Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1717. dev_p
2014. dec. 3. 12:41
Köszöntöm az érintetteket a Fogyatékkal Élők Világnapján!
1716. placis (válaszként erre: 1715. - Miértis)
2014. nov. 21. 17:44

Szia

Igazán nincs mit, én sem hallottam erről a kék csodáról, csak itt olvastam és rákerestem hol lehet kapni ;)

1715. miértis (válaszként erre: 1713. - Placis)
2014. nov. 21. 14:27

Köszi,megnéztem,eddig nem is hallottam .


miértis

1714. devotee (válaszként erre: 1708. - Esperanza91)
2014. nov. 20. 21:03

Kedves Márti !

Igen !-van akit ismerek !--többen is vannak !

De vam áthidaló megoldás ,hogy szép is ,jó is ,és kifizethető legyen !

Milyen proti kéne ?

:)

Üdv.dev

1713. placis (válaszként erre: 1712. - Dev_p)
2014. nov. 20. 17:40

Szia

Például itt: [link]

1712. dev_p (válaszként erre: 1711. - B8c4f3ca7d)
2014. nov. 20. 01:49
Hol kapható?
2014. nov. 19. 18:38

Szia!


[link]


Az interneten több oldalon is lehet még olvasni róla. Tényleg jó!

1710. miértis
2014. nov. 19. 13:22

Szia


Mi is az a kék kenőcs?

1709. b8c4f3ca7d (válaszként erre: 1707. - Miértis)
2014. nov. 19. 12:38

Szia!

Ha egyszer elérzékenyedett a térgdhajlati bőr, akkor annak több idő kell a regenerálódáshoz. Nappal többet kell levettni a lábat. Mivel gondolom szilikonharisnyát használ, igy vigyázni kell e kenőccsel. Leginkább este javasolt. Nem árt ilyenkor a baktériumokra is gondolni, egy erre használt ruhadarabbal kell átmosni a csonkot. Kenőcsként ajánlom a Kékkenőcsöt, háromnap alatt rendbe jön a felszíni hámréteg. :)

Üdv :)

Jobbulást.

2014. nov. 18. 17:32

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni,hogy van e itt olyan aki külföldön csináltatott művégtagot? Vagy ismer itt valaki ilyet?

Köszönöm: Márti

1707. miértis
2014. nov. 16. 08:15

Sziasztok


Térd alatt amputált személyt keresnék.Egy kis eszmecserére,jól jönne.Az egyik tok már nagy ,sok harisnyát kell bele húzni,ami nagyon gyűrődik hátul a térdhajlatnál leüléskor.Ettől sokszor kidörzsölődik a bőr.


Üdv mindenkinek

1706. devotee
2014. nov. 4. 08:02

Szemléltetésül :


[link]


ilyen használhatóra gondoltam !

1705. devotee
2014. okt. 7. 19:19

Szép napot!

Én azt szeretném megtudni !-hogy egy comb amp

milyen szintű prothézist kaphat TB-támogatással !

milyen boka ?

milyen térd?

milyen tok ?

az elérhető csúcs minőségre lennék kiváncsi !!!!

Megköszönöm ,ha valaki felhomályosít ebben ?

1704. kywy
2014. szept. 28. 21:19

Kedves Fórumozók!

Segítő szándékkal fordulok önökhöz!Művégtagokkal kapcsolatosan tudok segíteni!!! Hívjanak bizalommal!Tel: 0620-262-8210

1703. Sz.Szilvia (válaszként erre: 1702. - Oroszandi.)
2014. szept. 15. 21:50

A fantomról... Nem jelentősen de néha volt.

A művégtag viselése is segít, tény. Én mindig húzok valamit a csonkomra. Vagy a csonkharisnyát, vagy egy sima harisnyanadrágot.

De kinek milyen tapasztalata van... Esetleg ez másnak is segített?

1702. oroszandi. (válaszként erre: 1701. - Bereis)
2014. szept. 12. 15:21

Igen,ismerem,pontosabban tudom ki,a Jakabos Eszter Hadassa,mondták,hogy nagyon jó pszichológus.

Köszi,hogy leírtad,érthető. Már nagyon sok különböző dolgot leírtak meg mondtak,hogy hogyan lehet csökkenteni vagy megszüntetni a fantomfájdalmat. Nekem a műtét után egy évvel kezdett el ritkulni a fájdalom és mostanra szinte teljesen megszűnt szerencsére. Én akkor a tükörterápiát csináltam és az jó volt. De volt olyan aki szintén tükörterápiázott és nem volt eredménye. Valaki meg azt mondta,hogy nem érzett soha fantomfájdalmat. Ezért írtam,hogy valószínűleg ez teljesen egyénfüggő lehet,nincs erre semmilyen bevált kezelés (sajnos).

1701. Bereis (válaszként erre: 1699. - Oroszandi.)
2014. szept. 12. 08:36

Nekem baleset miatt amputálták a lábam 2012-ben az OBSI-ban.Kemény fantom fájdalmaim voltak,azOORI-ban segített egy pszihologus,Hadasza,lehet ismered is Ő azt mondta,hogy angol tudósok ki találttak,hogy a fantom fájdalom egy a tudatalattiban eltarolt érzés amit az agy nem tud kiüríteni ezt azzal lehet elősegíteni ha a fájdalom érzésekor ingerlik váltakozva a test jobb es bal oldalát.Ezt lehet úgy csinálni ha egyedül vagy,hogy kiszemelsz két pontot a szobában a periférikus látás két határán és ha jön a fájdalom érzet sétáltatod a tekintetedet jobbra -balra még el nem múlik az érzés,ezzel a fájdalom emléket át teszed a tudatos agy részbe ahonnan az ki tud ürülni,ezek igy előbb utóbb el fogynak.Tudom hogy elsőre hülyén hangzik de nekem használt,mara már szinte semmit nem érzek abból ami nincs.Remélem érthetően le tudtam írni és talán még segíteni is tudtam.

. Üdv:Sanyi

1700. ear (válaszként erre: 1699. - Oroszandi.)
2014. szept. 5. 14:45
Köszönöm a válaszokat.
1699. oroszandi. (válaszként erre: 1692. - Ear)
2014. szept. 4. 16:24

Sziasztok Fórumozók:)

Kedves ear,nem törvényszerű a fantomfájdalom egyáltalán. Van olyan amputált,aki sosem érzett ilyet és van olyan akinek majdnem minden napját megkeseríti. Nagy valószínűséggel egy amputáció után azért lehet vele találkozni,de ahogy írtam,nem törvényszerű. Nem tudják,hogy pontosan miért is fordul elő és kinél fog előbukkanni és kit fog elkerülni. Van olyan aki azt mondja,hogy ha valaki meg tud békélni azzal,hogy elvesztette egy testrészét,annál kevésbé fordul elő. Ha valaki képtelen elfogadni ezt a veszteséget, akkor pedig kínozni fogja a fájdalom.Megint mások azt mondják,hogy azon az orvoson múlik sok minden aki a műtétet elvégezte,mert az idegek-izmok lezárása nem mindegy,hogy hogyan történik.Azt javasolják,hogy a művégtagot sokat kell hordani mert akkor a fantomfájdalom is ritkul.

Tenni nem lehet ellene sokat,a tükörterápia tényleg jó,de gyógyszer vagy más csodaszer nincs. Általában egyébként az idő múlásával csillapodni szokott a fájdalom,de ez sem igaz sok esetben. A fájdalom típusa is különböző és az érzés is változik sokszor. Ahogy írták,nem mindegy,hogy fantomfájdalom vagy fantomérzés. A fantomérzés tényleg lehet szinte kellemes,mert megint érezhetővé válik az, ami nincs és mindez nem kellemetlen és fájdalmas módon mint a fantomfájdalom.

Talán hozzá tudtam tenni valamit az előzőekhez,de ha nem, akkor bocsánat::)) Üdv

1698. agyban
2014. aug. 31. 01:03
Jágvirág?
2014. aug. 30. 14:14

Egy-két gondolat az előző pár hozzászóláshoz.

Ketté kellene választani a dolgot. Mert van fantom érzés, és fantom fájdalom. A két dolog merőben más. Ha viszket a talp, vagy hasonló, az fantom érzés. Még kellemes is lehet, mert olyan benyomást kelt, mintha ott lenne még a láb. Ha fáj, hát az bizony nem kellemes. Valóban az idegek játéka. Gyógyszer? … nem igazán hatásos, ezért felesleges is bevenni.

Tükörterápia. – Hatásos annak, kinek van mi visszatükröződjön benne.

1696. ear
2014. aug. 30. 11:31
A tükörterápia állítólag nagyon bejön, és nincs semmiféle mellékhatása.
1695. dominowap
2014. aug. 29. 13:55

Félelmetes az emberi agy, és a mai napig nem ismert igazán a pontos működése :-(

(lehet jobb is?)


Nagymamámnak 50évvel később is gyakran viszketett a talpa, vagy olyan érzése volt, mintha tüskébe lépett volna. Elmondása szerint semmi gyógyír nem volt rá, csak a türelem és a kellemetlenségek elviselése.


Nem tudom mennyire lehet jó a gyógyszeres kezelés, de úgy érzem sok jó nem lehet benne, bár talán enyhíti a panaszt? de a mellékhatásai hosszú távon sajnos biztosan rosszabbak!

1694. dev_p
2014. aug. 28. 07:05
1693. eaa61b58dd (válaszként erre: 1692. - Ear)
2014. aug. 27. 19:02

A fantomfájdalom - WEBBeteg ----olvasnivaló :)


Én nem emlékszem, hogy nekem lett volna.

Talán majd más jobban tudd rá válaszolni.

1692. ear
2014. aug. 27. 14:11
Kedves fórumozók! Én csak olvasója vagyok a topicnak, de nem vagyok érintett. Mégis érdekelne, hogy a fantomfájdalom minden esetben törvényszerű? Minden amputáltnak számolnia kell vele?
1691. eaa61b58dd (válaszként erre: 1690. - Bereis)
2014. aug. 14. 20:06
Valószínüleg azért nem kaptál választ, mert kihaló félbe vannak. De azért engemet is érdekelne a téma. Netalán találsz, nekem is szólhatnál. :)
1690. Bereis
2014. aug. 10. 12:30

Üdvözlet kedves fórumozók!!!

Annak ellenére,hogy rég regisztráltam nem nagyon követtem figyelemmel mi zajlik itt.Most viszont el jött az ideje ennek is mert méret csökkenés miat tokot kell cserélni a művégtagomon,lábszár protézis,térd fölötti.

Régi műszerészemmel nem nagyon vagyok megelégedve ezért újat kell találnom,ha valaki nyugodt szível tud ajálni egyet azt megköszöném

1689. Vörösafekete (válaszként erre: 1679. - Lmlmlm)
2014. aug. 9. 20:51

A "hsználhatatlan tb lábat" én már 10en éve hordom többé kevésbé problémamentesen. Kb. 6-ot elfogyasztottam már. Mindenkinek nem lehet csodaprotézist használni, különösen ha érszükület miatt lett lábamputált!

Te szívem akkor fogsz nagyot csalódni mikor a megszokott "csodalábat" már nem fogod tudni kiváltani anyagi okokból kifolyólag.

Nagyon szardolog visszalépni egy nagyságrendel.

Ja, és dolgozok :)

2014. júl. 24. 20:16

Most olvastam a neten:


Az önbizalom megléte, illetve hiánya sokak számára fontos kérdés. Mindenki úgy születik, hogy van neki és hosszú évek tapasztalatait követően foszlik apránként semmivé. Bárkinek lehetősége van arra, hogy újra felépítse, de ehhez meg kell értenie előbb azt, hogy hogyan veszítette el. Az önbizalom felépítése nem egy pillanat műve, hanem egy folyamat része. -

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook