Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehetne tenni, nincs székletem, de több betegségem is van, már sok mindent kipróbáltam... fórum

Mit lehetne tenni, nincs székletem, de több betegségem is van, már sok mindent kipróbáltam... (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 22. 07:56

Zöld teát gyakran iszom kisebb nagyobb megszakítással.. Héten valami törtönt, mert pár napja nem voltam. :(( Puki az megy ;)

Azt hiszem csinálok egy kis szennát.. ( holnap program van, nem szeretném ha a wc - t kellene keresgélni )

" Bélrendszerrel működö " lények vagyunk. Puki, kaki, pisi, ez a természetes..

34. 7a23ed9179 (válaszként erre: 33. - Panda37)
2013. febr. 21. 23:52
Hasbehúzás nevű gyakorlat.
33. Panda37 (válaszként erre: 32. - 7a23ed9179)
2013. febr. 21. 21:55

És ezen belül melyik gyakorlatot kell keresnem?

Nekem a Hunyadi víz vált be (keserű sós-glauber sós). Iszonyat íze van, de nagyon hatásos. Most leálltam vele, mert nem szeretnék hozzá szokni. Már próbáltam én is sok mindent és már nagyon unom, hogy állandóan azon kell agyalnom, hogy "mikor is voltam utoljára wc-n"? És akkor kell a víz....

2013. febr. 19. 15:45

Minden kutyulék mellé, amit megesztek, megisztok, próbáljátok ki a jógát, legalábbis a hasizmos részt.


Én a diétám mellé csinálom, csak ezt a gyakorlatot, egyelőre ezt tanultam meg. Nekem is voltak gondok a trónolással, de amióta naponta 3x elvégzem ezt a 2 perces gyakorlatot, megyek WC-re, mint a parancsolat.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. febr. 19. 13:51

Ginseng tea - ha ven benne zöld tea is...

garantált az eredmény! :D:D

30. Ncilány (válaszként erre: 21. - Ncilány)
2011. okt. 24. 19:44

Folytatom..

Nem főztem lekvárt. :(

Újabban a savanyúkáposzta levét iszok éhgyomorra. fél dl - t kb. Utána vizet. Ez sós is savanyú is.. (Szoktam a piacról hozni, viszek üveget )..

Zöldteát kicsit hanyagoltam, mert megszokta a bélrendszer, és már nem akart használni..

2011. okt. 24. 17:05
Útifű maghéj ( Pszyllium )
2011. szept. 8. 19:41
Tamarind kapszula! (ha jól tudom, gyógynövény / bio boltban kapható)
27. Ncilány (válaszként erre: 24. - Fa8f3f5c02)
2011. júl. 14. 10:14
Remélem nem az egész " húsfélékre " értetted.
2011. júl. 14. 00:19

Lehet pszichés oka is a dolognak.

Én makk egészséges vagyok és a székelés mégis gondot okoz. Húst nem eszek (csak pulyka mellet és abból is keveset). Leginkább zöldségeket, gyümölcsöket és tejtermékeket fogyasztok. És semmi.... Heti 1 max 2 alkalom... a szülés egyszerűbb volt, mint a nagydolog.

25. Rika1
2011. júl. 14. 00:13

Éhgyomorra korán reggel..melegvízben citromlét facsarni..:)


Ezt azért írtam, mert eddig még nem szerepelt..de hatásos még egy teáskanál keserűsót feloldani és napközben inni egy - két kortyot..:)


A sok folyadék és a rostos levek, aloe gél, lenmag ezek még segíthetnek.

2011. júl. 13. 09:41

aloe vera, nagyon hatásos.

sok rost, sok víz

xango mango, gyümölcslé

hús elhagyása

cukor elhagyása


ez biztos beválik

23. 4327a8e017 (válaszként erre: 21. - Ncilány)
2011. júl. 13. 09:39
3-5 évesen annyi aszaltszilvát etettek velem, mint amennyit az egész család nem eszik 20 év alatt, de semmit sem segített... Viszont finom volt! :) A szilvalekvár most sem "segít", szerencsére már nem kell. Nekem amúgy a rozskenyér jelentette a megváltást, fehér kenyeret azóta is csak nagyon ritkán eszem. (Na meg sok-sok víz.)
2011. júl. 13. 09:30
Ameleg vagy lagyos vizzel főleg éhgyomorra csak óvatosan!!Ha jól tudom hányingert csinál bár lehet hogy ahhoz pici sót is adnak de tudom ezzel szoktak hánytatni adott esetben..A lekvár biztos hogy jó ötlet meg a rostpor is nem tudom próbáltad e már..remdesen bioboltban rostport kell kérni bármibe joghurt gyümölcslé belekeverheted lazítja a székletet és segíti a napi távozását..
2011. júl. 13. 09:15

Gyömölcslé?

Talán megpróbálok még valamit.( régóta átvillant a fejemben )

Főzök szilva lekvárt. Ha kihült, jégkockatartóba terítem, lefagyasztom. Miután megfagyott, kibórítom, zacsi.. És náha egy pohár " meleg víz " - be beledobom.. És kész a rostos lé..

Csak ahhoz kevés a helyem.. De végülis üvegbe is eltehetem, csak akkor 1 hét alatt el kell fogyasztani..

Ha most ez a csomag teám elfogyott, ke kellene hagyni legalább 2 hete.. És akkor csak 1 pohár meleg víz, a csapról, szintén éhgyomorra.. Na ezt is próbáltam, ideig ez is be jött.

20. sylvia31 (válaszként erre: 19. - Ncilány)
2011. júl. 13. 09:00
Szia,hallottam hogy volt akinek a minden reggel elfogyasztott egy üveg Kubu is sokat segített..persze ez függ a probléma súlyosságától idült eseteknél már lehet hogy kevés..de jó rostos esetleg megpróbálhatnád éhgyomorra kell felhajtani egy üveggel..
2011. júl. 13. 08:34

3 - 4 éve kb küzdök ezzel. Kipróbáltam néhány dolgot. Mustármag, szenna tea, sp.. - ros kukorica pehely. Ideig óráig bejött néhány dolog. Pillanatnyilag, éhgyomorra a zöldteát iszom. Utána a szokásos kávé. De így is legalább 1 órára rá van eredmény.

Anno mikor elkezdtem melózni, akkor kezdődött. 2 busszal kellett mennem a melóhelyig. Nem mindig sikerült itthon elvégeznem :(. Volt rá példa a 2 " busz között " jött az inger, de ha bemegyek ott a közeli wc re, elkések a melóhelyről. Ezt nem vállaltam be, visszatartottam. Mire beértem, már nem kellett. ( szeretek megmosakodni utána, jobb a konfortérzetem, azt hiszem olyan szagom van, hiába törölközöm ki papírral )

Több mint 2 éve nem melózok, és nem nem jött helyre.. Pedig nem vagyok buszhoz kötve.. Remélem az a kukorica pehely, ami nem sós, nem is édes, nem kerül a " csipsz adó " kategóriába.. Tej és egyéb nélkül eszem, csoki helyett.. Persze ha több folyadékot iszunk, az is javít a helyzeten.

18. 4327a8e017 (válaszként erre: 17. - Sylvia31)
2011. júl. 13. 00:23
Jaj, nem kell sajnálni! :) Évek óta nincs problémám a témában, viszont régebben volt, és írtam is a fúrum-indítónak privátban.
17. sylvia31 (válaszként erre: 16. - 4327a8e017)
2011. júl. 12. 20:22
tényleg sajnálom mert én meg eddig is jártam rendszeren a mellékhelyiségbe de azóta napi két három néha négy alkalom is van én meg már igy is elég sovány vagyok de jól érzem magam nem venném le..sajnos nem reagálunk egyformán mert nagyon sok embertől hallom ezt a bélmozgást fokozó mellékhatást,de nem lehet könnyü együttélni egy ilyen problémával,én meg még mint kozmetikus külön is tudom pl a bőr szempontjából a nem megfelelően ürülő salakanyagok miket képesek művelni...
16. 4327a8e017 (válaszként erre: 14. - Sylvia31)
2011. júl. 12. 19:53
Január óta van hologramos karkötőm, és sehogyan nem befolyásolja a székletem: ha nem iszom eleget és nem eszem elég rostot, akkor "leshetem"...
15. Clau26 (válaszként erre: 1. - Éva anyu)
2011. júl. 12. 15:17

Szia!


En belrenyheseggel szulettem.Korhazban is fekudtem mert kb 2hetente volt szekletem.Azt mondtak hogy annyit tudnak tenni levagnak egy 10cm-es darabot vastagbelembol de kb 10% az eselye h ez utan jo lesz vagy pedig orokos hashajtozas...nos en nem vallaltam amutetet..evek ota edzeni jartam es az edzommel beszelgettem es o mondta h probaljam ki a szuztea kapszulat ami elvileg fogyasra van de nekem lehet hasznalni fog.Kepzeld el h kb 3eve szedem es ugyerzem eletet mentett minden nap tudok wc-zni azt irjak napi 5ot is lehet belole szedni,na de attol allandoan wc-n ulnek..kb 1het kellet h kitapasztaljam addig volt h ment a hasam tole..nekem a szuztea kapszula forte valt be es este 1db...raadasul arban is nagyon jo mert 80db es 1500-ert gyogynovenybolba megkapod...ezen kivul ami meg jo volt de max 3honapig az oxytarm es nagyon draga is...remelem tudtam segiteni neked..

2011. júl. 12. 12:08

Sziasztok! Ajálnám figyelmetekbe itt a hoxa portálon a hologramos karkötőt viselők klubját:-)

Na attól tutira van széklet mindenkinek naponta többször is!!! Aki nem hiszi olvassa el a bejegyzéseket sajnos van aki annyira nem bírja(igaz ez nagyon ritka)hogy f...ik-hányik tőle..De mondom ez ritka a széklet nekem napi 3alkalom a minimum tutira van!!

13. kisj
2011. júl. 12. 10:13

fehér mustármag (3x1 kávéskanál)

Lipo drink

(szennát, mályvát felejtsd el)

12. Pankakukac (válaszként erre: 11. - Iemma)
2011. júl. 12. 09:28

Terheléses vércukor vizsgálatot végeznek ilyenkor.

Nekem alap esetben normális volt a cukorértékem. Éhgyomorra levették a vért, kaptam egy lórugásnyi adag cukorszirupot, az fölszívódott és utána ismét nézték a vért. Nem tudom, hogy hogyan számolják, de szerintem a kettőből nézik az értéket. Remélem, hogy nem írok nagyon nagy marhaságokat!

11. iemma (válaszként erre: 10. - Pankakukac)
2011. júl. 12. 09:21
Na akkor lehet megnézetem, de ha a véreredmény jó, hogy lehet kimutatni?
10. Pankakukac (válaszként erre: 9. - Iemma)
2011. júl. 12. 09:16

A cukorértékem nekem is tökéletes. Ez az inzulin rezisztencia sajnos nem jár feltétlen eltérő cukorértékkel, ezért is hívják 2-es tipusú cukorbetegségnek.

Nálam tényleg ez volt a gond, nagyon sok bajomat orvosoltuk a gyógyszerrel, többek között a székletemet rendbe tette, a havi vérzést is és 10 év után jött a baba is.

9. iemma (válaszként erre: 8. - Pankakukac)
2011. júl. 12. 09:12
Én mondjuk tuti nem vagyok cukorbeteg, párom az és néha nézem a vércukorszintemet, meg terhesség alatt vizsgálgattak rendesen. Persze valószínű, hogy van valami. Kismillió kivizsgálás után talán kiderülne.
2011. júl. 12. 09:09

Lehet, hogy most nagy hülyeséget írok, de csak az én tapasztalatomat írom le. Nekem is voltak hasonló dolgaim, nagyon nehezen ment a székelés.

Kiderült, hogy inzulin rezisztens vagyok. (nehezen jött a baba és ezért vizsgáltak, így derült ki). Kaptam egy Merckformin nevű gyógyszert, ennek hatására a székletem teljesen rendben van. Amikor teherbe estem, szó szerint sírtam, mert abba kellett hagyni a gyógyszert és nem távozott semmi. Majd az orvosom tanácsára újra kezdtem és minden rendben volt ismét.

Azóta, ha nem szedem a gyógyszert, egyszerűen nincs széklet, de ha szedem, okés a dolog.

Talán próbálj egy ilyen irányú kivizsgálást kérni, hátha!

2011. júl. 12. 08:40

Zabkorpát és zabpelyet Én is fogyasztottam de csak

rövid ideig használt sajnos.

6. iemma (válaszként erre: 5. - Éva anyu)
2011. júl. 12. 08:30

Én is hasonló gondokkal küzdök már nagyon régóta. Terhesség alatt mindennapos volt a glicerinkúp meg parafinolajat ittam, mert a hashajtók és házipraktikák sem hatottak.

Ami nálam bevált, minden nap zabkorpát vgy zabpelyhet eszem egy fél bögrényit tejjel elkeverve. Ez az egyetlen ami magától beindítja, más rosttól meg nem, engem is vizsgálgattak a gasztrón, de semmit nem találtak, sem laktózérzékeny, sem lisztérzékeny nem vagyok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook