Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » ACN-ről vélemény? fórum

ACN-ről vélemény? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 24. 21:56

A másik dolog ami hozzátartozik a dolog szépségéhez, hogy január óta, legalábbis ha pontos az infóm, senkit nem érdekel, hogy a szolgáltatóknak mennyire fáj egy ügyfél elvesztése.

Viktorunk aláírta azt az egyezményt ami, mondjuk így, bárki számára engedi a versenyhelyzet kialakítását.Nyugodtan lehet brókerkedni a szolgáltatásokkal. Aki olcsóbb ajánlatokkal ügyfeleket szerez azé a piac.

Nem véletlen az sem, hogy mostanában a nagy szolgáltatók is olcsóbb ajánlatokkal bombáznak minket.Tudomásom szerint ehhez már az ACN-nek is köze van.

Linkeket nem tudok erről csatolni én ugyanis nem azzal töltöm a napomat hogy besározzak vagy kimossak különböző vállalkozásokat, de most éppen ráérek és kicsit belekavarodom a vitába :-)

Persze az is lehet, hogy ebből egy szó sem igaz :-)

40. c1c9341a3a (válaszként erre: 39. - C1c9341a3a)
2011. okt. 24. 21:43
Ja egyébként egy könyvelő iroda ajánlotta nekem.
39. c1c9341a3a (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2011. okt. 24. 21:42

Tegnap kötöttem Hoppá díjcsomagot.

T-com.

Nem csak este 9 után hívok ingyen vezetékest hanem egész nap.

38. PPicur
2011. okt. 20. 20:51

Az előző két hozzászólásomra mondhatja Rózsahegyi úr, (mint Salviasnak) hogy "hogy miért fektet valaki ilyen hatalmas energiát abba, hogy bizonyítsa, hogy az ACN-nel gond van?" Azért, mert kötelességem megvédeni a csapatomat, az MLM szakmát (és a naiv embereket) attól, hogy olyan rendszerekkel kerüljenek kapcsolatba, amelyek kétes kimenetelűek és a saját, a csapat, az eddig képviselt cég hírét és a velük szemben felépített bizalmat kockáztassák.

Természetesen egyetértek Rózsahegyi úrral abban, hogy az MLM-ben mint minden szakmában vannak kóklerek és mint minden szakma esetében itt is vannak a szakma ellen felszólaló általánosítók. Éppen ezért mi, az MLM szakmát végzők felelőssége az, hogy etikusan és korrekten képviseljük a szakmát. Bocsánat, hogy hosszú voltam. :-)

37. PPicur
2011. okt. 20. 20:42

Fórum ellentmondások, marketing:


Rózsahegyi úr több helyen írta, hogy az ACN ügyfelek hoz a szolgáltatóknak. Mint az előzőekben írtam, nem hoz, hanem visz. T-comtól, UPC-től, Inviteltől az ACN-hez. Nem sajnálom és nem irigykedem, ha a fogyasztó jól jár. Ha jól jár!

A marketing tervvel (javadalmazási terv) kapcsolatban teljesen egyetértek Shawher 23. sz. hozzászólásával. Annyival egészíteném ki, hogy minden olyan rendszer, amelyben belépési, csatlakozási, rendszerhasználati stb. díjat kell fizetni és nem kapsz érte semmit, az inkább piramisjáték, mint MLM. Megnéztem néhány ACN videót a neten. Idézek: „Ti vagytok az első, akik itt ülnek Magyarországon, azok, akik a lehető legtöbbet keresheti ebből az üzletből” Elhangzott egy képzésen! Mindegyik videóból az jött le, hogy nem kell személyesen értékesíteni, mert az után csak minimális jutalékot kapsz. Építs csapatot! Ez még nem baj. Az MLM ereje a csapat ereje. De! Ahogy Shawher is írta a jövedelem 90%-a a 7. mélységből jön. Ez fordított MLM! „A cég nem határozza meg a szélességet és a mélységet” Viszont a visszaosztási rendszer arra „kényszerít” hogy felépíts a bináris rendszert 7 mélységig. És mi van a többi szinten lévőkkel? Ha Te kettőnél több embert akarsz kapcsolni a rendszerhez (mert 2-nél több embernek akarsz jót) az hova fog kerülni? A 7. szintre? Van esélye arra, hogy ebből mérhető jövedelme legyen? Rajzol egy „minden emberhez 2 csatlakozik” rajzot!

2-4-8-16-32-64-128-256-512-1024-2048-4096-8192-16384-32768-65536 16 mélység. Ez összesen 131 070 fő. Szorozva 20 szerződéssel 2 621 400 háztartás. Van ennyi vezetékes telefonnal rendelkező ház, lakás?

36. PPicur (válaszként erre: 33. - Shawher)
2011. okt. 20. 20:11

Előrebocsátom, hogy nem szoktam fórumokba regisztrálni és hozzászólni, de most nem tudtam „ellenállni” Network marketing (MLM) vállalkozásunk van feleségemmel már 13 éve ugyanannál a partnercégnél. Az ok, amiért hozzászólók, az az, hogy egy üzlettársam akarta azt a rendszert ráhúznia csapatunkra. Úgy vélem, időben megállítottuk, de ha nem, akkor én fogom kizáratni. Utánanéztem a cégnek és akkor találtam rá erre a fórumra. Két saját véleményt, észrevételt szeretnék mindenkivel megosztani. Az egyik maga az ACN, a másik a fórumban tapasztalt ellentmondások. ACN:Nem tudom, hogy eredetileg is MLM rendszerben dolgozik-e vagy csak Magyarországon próbálja valaki MLM-ként eladni. Az amerikai weblapon direkt értékesítés a megnevezés (World’s Largest Direct Seller of Telecommunications and Essential Services for Home and Business) és nem network marketing. A termék még lehet akár hasznos is. A telefon szolgáltatásuk két részből áll. Az egyik az Internet alapú VoIP szolgáltatás, amelyhez szükséges valamilyen élő Internet előfizetés (amit vagy telefonvonalon vagy kábelen kap az ember, azaz fizetni kell az alapdíjat!) illetve pl. az ACN Xtra szolgáltatás 1995 Ft-ért és ingyen beszélsz helyi és belföldi irányba, valamint külföldre a megadott országokba (lsd. árlista. Ha kéred, elküldöm ). Ezt megteheted hasonló áron néhány tarifacsomagban vagy Skype telefonnal (nem számítógép!). A havidíjad nem 1995 Ft, hanem (Internet díj +) telefon alapdíj + 1995 Ft. A másik a szolgáltató előválasztás (CPS). Itt is kell egy élő telefonvonal ami mellé lehet kötni ezt a szolgáltatást és 9,9 Ft/perc illet 5,9 Ft/perc díjér beszélhetsz helyi illetve belföldi irányba. Díja: telefon alapdíj + beszélgetés díja. Ez lehet, hogy kevesebb lesz, mint ami előtte volt. Fontos a díjak percalapúak! Ígérték, hogy lesz „olcsóbb” energia (gáz, villany). Szerintetek melyik szolgáltató örül annak, hogy az általa kiépített infrastruktúrát használva bevételt vesznek el tőle? Pl. Nem a T-Comnak, UPC-nek, Invitel-nek megy a forgalomból a díj, hanem az ACN-nek? Örülni fog az E-on, hogy az eddigi fogyasztói az ACN-nek fizetnek a gázért, miközben a gáz az E-on rendszerén jut el a fogyasztóhoz? Volt már rá próbálkozás?

Tele2, Emfesz? Tudom, mondhatjátok, (ahogy Rózsahegyi úr írta pl. a 24. hozzászólásban) hogy ügyfeleket hoznak. Az ACN nem hoz egyik szolgáltatónak sem új ügyfeleket, un. kullancs szolgáltatóként jelenik meg egy meglévő infrastruktúrán!

2011. okt. 18. 20:23
Nekem ezt az üzletet a férjem kezdte el és mikor még csak az elején tartott már akkor kezdődtek a családban a gondok!Hirtelen felmondta a nehezen megszerzett munkáját amiből a családi kasszába jutott valami és teljesen az ACN-nek szentelte minden idejét!Éjjel-nappal a telefonon logott embereket hívott fel hogy váltsanak telefonszolgáltatot,mondván igy olcsobb lesz a telefonszámlájuk.Nem lehetett még szólni sem hozzá és másról sem tudott beszélni csak az ACN-ről.Augusztusban kezdte és szeptember végére teljesen ráment a házasságunk és okt elején el is ment tőlünk (én is küldtem)mondván csak azért ment el hogy az üzletet megcsinálja!!Én sosem hittem az MLM-es üzletekben sem abban ami az interneten vannak:ígérgetnek nagy pénzeket egészen addig amig az emberek akik esetleg a nagy meggazdagodásban reménykednek teljesen be nem dölnek .Én ezt csak azért írtam le hogy ha valaki hasonló helyzetbe lenne vagy a későbbiekbe kerülne ehhez hasonlóba ha a párja vagy ismerőse ilyen és ehhez hasonló üzletekbe menne bele akkor semmi jóra ne számitson esetleg akkor ha még az elején le tudja leállítani!!!
34. nagydumás (válaszként erre: 33. - Shawher)
2011. okt. 6. 18:27

Engem úgy tájékoztattak, hogy ETL "gyárakat" kell létrehozni.... és folyamatosan növekszik is ez a szám !

az ACN a jövő óriási üzleteként sok embernek álom fizetést ígér, és egyre többen ezt el is hiszik....

33. Shawher (válaszként erre: 32. - Trunkel)
2011. okt. 6. 16:31

Mikor engem megtaláltak, az volt kérdésem, hogy lehet-e ezt intelligens módon, MLM bullshitek nélkül csinálni. Persze, azt mondták, lehet, de az élet azt bizonyította, hogy nem.

Azóta már ipari méretekben folyik a beszervezés, online munkaerő-közvetítők adatbázisait megvéve call centereket bérelve hívogatják az álláskeresőket. Érdekes, hogy Magyarországon kb. 10-szer annyi vezető van, mint a velünk együtt indult Csehországban, vagy a fél évvel előttünk indult Dél Koreában. Persze, ezekben az országokban van munkalehetőség és teli gyomorral és pénztárcával kevesebb a csodaváró.

2011. szept. 29. 17:58

Engem is megpróbáltak beszervezni, de nem igazán sikerült. Maga a "prezentáció" egy tvshop-szerű videó volt, az utána lévő fejtágítás meg ugyanaz még egyszer élőben. Végig az volt erősen kihangsúlyozva, hogy ezzel mennyit lehet keresni és milyen hamar lehet százezrekhez jutni az egyes szinteket elérve, viszont magáról a termékről, hogy mit is kellene eladni szinte semmi.

Visszagondolva még az értékesítés is alig alig került szóba, egyfolytában a hálózatépítés volt fókuszban.

Persze mikor rákérdeztem kaptam válaszokat, viszont nem volt meggyőző egyik sem.

Én Shawher - Sóher? :) - véleményével értek egyet. Azok akik időben ott voltak és ambiciózusan nekiláttak (akár így akár úgy) a teamjük kiépítésének, azok valószínűleg meg fognak ebből élni. A most csatlakozóknak viszont nagyon nehéz lesz felfelé kapaszkodni.

Pedig az alapmodell fantasztikus - eladsz egy szolgáltatást és addig míg él jutalékot kapsz, nem pedig egyösszegű zsebpénzt. Ez így fair is lenne, ha nem lenne ott az a de...

31. Shawher (válaszként erre: 30. - Nagydumás)
2011. szept. 29. 13:47

Azt gondolom, azt kell eldöntened, hogy be tudsz-e vonzani20-30 embert ebbe a rendszerbe, s közülük lesznek-e min. 3-án olyanok, akik maguk is bevonzanak majd sokakat. Ekkor tényleg sokat kereshetsz. Ha nem tudsz, de saját magad el tudsz adni min. 200 szerződést, abból kellemes havi aprópénzed lehet.

Megpróbálok jól fogalmazni. Ha belevágsz és sikerül, akkor jól döntesz. Ha belevágsz, csinélod és nem sikerül, vagy csak részben, akkor se döntöttél rosszul, mert kipróbáltad magad, érdekes embereket, gondolkodást ismertél meg. Ha eldöntötted, hogy nem vágsz bele, akkor hagyd a francba és csinálj mást.

2 féleképp lehet rosszul "dönteni":

1. "Várok"- mire??? ezt se csinálod és mást se. Nem fog történni semmi olyan csoda, amely ne lehetne előrelátható.

2. a még rosszabb: belépek, majd nem csinálok semmit. Az alapítók köszönik a belépődíjadat, ezen kívül mindenkinek az agyára mentél, saját magadnak is.

30. nagydumás (válaszként erre: 28. - Shawher)
2011. szept. 26. 15:13

Szia Shawher ! Néhány hónapja engem is folyamatosan győzködnek arról hogy ez mekkora üzlet az ACN ... és főleg majd még lesz ! Végig gondolva az egész rendszert sok mindenben egyetértek veled !

Én egyenlőre várok, remélem jól döntöttem !

29. michelle.r (válaszként erre: 10. - Sinko234)
2011. szept. 23. 16:26

"Továbbra is a meglévő szolgátatónál maradt az ügyfél.Továbra is fizetnie kelett a havi 2450 ft alapdíjat + nekünk 1100 ft és ezért 3000 perc beszélgetést kapott ha ez elfogyott utána 9,9 ft percenként.hoppá!!!Húsz percel többet beszéltek mint előző hónapban és fizettek összesen 3550 ft ot. "


Cégek nem is köthetik ezt a díjcsomagot. Viszont ha köthetnék, akkor sem biztos, hogy nagyon jól járnának vele, ugyanis a T-com-nál kizárólag este 9 után ingyenes a vezetékes számok, akkor viszont viszonylag kevés könyvelőiroda telefonálgat :)

28. Shawher (válaszként erre: 26. - Rózsahegyi László)
2011. szept. 23. 13:19

Szia, Téged egészen biztosan nem akarlak meggyőzni, neked van egy teamed, Te abba az 500-1000 emberbe fogsz tartozni, aki ebből pénzt fog keresni.

A gond az, hogy már van cca 3000 tag és az ACN még szeretne vagy 25000-et. Abból a 25000ből, aki ezután belép és befizeti a 81250 forintot, kb. 20000 egy fillért se fog kapni, 4500 max. pár ezret, 400 talán eléri a minimálbért és 100 még akár jól is élhet.

És ezt a vezetők pontosan tudják. Nekem se az a bajom, hogy én mennyit kaptam, hanem az, hogy a 30 emberem közül 25 alig kapott, és ők vsz. eltűnnek tavasszal. Amúgy meg, 6 hónap munkára a fél misi azért nem az a nagy truváj. Adózás előtt. És dolgoztam érte rendesen.

Tudtommal a Budaházi teamben vagy.... A keddi egyenruhánál már csak a zöld-fehér-piros volt a nagyobb gáz, bár gondolom, Barbinak ezt azóta többen elmondták. Olyan Király Linda feeling volt....

Hogy jót is mondjak, az adapter az korrekt termék, de a CPS és a videotelefon gáz.

Mutatok egy igazi videotelefont:

[link]

Elmondom, mi van benne, ami az IRISben nincs: WLAN, akku, stroboszkóp a gyengén hallóknak, webböngésző, érintőképernyő, távirányító. És az USAban annyiba kerül, mint az ACN. A Globalinx ugyanolyan MLM cég, mint az ACN, ott már szorongatják is rendesen. Ha választani kéne, te melyiket vennéd meg????

Összefoglalva az sztorit, azt gondolom, az ACN nem egy rossz cég az MLMek közt, de az egészen biztos, hogy fél évvel az indulás után a pozíciókat már leosztották. Mikor ott ülsz, elmondják, hogy mindenki lehet TC, RVP, SVP. Azt nem mondják, hogy egyszerre mindenki nem lehet, csak több tucat, vagy több 100 ember hátán, akiket bele kell rángatnod olyanba, amibe bele fognak majd bukni.

2011. szept. 23. 11:56
Hallott már valaki róla? Esetleg már dolgozik náluk? Mik a tapasztalatok?
2011. szept. 21. 13:40

Üdvözöllek azok körében, akik meg akarnak győzni arról, hogy nem lehet pénzt keresni azzal, amivel az egész csapatom és én is pénzt keresek. :)


Amúgy a csapatunk legmagasabb pozíciójában lévő emberek közül alig néhányan foglalkoztak korábban hasonlóval.


Az emberek az első 1 évben döntően a csapatépítési bónuszokból szerzik a jövedelmüket.

A jutalék nulláról indul és csak lassan kezd el növekedni, ahogy a szerződések szaporodnak alattunk. Akik már az elején vagy félúton abbahagyják, azok bizony nem számíthatnak jutalékokra.


Azt írod, hogy 30 ember után te is felvetted a csapat építési bónuszt. Az úgy cirka fél millió Forint lehetett. Ez, a teljes költséged (telefonnal, benzinnel, stb..) minimum kétszerese. Legkorábban májusban regisztrálhattál, most szeptember van. Elindítottál egy vállalkozást, ami 4 hónap alatt a befektetett pénzed dupláját hozta vissza. Most akkor mi is a probléma?


Miért gondolod, hogy ezt nem tudja bárki utánad csinálni aki csatlakozik? Bár mindenkivel így kitolnának mint veled... :)


Ja igen még valami, a csatlakozott tagok nyilván nem mind ugyanannyit keresnek a szerződésekből befolyó jutalékokból. Lesznek kezdők pár darab szerződéssel, és lesznek profik több ezer szerződéssel. A kiszámolt összes jutalék bevételt is ennek arányában kell szétosztani. A prezentációnkban külön lap van arra, hogy bemutassa, hogy a jutalék a nulláról indul, tekintve, hogy az elején még nincsen szerződésünk sem. Aki tehát látta ezt, annak tudnia kell, hogy az első időszakban a csapatépítési bónusz hozza a nagy pénzt.

2011. szept. 18. 10:14

Kedves László!

Köszönöm az írásod, nagyon érdekes volt.

Jó kérdés, hogy hány direkt marketinges céggel foglalkoztam eddig. Eggyel se. Ahogy jórészt azok se, akiket te is és én is próbálunk bevonni.


Az ACN eddigi eredményeiből kristálytisztán látszik, hogy a nyertesek a más MLMből komplett teameket átemelő guruk. A hétvégi "vidám vasárnapokon" (bocsi, szombat) persze erről mélyen hallgat mindenki, néha 1-2 elszólásból azért kiderül. A sikeremberek a sok munkát emlegetik. Persze a "CTRL C Ctrl V" is munka, valóban.


Piac: 5%-os részesedéssel számoltam. Ha már ennyire vehemensen kritizálsz, kérlek, olvasd el előbb, amit írok.

És azt is leírtam, hogy míg a 2100 forintos telefon 58 embert tart el passzív jövedelemmel, addig az áram, gáz, stb. se végtelent.


Lehet, nekem az MLM-et kéne tanulnom, neked a matematikát. 10 millió ember az nem 10 millió gázszámla. Az országban kb. 4 millió háztartás van és ebből elég sok a távfűtés, vagy vidéken fa, szénfűtés.


De játszunk el a gondolattal, évi 30 milliárd. az ACN ebből kifizethet a saját és team passzív jövedelemmel 20%-ot. Az 6 milliárd évente. 500 millió havonta. Azaz 1000 ember kaphat 500000 forintot havonta. Hány ember van most az ACNben???? 3000 kb??? Mi a lófasznak????


Tudod, osztás, szorzás, általános iskola alsó tagozat......


Minden egyéb jövedelem egyszeri. Igen, ilyet kaptam a 30 ember után . Jólesett. Csak a jövő kérdéses és a lelkiismeretem kezdi nem megengedni, hogy lúzereket belevonjak valami olyanba, ahol tudom, csak a kínlódás vár rájuk és vastag mínusszal jönnek ki majd a dologból. És utána engem fognak utálni, az én telefonon nem veszik majd fel és soha nem kérhetek tőlük szívességet, mert az ACNre ezt elsütöttem.


És igen, az emberek nyitottak, és ezt sokan kihasználják. Amióta kiszámoltam, hogy ez hány embernek lehet jó, szégyenlem is magam emiatt. Te biztos nem.


Az ÁFÁS számlás dolgot meg kikérem magamnak, Te olvasni se tudsz??????

[link]

2011. szept. 11. 09:38

Kedves Shawer


Szent meggyőződésem, hogy te soha nem voltál ACN képviselő, vagy olyan rosszul csinálod az üzletet, mint még soha senki a földön. A legfurcsább, hogy 30 fős csapattal az ember már minimum ETL szokott lenni, amire fel kellett, hogy markoljál legalább fél milliót. Tehát most vagy nincs 30 embered vagy olyan sikertelenül építetted fel, hogy nem tudtad megkapni a bónuszokat.


Téged jól megvicceltek a számok, javaslom, hogy ha nem tudod átlátni az egész ACN működését, akkor inkább ne kommentáld, mert így csak magadat hozod kellemetlen helyzetbe. Nem tudom hány direkt marketinggel foglalkozó céget ismertél meg eddig, de amilyen következtetéseket leírtál, azok alapján nem működne egyik sem 1 hónapnál tovább. Az egész egy téves adatokból és következtetésekből összegyúrt egyveleg.

Engedd meg, hogy elmagyarázzam, hogyan is kell ezzel foglalkozni:


Először is, aki nem alkalmas rá és nem is kíván fejlődni ezen a téren, az ne foglalkozzon vele. Én magam is sok embernek mondtam már, hogy ez bizony nem neked való.

Tehát indításnak 1 hónapon belül érdemes megkötni 15 szerződést így már +30 ezernél jársz, tehát vesztes már nem lehetsz. Ha kevesebb jön össze, azért már azzal is szebbé varázsolhatja valaki az egyenlegét. Hogy ezt meg lehet csinálni, az jól látszik abból, hogy az első hónapban, amikor még csak indult az ACN, alig 1500-an lehettünk, de már 15.000 szerződés született május-9-től hónap végéig, pedig akkor még tanultuk csak az egészet.

Hogy hány százalék piaci részesedést akar az ACN az azt hiszem nem lehet kérdéses a kapitalizmus közepén és ez az összes piaci résztvevőre igaz. Mégsem hallottam még, hogy azt mondaná valamelyik cég marketingese, hogy "bedarálunk mindenkit aztán csak mi leszünk" Ha ismernéd a marketing szakmát tudnád, hogy alapvetően 2 módon szoktak piacra lépni. Az egyik, hogy hatalmas kampánnyal berobban valaki, ez azonban rengeteg pénzbe kerül, igaz gyorsabban is hoz hasznot. A másik, amikor beszivárog a cég. Szépen lassan észrevétlenül, hogy mire a többiek észbe kapnak, addigra már csak azt lássák, hogy a torta egy jó része nem az övéké.

A másik dolog, hogy cégek gyakran azért vállalnak be akár még ideiglenes veszteségeket is, hogy a piacot megszerezzék. Az előző évek tapasztalatai megmutatták a magyar piacon, hogy egy alternatív szolgáltató képes a teljes lakosság 10%-át is maga mellé állítani, már minimális -8%-os kedvezmény esetén is. Szóval te a magad egy-két hónapos szintjén gondolkozol az ACN 2-3 éves ciklusban. Ha semmi mást nem számolsz csak azt, hogy 1millió ember fizet be átlag 30.000.- Ft számlát (amivel szerintem alálőttem a valós összegeknek és biztos vagyok benne, hogy az ügyfélszámnak is), akkor rájössz, hogy abból van mit osztani:

30.000.000.000


Ez az energia piac. A másik a telekommunikáció, ahol brutálisan magas haszon van.

Tehát a számításaid ott hibáznak, hogy 1-2%-os piaci részesedést számoltál és 2100.- Ft-os díjakat. Gondolhatod, hogy Donald Trump sem kizárólag a vezetékes telefonra alapozta a vagyona gyarapodását. Ebből lesz tehát a passzív jövedelmed.


Kompenzációs terv: Kihagytad azt az apróságot, hogy a szolgáltatók fizetnek egy egyszeri "fejpénzt" a behozott ügyfelek után. Tehát nem a 2100.- Ft-os havidíj termeli ki a bónuszokat, hanem az. Ez egy szép magas összeg, mert a szolgáltató is tudja, hogy ha alá van írva a hűségnyilatkozat, akkor neki így is megéri.

Tehát minden képviselő hozza a 3 szerződését a "fejpénzel" együtt, így aztán bőven van elég pénz a csapatépítési bónusz kifizetésére.


"A következő szopatás, ha csak 1 embert tudsz egy hónapban behozni" Ez talán a legmókásabb. Most komolyan azt szeretnéd, hogy csapat építési bónuszt kapjál úgy, hogy a 30 fős csapatoddal 1 embert találtok egy hónap alatt? És mégis miből fizetnék ki? Nagyon egyszerű a képlet: Hozol új tagot- az hozza a 3 kötelező szerződést- van miből kifizetni a bónuszt. Ha 30 emberrel 1-et tudsz találni, akkor nagyon gyorsan hagyd ezt abba. (Már ha csinálod egyáltalán) Ha valaki kezdő és egyedül van, az szokott ilyen eredményt elérni, de már ő is jobban áll a következő hónapban, mivel akkor már ketten vannak. Tényleg csak kettesével fizet, ezt hívják ösztönzésnek., hogy ha belegebedsz akkor is találj még egyet. De ezzel megint elszóltad magad, mert ez a 2-ős lépcső a legalacsonyabb pozíciónál van, tehát max. ETT-ként számolhatod így. 30 emberrel meg nem ETT lennél.


"Nekem ebből az jön le, hogy Európa boldogabb felén már nem lehet ilyennel az embereket hülyíteni" Nekem valami teljesen más: Szerinted a magyarok miért mennek nyugatabbra dolgozni? Jobbak a lehetőségek és magasabb az élet színvonal. Nyilván ha nekem is kint áll az A8-as a kertben, nem vagyok annyira motivált, hogy dolgozzam még munka után az ACN-nel. Sajnos nálunk rengeteg értelmes és jó képességű ember képtelen 1-ről a 2-re jutni, így aztán persze, hogy nyitottak mindenre, amiből valamennyi pénzt ki lehet venni. Amúgy Magyarország a világon évek óta a top3-ban van a direkt értékesítésben.


Számla: Ez biztos csak valami kezdeti probléma vagy félreértés lehet. Tény, hogy az ACN minden szolgáltatásáról és készülékéről ÁFÁ-s számlát kapunk, akkor is, ha azt nem kértük.


Szeretnélek tehát megkérni, hogy mielőtt ilyen sületlenségeket leírnál, gondold végig alaposabban. Ha pedig valóban elkezdtél ezzel foglalkozni, de sikertelen voltál benne és ez szülte ezt az irományodat, akkor jelentkezz nálam és segítek, hogy te is tudjál itt pénzt keresni.


Én nagyon szeretem ezt a céget és eddig csak pozitív meglepetések értek. Tényleg nem könnyű munka és nem is lehet milliókat keresni 1-2 hónap alatt, de kitartó munkával 1-2 év alatt el lehet jutni odáig, hogy többé ne kelljen bemenned a munkahelyedre. (Azért ismerek vagy 20 embert, aki a milliókat is megcsinálta 3 hónap alatt)

2011. szept. 6. 08:42

Szervusztok! Én ACN tag vagyok és kissé más megközelítésből írok.

Az én sztorim azért érdekes, mert nagy energiákat és sok pénzt fektettem bele, de annak ellenére, hogy több, mint 30 ember van a csapatomban, mégsem gondolom, hogy sikeres lennék, legalábbis a jövedelem ezt mutatja. Leírom pár mondatban, hogy miért.

1. Az ACNben a bemutatókon mindenki a passzív jövedelemről beszél, ahol megmutatnak egy ábrát, hogy lefelé kettesével osztódik a csapatod, akkor 255 ember esetén a passzív jövedelmed 450000 Ft lesz. Ez szép. Azt nem mondja el senki, hogy a másik 254 ember miért is lépjen be a rendszerbe. Azt se mondja el senki, hogy a jövedelem 90%-a a 7. szintról származik. Az 1-6. szintig kapható jövedelmet sok jóindulattal lehet zsebpénznek nevezni.

Az ACN kommunikációja tele van ellentmondásokkal. A legelgondolkoztatóbb az, hogy hogy ők csak pár % piaci részt akarnak. Na most vezetékes telefon ügyben, ahol 2,5 millió otthoni vezetékes telefon van (a fél millió ISDN-t talán mégse kéne belevenni) az 5% részesedés az 125000 vonal. Hány embert tud eltartani 125000 vonal? Az ACN jó esetben 10% passzív jutalékot fizet és azt mondja, hogy 2100 HUF az átlagos számla. Ha a 2 számot összeszorozzuk és vesszük a 10%-át, akkor kijön 26 250 000 forint havonta. Ha az ACN szerint, ezt mondják, 450000 havi pénz, amiért érdemes csinálni, akkor kiderül, hogy az 5% piaci rész 58 ember számára nyújt 450000 Ft passzív jövedelmet. Jelenleg 2500-3000 ACN ügynök van. Az ACN 30000-et akar. Miért???????

Ha az ACN igazi családi szolgáltató lesz, áram, gáz, mobil, stb, akkor a 2100 Ft felmegy 50000 forintra. Ekkor kb. 1000 embert fog az ACN tisztességesen eltartani, a maradék 29000 ember pedig folyamatosan cserélődni fog, és MLM sérült lesz, joggal.

Hogy ki lesz a szerencsés ezerben, már eldőlt. Aki ma belép, őket gazdagítja.

Az ACN a fantasztikus kompenzációs tervét hangoztatja állandóan. A topmanagerek számára valóban fantasztikus, mert jól meg vannak fizetve olyan teljesítményért, amihez semmi közük sincs. Az ACN fizet a kvalifikált új belépőkért. Látszólag a kifizetés alapja a telefondíj. Ugye akkor kapsz 21000 forintot, ha hozol 2 embert, aki kvalifikálja magát. Az, hogy a 21000 HUF forrása a telefondíj, csak az veszi be, aki körmét piszkálta élete összes matekóráján. Ugyanis nem csak ő kap a belépettek után, hanem minden felette lévő nyílt vonal, tehát min. 1 ETL, egy TC, egy RD egy RVP és egy SVP. Azaz 6 ember . Kb emberenként 10000 forintot. Hogy 6 vezető kap 10000 forintot és a belépési díj 65000? A konklúziót vonja le mindenki maga.

És ugye nyilvánvaló, ha behoztál egy embert a rendszerbe, azért te dolgoztál meg, a másik 5 ember vsz sosem látta, nem is fogja.

A következő szopatás, ha csak 1 embert tudsz egy hónapban behozni. Te nem kapsz utána egy fillért sem. Pedig elhívtad kávézni, ráfordítottál hosszú órákat. De fizetni csak min. 2 ember után fizetnek. Viszont a vezetőid számára, akik alatt valahol mélyen sok ember lépett be, ő számít és pénzt kapnak utána. Igaz, hogy a fogalmuk sincs róla, hogy került a rendszerbe.

Nagyon elgondolkoztató, hogy Magyarország rakétaként indult az ACNben. 2 hónap után a top teljesítők kétharmada magyar volt. Úgy, hogy csak a nyamvadt vezetékes telefont lehet eladni. Nekem ebből az jön le, hogy Európa boldogabb felén már nem lehet ilyennel az embereket hülyíteni. Pedig ott van mobil, energia, stb. Dolgoztam egyszer egy multinál, ker. vezetőként. Magyarország normális esetben az Eu forgalom 1-2%-át hozhatja. Ha ennél kevesebbet, akkor itt van gáz, ha többet, akkor ott.

Na, és most fel kell, hogy tegyem a pontot az i-re. Az ACN ma deklaráltan megszegi a magyar törvényeket. Van egy Mobile World nevű szolgáltatás, gondolom, nem túl sikeres, mert a csapatomból még senki se adott el egyet sem. De ebben van 2 pont, ami finoman szólva nem konform se az Eu, se a magyar joggal. Az első, hogy a használatot privát használatra korlátozza. Nem gondolom, hogy megteheti. A másik a durvább. Az ACN leírja, hogy nem ad ÁFÁS számlát, még kérésre sem.

[link]

Kattints felülről a 6 kérdésre!

Nem sikerült rájönnöm, hogy aki ezt kiengedte, szimplán adócsaló, vagy szellemi fogyatékos. De nem jó érzés egyikkel sem egy társaságban lenni.

2011. aug. 24. 09:06

Kedves Salvias


Sajnos olyan kevés információval rendelkezel a témában, hogy nehéz veled érdemben vitázni, de megpróbálom. Először is a titokzatosan eltűnt linkjeidet az oldal szedi le, mert nem lehet linkelni az oldalon. A többi bírósági esetről azért nem szóltam mert nem néztem meg őket, feleslegesnek tartottam, de ígérem megnézem azokat is. Ha nézed a híreket, azért láthatod, hogy minden héten beperel valaki valakit ezen a piacon. Úgy látom, hogy a te sarkalatos pontod nem is az ACN, hanem minden direkt marketing vagy MLM formában működő üzlet kontra átverés.


Felmerült bennem a kérdés, hogy miért fektet valaki ilyen hatalmas energiát abba, hogy bizonyítsa, hogy az ACN-nel gond van? Bevallom már az is felmerült bennem, hogy valamelyik nagyobb cég marketingese vagy, akit nagyon bánt, hogy az ACN 10.000-es tételben viszi el az ügyfeleket más szolgáltatókhoz. No mindegy, én vállalom a nevemet és a cégemet is bátran. Mindenesetre tényleg fura, hogy valaki veszi a fáradtságot és személyesen elkezd kutatni a városban. Nem értem, de mindegy.


A pilótajátékokkal kapcsolatban teljesen egyetértek, ezek hatalmas átverések és sajnálom azokat akiket belerángatnak. A pilótajáték és a direkt marketing vagy MLM üzletek azonban alapjaiban működnek másként. Aki nem jártas a témában könnyen egy kategóriába sorolja őket. A lényegi különbség, hogy a pilótajátéknál kizárólag arra alapozzák a bevételeket, hogy jön valaki alád és az befizet egy belépési pénzt, amiből kifizetik a jutalékod.

Az ACN-nél minden új tagnak kell kötnie min.3 szerződést és ezt fent is kell tartania. Az ezekből befolyó havidíjak jutalékai fedezik a mi pénzünket. Ha az adott csoport tagjai nem kötnek szerződéseket, nem is lesz soha a csoport vezetőjének jelentős profitja. Attól, hogy valaki csatlakozik a csapatomba és kifizeti az ACN felé a franchise díjat, attól nekem egy Ft-om nem lesz. Itt csak egy mondattal megjegyezném, hogy itthon, csakúgy mint más országokban ez egy engedélyköteles tevékenység, ami nincsen ingyen. A nagy mobil szolgáltatók pl. milliós nagyságrendű összegeket kérnek azért, hogy egyáltalán eladhassunk egy szerződést a részükre.


A direkt marketing amúgy nem egy mai találmány. Nem tudom hallottál e pl. az AVON-ról? 125 éve ezzel a módszerrel dolgoznak és a világ legnagyobb kozmetikai cége. Ők is piramisjátékot űznek? Ugye nem? Attól, hogy egy cégnek piramis alakú a szervezeti struktúrája, attól még nem piramis játék! Vagy a munkahelyed az? Hiszen van egy főnök felül, aki nagyot kaszál, alatta a kisebb vezetők kisebb kaszával, a legalján meg a "serpák" akik általában éhbérért dolgoznak, életük végéig számla gondokkal küzdve. Na ez tényleg piramis játék, csak legalizálva.

Jogosan merülhet fel a kérdés, hogy akkor miért szidják annyian ezeket a rendszereket. Nagyon egyszerű a válasz. Azért mert ez egy vállalkozás. Ugyan olyan, mint bármely más vállalkozás a világon. Tudod mennyi a magyar vállalkozásoknál a lemorzsolódási arány? Kb. 90%. Ez annak köszönhető, hogy az emberek itt szembesülnek a valódi problémáikkal. Nagyon könnyű egész életünkben a főnököt, meg a hülye kollégákat hibáztatni, vagy mondjuk a politikusokat. Amikor azonban eljön az igazság pillanata és magunknak kell megtenni mindazt, amiért eddig másokat okoltunk, a legtöbb ember behúzza a farkát és visszakullog a munkahelyre, ahol megmondják neki, mit is kell tennie. Bizony, vállalkozónak lenni nagyon-nagyon nem kényelmes dolog, fel kell adni sok mindent korábbi kényelmes életünkből a gazdagsághoz, és ezt az árat csak kevesen hajlandóak megfizetni. Szinte minden sikertelen próbálkozó ezt mondja: Nem működik az MLM, átverés az egész. Valójában pedig képtelenek voltak a saját lábukra állni. Úgy van ez, mint az iskolában. Ha a tanulók 10%-a jól tud teljesíteni, akkor valószínűleg nem a tanárral lesz a gond. Nálunk az ACN-nél rengetegen kerestünk már hét számjegyű összegeket. Csak az én csapatomban több, mint 300 szerződést kötöttünk. És valóban, több csapattag is van, aki már most feladta, így feleslegesen fizette be az induló költségeket. Ők sem fognak lelkesen beszélni az ACN-ről. Pedig pontosan ugyanazt a lehetőséget kapták, mint a sikeres kollégák. Csak nem hoztak áldozatokat, úgy mint a jól keresők.


Pár szó a rossz minőségű szolgáltatásokról. Érdekes én folyamatosan használom őket és semmi gond nincsen velük. Persze panaszok mindig lesznek. Én a UPS szolgáltatást mondtam le, mert miután átálltak egy másik műholdra, használhatatlan lett. Mikor bevittem a beltéri egységet, már csak annyit kérdeztek: műhold átállás miatt? A napokban pedig a T-mobile számlázott ki Internet forgalomra 14 ezer Ft-ot és miután beszéltünk velük 2000.- Ft lett. Ezek is panaszok, mégsem mondhatom, hogy ezek a szolgáltatók rosszak. Persze vannak hibák. Ahol ekkora mennyiségű ügyfélről beszélünk, mindig lesznek elégedetlenek. Olyan ez, mintha olyan pártot keresnél, akire a lakosság 100%-a szavaz a választásokon.

A másik ok amiért furcsa, és erre mondtam, hogy tájékozatlan vagy a témában, mert az ACN a már meglévő szolgáltatók vonalait használja. Tehát ha rossz minőségű a szolgáltatás, akkor a T-COM, Invitel, UPC minőségét szidod. Az ACN nem rendelkezik technikai eszközökkel a vezetékes szolgáltatások palettáján, csupán ügyfeleket szerez a mostani szolgáltatóknak. Ezért javasoltam, hogy gyere el egy ismertetőre, ahol az ilyen alapvető félreértések tisztázódhatnak benned. Ha már úgyis ennyi energiát szánsz ennek a témának, akkor ez már igazán nem túl nagy áldozat.

A cég mérlegéről és egyebeiről nem is kívánok hosszasan beszélni, mert az megint egy hatalmas mellényúlás. Ez egy leányvállalat, ami idén lett bejegyezve az országban. Kérdezz meg egy könyvelőt, hogyan néznek ki a mérlegek egy frissen indult cégnél és rájössz mit is kerestél és mi volt vele a gond. Nem véletlenül nem válaszoltak az email-re, mert aki ért a számvitelhez, egyből levette, hogy a levél írója nem jártas a témában. Hogyan lehetne egy frissen alakult leányvállalatnak előző évi eredménye, mikor még nem is létezett? A féléves mérlegek pedig Nem július 30-ára készülnek el, de inkább nem megyek bele, mert végtelen történet lenne.


Ügyfélszolgálat és iroda: Egész európát Amszterdamból irányítják, itt van 900 ember aki központilag képezi az ügyfélszolgálatot. Ez multi cégeknél teljesen megszokott dolog, lényegesen alacsonyabbak a költségek és az információ sem csúszik az országok között. Itthon nem is lesz soha olyan ügyfélszolgálat, amire te gondolsz. Nincs is értelme, hiszen mint azt már mondtam az ACN csak ügyfeleket szerez a szolgáltatóknak. Két saját szolgáltatása pedig Internet alapú. A netet megint valamelyik hazai szolgáltató biztosítja. A készülék pedig ha meghibásodik, egyszerűen küldenek egy újat. Az ACN pont azért olcsóbb, mert nem tart fent irodákat, nem reklámoz, stb... Ezek a pénzek maradnak meg az ügyfeleknél.

Végezetül pedig azt írod hasznavehetetlen termékek. Ezt igazából nem is értem. Naponta min. egy órát használom a videotelefont, hihetetlenül praktikus készülék és ingyen hívhatom vele az összes kint dolgozó barátunkat. Havi 2500.- Ft-ért nekem teljesen megfelel. Vagy a vezetékes telefon szolgáltatás a használhatatlan? Miért? 3 millió embernek még van, nekik jó. Olyan vita ez, mint, hogy melyik a jobb autó a japán vagy a német. Minden terméknek és szolgáltatásnak meg van a saját piaca. Aki pedig fagyasztott heringgel akar fát vágni, az ne mondja, hogy a hering rossz.


Végezetül egy nagy igazságot szeretnék megosztani veled: Ha azt keresed miért nem kell valamivel foglalkoznod, akkor meg is fogod találni a válaszaidat. Ellenben ha arra koncentrálsz, hogy miként lehetnél sikeres egy ilyen üzletben, akkor azokat a válaszokat fogod megtalálni, ami ebben támogat vagy segít.


A világ csodálatos, keresd benne a jót és meg fogod találni. Leveleidből most egy csalódott, a világot ellenségesnek tekintő ember képe bontakozik ki nekem. Ezt a mentalitást általában a környezetünkből hozzuk. Ismerkedj meg olyan emberekkel akik sikeresek, ott is lehetőséget látnak, ahol mindenki más csak a veszteséget. A neten megtalálod Bryan Tracy anyagait, szerintem nagyon élveznéd és visszavinne téged a vidám oldalra. Most órákat töltesz azzal, hogy keresed, miért nem jó ez a cég. Ha ennyi energiát öltél volna abba, hogy velünk dolgozz, már simán lenne 15 szerződésed, amire kifizettek volna 111.000.- Ft-ot, akkor pedig máris +30ezernél tartanál. Ennyire egyszerű a dolog! :)))

Szép napot!

21. salvias (válaszként erre: 16. - Rózsahegyi László)
2011. aug. 22. 11:14

Válaszoltál két esetre és a többiről egy szót sem szólsz. Akkor most vagy meg tudod védeni teljesen az ACN-t vagy nem és inkább a nem felé billen a mérleg.

Nem haragszom én az MLM/DM/ és stb. név mögé bújtatott pilóta/piramisjáték cégekre. Én azokat sajnálom akiket beszerveznek és komoly összegeket buknak.

Egy pár érdekesség még a hazai ACN ről ha megengeditek egy új szintén körültekintő ismeretlen ismerős kutatásából:


Felkutatva személyesen a cégnyilvántartás szerinti ACN irodát, ahol közölték a portán, hogy a cég már nincs ott. Egy telephely szolgáltató cégen keresztül bérelték az irodát, de a telephely szolgáltató is elköltözött már. Ennek több, mint két hónapja, és a cégkivonatban azóta sincs ott az új elérhetősége a cégnek. Természetesen a honlapjukon a régi cím van még. Tehát sem az ACN, sem a kézbesítési megbízott telephely szolgáltató cég nincs a hivatalosan bejegyzett helyen. A cég képviseletére jogosult személyek: egy holland és egy amerikai magánszemély, holland, ill. amerikai címmel.Megkaptam a telephelyszolgáltató cég telefonszámát, melyen közölte egy hölgy, hogy rengeteg panasz van a cég szolgáltatásival kapcsolatban. Ők csak továbbítják az ACN hollandiai irodája felé ezeket.

A cég tavalyi beszámolóját. A mérlegében 1.350 eft saját tőke szerepel, semmi más. Tehát nincs eszköze a cégnek. Hol vannak a tevékenységéhez szükséges számítógépek és egyéb eszközök, hol van a működéshez szükséges saját, vagy idegen tőke (gondolom, nem 1.350 eft-ból gazdálkodnak) hol vannak az alapítás során szükségszerűen felmerült költségeik?


E-mailt küldve a cégnek, hogy szeretnék belépni hozzájuk, küldjenek tájékoztatást. Megküldték 6 nap után. Egy másik címről is írva azzal a kiegészítéssel, hogy küldjenek egy előző évi és az idei első félévi pénzügyi adataikat tartalmazó dokumentumot (bevételek, eredmény...), hogy ennek függvényében tudjam eldönteni, belépek-e hozzájuk. Gondolom, senkit nem lep meg, hogy erre a levélre nem is válaszoltak.


A fiktív cég jogi meghatározását.

"Korunkbeli" fantomcégek

A fentiekből kirajzolódik egy most már kissé árnyaltabb, pontosabb és mindenképpen jogiasabb fantomcég fogalom, amelynek főbb ismérvei az alábbiak:


- e társaságok székhelyükön, telephelyükön, fióktelepükön nem találhatóak, és


- a képviseletükre jogosult személyek útján sem érhetőek el, mert e személyek ismeretlen helyen tartózkodnak."


Több angol nyelvű oldalon találhatóak pro és kontra vélemények, de összességében úgy gondolom, hogy ez egy igazi pilótajáték, hasznavehetetlen termékekkel.

20. salvias (válaszként erre: 16. - Rózsahegyi László)
2011. aug. 22. 11:06

Azért belinkelem ismét:

2007-es Francia bírósági jegyzőkönyv: [link]


Ausztrál dokumentumok:

[link]

Montana állam:

[link]


Pennsylvania állam:

[link]

19. salvias (válaszként erre: 16. - Rózsahegyi László)
2011. aug. 22. 11:06
Örülök, h valaki próbál tartalmasan válaszolni nem sértődötten és tájékozatlanul, de sajnos nem tudsz meggyőzni. Jó hogy említed a linkeket mert valami rejtélyes oknál fogva el is tűntek innen!
18. Sopianae (válaszként erre: 16. - Rózsahegyi László)
2011. aug. 16. 12:26
Szép volt.
17. retsze92 (válaszként erre: 16. - Rózsahegyi László)
2011. aug. 15. 22:16
;)
2011. aug. 15. 22:05

Kedves Salvias


Ezt én nem értem. A legutóbbi linked pont arról szól, hogy az ACN nem csalás vagy átverés. Ott van a végén az író itélete.

Kikérték egy bíró véleményét is, szerinte sem az. Ráadásul az ACN-hez Donald Trump adta a nevét. Tudod ki ő? Valószínűleg indul a következő elnökválasztáson az USA-ban.


A másik link amibe belenéztem, az Ausztrália bírósági ítélet. Itt szintén azt állapították meg, hogy az ACN nem bűnös, mivel tagjainak a kifizetéseket, nem az új belépők pénzéből finanszírozza, hanem a megkötött telekommunikációs szerződésekből. A bűnt két független képviselőjük követte el. Ilyen meg bármely nagyobb cégnél adódhat.


Értem én, hogy haragszol a hasonló cégekre, de azért nem kellene mindenkit egy kalap alá venni. Én magam is képviselőjük vagyok és már az első kifizetésnél több pénzt kerestem, mint bármely munkahelyemen. Persze itt sincs ingyen semmi. Ez egy vállalkozás, ahol nagyon keményen kell dolgozni. Ha gondolod szívesen bemutatlak embereknek, akik már milliókat kerestek a májusi országnyitás óta. Miből? Abból a kb. 20.000 szerződésből amit megkötöttek a képviselők.

2011. aug. 13. 14:29

Nem hiszem, hogy le kellene bárkit is nézni. Lassan másoddiplomázok és angol, német felsőfokúm van. Azért köszönöm a tanácsot.


Itt nem a cég védéséről van szó, hanem SAJÁT véleményről.

2011. aug. 13. 09:57

Tudod a fórumot nem azért indítják emberek, hogy sértegessük egymást. Nem tudom az adatlappal mi a problémád. Reklám? Nem én foglalkozok vele és nem is szándékozok, csak az emberek véleményére vagyok kíváncsi és nem pár belinkelt szövegre.


Fogalmad nincs miről beszélsz, de nem számít. Remélem a figyelmeztetésed megkapod.

2011. aug. 12. 23:58

"Tájékozódj és untána vélekedj" ez a legjobb!

Pontosan ezt tettem és az üzletkötőtök köpni nyelni sem tudott amikor elé tártam az eredményét.

Írtam: "Vannak jó tarifa csomagjaik nem tagadás, de ezt már más is felfedezte Magyarországon"

A túlszámlázás pedig nem üzletkötőknél volt hanem telefon előfizetőiknél.

Írtad: "18 éve működik a cég tökéletesen 43 országban ezen gondolkozz el. "

Olvasd el a mellékelt dokumentumokat, de biztos neked van igazad és a felsorolt országok bíróságai tévedtek.

Megértem, hogy véded az üzleted.

Miért törölték a blogger oldalát?

Miért ferdítik az adatokat?

Miért nem ismerik a M.o.-i üzletkötőik az ACN pereket?

12. Sopianae (válaszként erre: 10. - Sinko234)
2011. aug. 12. 19:06
Én ezért nem reagáltam semmit... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook