a tűzifát, vagy lerágja a kerti csapról a slagot... Pedig már elmúlt 2 éves. Ilyenkor muszáj büntetni, nem megverni, hanem mondjuk kifektetni, vagy simogatást megvonni, vagy bármi olyasmit tenni, amiből érzi, hogy rosszat csinált, és ezt többet nem szabad. Nem könnyű.

És a lényeg, hogy a szabályokat mindenki tartassa be vele, ne csak az, aki legtöbbet foglalkozik vele.

Ja, igen, az összetekert újság nálunk is mindig kéznél volt, amíg kicsi volt, fegyelmezésre. Elég volt csak kézbe venni, még a hangját se bírta. :)

2011. júl. 17. 20:08
Kend is be neki,megérdemli,sőt ha dohányzik,még a cigit is,hogy jól tüdőre szívja...
34. ilike46 (válaszként erre: 32. - 07c4794583)
2011. júl. 17. 19:53

Én meg azt nem bírom, mikor valaki jobban tudja, hogy nékem mi a véleményem a dolgokról.


Éppen az imént volt vendégségben a szomszéd, és javasoltam néki, hogy legjobb lenne, ha kutyaiskolába vinné a kutyust. Ott együtt tanulhatnának, egymásért, s nagyon tetszett néki az ötletem.

Nincs itt semmi baj, ebben reménykedtem, hogy

jobb belátásra bírom.


Szerintem magadból indultál ki...

Én megvagyok győződve,hogy azért jársz a cikkekhez, hogy a negatív gondolataidat széthintsed.

Ha nem ismersz valakit, hogy van bátorságod másról valótlant állítani?


Erről ennyit!!!

33. spinneli (válaszként erre: 1. - Ilike46)
2011. júl. 17. 14:39

szomorú ilyeneket olvasni...én azért javaslom, hogy a szomszéd "nevelését" kutyatartás ügyben te se drasztikus módszerekkel kezeld.

Én átküldenék neki néhány linket, nyomnék a kezébe olvasnivalót...stb.

32. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - Ilike46)
2011. júl. 17. 14:25

azt csak te tudod


nem bírom az ilyen "hűde felháborodtam mert az xy milyen rossz ember" kirohanásokat.. csak arról szól, hogy BEZZEG ÉN


már bocs

31. ilike46 (válaszként erre: 30. - 07c4794583)
2011. júl. 17. 14:02

Nagyon melléfogtál!

Miért lenne nékem erre szükségem, hogy fényezzem magam? Badarság!

30. 07c4794583 (válaszként erre: 67. - Timycat)
2011. júl. 17. 12:43
az ilyen "hú micsoda rossz ember a szomszédom" cikkek csakis az önfényezésről szólnak
29. Nala63 (válaszként erre: 73. - Karnevál)
2011. júl. 17. 12:27
Köszönöm neked:))
2011. júl. 16. 17:18
ez most komoly, ez igaz történet???
27. Muraja (válaszként erre: 24. - Githaj)
2011. júl. 15. 13:30

no fa... , akkor mivel tartotad a fakanalat ? nem kezedbe ? ugyan mar , inkab lassd be - hisz ketszer is ( amit itt beirtal ) lerohantad a szegeny kutyacskat .

En nemitelek el - nincs a jogomban .

26. Binky (válaszként erre: 22. - Lilimami)
2011. júl. 15. 13:24

Örülök, hogy más is így látja.

Mi azt szenvedjük, hogy anno rosszul lett megválasztva a kutyafajta, és nem volt tulajdonképpeni gazdája. Nem akarok ujjal mutogatni, de tény, hogy édesaynám meggondolatlan döntése volt. Hiszen "szép, nagy, barátságos". Csak épp nem volt alfahímnek való az akkor 11 éves bátyám, sem én 8 évesen. A sok csalódás, hogy gyerekként nekünk kellett volna megnevelni egy időre eltávolított minket tőle. Mostmár 11 éves kis drága maci, de ha jön az állatorvos, érezzük a nevelés hiányát. Még jó, hogy vannak használható állatorvosok a világon...


A következő kutya már most tudom, hogy kutyasuliba megy, közép termetű lesz, és bizony ha odakap, kap tőlem egy fülest.

25. Binky
2011. júl. 15. 13:19

Szerintem butaság egy jó emberi kapcsolatot megszakítani azért, mert nem tetszenek a módszerek, amivel neveli a kutyát. Ha valóban jó emberek, nem okoznak szánt szándékkal fájdalmat a kutyának, gondolom nem rágugranak a lábára. Nem tudnak jobb megoldást, azt gondolják, ez beválik, ha nem tetszik, inkább adj tanácsot, hogyan csinálják másképp.

Én sokszor a nyulamat emberként kezelem, de sosem várom el, hogy mások nem egy kis szőrös plüssöt lássanak benne, vagy pecsenyét. Az ő hagyományos gondolkodásukkal sincs baj.


Az állatkínzás nem itt kezdődik... a kedves hozzászólók, meg nagyon könnyen ítélnek.

24. githaj
2011. júl. 15. 12:59
Ha valamit nem értek akkor megkérdezem, de látatlanba nem ítélek el, és főleg nem sértegetek senkit, mint egyesek teszik. Nálam a fakanál azt jelentette hogy nem kézzel verek /kézzel simogatok/, de csontot sem torok és nagy fájdalmat sem okozok. Maxika ötéves okos és kiegyensúlyozott boldog "kis" kutya aki imádja a gazdáit és a gazdái is ot, hogy ne legyen egyedül, ha dolgozunk, kapott maga mellé egy társat is, akivel jól megértik egymást.
23. Muraja
2011. júl. 15. 12:43

kis synonima elteres - de akkor is ki enngedte meg hogy te igy utlegeljel egy kis vedetlen alatot ?

gondolj bele egy kis pincser ilyen eröszaknak ki teve ? miert ????

azert hogy össze rag valamit a nehezen megkeritet othonotokban ? miert is akkor kutya ? inkab ott a helye hol szeretik es tisztelik ! igen mert tisztelni kell ez esetben jobban mind teged .

22. Lilimami (válaszként erre: 16. - Pviki)
2011. júl. 15. 12:42

Igazat adok. Imádom a kutyákat, nekünk is van, nekem ő olyan mint egy gyerek (beagle). De ahhoz, hogy jó legyen gazdi és kutya között egy kapcsolat, nevelni is kell, és ehhez vannak bizonyos eszközök. Kutyás körökben elfogadott a "ha örül a kutya, rálépünk a lábára" elv. Ez nem azt jelenti, hogy jól megtaposod, hogy fájjon neki, hanem jelzésértékű. Ha a kutyus kiskorában nem kezdjük el a nevelését, később nagy gondok lesznek, aminek a következménye az utcára-penderítés, állatkínzás stb...

Egészen más, amikor íly módokon fegyelmezzük a kutyát, tanítjuk, neveljük, mintha jól megverjük. van különbség. Ha szereti a kutyát, törődik vele, és nem megveri nevelés elvén, akkor az nem kutyakínzás. Ajánlom a kutyapszichológia könyvet, hasonló módszerek vannak benne.

21. githaj
2011. júl. 15. 12:38

7. Muraja 2011-07-15 11:43


Ti sprosta krava teba mali nalozit na pi. . !

Ze sa nehanbis si primitivna zena a nic ine !

Az mi je steba nedobre !Chod sa liecit alebo daj psika niekomu kto ho bude mat ozaj rad !


Te egy buta tehén vagy, neked kéne a pi...ra verni.!

Szégyeld magad egy primitív no vagy semmi más!

Rosszul vagyok toled! Menj gyógyíttasd magad vagy add a kutyust másnsk aki igazán szeretni fogja!

----

11. Muraja 2011-07-15 11:55


iba jedno co dokazas je nasilie , naco je ti psik ked ho nemas rada ? chces svoje klimakterialne zahvaty na nom vybijat ?

Iba predstava ze taka velka krava sa da do mlatenia maleho bezbraneho psika mi znechuti cely den.

csak egyet tudsz az eroszakot, minek neded kutya ha nem szereted? a klimaktérikus rohamaidat akarod rajta

megbosszulni?

Márcsak az a tudat hogy egy ekkora nagy tehén megveri a védtelen kiskutyát elrontja az egész napomat.

20. Muraja (válaszként erre: 17. - F8528030f9)
2011. júl. 15. 12:19
tessek ime - magyarul es bocsanat !
19. Muraja
2011. júl. 15. 12:18

Tesek itt van magyarul , primitiv alatkinzo vagy !

Hogy mehetsz neki egy kis pincslinek kinek a csontocskaji anyira veznak egy fakanalal ?

aztan azt alitod hogy nalatok a csaladban ilyen " nevelesi " metodusokban reszesul mindenki .

Eröszak az egyetlen melyet nem lehet vedelembe venni .Fyzikailag mind te egy otromba felnöt neki esik egy vegetlen kis kutyanak , ergo ugyanaz ha egy ferfi neki esik a nönek , nö neki esik a vedetlen gyerekenk ! ERÖSZAK ! ez a neve .

Es te meg itt le is irod - hallo ! ki vagy - mi vagy hogy utlegelsz egy vedetlen kis alatot ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook