Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kezdő anyukák--Anyának lenni, Anyává válni fórum

Kezdő anyukák--Anyának lenni, Anyává válni (beszélgetős fórum)


19. timike.baba (válaszként erre: 18. - Banita32)
2011. júl. 13. 12:04
Tejcit kap csak.Inkább akkor szokott előfordulni ha sok levegőt nyel és büfivel távozik egy kis kaja is.A másik eset ha sokat van a kezembe vagy hason és nyomódik a pocak de akkor is böfivel jön.Mindenképp megkérdezem az orvost akkor köszi!:-)
18. banita32 (válaszként erre: 14. - Timike.baba)
2011. júl. 13. 07:17

Ez csak kaja után fordul elő, vagy bármikor? Ha sokat bukik akkor lehet a dokival kéne íratni valamit. Nem tudom anyatejes vagy tápis e de mind a kettőre van megoldás.

Nekem volt olyan tápi amitől sokat bukott (sajnos nem volt tejem) de kapott bukás ellenit. Az anyatejcsiseknek valami más van amiből 15-30 ml-t kell adni kajcsi előtt.

Bár a mai napig (2,5 éves) van hogyha ugrál vagy nagyon tombol akkor olyat büfizik hogy vissza-vissza jön egy picike inni vagy ennivaló is.

17. Bcicus
2011. júl. 13. 02:53
Én kisfiam 2 hóanpos múlt, szokta hasra rakni,de nem nagyon szereti és mivel már htek óta simán átfordul hátra így hiába próbálkozom ritkán marad úgy.
16. timike.baba (válaszként erre: 5. - Kiscsibe79)
2011. júl. 12. 23:31
Nekem a gyógytornász mondta hogy két oldalról érje az inger, mert bemerevedhetnek az izmai a nyakába és azt nehéz helyrehozni.amikor megyünk az első kérdése mindig az hogy mindkét irányba nézelődik e.
2011. júl. 12. 23:30
Jó nektek,hogy van babátok!:-)))
2011. júl. 12. 23:29

Mi gyógytornára járunk és így a mozgásfejlődése nyomon van követve.újszülöttként utált hason lenni de nekem mondták hogy mindig próbálgassam.na meg tornáztatnom is kell és van hogy akkor is hason van.3 hónapos múlt és simán nézelődik hason csak én nem szeretem annyira mert előfordul hogy bukizik tőle.gondolom nyomja a kis pociját.Ez nálatok is így van vagy előfordult?

Hasról hátra gurul és egyszer már oldaláról a hasára fordult!:-)Oldalára már régóta magától átfordul!

Ti babátok bukizik?

13. banita32 (válaszként erre: 12. - Kisj)
2011. júl. 12. 23:23

Szerintem nincs olyan újszülött aki tudja forgatni. Ahhoz idő kell. Szóval ez a szülő feladata.

Én két-három óránként fordítottam a gyereket, később mikor erősödött már magától is csinálta.

12. kisj (válaszként erre: 11. - Bf91284513)
2011. júl. 12. 22:20

ez nem lustaság kérdése szerintem

van, hogy egy babának az izmai gyengébbek egy picikét, ezért nem forgatja a fejét

2011. júl. 12. 22:14
ja és látzik a lusta babák fején nagyon sokáig a nem mocorgás!!!simán meg lehet mondani az utcán melyik gyerek volt lusta és nem fordult magától.
2011. júl. 12. 22:12
Az én lányom magától fordult át 2 hósan és hiába tettem le háton ő hason szeretett aludni és fordult ha kedve volt:) nem sokat agyaltam rajta, ezek a kicsik olyan ügyesek és okosak, hogy tudják mi a jó nekik.
2011. júl. 12. 22:06

Sziasztok,


az én kislányom imád a mai napig hason feküdni. (15 hós)


Mikor haza jöttünk a kórházból, szinte rögtön kipróbáltuk a hason alvást is, neki bejött nagyon, így egy idő után szinte mindig úgy aludt.


Szerintem próbálgasd csak nyugodtan a hason fekvést (Kiscsibe79), ha megunja, hát megunja, nem hiába jelez, akkor nem jön be a pozitúra. :)

8. banita32 (válaszként erre: 5. - Kiscsibe79)
2011. júl. 12. 22:04
Én oldalon kitámasztva altattam, hogyha büfizne akkor ne nyelje vissza véletlen. Minden etetés után másik oldalára tettem. Most is nagyon szép formás feje van.
7. zsuzsika83 (válaszként erre: 4. - Kiscsibe79)
2011. júl. 12. 22:03
Az én kislányom is utált hason lenni, egy darabig nem annyira erőltettem. Aztán amikor már jobban tudta emelni a fejecskéjét, raktam oda neki érdekes dolgokat és azokat elnézegette kicsit. Meg jártunk baba-mama jógára és ott nagyon szeretett azon a nagy gumilabdán hason lenni, mert köznen mozgattuk ide-oda, meg látta magát a tükörben. Aztán olyan labdát vettünk itthonra is, azon szívesebben volt hason.
6. banita32 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe79)
2011. júl. 12. 22:03

Sokáig nem kell erőltetni. Még nem annyira erős. Hidd el mikor már ki tudja tolni magát és tud nézelődni akkor már inkább csak hason akar majd lenni.

Nekem szerencsém volt az én fiam nagyon szeretett hason lenni. Ha napi többször 2-3 percre tudod hasra tenni akkor szerintem elég.

5. Kiscsibe79 (válaszként erre: 3. - Jucka1984)
2011. júl. 12. 22:01
Lehet, hogy nekem is hamarabb kellett volna kezdeni a dolgot. De azért próbálkozunk majd. :-) Hátha megszereti. Nektek is mondta a gyerekorvos és a védőnő, hogy forgatni kell a kis fejüket?
4. Kiscsibe79 (válaszként erre: 2. - Sysy66)
2011. júl. 12. 22:00
Ez megnyugtató! :-) Remélem, nálunk is így lesz majd. Néha, amikor alszik,a hasára fordítom, de ahogy fordulni próbálna álmában, rájön, hogy nem megy, felébred és sír. Ha meg ébren teszem le hasra, akkor pár pillanatig nézelődik, aztán felmérgeli magát. Ilyenkor visszafordítom. Vagy erőltetni kellene?
2011. júl. 12. 21:58

Szia.

Milán csak hason aludt 1 éves koráig, most 20 hónapos. Hétfőn születik a kistesó, sztem ha szeretni fogja, őt is fogom hason altatni.

Amúgy a fiam nagyon hasfájós volt, sztem azért szeretett pocin aludni.

2. sysy66 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe79)
2011. júl. 12. 21:57
szia nnekem négy honapos koráig sirt ha hasra tettem, most négy és fél honapos és most már mosolyog
2011. júl. 12. 21:54

Sziasztok!


Azért indítom ezt a fórumot, hogy félelmeinket, kérdéseinket, aggályainkat itt megoszthassuk és megbeszélhessük egymással. Szeretettel várom az érdeklődőket!!


Kezdetben az első kérdésem: Ti mennyire gyakran fordítjátok hasra a pici babátokat? Az én kislányom két hónapos, mindig mondja a védőnő, hogy forgassuk hasra, de nem igazán nyerő a dolog, mindig sírás a vége. Nálatok hogyan megy/ment?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook