Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akarattal, kitartással fogyni fórum

Akarattal, kitartással fogyni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Akarattal, kitartással fogyni

1 2 3
2011. aug. 5. 07:10

Szia!


Ezt a -10 kg-ot tavaly augusztus közepétől november elejéig sikerült leadnom:) Most rajtavagyok a többin, hogy elérjem az 56-57 kg-ot.

2011. aug. 4. 18:19

Szia!

Egy kérdésem lenne csak januártól- júliusig sikerült lefogynod ezt a 10.kg?

80. szöszi71 (válaszként erre: 77. - Vigike)
2011. júl. 27. 11:55

Szia!


Igen, ilyen módszerrel fogytam:)

A kezdet nagyon nehéz volt, főleg az első 2 hét, de sikerült leküzdenem az éhséget és így én győztem:)


Egyébként érdemes reggel és ebédet rendesen enni, persze az ebéd legyen kesevess mennyiség a szokásosnál és vacsira csak zöldség, saláta, vagy mostanába már a görögdinnyére szoktam rá. Az az update szerint 1-es kódú, de a víz miatt elég jól laktat:) Persze a hátránya, hogy sokat kell menni a WC-be éjszaka, de megéri:)

79. Tavasz51 (válaszként erre: 76. - Domcsi84)
2011. júl. 21. 12:26
Javaslom, hogy nézz körül a recepteknél, találsz kalóriaszegény kajákat, szerintem változatos is lehet a kaja a párocskádnak is.
78. Tavasz51 (válaszként erre: 76. - Domcsi84)
2011. júl. 21. 12:17

itt van még egy recept, a krumpli helyett, lehet répa, karfiol cukkini nagyon finom!

Sült csirke másképp

Diétás jellemző: Zsírszegény

Kategória: Húsételek

Hozzávalók: 1 csirke melle, combja

Burgonya kb 1 kiló

sárgarépa 2 db

karalábé új 1 db

zeller 1 db (vigyázat ne legyen pudvás)

esetleg újhagyma

olíva olaj 2 evőkanál

Kotányi sült csirke fűszerkeverék

egy sütő zacsi

Elkészítés: A húst bepácoljuk, majd a burgonyát hasábokra vágjuk, a répát és a többit vékonyabb hasábokra

az olajat beleöntjük a zacsiba, kicsit szétkenjük. Először a krumplit, majd sorban a többi zöldséget legvégül a húst tesszük bele. Nem kell plusz só, elég ami a fűszerben van.

lezárjuk és kb 200 fokos sütőben 1 órát sütjük, ha esetleg nem pirult meg akkor vágjuk szét a zacsit és még egy kicsit hagyjuk a sütőben.

Nagyon finom és hamar elkészül.

Tanácsok: Aki nem szereti a bőrét az leszedheti, de akkor eléggé kiszárad a melle hús.

77. vigike (válaszként erre: 74. - Szöszi71)
2011. júl. 21. 12:07

Szia!

Elolvastam a naplódat.

Ez a -10 kg súly ezzel a diétával ment le 2 hónap alatt?

76. domcsi84 (válaszként erre: 75. - Tavasz51)
2011. júl. 21. 10:56
Hú ez jól hangzik!!! A sonka nálunk is jöhet! :-D Köszi szépen!
75. Tavasz51 (válaszként erre: 73. - Domcsi84)
2011. júl. 21. 08:58

Először is gratulálok a z elhatározásotokhoz! Csak tartsatok i mindketten, Nagyon fiatalok vagytok még és,ha most tudtok mértéket tartani és válltani, az később is jó lesz. Tudom még ajánlani a teljes kiőrlésű kenyeret, az a szikkadt barna, ami nagyon tömény, de viszont laktató, persze nem fél kiló egyszerre, csak szelet. Lehet még tönköly lisztet is ami teljes kiőrlésű, és a Norbi abdet1 kenyér is mehet.

Itt egy jó recept is, csak én tettem még rá szeletelt gépsonkát, mert nem vagyok vega:


Hozzávalók

1 db nagyobb cukkini

5 db közepes vöröshagyma

4-5 gerezd fokhagyma

5 db paradicsom

25 dkg reszelni való sajt

kevés liszt

olaj

Elkészítés

1. A cukkinit felkarikázom.


2. A hagymát, fokhagymát felszeletelem és megsütöm.


3. A cukkinit sózás nélkül lisztben megforgatom, és hirtelen forró olajban, serpenyőben megsütöm. Háztartási papírtörlőn leitatom a felesleges olajat.


4. Közepes méretű tepsibe lerakom először a cukkinikarikákat, megsózom, majd a hagyma következik. A rétegezést paradicsomkarikával fejezem be.


5. 200-220 fokos sütőben addig sütöm, amíg a paradicsom megsül.

Ekkor sajtot reszelek a tetejére, és visszatolom még egy kis időre a sütőbe.


Megjegyzés

A cukkini elősütése kihagyhatatlan folyamat. Sózni csak a rétegezéskor szabad, nagy víztartalma miatt. Minden művelet magas hőfokon történjen, sokkal finomabb lesz a végeredmény.


Sok sikert!

74. szöszi71 (válaszként erre: 73. - Domcsi84)
2011. júl. 21. 07:37

Szia!


Csak gratulálni tudok Neked és a párodnak! Nagyon ügyesek vagytok és van kellő akaratotok és kitartásotok a változáshoz!:) Csak így tovább. Én is nagyon szeretem ezt a fajta étkezést amit már tavaly augusztus óta tartok, persze néha vannak bűnbeesések, de az minimális. Édesszájú nem vagyok szerencsére. Viszont tavaly augusztusban kezdtem el a fogyit, mert nem éreztem jól magam a bőrömben. Kezdődött egy 6 hetes kúrával, aminek az első 2 hete úgymond szenvedés volt, hisz mindig t6öbbet ettem volna, de 2 hét után már átálltam teljesen az új étkezésre: teljeskiörlésű kenyér, sok zöldség, egy kis gyümölcs, édesség és alkohol teljesmértékű elhagyása, tisztított víz, zöld tea ivása, stb. Ehhez az étkezéshez nagyon átálltam és azóta is tartom. Persze lement 2-3 hó alatt 10 kg, de most ismét akarok leadni, hogy elérjem a lánykori súlyomat az 56-57 kg-ot, most ezen vagyok.


Legyen szép napod!

Sok kitartást kívánok!

73. domcsi84 (válaszként erre: 85. - Szöszi71)
2011. júl. 20. 20:35

Köztudott, hogy a comb, fenék, has, ahonnan a legnehezebben fogyunk, főleg a nők! Ez genetika!:-D

Nagyon tetszett a cikk. 5 hete m is nagyon hasonló életmódváltáson mentünk keresztül. Nálunk a párom, akin több van, mint kellene és még csak 24 éves, de rajtam is van egy pár plusz kiló. A párom többször csinált 14-30 vagy 90 napos diétát, de mivel szeretünk enni, visszahízta, és mindig egy kicsivel több jött vissza.

Aztán június elején, amikor apukáméknál otthon voltunk, lementünk a Holt Tiszára kajakozni.(Vagyis apa kajakozott, mi pedig kísértük) Aztán a párom kipróbálta, és alatta megrepedt a kajak. :-D nagyon vicces volt. Nálunk nem kattanás volt, hanem reccsenés! Megbeszéltük, hogy mostantól nem eszünk kenyeret, tésztát, krumplit és rizst néha, de ha már rizs, akkor barna!!! Szerintem finomabb és tele van ásványi anyagokkal és rosttal.

Azóta reggelire túró, tojás, husi, sajt és zöldség, zöldség és zöldség. Ebédre mindig főzök valami finomat. Sokat keresgélek a neten olyan receptek után kutatva, ami tele van zöldséggel és van benne egy kis husi (a párom miatt). Általában az első pillanatban egy új recept azt a fogadtatást kapja, hogy Jaaaaj nee, ez meg mi, ezt neee! Persze én nem foglalkozok vele, hisz még mindig én főzök, és megcsinálom. A mai ebéd pl.: bolognais töltött tök volt. Erre is az első reakció, hogy ő nem szereti a tököt töltve. Aztán mikor megsült, ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ de jól néz ki!!!!! És ma ebéd után: De kár hogy elfogyott!!!! :-) Na ennyit a pasikról!!!!!!!

Vacsorára általában dinnye van, mikor mennyi,amennyi jól esik! Ez az a gyümölcs, ami 90%-ban víz és a legkevesebb kalóriát tartalmazza. A főétkezések között mindig van gyümölcs! És sok víz! valahol olvastam, hogy amikor korog a gyomrunk, akkor a legtöbbször nem éhesek, hanem szomjasak vagyunk! és tényleg segít!

A legnehezebb az első 1-2 hét, amikor is összébb szűkül a gyomrod egy kicsit. Most néha a feleannyi kaja is sok! Azt javaslom, hogy a kezdetek kezdetés ne csinálj olyat, hogy kiteszed magad elé a kaját és válogatsz, majd aztán ha elfogyott, Csak egy kicsi ebből, meg egy kicsi abból! Szedd ki a tányérodra, amit meg akarsz enni, és tedd el a többit! Ennyit és nem többet!

Mi annyira nem mozgunk sokat, bicikli a munkahelyre és vissza (ez kb 8 km naponta), párom jár focizni heti kétszer. Én pedig vettem egy bónuszt az egyik női edzőterembe, ha a nyaralás miatt nem mentem még el. szóval ilyen körülméyek mellett a párom a 115-ból leadott 6-ot 5 hét alatt, nekem a 73-ból lement 3. Ami szuper!

Tegnap javasolta nekem a kozmetikusos a napi 2-3 pohár csalánteát a bőröm miatt. De azt olvastam, hogy a fogyókúrázóknak is nagyon jó, mert nagyon jó vértisztító és a mérgeket is kipucolja. [link] Mától ezt is elkezdtem inni. Én világ életemben sovány voltam, csúfolak is emiatt, soha nem éreztem magam jól a bőrömben. nagyon örültem mikor elkezdtem egy kicsit kerekedni, de van egy határ amikor igenis azt kell mondani, hogy Ez már sok! és szeretnék még 5-8 kg-tól megszabadulni, több nem is kell! :-D Igazából félek, hogy ezek a szép cicik, amik nőttek (végre) eltűnnek! :-D

72. szöszi71 (válaszként erre: 71. - Vigike)
2011. júl. 19. 08:23
Köszi!:)
71. vigike (válaszként erre: 84. - Szöszi71)
2011. júl. 18. 22:21
Köszönöm szépen, neked is! :)
70. 745f85108f (válaszként erre: 69. - Lego)
2011. júl. 17. 15:32
Köszönöm szépen!
69. lego
2011. júl. 16. 21:49
Gratulálok neked!
68. diorissimo88 (válaszként erre: 70. - Xinezia_)
2011. júl. 16. 18:11
Nekünk is a Lidl-is tk. kenyér jött be. :) Már régóta azt esszük, a gyerekek is szeretik.
67. 745f85108f (válaszként erre: 75. - Rika1)
2011. júl. 16. 17:26
Köszönöm!
66. 83e25137af (válaszként erre: 64. - 745f85108f)
2011. júl. 15. 10:49

pff. tök durva hogy centikben majdnem ugyanannyi vagyok mint te és 10 cm-vel magasabb mégis bőven húsosabbnak látszom.. :S


de motiváló erő vagy szóval köszi hogy megosztottad a tapasztalataid :)

2011. júl. 15. 10:25
Gratula,ügyes vagy.Nincs tökéletes diéta,egyszerűen életmódváltás van!!!!!
64. 745f85108f (válaszként erre: 62. - Kukla)
2011. júl. 15. 05:55
168 centi vagyok!
63. 745f85108f (válaszként erre: 60. - D43485a76e)
2011. júl. 15. 05:55
Csak meg akartam osztani a tapasztalataimat, a hozzám hasonlóan súlyproblémákkal küzdő hoxa társaimmal.
62. kukla (válaszként erre: 56. - 745f85108f)
2011. júl. 15. 02:48
Én azt hittem sokkal kevesebb vagy, nagyjából 50kg-nak tippeltelek, mert olyan vékony lettél (ami nagyon jól áll). Milyen magas vagy?
2011. júl. 14. 23:43

Gratulálok nagyon ügyes vagy!

Én is tavaly fogytam 64- ről 52- re. Kitartással és kevés kaja, no vacsi és no kenyér, üdtíő, cukor!

Helyette reggel, este 1- 2 szem virsli kis mustárral, paradicsommal, natur csirkemell, sonka felvágott, rántotta magában!

Na majd én is megírom a sztorim! :)

Sziasztok! És mindenkinek sikerülhet lefogynia! :)

60. d43485a76e (válaszként erre: 1. - 745f85108f)
2011. júl. 14. 22:17

Szia!

Ügyes vagy.

Van kérdésed, vagy meg akartad osztani a tapasztalataidat?

59. 83e25137af (válaszként erre: 58. - 745f85108f)
2011. júl. 14. 22:08
biztos nem látja a képeidet XD meg nem olvas vissza :D
2011. júl. 14. 20:09

mell: 84 cm

derék: 67 cm

has: 78 cm

csípő:94 cm

combok: 58 cm


Miért?

57. bogiika (válaszként erre: 56. - 745f85108f)
2011. júl. 14. 19:23
hány cm?
56. 745f85108f (válaszként erre: 55. - Bogiika)
2011. júl. 14. 16:31
Most 58 kiló vagyok.
2011. júl. 14. 16:11
hey most hány kg vagy kérdező?
54. kukla
2011. júl. 14. 15:02
Szia!Nagyon csinos lettél:) Gratulálok!!Csak így tovább ezzel az életmóddal!!
2011. júl. 14. 08:17
Gratulálok, nagyon szép eredményt értél el! A módszer pedig tökéletes, én is így fogytam le, és tudom is tartani. Nem kell semmiféle hókuszpókusz, kis odafigyelés és mértékletesség, ennyi a titok :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook