Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen mellékhatásai lehetnek a körömlakknak/hajfestéknek a magzatra nézve? fórum

Milyen mellékhatásai lehetnek a körömlakknak/hajfestéknek a magzatra nézve? (tudásbázis kérdés)


20. mona180 (válaszként erre: 19. - Titamilla86)
2011. júl. 22. 14:26

szia nekem is épp ez a betegségem van mármint a hypothyreodis

amúgy kedves mindenki azt nem tudom hogy milyen mellékhatásai lehetnek a körömlakknak és a hajfestéknek a terhes nőkre épp ezért nem írtam konkrétan semmit csak amiről tudom hogy baromság azt cáfoltam meg

szerintem amúgy ha ennyire izgatja fantáziátokat hogy mit gondolok akkor kielégítem a kíváncsiságotokat az a véleményem hogy biztosan nem egészséges a köröm lakk "gőze" de a mai világban mi az van ennél sokkal egészségtelenebb dolog is amit beszívunk a terhesség alatt és nem is tudunk róla a hajfestékről annyit hogy ez is büdös na és akkor nem volt büdös és egészségtelen mikor nem voltunk terhesek dehogynem akkor miről beszélünk szerintem a babáig nem jut el a méreg ami benne van mert az annyira minimális hogy a mi szervezetünk az lebontja remélem kielégítő volta válaszom ja és most is festetem a hajam :)

2011. júl. 20. 21:46
Mona nem is azt mondta,hanem,hogy az autoimmunra nincs hatással a körömlakk és hajfesték, attól nem lesz rosszabb a helyzet, és ezáltal a teherbeesés sem. Nekem is hypothyreodosisom van meg Ir-em.
18. Lilibeth59 (válaszként erre: 17. - Mona180)
2011. júl. 20. 21:40
Érdekelne, hogy Neked a feltett kérdésre mi lenne a válaszod?
17. mona180 (válaszként erre: 12. - 57aa4ea1e8)
2011. júl. 20. 17:54
Már bocsánat az autoimmun betegségek egyik fajtájának igenis nagyon sok köze van a teherbeeséshez és a baba kihordásához is ha meg valamiben nem vagyunk biztosak inkább járjunk utána mielőtt hülyeséget írunk :)
16. Anne33 (válaszként erre: 1. - Sheffieldibabamama)
2011. júl. 19. 11:15
Szia! Igazából egyik sem tiltott, csak jól szellőztetett helyen kell végezni. Bár hozzáteszem én nem festem a hajam a terhességem alatt, és a körmöm is kb. csak a 4-5.hónapból merem már lakkozni.
2011. júl. 17. 06:38

"Terhesség - Szabad-e? - Mit lehet állapotosan"


Olvasd végig ezt a fórumot, ez a kérdés is felmerült többek közt ott is (érdemes!)

2011. júl. 15. 09:37
Gyógypedagógus vagyok, a mai hajfestékek illetve körömlakkok ,lemosók már nem befolyásolják a magzati élet milyenségét. Nyugodtan festethetsz.
13. homern (válaszként erre: 12. - 57aa4ea1e8)
2011. júl. 14. 09:42

A terhesség korai szakaszaiban alacsonyabb fokozaton működik az immunrendszer,ez egybeesik a pici legfontosabb és legsérülékenyebb fejlődési szakaszával.És a magzat ellen fordulás is igaz,csak "kicsit" bonyolultabb formában.


De lehet neked van igazad,úgy látszik anno biológus koromban rossz szakirodalmat olvastam.Vagy lehet az volt a baj,hogy külföldiül volt :D

12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - Homern)
2011. júl. 14. 09:00

A sárgatest hormon hiány az nem is játszik közre? :)


Ha az immunrendszer alacsony szinten működne, akkor a kismama állandóan valami betegséggel küzdene.

Amiről te beszélsz, az az autoimmum betegség, aminek kb nulla köze van a terhességhez!

11. homern (válaszként erre: 9. - 57aa4ea1e8)
2011. júl. 14. 08:53
Nem ténylegesen immunhiányos,a szervezet saját magát alakítja így.Nagyon alacsony szintan működik az immunrendszer,hogy ne dobja ki a szervezet a babát mint idegen testet.Sajnos néhány embernél nem működik ez a dolog tökéletesen és sorozatosan elmegy a baba.
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - 57aa4ea1e8)
2011. júl. 14. 08:22
A cikk írója kommunikáció és média szakon végzett, biztos nagyon ért mind a terhességhez, mind a hajfestékeken végzett kutatásokhoz.
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Bosszús)
2011. júl. 14. 08:18
azért, ha találsz valamit arról, hogy terhesség alatt mitől immumhiányos a test, csak szólj.
8. bosszús (válaszként erre: 1. - Sheffieldibabamama)
2011. júl. 14. 08:12

[link]


Ezt találtam, nem tudom segít-e valamit.

Sok örömöt a babaváráshoz!

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Babyjuly)
2011. júl. 14. 08:11

Én végigdolgoztam a terhességem, műkörmösként, sőt még körmöm is volt végig. Nem egy terhes vendégem volt az évek alatt, a fodrász kolléganőimnek is, sőt, ők is végigdolgozták a terhességeiket, az egyik három hete szült.

Lakk, liquidszag, zselégőz, aceton stb... A hajam vörösre volt festve, másfél havonta.

Semmi befolyással nincs a terhességre egyik sem!

Ha lenne, fel lenne tüntetve mindenhol, hogy nem szabad sem lakkozni, sem festetni!

Szóval nyugodtan lakkozz, és festesd a hajad!

2011. júl. 14. 06:31
Ha vörösre festenéd a hajad, kiváló megoldás a henna alapú hajfesték. Több árnyalatban is kapható (neten, de van amelyik fodrásznál is van), és semmi káros hatása nincs, csak természetes alapanyagokat tartalmaz. A körömlakknál úgy tudom, csak a gőzét (mikor szárad) nem szabad belélegezni, meg a körömlakklemosónak sem (meg más festékeknek sem). Én pl. mindig az erkélyen lakkoztam, ahol járt a levegő.
2011. júl. 13. 22:44
szerintem inkább ne fesd a hajad... akármilyen hiper-szuper festék-sampon kombót használsz csak beszív valamit a fejbőröd- utána a kis hajszálerek- és bekerül a vérkeringésedbe, ezek a hajfestékek azért erős kemikáliák, elég nagy szerkezetátalakító hatással... nem hiszem, hogy örül a baba neki, még ha nem is lesz semmi baja...lehet csak épp hajlamosabbá teszi majd valamire később... én nem festeném a hajam... (egyébként se festetem már...)főleg ha mondjuk nem nagy az árnyalat különbség az eredeti és a festett között... ez csak egy vélemény.
2011. júl. 13. 22:39
Semmilyen! Én a terhességem alatt festettem a hajamat, igaz kicsivel ritkábban, de semmi baja nem lett a gyerkőcnek.
2011. júl. 13. 22:35
Semmilyen.
2. Hunyorka (válaszként erre: 1. - Sheffieldibabamama)
2011. júl. 13. 22:11

Szia!

A körömlakkról nem tudok a hajfestést tiltotta a védőnőm. Sajna már nem emlékszem,hogy miért,hülyeséget meg nem akarok írni.

2011. júl. 13. 22:01
Milyen mellékhatásai lehetnek a körömlakknak/hajfestéknek a magzatra nézve?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook