Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jelenleg a terhességük korai szakaszában lévő kismamákkal szeretnék beszélgetni. Valaki? fórum

Jelenleg a terhességük korai szakaszában lévő kismamákkal szeretnék beszélgetni. Valaki? (beszélgetős fórum)


27. rowena (válaszként erre: 26. - Zebra25)
2011. júl. 14. 20:15
Értem, köszönöm: :)
2011. júl. 14. 19:43
Igaz az, hogy ilyenkor nem ajánlott fogorvoshoz járni?
25. rowena (válaszként erre: 24. - Zebra25)
2011. júl. 14. 19:41
Mi nem igaz? Bocsi, de nem értettem pontosan, mire is reagáltál így. :)
24. Zebra25 (válaszként erre: 21. - Rowena)
2011. júl. 14. 10:35

Nem, nem igaz

sőt, inkább sűrűbben kell járni.

23. rowena (válaszként erre: 22. - 171925f409)
2011. júl. 14. 08:41
Köszi a választ!
22. 171925f409 (válaszként erre: 21. - Rowena)
2011. júl. 13. 21:10
A kismamáknak ilyenkor jobban kell figyelni a fogaikra mert könnyen romolhatnak mivel a baba elveszi mindazt amire neki szüksége van ezért ha lehet a kismama járjon havonta fogorvoshoz controlra legalábbis nekem ezt mondták és tejterméket próbáljon eleget fogyasztani.Sajnos volt egy ismerősöm a terhessége alatt 4 fogát vesztett el aztán nem tudni a baba miatt e de jobb azért sok gyümölcsöt zöldséget enni aztán leeht még tablettában is a kálciumot pótolni.
21. rowena (válaszként erre: 20. - 4bd8ba24e4)
2011. júl. 13. 20:07
A fogorvosi szűrés mit tud megállapítani? Igaz az, hogy ilyenkor nem ajánlott fogorvoshoz járni?
20. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 19. - Rowena)
2011. júl. 13. 20:03

Szia!

na akkor sorban!

az 5+3azt jelenti hogy 5hetes és három napos a terhesség!a beágyazódás olyan 6-12napig tart a körülbelüli fogantatástól számítva!!!ez általában a ciklus 12-15.napján következik be!ez az átlagos 28.napos ciklussal van számolva! A szülés dátumát az utolsó menstruáció első napjához nézik ahogy a terhességi heteket is ehhez viszonyítják!nekem június 5.volt az utolsó mensim első napja!De pontos dátumot majd akkor fogunk tudni ha a baba nagyobb lesz és akkor majd a doki mérései alapján lesz kiírva!


Valahol a lelkem mélyén éreztem hogy na most összejött de mivel az előző hónapban is megtréfált a szervezetem így csak akkor mertem elhinni amikor pozitív lett a teszt!

A kívánósság annyira még nem jött elő de az édes dolgokat, a teát a kávét nem tudom meginni pedig rendszeres fogyasztó voltam!


A doki hüvelyi uh-t fog csinálni mert ilyen pici korában ezzel lehet pontos "képet"kapni a terhesség állapotáról!miután megállapította a terhesség tényét el kell menni a területileg illetékes védőnőhöz aki kiállítja a terhességi kis könyvet!Vagy Ő vagy a doki ad beutalót vérvételre meg fogorvosi szűrésre!ezután minden vizsgálatot ebbe a kis könyvbe vezetnek!havonta egyszer a területi SZTK-ba is el kell menni terhesgondozásra ahol mindig megmérik a súlyomat meg lemérik a pocak térfogatát és ha gond van és ha nincs orvosod akkor az ott rendelő doki megvizsgál!De ez nem kötelező csak akkor ha nincs saját!!


Amikor még nem tudtam hogy úton van akkor álmodtam babákkal,meg szüléssel de a Manókámmal konkrétan még nem!!!

De van egy olyan megérzésem hogy kislány lesz!:))

19. rowena (válaszként erre: 18. - 4bd8ba24e4)
2011. júl. 13. 19:44

Szia Dori!


Először is gratulálok a babához. :) Az lenne a kérdésem, hogy az a három hét a beágyazodásig - mert ugye ezt jelenti a +3? - is beleszámít a kilenc hónapba? Egyesek mondták, hogy már azelőtt megérezték, hogy állapotosak, mielőtt a teszt kihozta volna. Te is így voltál ezzel? Mennyire kívánnod a különböző ételeket?


A doki ultrahangon kívül még milyen vizsgálatokat fog elvégezni rajtad?

Bocsi, hogy ennyi kérdésem van, de elég egy apró információmorzsát elejteni, és nekem rögtön több dolog is eszembe jut. :)

Még azt akarom kérdezni, hogy szoktál-e a babával álmodni?

2011. júl. 13. 19:24

Szia!

Én is nagyon szívesen beszélgetek veled!

Akár itt is!

Én ma vagyok 5+3hetes!még nagyon az elején járunk de remélem nem lesz semmi gond a továbbiakban sem mert sajnos volt műár egy vetélésem!

Amit eddig tapasztaltam!

a melleim hiper érzékenyek,fájnak és már nem férek bele az E! kosaras melltartóimba!

A nem várt mensi napjától számítva kb.1hétig voltak görcseim meg mindjárt megjön érzésem de az elmúlt!az orvos azt mondta azért van ez mert a szervezetnek kell idő hogy "felfogja"a változást hiszen ő a mensire készül!

Most már jól vagyok hányinger,émelygés inkább ebéd után kora délután van nem reggel!de lehet ez még változni fog!


jövőhéten hétfőn megyek orvoshoz hát nagyon kíváncsi vagyok hogy látjuk-e már a babót vagy egyenlőre még csak a kuckóját!!!


Ha valami érdekel kérdezz nyugodtan de egyenlőre csak ezeket az észrevételeket tapasztalatokat tudom mondani!!!


Dóri

17. rowena
2011. júl. 13. 18:02

Örömmel köszöntelek. :) Neked itt a fórumon megfelel, vagy szeretnél valahol máshol beszélgetni, amit mondjuk csak ketten láttunk? Rád bízom. :)


Hogy vagy? Eddig milyen volt a terhességed?

2011. júl. 13. 17:59
Szívesen beszélgetek veled bármiről, ha géphez kerülök. :)
2011. júl. 13. 17:58
Én is itt vagyok. :) Holnap töltöm be a 13. hetet. :)
14. rowena
2011. júl. 13. 16:48
Azt hittem könnyebb lesz találni egy állapotos anyukát, de lehet megijedtetek tőlem? Sajnos tényleg nem tudom bizonyítani semmivel, hogy nincsenek rossz szándékaim... :(
13. rowena (válaszként erre: 11. - Lilipeti)
2011. júl. 13. 16:30
Gratulálok a kisbabához, sok boldogságot. :)
12. rowena (válaszként erre: 10. - Kisj)
2011. júl. 13. 16:29
Tudom, hogy fura kérdés. Talán a mai gonosz világban nehéz elhinni, de nincsen semmilyen hátsó szándékom, csupán végig szeretnék követni egy terhességet. Cserébe pedig ott segítenék, ahol tudnék, nem vagyok önző, aki elvárja, hogy neki mindent adjanak viszonzás nélkül.
2011. júl. 13. 16:19
Remélem sikerrel jársz. Érdekes kérés, de megértem az okát. Ha egy évvel ezelőtt teszed fel, akkor én "vevő" lettem volna rá. Mondjuk én fájdalmakról nem nagyon tudtam volna beszámolni, mert az szerencsére nem volt. Se hányinger, se rosszullét. De tudom, hogy nem csak ez érdekel Téged! 4 és fél hónapos a kislányom, de szívem szerint már szülném a következőt. Nem fogom még, csak szerettem terhesnek lenni (tudom, nincs garancia arra, hogy a 2. is ilyen lesz).
10. kisj
2011. júl. 13. 16:13
fura kérés...
2011. júl. 13. 16:02
Nem konkrét kérdéseim lennének, amit pár perc alatt meg lehet válaszolni. Hanem mint egy baráttal szeretnék beszélgetni olyan emberekkel, akik jelenleg állapotosak. Hosszútávon gondoltam, az egész terhességük idejére kiterjedően, és azért keresek olyanokat, akik még korai stádiumba vannak, mert más esetben le lennék maradva a feléről a dolgoknak, meg furcsa lenne a közepébe belepottyanni. Természetesen utóbbiakkal is szívesen beszélek. :)
2011. júl. 13. 15:52

szia

Mit szeretnél tudni?

2011. júl. 13. 15:14
Biztos sikerülni fog, csak még várat magára az ördögfióka. :)
6. 171925f409 (válaszként erre: 5. - Rowena)
2011. júl. 13. 15:10

értem.Kívánom, hogy mielőbb találj egy megfelelő társat és mielőbbi gondtalan babavárást kívánok:)

Én is szeretnék babát próbálkozunk újra 1 hónapja de még nem jött össze de nem adjuk fel:)

2011. júl. 13. 15:07
Nagyon szeretnék gyerekeket, de ahhoz egyszer párt kellene találni, szóval a babavállalás még odébb van. Viszont vágyakozok utána, még egy plusz ok,a miért szeretnék állapotosokkal beszélgetni. :)
4. 171925f409 (válaszként erre: 3. - Rowena)
2011. júl. 13. 15:05

Köszi:)

És te szeretnél majd babát?:)

Én nagyon rosszul voltam már 5-6 hetesen is sajnos úgy hogy jót nem tudok mondani arról a pár hétről:((

3. rowena (válaszként erre: 2. - 171925f409)
2011. júl. 13. 15:04
Nagyon sajnálom, de kívánnom neked, hogy hamarosan szülessen egy makk egészséges babád. :)
2011. júl. 13. 15:00
Szia szivesen beszélgetnék veled de én csak sajnos mindig a 7.ik hétig jutottam el:(
2011. júl. 13. 14:58

Én magam nem vagyok állapotos, viszont szeretném valakinek nyomon követni azt a kilenc hónapját, hogy megismerkedhetek az összes pozitívummal és negatívummal. Tudom, ez így most furcsán hangzik, de én tényleg szeretnék erről beszélni valakivel, meghallgatni annak az örömeit, bánatait, panaszait stb. Olyan emberrel, aki őszintén bevallja hogy mi hogyan zajlik, a vizsgálatoktól át a derékfájásig, egyszóval majdnem mindent (sose lehet valamit teljesen, ezért csak majdnem.)

Nincsen ezzel semmi hátsó szándékom, és e-mailba, msn-en is szívesen beszélgetnék másokkal, ha esetleg probléma lenne a nyilvánosság.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook