Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíj felvétele, ha akadályozott a nyugdíjas? fórum

Nyugdíj felvétele, ha akadályozott a nyugdíjas? (tudásbázis kérdés)

30. szuszika23 (válaszként erre: 27. - Feketekata)
2011. júl. 14. 11:29
Igazán nincs mit,remélem gyorsan felépül,és sikerül mindent elintézned!
29. feketekata (válaszként erre: 28. - Reload)
2011. júl. 14. 11:24
Köszönöm még egyszer!Majd megírom ha már biztosat tudok!
28. reload (válaszként erre: 27. - Feketekata)
2011. júl. 14. 11:14

Igazán nincs mit, remélem megoldódik a helyzet. :)


Azért ha sikerül valamit intézni, leírhatnád, most már tényleg kíváncsi lettem hogyan is működik ez :)


Jobbulást, bízom benne azért felépül.

27. feketekata (válaszként erre: 26. - Reload)
2011. júl. 14. 11:11

Igen,így fogok tenni.De remélem és mindent elkövetek,hogy felépüljön,ha van rá esély...az lenne a legjobb...

Köszönöm mindenkinek a segítséget!Sokat jelent!

26. reload (válaszként erre: 22. - Feketekata)
2011. júl. 14. 11:08
Sajnálom a helyzetet, de megoldást kell találnod, ahogy olvasom minél hamarabb. Legközelebb ha beszélsz az orvossal mondd el neki, hogy ez van, mit kell ilyenkor csinálni? Esetleg a betegjogi képviselőt is fel lehetne keresni, ők úgy tudom ingyenesek és biztosan tudják, hogy mi a legjobb megoldás.
25. szuszika23 (válaszként erre: 22. - Feketekata)
2011. júl. 14. 11:07
Az ilyen össze visszaságrol nem kell mesélj,mert sajnos átéltem mikor elhunyt a papa :((( MOndtam is hogy ilyen esetben nemtud senki felvilágositást adni egy korházban???!!!
24. reload (válaszként erre: 23. - Szuszika23)
2011. júl. 14. 11:06
Igen, így jobban belegondolva a kórházban kéne elkezdeni érdeklődni, biztos nem ez az első ilyen esetük.
23. szuszika23 (válaszként erre: 21. - Reload)
2011. júl. 14. 11:05
Ezt nemtudom,ezért irtam hogy a korházban biztos erre is van egy megoldás.Mert ha az elmeállapotával van gond,akkor gondolom annak megfelelö osztályra is került.Ott biztosan tudnak megoldást az aláirásra,ha ilyen esetben neki elá kell egyáltalán irni.Meg kell kérdezni,én a korházban jártam utánna ennek a dolognak,és tudtak is segiteni.
22. feketekata (válaszként erre: 21. - Reload)
2011. júl. 14. 11:04
Csak sajnos össze-vissza mondanak mindent az orvosok.Borzasztó.Nem kívánom senkinek,hogy kórházba kerüljön!
21. reload (válaszként erre: 18. - Szuszika23)
2011. júl. 14. 11:01

Viszont ha zavarodott az elmeállapota az illetőnek, akkor hogyan írja alá?

Nem hiszem, hogy a kórház felelősséget vállal ilyesmiért, bár lehet célszerű őket is megkérdezni, esetleg szakvéleménybe foglalni az állapotát és annak függvényében aláíratni a meghatalmazást..

20. szuszika23 (válaszként erre: 16. - Reload)
2011. júl. 14. 11:00
Nemtudom máshol más városban ez hogyan müködik,de nálunk kérik.Lehet sok volt már a visszaélés ezzel a dologgal :S
19. reload (válaszként erre: 17. - Feketekata)
2011. júl. 14. 10:59
1-2 tiszta pillanatra nem lehet alapozni. Szerintem beszélj a nyugdíjfolyósítóval, hogy ilyen esetben mi a teendő, de gyanítom, hogy a gyámság.
18. szuszika23 (válaszként erre: 15. - Reload)
2011. júl. 14. 10:59
Igen,ilyen esetben lehet az e legjobb,csak az id idöigényes (ahogy nekem mondták),és ha visszaküldik a nyugdijat,akkor hónapok mire megint küldik.Ezért irtam hogy sztem a korházban lenne a legjobb elöször a meghatalmazást kitöltetni,mert utánna ha intézi a gyámság alá vételt,akkor sem lesz gond a pénzel ha szükségük van rá.
17. feketekata (válaszként erre: 11. - Reload)
2011. júl. 14. 10:56
Értem,Van 1-2 tiszta pillanata,csak ezek a fantasztikus orvosok azt sem tudják eldönteni felépülhet-e vagy sem...Nagyon zavaros a helyzet:(
16. reload (válaszként erre: 14. - Szuszika23)
2011. júl. 14. 10:56
Nem feltétlenül. De ha valami miatt kell a meghatalmazás, akkor kell hogy legyen.
15. reload (válaszként erre: 13. - Szuszika23)
2011. júl. 14. 10:56
Ezért írtam a gyámságot, mert akkor eljárhat helyette akármiben :)
14. szuszika23 (válaszként erre: 12. - Reload)
2011. júl. 14. 10:55
A postás csak a meghatalmazást látva adja át,mert amugy ö is nagyon "megütheti a bokáját".
13. szuszika23 (válaszként erre: 11. - Reload)
2011. júl. 14. 10:54
Sztem ilyen esetben a korházban nem is engedik hogy a beteg aláirjon.Mikor én töltettem a korzázzal a papirt,mindent megnéztek rajta,ellenöriztek mindent.
12. reload
2011. júl. 14. 10:54
Egyébként a postás is odaadja igen, csak utána ha valami miatt probléma van, akkor be kell mutatni a meghatalmazást. Viszont mivel most sem tiszta az elméje az illetőnek, így később mégannyira sem fogja tudni aláírni, akkor pedig nem lesz rendben a dolog.
11. reload
2011. júl. 14. 10:52
Szerintem ha már zavart az elmeállapota, akkor gyámság alá kéne helyezni, és akkor lehet felvenni a nyugdíját. Egyéb esetben akár csalásnak is minősülhet a dolog, így első olvasatra. (nem azt mondom, hogy te csaló vagy, hanem a későbbiekben a nyugdíjfolyósító vagy akármilyen szerv szerint, mivel aláíratsz vele egy meghatalmazást, amiről ő már azt sem tudja, hogy micsoda.)
10. feketekata (válaszként erre: 9. - Szuszika23)
2011. júl. 14. 10:51
Köszönöm szépen!
9. szuszika23 (válaszként erre: 7. - Feketekata)
2011. júl. 14. 10:46
Ha van neki bankszámlája,akkor nincs gond csak akkor ha nektek nincs hozzáférésetek.A mi esetünkben nem volt a papának saját bankszámlája,és mivel nemtudott bejönni a bankba nyitni egyet,igy nem jött össze a dolog,mert még meghatalmazással sem nyithattam az ö nevében :S Ez sokkal bonyolultabb mintha a postán/postástol veszed át,mert honapokba is telhet mire elkezdik a bankszámlára utalni.Nem egy kapkodo idegbetegek a regisztráciokkal.
8. szuszika23 (válaszként erre: 5. - Feketekata)
2011. júl. 14. 10:42
Mi is eltartoi voltunk,és nem okozott semmi problémát a nyugdij átvétele,ha megvolt ez a papir amit az elöbb irtam.Nekem már a postán mondták hogy a korházban töltessem ki,mert ha ott van akkor ott kell kitöltetni,ha pedig otthon van akkor a postás jelenlétében kell aláirnia a meghatalmazónak.
7. feketekata (válaszként erre: 6. - Szuszika23)
2011. júl. 14. 10:41
És ahhoz mi kell,hogy folyószámlára utalják ezután a nyugdíját esetleg?
2011. júl. 14. 10:39
Mikor nálunk volt hasonlo helyzet akkor a postán kértem meghatalmazást,amit a korházban töltöttek ki,hogy a beteg ott tartozkodik.Igaz arra kellett a beteg aláirása is,de erre is van biztos vmi megoldás.
5. feketekata (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2011. júl. 14. 10:36
De ha ő egyedül él,és csak az eltartója van ismert helyen,akkor mi a teendő? És ő nem tud felhatalmazást adni már...???
2011. júl. 14. 10:34
Anyukám nagynénje elfekvőben van, nagypapám írt egy felhatalmazást és így hugim veszi fel a nyugdíjat...
2011. júl. 14. 10:34
Lakhelyén átadják hozzátartozónak, ha a postára kell menni érte, meghatalmazás kell. Legalábbis nálunk ez a szokás.
2011. júl. 14. 10:34
Szeretnék segítséget kérni!Hogyan és ki veheti fel a nyugdíját annak,aki kórházi kezelés alatt áll és megzavarodott?Tehát ő semmiképpen sem tudja felvenni.De az ellátásához szükség van a nyugdíjára...
2011. júl. 14. 10:32
Nyugdíj felvétele, ha akadályozott a nyugdíjas?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook