Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
367. 483558c406 (válaszként erre: 366. - Műszerész)
2011. febr. 11. 12:40

Szia!


Akkor én miért azt a választ kaptam, hogy a gyártó nem cseréli ki őket??????????

366. műszerész (válaszként erre: 364. - 483558c406)
2011. febr. 11. 12:15

Pöttyöm!


Derma Seal-re fél év garancia is van ám!

2011. febr. 11. 10:40

Sziasztok.


Dózsa György úti "falábakat" használok 35 éve úgy, hogy egyik csonkom nem több 5 cm-nél. Az az intézmény állítólag megszűnt már, nem is ott csináltatom már tizen éve de a tipusnál maradtam. Nekem ez jött be vidékre ez való, amikor hazakerültem a baleset után alig volt még kövesút és járda is, tehát nekem "terepjáró" kellett. Az eltelt 35 évben végig napi szinten viseltem (persze voltak olyan napok amikor nem vehettem fel) és szinte mindent el tudtam vele érni. Olyanról, hogy több milliós protkó én nem is ábrándoztam mert tudtam, hogy elérhetetlen számomra. (bizonyára csúcs lehet....) Csövázas, szivaccsal lábformára alakított protézist azért kipróbáltam (Budakeszi, 7-es pavilon :-) ), használtam vagy 1-2 évig nekem ilyen utakra nem váltak be. Az alábbi hsz-hez: én nem is tudom a csonkharisnyám nevét, de nekem nagyon sokáig nem megy tönkre.

2011. febr. 11. 09:55

Sziasztok!


A műláb témához egy adalék.

Érdeklődtem a rehab orvosomnál, hogy esetleg milyen lábakat lehetne íratni, melyik lenne jobb.

Válasz:Amit a műszerész mond, azt írja fel nekem!!!

Másik. Derma Seal csonkharisnyákat viselek. A minőségük csapnivaló. Fél év a kihordása, de 2 hónap után kilyukad.Persze csere nincs. Ha az ágyon ülnék egész nap, bizonyára nem menne tönkre.

Igaz senki nem mondta, hogy dupla amp.-ként még dolgozzak, és próbáljak a lehetőségekhez mérten aktív ÉLETET ÉLNI!!!!!!!!!!

363. devotee (válaszként erre: 362. - Teddybear04)
2011. febr. 10. 23:17

Szia!

Nem lehangoló voltál !

A TUTIT írtad ,én is pofátlanságnak éltem meg a székházat ! -de reménykedtem ,hogy ahogy más területen itt is felzárkozunk lsd bankjaink ,benzinkutjaink ,vagy autószalonjaink is kiállják a próbát az EÜ-ben is így lesz !

Jártam sok éve egy csepeli kórházban ,azt hittem hogy valami időutazáson vagyok ..........

362. Teddybear04 (válaszként erre: 359. - Nikolett99)
2011. febr. 10. 17:49

Szia Niki!


Sajnos az OEP dilettans kozgazdaszok gyulekezete, akik eletukben nem jartak olyan szemmel sem korhazban, sem a betegek helyeben, hogy realisan meg tudjak allapitani, hogy mi szukseges a megfelelo ellatashoz. Ha tehetnek meg az egyszerhasznalatos tuket is ujrasterileztetnek, hogy ha meg lehetne ilyet tenni, es hasznald ujra a masik betegen... Annak idejen amikor bevezettek a teljesitmeny volumenkorlatot (szakmai berkekben a TVK-nak emlegetett remseget), akkor azzal azt csinaltak, hogy megszabtak, hogy egy korhazi osztaly ennyi beteget vehet fel, ennyit finansziroznak ok (marmint az OEP), ami azon folul van, azokat a betegeket a korhaz sajat koltsegere ellathatja. Ezert volt az, hogy a korhazak igyekeztek szabadulni a sulyos allapotu betegektol, vagy fel sem vettek oket, mert "nem volt gazdasagos az ellatasuk, veszteseget termeltek az osztalynak", ami persze azzal jart, hogy a korhazak meg jobban eladosodtak.Nekem az a velemenyem, hogy az egeszsegugyon es az oktatason nem szabadna sporolni, es vegre olyanokat kellene odaultetni az OEP-be is, akik nem csak szamokat latnak, es abban tudnak gondolkozni, hanem latjak azokat az embereket is akik a szamok mogott vannak, es bele tudjak elni magukat a paciensek szituaciojaba is. Es a felhaborito az egeszben az, hogy voltam egyszer az OEP Palotaban az Arpad hidnal, es leesett az allam, attol amit lattam: tobb centi vastag plussszonyeg az aulaban, plusz mindenfele tropusi novenyek betelepitve, palmafak es vizeses!!! Erre van penz? Nagyon szomoru, hogy ilyenekre megy el hatalmas penz (meg a ki tudja hanyadik havi plusz fizetesekre es jutalmakra, a rendes evin felul), ahelyett, hogy oda menne a penz, ahol es akiknek szuksege van ra, es profitalni tudna beloluk... Egy fiatal szemely megfelelo protezise(kke)l ujra munkakepes lehetne, ujra produktiv tagja lehetne a tarsadalomnak, ugyanakkor idaig mar a donteshozoknak nem terjed a gondolatvilaga... Es sajnos ezzel rengeteg fiatal es kevesbe fiatal holgyet es ferfit fosztanak meg attol, hogy a baleset es amputacio utani hatralevo eletet a leheto legmaximalisabb kapacitassal tudja elni... Bocsanat, ha lehangolo volt amit irtam, de az a baj, hogy amig odafent az agyakban nem tortenik drasztikus gondolkodasmod valtozas, addig sajnos semmi nem fog javulni....

361. devotee
2011. febr. 9. 21:24

Le a kalappal az előttem szoló korekt megfogalmazások elött !!!:)-ezt így,összegyüjtve megfogalmazva nem olvastam sehol !

Én egybe nem törödnék bele !!!

Az -IDŐ - ami nem hozható vissza ,senki életébe !

Én azt olvastam ,hogy a rehabilitációt mielőbb meg kell kezdeni ,és a műláb mielőbb állítsa helyre az egyensúlyt ! Én körbe néztem a neten ,olyan protézisek amik nálunk készülnek ,máshol a vitrinben diszelegnek !!!!

Ha összeraknánk az első a második ,harmadik árát ! lehet hogy elsőre müködö jól funkcionáló protézise lenne ,megmaradna a munkája ,a régi életformája .....és az életkedve a paciensnek !

Ne felejtsük a kihordási időket ,amit szintén ki kell várni a paciensnek !!!!

Ü.dev

360. műszerész (válaszként erre: 359. - Nikolett99)
2011. febr. 8. 18:11

Kedves nikolett99 és többiek!


Az ellátásokkal kapcsolatban az alábbi a tapasztaltom:


Az első ellátás során az ember örül, hogy túl van az amputáción! Kórházban van, fáj a heg (meg a lélek), le kell vetkőzni vad idegen emberek előtt! Olyan dolgokkal szembesül, amikről életében nem hallott még! Olyanokat kérdeznek, amire nincs jó válasz! Ha adnak is infót, az sem biztos, hogy pontos, vagy jó!


A második ellátásnál azért már tudja mindenki, hogy az elsőnél jobbat, kényelmesebbet, könnyebbet szeretne! Olyat, amivel járni is lehet! Kimozdulni, mankót eldobni, boltig elmenni, buszra felszállni! Ha ez összejön, kezdenek gyűlni az élmények, tapasztalatok (jó vagy rosszak)! ÉS!!! A csonk sem változik már olyan gyorsan! Stabilabb tokot lehet készíteni!


Aztán a harmadik ellátásra már mindenki (legtöbben) eljut oda, hogy ezeket az igényeit már meg is tudja fogalmazni! A csonk is beállt, már az amputációval kapcsolatos sokk is lecsengett.


Aztán persze a dolog hullámzó! Van, aki arra panaszkodik, hogy 40 éve hord protézist és egyre rosszabbak! Ilyen is van! Meg olyan is, hogy a páciens elfelejti, hogy közben szépen lassan 80 éves lett!!! És van akinek elsőre összejön!!!


A legjobb tanács, amit adhatok a "másik oldalról":

Kérdezni, netezni, több céget felkeresni, ajánlatot kérni, tanácsot kérni és ha van lehetőség, több dolgot kipróbálni! Vacak eszközt nem átvenni, vényt nem aláírni!


üdv, müszerész

2011. febr. 8. 16:42

Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem sok értelme van az OEP-pel levelezni. Valójában semmiben nem segítettek, semmit nem tanácsoltak, csak egyszerűen elutasítottak. Szerencsére megoldódott már régebben ez a probléma, csak kíváncsi voltam, hogy esetleg valakinek sikerült-e hozzájutnia ehhez a lábhoz valamilyen támogatás segítségével. Egyébként az is igaz, amit "műszerész" mond, hogy az is fontos, ki és hogyan rakja össze a lábat. Az első "végleges" lábam hordhatatlan volt, a második éppen jó, a harmadik lett olyan, ami már jó volt. Ez általános vagy csak én voltam ilyen "szerencsés"?

358. műszerész (válaszként erre: 357. - Devotee)
2011. febr. 8. 09:18

Sziasztok!


Maximálisan egyetértek!

Egy protézist felépíteni, beállítani, ugyan annyi munka akár jó minőségű, modern alkatrészeket használok, akár török, román, kínai copy alkatrészeket! Viszont a jó minőségű alkatrész önmagában még nem garancia arra, hogy a protézis is jó lesz!

Milyen szép is lenne az élet, ha mindenki azt kaphatná, ami számára a legjobb! Ti jól járnátok (minden értelemben), mi pedig jól keresnénk! :)

Sokszor kerül szóba, hogy egy 90 éves, dupla comb amputált, érbetegnek valóban szüksége van 2 protézisre? Mert találkozunk ilyenekkel! Amit 2-3 ilyen felesleges eseten megspórolnának, abból olyan protézist lehetne építeni másnak, hogy csak na!


Üdv, műszerész

357. devotee
2011. febr. 7. 22:15

sZÉP ESTÉT !

Nem szeretnék szolózni !:)

Várom a többiek hozzászólását is !

Nem szeretném befolyásolni Őket !

De én nem felejtettem el a vízítdij automatákat ,és a korháziágyak mellé szerelendő trezorokat !

Ezekből ? C-leg futotta volna ?

Szerintem nem több jót kéne tennünk ,hanem kevesebb rosszat !!!!:))))))-az meg lehet ,hogy egy fillérbe se kerülne !

A Főorvosok szerintem nem Bkv -val utaznak ,és nem 33 Ft a kiküldetési pénzük !

ez helyett értelmes gyógyító munkát is végezhetnének ,ha hagynák Őket ????:)

MEG azt is aki alkotó értemes munkát végezne !!!-gondolok itt az elöttem szolóra !!!!

356. műszerész (válaszként erre: 355. - Devotee)
2011. febr. 7. 11:55

Sziasztok!


Ellenjegyzést kell végezni minden nettó 400E forint feletti eszköz kiírásakor! Tehát szinte minden comb protézis esetében! Két ellenőrző főorvos előre egyeztetett időpontban felkeres otthon és felmérik, hogy valóban az e a megfelelő eszköz, amit az orvos felírt! 2009. szept. óta megy ez így!


Üdv, műszerész

355. devotee (válaszként erre: 354. - Drummerdanee)
2011. febr. 7. 10:32

Sziatok !

Igen ! Nagyon jól látod a jelenlegi helyzetet !!!

De nem biztos ,hogy ennek igy is kelljen maradnia ,ha már idáig fajultak a dolgok !

Ha összeségében közgazdaságilag az illetékesek számolnának Rá kellene jönni ,hogy egy maximálisan rehabilitált ,kevesebbe kerülne a társadalomnak ,ha a munkaképessége helyreállt ,és nem rokkant nyugdijjon tengeti az életét !

Ehhez lehet ,hogy csak az orrunknál kéne tovább látnunk ,de a szemüveg felírást is dioptriához kötötték ,igy szerintem az illetékesek se látják amit kéne !

Nagyon jól fogtad meg az ügyvéd témát is !!!!

Remélem azok is olvassák akinek szüksége van segítségre !és okulnak belőle !

Nem tudom felemlítsem -e amit hallottam ,hogy környezettanulmányt végeznek ,de erről meséljen olyan akinek ebből kijutott !!!-nem akarok pletykálni ,de én ledöbbentem a hallotakon ........

Üdv !

354. drummerdanee (válaszként erre: 352. - Rzsi)
2011. febr. 5. 16:06

Teljesen egyetértek...

"Egy ilyen szerv sajnos mindig arra játszik, hogy a lehető legkisebb kiadással megússza..."

Ez sajnos minden biztosítónál így van, még az államiaknál is. Németországban (ami ugye az Otto Bock székhelye) az ottani eü. pénztár alap támogatása a C-leg... Sajnos mi már nem azért fizetjük az adót hogy az ilyen és ehhez hasonló dolgokba legyen visszafektetve, és ezt mindenféle politikai elkötelezettség nélkül mondom, hiszen ez sajnos párttól függetlenül így van.

Az egyetlen út a bíróság, a perelés, csak hát érdemes átgondolni hogy mennyi pénzt/időt vagyunk hajlandóak belefektetni egy ilyen ügyletbe, ami akár évekig is eltarthat, és egy jó ügyvéd sem ingyen dolgozik. Ezzel a "jó ügyvéd" dologgal meg megint vigyázni kell, mert sokan beleesnek a csapdába, hogy felfogadnak valami "sztárügyvédet" akinek hatalmas referenciák vannak a háta mögött, majd mivel neki épp 7-8 másik, sokkal jobban fizető ügye van, sokáig ránk se néz. Aztán csinál valamit, megszerez valamit, ami talán a fele annak amit kellett volna, és elkér 20-30%-ot, ami egy komolyabb esetben 2-3 millió forint is lehet. Iskolástársam járt így egy nagyon komoly balesete után... Ráadásul ha a bíróságon a biztosító oldalán döntenek, még a per díja is a perelőre hárul. Vigyázni kell.

353. műszerész (válaszként erre: 352. - Rzsi)
2011. febr. 4. 10:39
ÁMEN
352. rzsi
2011. febr. 4. 10:12

Sziasztok!

Én egy "egyszerűbb" térdizület miatt adtam be kérelmet az OEP-nak.Hála istennek volt alkalmam használni egy Otto Bockos térdet ami sajna kihasználta az idejét és ezért adtam be egyedi kérelembe egy újra.Legalább 3* küldte vissza az ügyintéző mindig talál valami kifogást hogy most ez nem volt hozzá csatolva hol meg az.Persze ezzel együtt ketyeget a határozat határideje is.A végén képzeljétek el valahogy kinyomozta a telefonszámom és felhívott,hogy elmagyarázza nekem ,hogy a Tb-s láb tökéletesen jó nekem.El is magyarázta méghozzá ilyen hozzállással:Tudja Ön hogy most mit szeretne?Olyan mintha egy trabantja lenne és át akarna ülni egy audiba,holott kaphatna egy trabantot felújított motorral!!!Legszívesebben átrántottam volna a vonal másik végéről ahogy beszélt velem .Szerintem nagyon sokan vagyunk úgy hogy a megfelelő segédeszközzel könnyebben lehetne munkát keresni, mert hiába van ha nem tudjuk úgy használni ,hogy megkönnyítse a mindennapjainkat.

351. devotee
2011. febr. 3. 22:34

Sziatok !

Ki emlékszik ? -Önöknek az Önök pénzéből épül az autópálya !-szlogenre

Nekem úgy rémlik Az EÜ-ben is volt ilyen !

Úgy ketdődött ! Magasszintű .............aki tudja egészítse ki ,mert nem akarok pongyolán fogalmazni !

A társadalmi szerződésekben nem szerepeltek számok max értelemben ,én ezért furcsálom ,hogy a biztosított kilincseljen azért ,ami jár Neki !!!

Az Öngondoskodást ,aki kitalálta építse bele a most munkakezdő fiatalok bérébe ,de ne a szüleink nyugdijjába !!!- lsd tavalyelötti augusztus 15 módosítások ............

A SZOLIDARITÁST ezért találták ki !!!,hogy aki bajba kerül azt a többiek kisegítik !!!-erről szól a biztosítás ,nem korlátozottat kötöttünk !

Az én emlékeim szerint !!!--bocs ha tévednék !

Üdv!Dev

350. műszerész (válaszként erre: 349. - Drummerdanee)
2011. febr. 3. 18:43

Hello!


Van néhány szabály, amit illik betartani, de lehet variálni sok alkatrésszel! Viszont senki nem szeret "hozott anyag"-ból dolgozni! A jól bevált tok mondjuk OK, de használt cuccal kombinálni újakat, pláne ilyen drágát?! Gari biztos ugrik!

Butított C-Leg egyszerűbb cuccokkal szerintem 6,5-ből megvan, ami nem kevés, de mégse 10!

2011. febr. 3. 17:22

Sziasztok!

Sajnos egyet kell hogy értsek az előttem szólókkal, egy ilyen protézis beszerzése állami támogatással (Magyarországon) lehetetlen. Az 1-2 millió forintos támogatás, amiről szó volt, hát azt tényleg csak rendkívül indokolt esetben fogják kifizetni. Egy ilyen szerv sajnos mindig arra játszik, hogy a lehető legkisebb kiadással megússza...


Tudomásom szerint viszont a teljes protézis-felépítmény kerül 10 millió forintba, maga a C-leg ennek csak (kb.) 60%-a, a maradék összeget a lábfej, a tok, a lábszárrúd stb. adja ki, úgyhogy lehet, hogy nem kell az egészet megvenni. Azt viszont nem tudom, hogy van-e (és ha van, milyen) kompatibilitás más protézisek térden kívüli részei és a C-leg között, ha nincs, akkor az egész lábat fizetni kell. Ebben műszerész társunk talán többet tud segíteni.

dDanee

348. műszerész (válaszként erre: 347. - Rzsi)
2011. febr. 2. 14:06

Hello!


A tapasztalat mostanában az, hogy a felelősség biztosítók is ragaszkodnak ahhoz, hogy az OEP beszálljon. Azt kérik, hogy fusson át a méltányossági kérelem, fizessenek, amennyit tudnak, vagy akarnak, aztán a fennmaradó összeget ők hozzáteszik. Ezért írtam azt, hogy megfelelő dokumentációval 1-2 millió forintot az OEP-től is lehet várni!


műszerész

347. rzsi
2011. febr. 2. 11:20

Szia!

Az OEP ezt biztos nem támogatja mert nagyon drága.Akiknek van azok vagy saját zsebből fizették vagy ha balesetesek és nem ők voltak a hibásak akkor a kár okozoján egy jó ügyvéddel szerintem be lehet hajtani.

346. műszerész (válaszként erre: 345. - Nikolett99)
2011. febr. 1. 18:42

Kedves Nikolett!


Ebben a magasságban max a protézis árának 1/4, 1/5 része lehet az OEP támogatás, tehát jó esetben max 2M forint. Az is csak kemény harcok árán, több hónap alatt, nagyon indokolt esetben!


Üdv, műszerész

2011. febr. 1. 17:06

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék arról, hogy van-e valakinek vagy valaki hozzátartozójának tapasztalata a C-legről. Nem a használatáról, működéséről, hanem inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan jutottak hozzá. Tudom, hogy kevesen használnak ilyen lábat itthon, nekem azt mondták, hogy 22-en vannak, akik ezt használják. Azért kérdezem, mert én már többször leveleztem ezzel kapcsolatban az OEP-pel, de nem jutottam előbbre. A teljes összeget nem tudom kifizetni, mivel a protézis ára 30 ezer euro körül van. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy sikerült-e esetleg valakinek úgy hozzájutnia ehhez a protézishez, hogy nem volt meg neki a teljes összeg? És ha igen, akkor az hogy történt?Köszönöm szépen előre is. Nikolett

344. csillucy1976 (válaszként erre: 342. - GODZILA)
2011. jan. 28. 19:44
-ha gennyedzik a csonkod,az nem jo, megfertozodott, begyulladt... legjobb ha azonnal felkeresed a sebészorvosod, aki megejtette az amputaciot,o majd eldonti vegeznek e ujabb drenázst, vagy kinyissa a sebet.biztosan emlékszel a mutet utan kis csovecske-drén volt a sebben, azon keresztul tisztult a sebed... nem olvastam vissza, nem tudom mikor lett megejtve a mutet. mindenkeppen ujboli tisztitasra van szukseg, kotozesre, es ami a legfontosabb antibiotikum bekapcsolasara...a szabadkai varosi korhaz sebeszeti osztalyan dolgoztam, noveri diplomam van, ha kell meg tovabbi segitseg, tanacs, akar irj priviben is, szivesen valaszolok. jo egeszseget, udv.
343. arsenalfan (válaszként erre: 342. - GODZILA)
2011. jan. 26. 07:55

Helló!


Nos én nem vagyok orvos, de elég nagy tapasztalatom van ilyen téren.

Először is biztos, hogy genny? (Színe, szaga illetve állaga alapján eldönthető.) Gennyre utal ha az érintett testrész piros illetve meleg. (Érdemes testhőt is mérni.) Ha valóban genny, akkor jobb lenne, ha látná sebész, kitisztítaná a sebet, esetleg adna antibiotikumot. Háziorvosnak mindenképp megmutatnám.

Egyébként gennyen kívül lehet még savó illetve sejttörmelék. Egyik sem jó, de jobb, mint ha genny lenne, mert az alapvetően fertőzésre utal. Remélem tudtam segíteni!

342. GODZILA (válaszként erre: 340. - Drummerdanee)
2011. jan. 24. 08:04

Kőszőnőm szépen jövöhéten megyek rehabra ha engednek ma egy picit könyedzet a csonkom geny jöt ki természetes ez szerintetek?? ne hari a tegezödésért mindenkinek bocsi

Amugy comban müzőtek és remélem jo protézis kapok legalábis szeretném.

De látom it a forumon mem csak én vagyok igy

Szép napot kivánok

2011. jan. 21. 16:21

Nekem is lenne viszont egy kérdésem:

Van valaki, aki kb. combközép körül amputált, és nappal is sokat hordja a lábát, de sokat is ül lábastul? Én iskolába járok vele, ahol elég sokat kell ülnöm. Viszont a tok egy kissé megemeli a jobb csípőmet a balhoz képest a széken, így ülés közben végig görbe a gerincem, amit most, másfél-két év után kezdek megérezni, van egy enyhe gerincferdülésem.

Próbáltam már bevinni párnát a székre (faszékek...), nem nagyon használt, most a kabátomat szoktam összehajtani és magam alá tenni és hát ez úgy-ahogy megoldja a dolgot, de még mindig nem tökéletes. Talán egy irodai szék vagy valami teljes felületén kipárnázott ülés jó lenne... csak egy ilyen ugye nem olcsó mulatság.

Ha van valakinek ötlete vagy tapasztalata, azt szívesen meghallgatnám.

Előre is köszönöm.

dDanee

340. drummerdanee (válaszként erre: 337. - GODZILA)
2011. jan. 21. 16:14

Kedves GODZILLA!

Izomgörcs nálam is volt egy ideig, bár rángatózás nélkül, ez kb. egy-két hónapig tartott. Nekem szerencsére nem voltak és azóta sincsenek fantomfádalmaim, amikről tutis írt.

Pontosan hol történt az amputáció? (comb/lábszár?)

Ettől, és sajnos nagyban az anyagiaktól is függ, hogy milyen protézist tudnánk ajánlani. Hatalmas árbeli különbségek vannak a "csúcskategóriás" és a "mindennapi" protézisek között...

Remélem, én is tudok segíteni!

dDanee

2011. jan. 18. 21:13

Szervusztok kedves fórumozók!


Régebb óta figyelem a fórum életét és bár személyesen nem vagyok amputált, sok amputált emberrel találkozom a munkámból adódóan. Azért csatlakoztam, mert több olyan kérdés is felvetődött korábban, amiknek a megválaszolásában esetleg segítségetekre tudnék lenni.

Szóval ha technikai, anatómiai, vagy egyéb olyan kérdésetek van, amire idáig nem kaptatok választ, vagy még nem volt alkalmatok megkérdezni és elfogadjátok egy "kívülálló" segítségét, használjátok ki bátran az alkalmat! Ha tudok segítek, utánanézek, utána kérdezek!


Műszerész

338. fef02ca393 (válaszként erre: 337. - GODZILA)
2011. jan. 18. 19:09

Szia GODZILLA.


Nekem nem rángatódzott és nem görcsölt annak idején, hanem zsiborgott. Pár hét alatt lenyugodott. A fantom fájás meg jóval később kb 8 hónap múlva jelentkezett először. Mert az valóban rángatott és nyilallott. Gondolom neked még nem ez van.


Én fából készült protkókat használok 35 év óta mert itt főleg régebben nagyon rossz utak voltak és stabil futóműre volt szükségem. Persze ebben jobban tudnak tanácsot adni a nem rég amputáltak mert már gondolom sokkal korszerűbb protézisek vannak.

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook