Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kezdődő miómám van, ez veszélyes? fórum

Kezdődő miómám van, ez veszélyes? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 25. 10:55

Sziasztok, én 40- éves kettő gyermekes anyuka vagyok, soha nem volt semmi gondom a havimmal, mint kb ez évben vettem észre, hogy nagyon sok alvadtt vér barabok vannak a wc-ben pisilés után, és elég sok vér távozik.

Amúgy 4 napnál soha nem tart tovább, de mivel furcsának éreztem magam igy elmentem a Nőgyogyászomhoz, elmondttam neki, hogy nagyon sok van ,és méhnyak ultrahangot csinált, majd egyből közölte velem a Doktor úr , hogy Miómám van , 4,5 cm -es.

Attól van ez a sok vérzés.

Irt fel gyógyszert a neve Esmya ezt most 3 -hónapig kell szednem , most kezdtem el az első dobozt a 3 szemnél tartok, semmi mellékhatást nem érzek, a vérzésem éppen úgy meg van tőle és most is nagyon sok van, dehát még az elején vagyok.

Most 3-hónapig szedem majd vissza megyek az orvosomhoz, és utána újra meg csinálja a méhnyak ultrahangot, mert ettől a gyógyszertől összemegy.

És a vérzést is szünteti.

A rák szürésem jó, 2-es, amúgy évente járok rákszürésre, 2 - 3 évente szoktam mindig kérni a méhnyak ultrahangot is , de tavaly csak rákszürésen voltam, igy már a Miómát tavaly kiszürhettem volna, de a Doktor úr azt mondtta semmi gond nem kel megijedni, mivel semmi más panaszom nincs, csak évente mindig legyek rák szürésen és méhnyak ultrahangon.

Ha esetleg más is úgy látja, hogy sok a darabos vérzése, és sokat vérez, az menjen el egy méhnyak ultrahangra mert megéri !

6. Ganz
2011. júl. 14. 16:41
köszönöm, aranyos vagy!
5. erikpipi (válaszként erre: 4. - Ganz)
2011. júl. 14. 14:55

Minden lehetséges. Amíg nincs más tünet ne aggódj. A miomádat rendszeresen ellenőriztesd, mert ha nem is rossz indulatú, de egy daganat, épp ezért figyelni kell rá. A hólyagodat pedig azért nyomja mert felette van a méhed, abban a mioma, ezáltal a méhed lehet, hogy nagyobb, mert a mioma nem engedi összehúzódni.

persze, ez csak feltételezés, nem tudom mekkora a miomád. Itt a fórumon is ,de a google ban is ha rákeresel rengeteg cikket találsz.

szia

4. Ganz
2011. júl. 14. 14:07

Köszönöm a válaszokat, másik gyermeket nem tervezünk, nagyobb panaszom nincs, csak minden hónapban 3-4 nap puffadás meg húgyhólyag nyomást érzek,ennyi kellemetlen tünet...

A doki azt mondta, hogy lehet ha a szoptatást befejezem eltűnik...

2011. júl. 13. 14:45

Nyugodtan szoptasd a kislányod, semmit nem jelent ebből a szempontból, hogy miómád van.

Inkább a következő gyermekvállalásra van hatással. A fórumon rengeteg ezzel kapcsolatos témát találsz. A miomád ha egyébként nem okoz gondot, és rendszeresen ellenőrzik, jól el van magában. ha növekszik, vagy vérzést okoz, akkor vannak vele teendők. Vagy mint írtam, a gyerekvállalást befolyásolja sajnos.

2011. júl. 13. 14:36

Szia!

Ha a doki nem mondta, hogy veszélyes akkor nyugi.

Amúgy a mióma míg nem okoz gondot -erős vérzés, alhasi görcsök, vagy ha növekedésnek indul- addig nem kell vele foglalkozni, rengeteg nőnek van miómája.

Nekem is van 3 cm-es a doki szerint nem zavar vizet és most várjuk első babának, mondta folyamatosan nézzük és ha gond lenne akkor lép, de míg nincs felesleges.

1. Ganz
2011. júl. 13. 14:14
Kezdődő miómám van, ez veszélyes? 20 hónapos a kislányom és még mindig szopik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook