Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyit fogyaszt a légkondi? fórum

Mennyit fogyaszt a légkondi? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 14. 21:29
én se vettem észre emelkedést a száémlán! nem fogyaszt az olyan sokat!
16. Sort
2011. júl. 14. 21:28

Hat ez sokban fugg magatol a keszulektol, eleg szeles teljesitmenyskalan mozognak valahol 1,5-3,6 KWh ora kozott, legalabb is ennel nagyobb teljesitmeny egy laaksban nem hiszem, hogy kell

mmeg a 16A-s kismegszakito sem birna el 230V-on. A hasznalati utasitasban, illetve a hatuljan az adatlapon rajta kellene lennie a maximalis teljesitmenyfelvetelnek, ez ugye arra vonatkozik, amikor teljes erovel megy, ha csak ugy felhangon, akkor kevesebb.

2011. júl. 14. 13:57
Egész évben kb két-három hetet kell használni,csak 30 fok fölött kapcsoljuk be, amikor már kibírhatatlan a hőség, nálunk nem emelte meg a villanyszámlát.Igaz nem 20 fokra van állítva, hanem általában 25-re és a legkisebb fokozatra. Ez is elég.
14. Andesz75 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2011. júl. 14. 13:28
Néztem klímás oldalakat és ott a hűtőteljesítménnyel számoltak. Na most hogy mi igaz, mi nem, ki tudja. Mi átalányban vagyunk úgyhogy nem tudom mennyivel dobja meg a számlát az éves elszámoláskor.
13. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Andesz75)
2011. júl. 14. 13:24

egyébként meg az áramfelvételét kell nézni, és az nem biztos, hogy a hűtőteljesítményével azonos.

A porszívónk vásárlásánál hívták fel hasonlóra a figyelmem az üzletben: az,ami rá van írva, hogy hány wattos, az nem ugyanaz, mint hogy a szívóteljesítménye mekkora! Így lehet,hogy hangzatos ha akárhányezer wattos porszívót hirdetnek, de a szívóteljesítménye (watt) meg lehet, hogy gyengébb.

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Andesz75)
2011. júl. 14. 13:21

3,2 kWh a teljesítménye és 50 ft 1 kW ára, akkor ez így korrektnek hangzik


bár ha azt számolom, nálunk mennyit megy , akkor vizont sok, mert a villanyszámlában annnyira nem vettem észre

2011. júl. 14. 13:16

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Tehát 3,2 a klímánk hűtőteljesítménye ezt szorzom 50 Ft-al (kw egységár), így jön ki 160 Ft/óra.

Remélem jól okoskodok. :)

2011. júl. 14. 12:56

kiszámolható: hiszen megvan, mekkora a teljesítménye, hány kilowattot fogyaszt óránként.


a villanyszámlán ott van az egységár egy kilowattra, azzal fel kell szorozni és kész

2011. júl. 14. 12:54
Sziasztok! Nagybátyám légkondikkal foglalkozik, illetve hűtőgép szerelő. Nekünk is mondta, hogy szerel be, de mivel mi 4. emeleten lakunk (ez a legfölső szint, tégla lakás), nem szeretnénk a gatyánkat is ráfizetni a villanyszámlára. Állítólag nem fogyaszt olyan sokat, mint amennyit az ember gondolná, de sajnos konkrét számokkal nem tudok szolgálni. Viszont, ha szombatig nem kapnál konkrét választ a kérdésedre, ha gondolod, megkérdezem ez ügyben, illetve lehet hogy párom is meg tudja mondani, ha hazaér (ő villanyszerelő).
2011. júl. 14. 12:52
nekünk nem emelte meg nagyon a havi villanyszámlát, igaz, nem megy 24 órán keresztül!
2011. júl. 14. 12:51
Apukám múltkor lemérte náluk, és azt mondta, hogy annyit fogyasztott 1 óra alatt, mint amennyi az egész napi áramfogyasztásuk.
2011. júl. 14. 12:49
Mérőóra*
2011. júl. 14. 12:49
Lehet kapni fogyasztásmérőket, amiket ha rácsatlakoztatsz a konnektornál, a pontos számot fogja mutatni. Mellesleg gondolom, van egy teljesítménye, mint pl. 1000 W/óra. Így azért ki lehet számolni. :)
2011. júl. 14. 12:48
Mi társasházban lakunk, és itt külön márőóra van a légkondinak. Mi még nem töltöttünk el itt egy hónapot, de más lakók akikkel ezekről váltottunk pár szót azt mondta hogy 24 óráért 3500 ft-t fizetett. Egyenlőre saját tapasztalattal nem tudom alátámasztani.
2011. júl. 14. 12:45
Szia! Erre én is kíváncsi lennék, mert nekünk is van itthon, de nem tudom menyibe is kerül egy kis hűsölés?
2011. júl. 14. 12:42

Sziasztok!

Hogy tudom legkönnyebben kiszámolni mennyit fogyaszt a légkondink bizonyos ideig tartó használat közben?

2011. júl. 14. 12:40
Mennyit fogyaszt a légkondi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook