Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » mikor érkezen a második baba? fórum

mikor érkezen a második baba? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 4. 18:34
Szerintem a 3 év a legideálisabb ennyi elék a korkülönbséghez.
2009. jan. 3. 21:08

Nekem a lányom novemberben töltötte a 2-t.Most a tesó már a pocimban van,12 hetes vagyok,Júliusban fog megszületni.

Szerintem ez így ideális.A kislányom,ha kérdezem hol a tesó,rámutat a hasamra,simogatja,és mondja hogy sokat fognak majd labdázni.

43. borbelya (válaszként erre: 39. - Sena)
2009. jan. 3. 20:45
Én ezzel az elvvel pontosan egyetértek, úgyanígy gondolkodom én is!
2009. jan. 3. 16:53
Én személy szerint 7-8 évet szeretnék várni a következő babáig. Fiatal is vagyok,na meg olyan terhességet nem szeretnék,hogy a pici a pocakba,de még a kicsit minden nap cipelnem kell...
2009. jan. 3. 16:00

Most nálam is ez okoz nagy dilemmát,kislányom 5 hónapos lesz!

Talán túl korai lenne még,a tesó?

Nem akarom hogy el hanyagolva érezze magát,hisz ha most bele vágunk,és rögtön terhes leszek mint az elsőnél,mire meg születik a tesó,még ő is csak

14 hónapos lenne,szinte még baba ő is nagy odafigyelést ígényelne még majd akkor!

Más felől az öcsém és köztem napra pontosan egy év van,és nagyon kötődünk egymáshoz,sok csodás(és kevésbé csodás)közös élményünk van!

2009. jan. 3. 15:01
Nekem 4és fél év van a két fiam között,és a harmadikkal is úgy tervezem,hogy ő és a második közt is az környékén legyen.Szerintem jó így,mert a naggyal nincs annyi gond,és sok mindent megért.
39. Sena
2009. jan. 3. 13:30
Sajnos az anyagi szempontokat is figyelembe kell venni. A gyed 2 éves korig jár, így aki nem akar nagy korkülönbséget annak célszerű az első gyermek 2 éves koráig teherbe esni, akkor egyik gyedből a másikba mehet és nem kell a kevéske gyesből gazdálkodni. Az sem igazán "sportszerű" ha visszamegy az ember dolgozni és fél év múlva bejelenti hogy megint terhes. A munkáltató biztos nem lenne elragadtatva.
2008. dec. 5. 14:50

3-5 év szerintem, az 5 talán már kicsit sok, a 3 az ideális.

Enyémek között 7 év van, így sem rossz, de azért vannak hátrányai.

2008. dec. 2. 19:00
kettő vagy három és kihagyással
36. pmjudit (válaszként erre: 34. - Borbelya)
2008. nov. 11. 21:40

Én éppen a szoptatási-nyugalom miatt örülök, hogy 4 és fél év van a két gyerek ,között.

A lányom ennyi idősen már megértette, hogy most a picinek van rám szüksége.

Egy 2 évessel ez nem ment volna.

2008. nov. 11. 21:37

Szerinte ez szülő és első gyerek függő.

Én mindig úgy gondoltam hogy kb 2-3 év az ideális, de mióta a kisfiam megvan, másképp gondolom. Ő egy örörkmozgó, aki aludni nem szeret, és állandó, nonstop figyelmet igényel, emellet örökmozgó, vagy a lábbal hajtóssal száguld, vagy rohan. Mellette képtelenség lenne babakocsit tolni. Jó az lenne, ha már önállóbb lenne, éretebb, szóval most ott tartok hogy 4-5 év kell.

Másrészt nekem bár könnyű terhességem, de nagyon rossz emlékű császárom volt, és mellette a kisfaim műtőtték is egy veleszületett dolog miatt, ami rörklődhet, és nem biztos hogy kész vagyok már mindent végigcsinálni.

2008. nov. 11. 16:29
Én arról faggatnám azokat akinek már megvan a második gyermeke, hogy amikor a második megszületik, hogyan tudja beosztani az idejét az elsőre? Hogyan tud nyugodtan szoptatni mellette?
2008. nov. 11. 16:23
Szerintem akkor jöjjön, amikor a szülők "megértek" (sajnos nem tudok erre jobb szót) egy második gyerekre. Szerintem ez mindenkinél más és más. Mi, ha a fiúnk betölti a kettőt, gondolkodunk a kistesón. Ha azonnal összejön, akkor kb 3 év lesz a két gyerkőc között, ha várni kell rá 2 évet(mint az eslőre), akkor 5. Így nem lesz a korkülönbség, se kicsi se nagy. Szerintünk:-)
32. pymary
2008. nov. 11. 15:02
sziasztok!nincs gyermekem, csak 1 hugom, aki 8 évvel fiatalabb mint én. Bár szeretjük egymást, olyan, mint ha nem is lenne testvérem. Nem is ismerem őt igazából. Lassan 18éves lesz.2-3évnél többet én nem szeretnék majd.
2008. nov. 4. 20:31
Szerintem 2-3 év.
2008. nov. 4. 20:29

Én most tervezem a kistesót, mivel a kicsi fiam aki 5 és fél éves lesz mindig nyaggat, hogy kistesót akar. de úgy akarom, hogy még óvodás legyen amikor jön a pici, mert többet lehet a kistesóval és nem fáradt amikor hazajön.Nem alszik az oviban így ebéd után hazahozom.

Teljes mértékben beakarom vonni a tesóka körüli teendőkbe így nem érzi magát elhanyagolva és minimálisra csökkenthető a féltékenység.

2008. szept. 16. 20:49
Szerintem kb.4-5 év
2008. szept. 16. 17:25

Mi két évet akartunk köztük, de nem sikerült. 4 és fél lett belőle.

Teljesen jó, örülünk, hoigy így alakult, a nagy már elég önálló, segít a kicsi gondozásában. Most másfél éves a kicsi, 6 a angy és már tudnak együtt játszani.


Véletlenül lett így, de nagyon jól lett.

2008. szept. 16. 17:13

Sziasztok.

Nekem nem volt 1,5 éves a nagyobbikom, mikor megjött a pici.

Aztán, a 3.-al teherbeestem, mikor a nagy 2 éves volt, és a pici 6 hós.

Sajnos elment a baba, és utána még pár baba elment, azóta se jött össze a 3., pedig én nagyon kis korkülönbségeket akartam a gyerekek között. Összesen 4-et tervezünk.

Ha végre összejön, és megszületik a 3., remélem, fél évre rá jön a 4. is, de egyelőre, még a 3.-on görcsölök.

A nagy, és a kis korkülönbségnek is vannak előnyei.:)

Én kis korkülönbség párti vagyok.

26. 97c5294a47 (válaszként erre: 25. - 376fd391e9)
2008. szept. 16. 16:25
Én is hasonló képpen gondolkozom :) Nem azok közé az anyák közé tartozom akik egyhuzamba otthon akarnak maradni 6-9 évet, és egymás után szülni a gyerekeket.Mert így tényleg nincs idő rendesen egyenként rájuk :D meg szerintem ha van közöttük 4-5 év akkor eleve a nagyobb már segítség tud lenni, meg jobban megérti, felfogja a dolgokat. Egy ismerösöm most szült 5,5 fél év a különbség a gyerekek között, és annyira édes ahogy a kisöcsit pátyolgatja meg védi, és rettentő nagy segítség az anyja számára is. És persze a nagyobb sincs elhanyagolva, hanem ugyanugy töltenek vele időt, ott pl az apuka elviszi turáni meg ilyenek, hogy érezze fontos ő is.
2008. szept. 16. 15:05

Én mindenképp vàrok 5 évet.

Igy mindkettöre lesz böséges idöm ,nem az hogy az egyik elhanygolt amàsik meg agyonkényeztetve...

Na jo ez szülötöl is függ,de én magam ugy gondolom szükségem van 5 évre..

24. cslia
2008. jún. 20. 10:26
három gyerekünk van mindegyikük között 4 év a korkülömbség, így terveztük és így van jól mert szerintem sokkal könnyebb ha a gyerek önálló mire jön a tesó
2008. máj. 24. 22:46
Az én gyerekeim között 3 év 8 hónap van. Sokszor tudnak együtt játszani, pedig különböző neműek.
2008. febr. 18. 19:42
Először is kell-e a második baba? Sokan megijednek a gondolattól, hiszen manapság nagy felelősség a gyermekvállalás. Rohanó, anyagias világban élünk, mégis azt mondom, kell a második baba. A gyermeknek ugyanis rossz egyedül, sőt amikor felnő, még rosszabb. S hogy mikor érkezzen? Talán 2-3 év különbség az ideális, ha tervezni lehet. Ilyenkor a nagyobbal már könnyebb, s idővel a gyermekek "összenőnek". Lesz közös gyermekkoruk, közös élményeik. Ha viszont nagyobb a korkülönbség, különbözik már az érdeklődési körük is.
2008. febr. 16. 10:01

Nálam 1,5 év van a két fiú között. Nem így terveztük, de késznek éreztem magam egy újabb babára és egyébként is akartunk másikat.


Szerintem akkor jöjjön a tesó, amikor az emberlánya már kívánkozik a babaillat után.

20. maca29
2008. febr. 15. 09:28

Amikor jónak látjátok! És persze amikor sikerül.

:-)

19. supin
2007. nov. 22. 15:04
Ugy másfél -két év után..
2007. nov. 22. 12:32
Nekem az első fiam 11-éves,a második 7-éves,a harmadik pedig 4-hónapos.Hamarabb szerettük volna a harmadikat,hogy ne legyen annyira messze a nagytól,de 2.5-évig nem sikerült teherbe esnem!De nem bánom,imádják egymást!
17. cicka1
2007. nov. 21. 23:31
A két kisfiam között 16 hónap van.Későbbre terveztük a másodikat,de már nem bánom, hogy így sikerült.Most 4, és majdnem 3 évesek,de nagyon jól elvannak együtt,mindíg együtt játszanak.
16. kszuzi
2007. nov. 21. 23:15

A húgom és köztem 11 év a korkülönbség, ezt senkinek sem ajánlom. Sajnos nem voltak közös élményeink, ő most 17 éves, én 28.

A kislányom 2,5 éves, lassan jöhetne a kistesó. Én Szabadkán élek, nálunk a szülési szabadság csupán 1 év, tehát az án lányom 1,5 éve bölcsis. Én ezt nem bánom, mert gyerekek között van, szocializálódik és én is "emberek között vagyok".Tehát a munkából igyis-úgyis kiesem, de úgy érzem, hogy kezdek elkényelmesedni (a lényom szobatiszta, önálló) és ha most nem vállalok més egy babát néhány év múlva már nem lesz kedvem ujrakezdeni az éjszakázást és a pelusozást.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook