Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellrákkal műtöttek /rosszindulatú/ reumatoid artitiszem van, és a gerincen probléma, 67%-os leszázalékolást megkaphatom? fórum

Mellrákkal műtöttek /rosszindulatú/ reumatoid artitiszem van, és a gerincen probléma, 67%-os leszázalékolást megkaphatom? (tudásbázis kérdés)


11. Viki49 (válaszként erre: 9. - Adela54)
2012. nov. 7. 13:40

Jár az özvegyi nyugdíj a férjed halálától számított egy évig, csak meg kell igényelni.

Aztán majd ha betöltöd a saját nyugdíjra való jogosultsági időt, újra fogják folyósítani a saját öregségi nyugdíjad mellé.

2011. nov. 5. 16:00
Ha tünetmentes vagy gyógyultnak tekintenek,a gerincproblémád,ha műthető megműtik,de már az sem indokolja a munkaképesség csökkenést.
2011. nov. 5. 10:57
kedves Ági három éve véglegesen le voltam százalékolva 2oo8 4o százalékos végleges voltam most a párom májusba meghalt.megkértem az özvegyi nyugdíjat mivel 8 vese műtétem az egyik vesém 26 százalék a másik74 diagnózis Krónikus veseelégtelenség magas vérnyomás kevert szorongásos és depresszió zavar és most ismét 4o százalékot kaptam és ez nem végleges így aztán 27oo forintból vegyél gyógyszert így aztán nincs özvegyi nyugdíj ,Nekem élni nincs kedvem félek hogy meddig bírja a vesém a kiképzést .válasz erre Privát üzenet
8. varga ágica (válaszként erre: 1. - Jager istvanne)
2011. nov. 5. 10:00
valószinüleg nem kapod meg a 67-et.ma már nagyon szigoruak,azt kellene tenned hogy más más orvos hoz járjál véleményezésre a panaszaiddal.és sürün,mert ha csak egy két orvos véleményez azt hiszik hogy lefizetted
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2011. júl. 13. 14:34
Sajnos ezért írtam,hogy orvosfüggő, mert 3 darab sérvvel, amitől a jobb kar ideiglenesen lebénult,csak stagnálható izombetegséggel,cukor, szív, daganat, infarktus tucatnyi műtéttel visszaminósítették az illetőt :( rossz csoportba került. A bírónő erre azt mondta, sajnálja ő nem orvos. No comment... akkor mi a fenét keres ott, emberek sorsáról dönteni? Ja, és az sem egyforma elbírálás alá esik,hogy vidéki vagy fóvárosi valaki.
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2011. júl. 13. 12:15

Szerintem érdekli őket.4 éve csak a gerincemre 40%-ot kaptam.Kizárólag gerinc ügyben annyit romlott az állapotom,hogy be kellett adni állapot rosszabbodásra.Eredeti szakmámban nem tudok dolgozni és ahol gyakorlatom van azokat sem tudom elvégezni.

Ha nem lesz rokkantnyugdíjas,felveszik rehabra és arra is kap pénzt.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Jager istvanne)
2011. júl. 12. 19:44

A gerinceddel és a reumás problémával nem, a sérv sem érdekli őket. (esetleg, ha véletlenül kifogsz egy jobb indulatú egyént)

A mellrák attól függ mennyit nyom a latban, hogy mikor műtötték,mennyi utókezelést igényel, van-e áttét. stb. Persze attól függ minden milyen orvost fogsz ki, ha kemora jársz egyértelmű a leszázalékolás.

2011. júl. 12. 18:23
Elfelejtettem hozzáírni, hogy most van a hatodik éve.Az első3 évre csak 50%-ot kaptam( a régi százalékos elosztás szerint)Idén december körül kell újra mennem.Nagyon félek,mert úgy hallottam bekeményítettek.Pedig főleg az epilepsziám miatt nem sikerült az utolsó munkás éveimben az életem.Ha megmondtam előre, hogy epilepsziás vagyok,fel sem vettek.Ha nem szóltam,és jött egy roham,akkor örülhettem ha nem büntettek meg,csak kirúgtak.
2011. júl. 12. 18:18
Igen,sajnos nagyon nem számít a társadalom biztosítónak, hogy mennyire vagy beteg.Megpróbálják minél jobban lenyomni a százalékot. Én Depresszióval,epilepsziával,gerincsérvvel,és gyomorfekéllyel vagyok 53%-os.
2. 997ad9d84c (válaszként erre: 1. - Jager istvanne)
2011. júl. 12. 18:16
Szia! Hasonlók miatt kaptam 12 éve 67%-ot (volt még más is). Az új rendszer szerint ez 54 % lett. 1 hónapja voltam felülvizsgán, továbbra is ez maradt. Már 2 évvel ezelőtt is új számítási rendszer volt, kb. minden betegségnek van pontértéke, így jön ki az x %. Szorítok Érted.
2011. júl. 12. 18:12
Sziasztok !Mellrákkal mütöttek /roszindulatu/ Reumatoid Artitiszem is va, és a gerincen propbl.le% vele 67%?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook