Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
277. zotyaxx
2010. nov. 4. 14:14
helyesbítek. elsősorban nem ezért.
276. zotyaxx (válaszként erre: 274. - Ear)
2010. nov. 4. 14:12
Én hallottam egy ilyenről, Buerger kór a hivatalos neve. Egy nagyon súlyos érrendszeri megbetegedés többnyire fiatal 20-40 év közötti fiatalokat támad meg, kb 2:1 arányban férfiakat, és állítólag erős összefüggésben van a gyakori dohányzással. De autoimmun betegségek is előidézhetnek ilyet valóban. És hát a statisztikai valószínűség mindkét esetben csekély, mégsem ezért tartom a históriát valószínűtlennek.
275. zotyaxx
2010. nov. 4. 14:07

"Mit tudsz te arról milyen állapotok vannak a kórházainkban?! Gyere el Karcagra egy kis problémával és haza mész kar-láb stb nélkül! Menj el azokba a kórházakba amelyekről én tudom, hogy egy hüvelykujj begyulladásával mentek be és távoztak ujj nélkül."


Tutis, amiről Te beszélsz, az orvosi műhiba. Ne keverjük a kettőt. Nem mellesleg még a legkorszerűbb, szakmailag legfelkészültebb orvosi állománnyal rendelkező kórházakban is előfordul, hogy váratlan tényezők, - pl. fertőzés - lépnek fel. Ezek oka sem feltétlenül emberi mulasztás, bár sajnos előfordul, hogy időnként igen. Ilyenkor már a beteg élete múlik azon, hogy megtörténik-e az amputáció. És persze van, téves diagnózis is, hogyne, mivelhogy minden kórházban emberek dolgoznak, és még a legjobb orvos esetében is előfordul, hogy életében valakit félrekezel. Ettől persze nem lesz könnyebb a betegnek, és nyilván ezt nem lehet jóvá tenni gesztusokkal, abban biztos lehetsz, hogy egyetlen helyen sem űznek sportot az amputációból. Egyet kell tehát értenem killingjoyal a hippokratészi eskü alap, és ugyanúgy vonatkozik egy emberi végtagra, mint egy kutya közönséges hátsófogra. És ilyen értelemben nincs különbség, hogy a Telki magánkórházról beszélünk, vagy a karcagiról.. Nyilván az ellátottság, az igénybe vehető szolgáltatások terén elég meghatározó a különbség, és talán az orvosok szakmai felkészültsége is magasabb. De ott is emberek dolgoznak, nem pedig gyilkosok. De ha nekünk nem hiszel, mondok egy családi példát. Édesanyám élettársának, 1999-ben volt, önhibáján kívül – a kereszteződésben elütötte egy autó – motorbalesete. A jobb lába ennek következtében majdhogynem tönkrement, nagyon súlyos nyíltlábszárcsonttőréssel szállították a Budapesti Honvédkórházba mentőhelikopterrel. Aki járt ott, az tudja, hogy messze nem ötcsillagos a hely. A sebészek ettől függetlenül nagyon lelkiismeretesek voltak és pontosak. Már rögtön a diagnózis után közölték, hogy 10-15 évvel azelőtt egy ilyen sérülést gondolkodás nélkül, és azonnal amputáltak volna, még nyugaton is, és talán a legcélszerűbb módszer talán most is az lenne, de már tart ott az orvos tudomány, hogy bőrátültetésekkel, implantátum beültetésével, és gyógyszeres kezeléssel, a végtag amputálás elkerülhető legyen, ha csak ő maga nem dönt erről máshogyan. Három éven keresztül legalább 12 műtéten átesett, a fájdalmai azóta sem múltak el, egy kiló gyógyszert szed – értágítót, keringésszabályozót, csonterősítőt, meg fájdalomcsillapítót, - a sebe időnként begennyesedik, de a lényeg, hogy a lába megmaradt. Ez mondom több mint tíz éve volt, nem éppen elit kórházban, és a sebészi módszerek azóta is finomodtak, és fejlődtek. Hozzátennék még az ügyhöz annyit, hogy volt egy társa a kórteremben, egy egészen fiatal srác, akinek egy érrendszeri megbetegedés miatt három végtagját is amputálták, mintegy fél éven belül. Ilyen értelemben tehát szv18 története talán igaz is lehet, még sem tartom valószínűleg, mert akkor a nővére ehhez a témához sokkal nagyobb diszkrécióval törekedne. Ha mégis igaz, természetesen elnézést kérek veronikától, de semmiképpen sem a nővérétől, aki szerény véleményem szerint, bárki legyen is, degenerált idióta módjára viselkedik.

274. ear
2010. nov. 4. 14:07
Nem akarom fokozni az őrületet, de most már mégiscsak kiváncsi lennék ennek a betegségnek a nevére. Ha ugyan valóban van ilyen... Így legalább utána lehetne olvasni a neten. Szóval, mi a diagnózis, szabovera18 (benne van a zárójelentésben)...?
273. zotyaxx (válaszként erre: 271. - Sunyirepaarus)
2010. nov. 4. 12:46

Kedves SR!


Az éretlen személyiség, és a gyenge íráskészség, még önmagában semmit sem bizonyít. Számos internetes fórum, véleményező felület, közösség résztvevőjeként állítom, hogy ez nagyjából népbetegség. Nem vitatatom, hogy a két dolog ne függene össze, és, hogy az internet anonimitását pretenderkedésre használók ne volnának éretlenek, ilyen értelemben tehát vannak oda-visszacsatolások, de ettől még az éretlenség, és a rossz íráskészség, önmagában nem szolgálhat se pro-, se kontraérvként valaki valódiságát illetően.:-) A 273 hsz-emhez némileg kapcsolódva, akármit is mutatnak az együttállások, perdöntő bizonyítékok nélkül a gyanú csak gyanú marad, még akkor is, ha minden egyes tényező a gyanú megalapozottságát erősíti. De ne érts félre, nem szv18 valódiságáról szeretnélek meggyőzni, aminek valószínűsége (helyesbítek) kábé egy a sok millóhoz, csakhogy ezek alapján azokon a bizonyos fórumokon, simán belefuthattál másokba is. Nyilván nem ő az egyetlen, éretlen gyenge íráskészséggel rendelkező devotee-pretender. És persze az Amputáció c. topikon garázdálodó egyéb önmagukat amputált lánynak feltüntető devotee-pretenderek sem feltétlenül kell, hogy azonosak legyenek szv18-cal.

272. zotyaxx (válaszként erre: 268. - Szabovera18)
2010. nov. 4. 12:13

Kedves Vera/Kitty



A történeted akár igaz, akár nem, számomra végtelenül visszatetsző, hogy úgy írsz a „húgodról”, mintha egy darab hús volna. Ha én volnék szabóvera, ez nekem nagyon rosszul esne, így ne akarjon rajtam senki segíteni. A testvéri együttérző szeretetet másképp is ki lehet nyilvánítani, minthogy a „szegény kishúgom” című frázist mágikus mantraként ismételgeted. A biológiai borzalmak ilyen mértékű fokozására meg végképp nem értem miért van szükség. Hol van a tisztelet, az empátia, és a diszkréció? Nem mellesleg az ilyen „ritka és alattomos betegségeknek” a statisztikai , valószínűsége nagyon csekély,

(Talán az sem mellékes, hogy egy viszonylag rövid időszakon belül, ezen a fórumon, ez már a második eset, hogy egy fiatal lány, arról számol be, hogy ilyen esetből kifolyólag számos végtagját elveszíti – lásd 222-224 hsz-ek), de ettől még igaz is lehetne. Ami a gyanúmat növeli, hogy egyáltalán nem úgy „jöttetek” ide, mint akik segítséget akarnak kérni, hanem tényként közöltetek egy orvosi diagnózist, és ami utána jön, az már csak a borzalom fokozása a borzalommal. Ilyen esetben az volna a normális, ha az ember körmeszakadtáig harcolna, a testi éppsége megőrzése érdekében. Ha kell orvostól-orvosig, kórháztól-kórházis kilincsel, korszerűbb diagnózis, és embert kímélő megoldások érdekében A család ilyenkor pedig költséget, és energiát nem kímélve mindent megpróbál, beleértve a magánklinikákat, az alternatív gyógyászatot, és a külföldi kórházakat is, kerüljön amibe kerül. Sok esetben ezeket persze nincs mód egy átlagos családnak finanszírozni, ilyenkor jönnek képbe az alapítványok, és a humanitárius szervezetek. Más kérdés, hogy ezek a szolgáltatások milyen hatásfokon üzemelnek, de nincs olyan, hogy az ember ezeket ne próbálja meg. A fórumokon pedig segítséget kér, te írásaidban ezeknek a próbálkozásoknak nyoma sincs, a te kishúgod pedig rezignáltan belenyugszik a valóságba. Na ez ami szerintem nincs. De ha történetesen igaz is ez a história, nagyon szemérmetlen, és visszatetsző, ahogyan viselkedsz. Ennek szellemében sem tűnnek persze indokoltnak a 260-hoz hasonló kirohanások, mert akár Szabóvera nővére vagy, akár szimulálsz, mindenképpen orvosi segítségre lenne szükséged, bár nagyon kétséges, hogy a te esetedben bármilyen állapotjavulás szóba jöhet.

271. sunyirepaarus (válaszként erre: 268. - Szabovera18)
2010. nov. 4. 03:54

Kedves nem létező Szabó Vera és nem létező nővére!


Már párszor találkoztunk társkereső oldalakon, chat-oldalakon, más fórumokon - ahol hasonlóképpen amputált lánynak adod ki magadat.


Gyenge íráskészséged és gyenge személyiséged mindig elárul - mint most is.


Ahogy eddig minden alkalommal, most is elmondom/leírom neked: nem vagyunk kíváncsiak az őrületedre, tartsd meg magadnak; főleg ne itt, ne ezen a fórumon sokkolj más (általad vágyott sorsú) embereket.


Üdvözlettel:


~SR~

270. amacska (válaszként erre: 269. - Fef02ca393)
2010. nov. 3. 17:08
ezért irtam én is Veráéknak,hogy más orvost is meg kellene kérdezni...mert itt egy pasinak a mi korházunkban térdből akarták vágni a lábát,felment Pestre és egy lábujja bánta
269. fef02ca393 (válaszként erre: 255. - 70c4dd0b83)
2010. nov. 3. 15:19

"Én még nem hallottam olyat, hogy egy orvos egészséges melleket amputáljon, pusztán azért, mert génállománya következtében erre hajlamos. Még tumor esetén sem ez az egyetlen kizárólagos megoldás, tart már ott az orvostudomány, hogy 80-90% elkerülhető lehessen, ha idejében felismerik. A hipokratészi eskü a testrészekre is vonatkozik, addig nem amputálnak, amíg az egyéb módszerekkel megmenthető. Az meg, hogy elveszíti a karjait, és azért kéne levágni a melleit is, hogy könnyebben tudja egyensúlyban tartani a testét, ez még nagyobb hülyeség. "


Killing te hol élsz?! ugye nem Magarországon? Sok kórházban először amputálnak aztán kérdeznek! Mit tudsz te arról milyen állapotok vannak a kórházainkban?! Gyere el Karcagra egy kis problémával és haza mész kar-láb stb nélkül! Menj el azokba a kórházakba amelyekről én tudom, hogy egy hüvelykujj begyulladásával mentek be és távoztak ujj nélkül. Ha másokat szinte lehülyézel nézz magadba is mert amit magabiztosan állítol az erősen sántít.

"A hipokratészi eskü a testrészekre is vonatkozik" - hogy oda ne rohanjak! :-( Mondom, hogy nem itthon élsz, vagy egy elit kórházban dolgozol és foggalmad sincs mi folyik a vidéki halál-kórházakban.

268. szabovera18 (válaszként erre: 255. - 70c4dd0b83)
2010. nov. 3. 14:40

Killing Joy!



Rendkivul arrogans es gusztustalan hozzaszolasod irgalmatlanul visszataszito volt! Ennek ellenere sajnos ezek a dolgok nagyon is valosak, amivel szegeny hugocskamnak es nekunk is meg kell birkoznunk, de foleg neki. Sajnos az orvostudomany sem mindenhato, es attol, hogy bizonyos dolgokrol te meg nem hallottal, attol fuggetlenul azok attol meg leteznek! Egyebkent nem hangsulyoztam semmit a Vera melleivel kapcsolatban, csak megemlitettem, hogy ez egy letezo problema! Egyebkent pedig ne peldalozzal itt a Hippokrateszi eskuvel, ha nem igazan tudod, mirol szol. Ugyhogy leszel szives visszafogni magad, es gusztustalan frocsogeseidet megtartani sajat magadnak, ha segito szandeknak mar nyoma sem fedezheto fel benned! Sajnos az elet nagyon meg tudja probalni az embert, es a kishugomnak ebbol nagyon kijutott most…

267. 40435425ba (válaszként erre: 266. - 70c4dd0b83)
2010. nov. 3. 13:08
Érdekesnek találom . Talán nem is az :(((
266. 70c4dd0b83 (válaszként erre: 261. - Andi6020)
2010. nov. 1. 20:41
Higgy amit akarsz felőlem. De előtte nézd meg, hogy mikor regisztrált, és ehhez képest mikor írta ide az első bejegyzést, még nem a nővére nevében, hanem veráéban. Két nap a differencia mindössze. Te tényleg el tudod hinni, hogy valaki két láb amputáció előtt egy hónappal, internetes fórumon regisztrál???
265. andi6020 (válaszként erre: 264. - 70c4dd0b83)
2010. nov. 1. 17:36
Attól, hogy Te még nem hallottál róla, még létezik!
2010. nov. 1. 17:16
ilyenről én még nem hallottam. ha tényleg van, akkor nem tartom valami okosnak, pláne, hogy már a rákos mell is nagy %-ban gyógyítható, ha idejében diagnosztizálják.
263. andi6020 (válaszként erre: 262. - 70c4dd0b83)
2010. nov. 1. 16:43
Nem mindegy, de mindkét okból levehetik.
262. 70c4dd0b83 (válaszként erre: 258. - Amacska)
2010. nov. 1. 16:34

hogy elkerülje, vagy, hogy ne terjedjen tovább?

mert ez nem mindegy.

261. andi6020 (válaszként erre: 259. - 70c4dd0b83)
2010. nov. 1. 16:34

Tök mindegy, hogy a sejtéseid alapján minden bizonyíték nélkül mit gondolsz. Ha igazad van, ha nem, a hozzászólásod és a gyanúsításod akkor is bántó!

"Azt ne kívánd, hogy neki legyen igaza"

Dehogy kívánom! Hogy jut egyáltalán ilyen hülyeség az eszedbe???

260. amacska (válaszként erre: 259. - 70c4dd0b83)
2010. nov. 1. 16:06
engem nagyon sokkol az biztos bár tényleg ne legyen igaz,de lehet csak jólesik kiirni a fájdalmát magából....
2010. nov. 1. 16:00

Kedves Andi!


Aranyos ez a jóhiszeműséged, de azért túlzásba ne vidd. Hidd el tudom miről beszélek. Azt ne kívánd, hogy neki legyen igaza, mert ha valaki tényleg ilyen betegségen esik át, az borzalmas.

Csak hát az olvasottak alapján ennek valószínűsége erősen konvergál a nulla felé. Most gondolj bele. Először ő maga kér tanácsot augusztusban egy nagy és nehéz műtét előtt, ami az egész életét átalakítja. Ehhez is nagy lelkierő, nekibátorodás kell, de ezt még mondjuk úgy elhihetem. Aztán eltelik két vagy három hónap, és jön a nővére, mivel Vera szegény már nem tud gépelni. És vajon a nővére milyen apropóból teszi ezt meg? Megkérte a húga, hogy írjon a hoxa női portál amputációval foglalkozó fórumára, megadva a felhasználónevét és a jelszavát,

hogy számoljon be minél részletesebben az állapotáról, miközben minél több és több dolgot szalámiznak róla le? És vajon mi célból? Hogy jó tanácsokat kapjon, meg biztatást? Szerinted egy ilyen krízis során valaki ilyen dolgokkal foglalkozik? Ám legyen. Én se reagáltam volna semmit, ha nem kerül be a képbe az orvosunk, aki szerint jobb volna az egészséges melleket amputálni. Ez minden létező orvosi gyakorlattal ellenkezik, ha meg tényleg valóság, akkor az Auschwitz. És hogy a nagy mellek kihangsúlyozásáról ne is beszéljek. Szerinted van olyan testvér, akiből ennyire hiányzik a szemérem? Ugye nincs.

De igazad van, talán jobb lett volna ezt máshogyan elintézni, csak már nem bírtam nézni, hogy valaki mások jóhiszeműségével visszaél.


A nevemről annyit, hogy nem voltam elégedett az előzővel, amin vagy 10 bejegyzésem volt, kábé két év alatt. Ha az eredetivel írtam volna, akkor azzal kinek, és mennyire lennék itt ismerősebb? De látva a reakciód, most már gondolkozni kezdek egy harmadikon. Mert egyszer még talán valakivel beszélgetek.

258. amacska
2010. nov. 1. 15:55
én speciell sirtam ma is mikor Verára gondoltam... már láttam nem is egy nővel riportot aki levetette a melleit,hogy elkerülje a rákot
257. andi6020 (válaszként erre: 255. - 70c4dd0b83)
2010. nov. 1. 14:30

Remélem a lelkiismereteddel el tudsz számolni, és minimum szemen köpöd magad, ha igaz, amit ír!


Az meg, hogy csak ezért a 2 hozzászólásért csináltál egy új regisztrációt, szánalmasan gyáva dolog!


SZÉGYELLD MAGAD!!!

2010. nov. 1. 14:21
vagy csak szimplán sokkolni akarsz, de az is gáz.
255. 70c4dd0b83 (válaszként erre: 251. - Szabovera18)
2010. nov. 1. 14:06

Hmm…

Remélem a húgod nyaka, meg a feje azért megmarad. Én nagyon visszásnak tartom, hogy ilyen súlyos témában kamuzol. Én még nem hallottam olyat, hogy egy orvos egészséges melleket amputáljon, pusztán azért, mert génállománya következtében erre hajlamos. Még tumor esetén sem ez az egyetlen kizárólagos megoldás, tart már ott az orvostudomány, hogy 80-90% elkerülhető lehessen, ha idejében felismerik. A hipokratészi eskü a testrészekre is vonatkozik, addig nem amputálnak, amíg az egyéb módszerekkel megmenthető. Az meg, hogy elveszíti a karjait, és azért kéne levágni a melleit is, hogy könnyebben tudja egyensúlyban tartani a testét, ez még nagyobb hülyeség.

Másrészt, ha valakinek a családjában ilyen trauma történik, nem hiszem, hogy ilyen nyíltan tálalna ki róla, pláne nem úgy, hogy még az erotikus adottságait is artikulálja.

Nyilván neked nemi kielégülést okoz, hogy kitaláltad magadnak ezt a történetet, de ezzel már off vagyok. Mielőbbi gyógyulást kívánok a fantomhúgodnak, de legfőképp magadnak.

254. amacska
2010. nov. 1. 08:46
jaj...istenem,remélem aztán meggyógyul!!!!!!
253. szabovera18 (válaszként erre: 252. - Amacska)
2010. okt. 31. 11:46

Szia Amacska!


Sajnos nem lehet a karjait megmenteni...Az erek olyan mertekben vannak tonkremenve a karjaiban, hogy csak az amputacio marad.

252. amacska
2010. okt. 30. 09:04
én inkább a karjai megmentésére gondoltam...ahány orvos annyi vélemény,a melleit sok nő leveteti akinek rizikós,ott tudják neki csinos kis mellekkel pótolni
251. szabovera18 (válaszként erre: 250. - Amacska)
2010. okt. 30. 06:38

Szia!


Hala az egnek a hugomat nem tamadta le az orvos azzal, hogy jo lenne levagni a melleit is! Szegeny, nem is tudom, hogy viselne, eleg neki most az, hogy levagtak a labait, meg a karjait is hamarosan le fogjak. Ugyanakkor nekunk megemlitette, hogy ez felmerult benne illetve tobb kollegajaban is, hogy a Vera esetleg "jobban jarna" ha a kesobbiekben levagnak a melleit... Egyreszt nem kellene rettegnie a mellraktol, masreszt pedig ha a karjait is amputaljak, akkor meg nagyobb problemai lesznek a nagy es sulyos mellei miatt.

250. amacska
2010. okt. 27. 19:07
én is ugy gondolom nem kellene más orvossal is konzultálni a mütét előtt?
249. rzsi (válaszként erre: 245. - Szabovera18)
2010. okt. 27. 11:02

Szia!

Nem mondanám hogy tapintatos az orvos a hugoddal szemben ,hogy megemlítette a rák miatt a cicilevételt.Lehet,hogy Ő már nagyon közömbösen fogja fel ezeket a dolgokat, de egy olyan valakinek aki rövid időn belül elveszíti a végtagjait és még megemlíti egy ilyen dolgot ,amikor még konkrét alapja nincs szerintem baromi szívtelen.

248. amacska
2010. okt. 26. 21:12
sok erőt kitartást ennek a kislánynak sok szeretettel
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook