Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
427. amacska
2011. máj. 18. 08:25
hey szabovera....üdv ujra itt
426. 91d4989ab9 (válaszként erre: 424. - Juditkajucus)
2011. máj. 17. 20:30
fantomfájdalomnak hivják, irok egy privit
425. fddae7c03d (válaszként erre: 424. - Juditkajucus)
2011. máj. 17. 20:24
borzasztóan sajnálom,de ne add fel !
2011. máj. 17. 20:08

Sziasztok!


Koszonom a biztatast! Sajnos megvolt az amputacio, es ugy nez ki, hogy nem nagyon fogok labra allni tobbet. Tudom, hogy a pozitiv felfogas nagyon fontos, de sajnos olyan magasan amputaltak mindket oldalt, hogy nem kaphatok protezist. 10-10 centis csonkokat hagytak...Egyenlore nagyon fajnak es nagyon nehezemre esik rajuk neznem is...Mindket csonkom nagyon be van kotozve, de idonkent majd megorulok ugy fajnak...

2011. máj. 15. 15:30

Szia Jucus! A többiekhez hasonlóan én is szorítok neked!

Fiatal vagy, erős vagy, minden rendbe fog jönni!

Nem fogsz kerekesszékben maradni! Kapsz műlábat, amit idővel meg fogsz szokni, és nagyon szépen fogsz tudni járni vele!

A lényeg: CSAK POZITÍVAN! Egy percig sem feladva!!!

Most nehéz, de napról napra könnyebb lesz!!!!

2011. máj. 14. 20:48

Szia Jucus, én is csak véletlen kerültem ide.

Nagyon sajnálom, ami történt Veled, Borzasztóan szorítok Neked és nagyon sok örömöt és kitartást kívánok Neked az életben !

Ne add fel !!!!!

2011. máj. 14. 20:38

Sziasztok, még új vagyok itt, épp csak elolvastam az utolsó pár bejegyzést.

Ismeretlenül is szorítok neked Jucus. Látom voltál ma bejelentkezve, talán lesz is majd erőd hamarosan írni pár szót, hogy sikerült a műtét?

Kitartás... légy erős :-)

2011. máj. 10. 20:09
remélem sikeres volt a mutet es Jucuska jol van. Lelkileg persze padlon, biztos, de nem szabad foladni. !!! Jucuska, erőt, további jo egészséget es kitartast kivanok Neked!!! irtam levelet is, remelem megkaptad.? üdv.
419. GODZILA
2011. máj. 10. 17:25

Sziasztok.

Szoritok jo

418. ear
2011. máj. 10. 13:59
Kedves Jucus...nagyon nehéz ilyenkor bármit is mondani...
417. devotee
2011. máj. 9. 10:00

Sziasztok!

SZORÍTSATOK JUCUSNAK !!!-mostanra van kitüzve a műtétje !

Üdv .

Devotee

416. csabi76
2011. máj. 9. 07:35

Ez az ázsia lány megküzdött egy krokodillal.

Bár a lábát elveszítette, a jókedvét nem!


[link]

2011. máj. 4. 08:26

Kedves Judit!


Nem fogok kertelni! A dupla comb amputáció elég komoly dolog, de nem lehetetlen protézisekkel járni, hogy ne kelljen kerekesszékben töltened az egész hátralévő életed, ahogy te is fogalmaztál! Nem akarok hiú reményeket kelteni, mert a sikeres ellátásnak komoly feltételei vannak és két combos protézissel járni inkább artista mutatvány, mint hétköznapi feladat. Ha gondolod, keress meg privát üzenetben, találkozzunk személyesen és szívesen elmondom, milyen lehetőségeid vannak!


Üdv, műszerész

414. juditkajucus (válaszként erre: 413. - Műszerész)
2011. máj. 3. 17:15

Szia Muszeresz!


Combcsont

2011. máj. 3. 14:55

Kedves Judit,


Melyik csont betegedett meg a lábadban?

Combcsont, sípcsont, térd környéke?

412. Péter 1970 (válaszként erre: 411. - Juditkajucus)
2011. máj. 3. 07:33
De az életed megmarad...
411. juditkajucus (válaszként erre: 410. - Műszerész)
2011. máj. 2. 21:35
Mindket labam nelkul,ket irto rovid csonkkal,eletem vegeig toloszekben?Eleg ijeszto jovo!!!
410. műszerész (válaszként erre: 407. - Juditkajucus)
2011. máj. 2. 15:50

A lényeg a lényeg!


Az ember általában az ismeretlentől fél! Nem tudja mi fog történni, mi vár rá! A biztos rosszat néha könnyebb elviselni, mint a bizonytalant! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy amputáltként nem lesz nehezebb sok dolog, de nem biztos, hogy annyira nehéz lesz, mint amennyire most gondolod!


Üdv, műszerész

2011. ápr. 30. 20:38

Kedves Judit (és többi hamarosan amputált)!

A legfontosabb, hogy ne foglalkozz mások sajnálatával, mert ha csak azt látod hogy mindenki sajnál, te is megsajnálod magad és az előbb-utóbb depresszióhoz vezet. Lépj túl ezen, és fogd fel az egészet úgy mint egy kihívás, amit ha sikeresen veszel, nagyon sokan tisztelni fognak érte (tapasztalat). Nem kell hazudni sem, persze egy ilyen dolog sok hátránnyal és viszontagsággal jár. Lesznek dolgok amiket már nem fogsz tudni úgy csinálni ahogy előtte, de ha így állsz hozzá, sokkal könnyebb lesz feldolgozni. Ha valaki sajnálkozik rajtad, mondd meg neki hogy ne tegye vagy menjen el. :D Ne gondolkodj rajta hogy most mi lesz, igenis van élet az amputáció után is, sőt. Persze tegyél meg mindent annak érdekében, hogy a későbbi életed a lehető legkönnyebb legyen, ilyen szempontból gondolkodj jó előre, de kerüld a pánikot, ne ess kétségbe, az a legrosszabb.

Üdv, és mihamarabbi felépülést!

408. Thorwald (válaszként erre: 404. - Juditkajucus)
2011. ápr. 30. 11:18

Én tanácsot nem tudok adni, hiszen még én is nagyon az elején járok a dolognak. De, sok erőt kívánok és nagyon igaz amit Műszerész írt.

Üdv Thorwald

407. juditkajucus (válaszként erre: 406. - Rzsi)
2011. ápr. 28. 16:15
Koszonom szepen! Ahogy kozeleg a mutet idopontja, ugy vagyok egyre idegesebb... Mar kevesebb, mint ket het...
406. rzsi (válaszként erre: 404. - Juditkajucus)
2011. ápr. 27. 06:27

Szia!

A későbbiekben szerintem bárkihez fordulhatsz akár priviben akár itt, szerintem mindenki szívesen segít majd neked amiben tud.

405. műszerész (válaszként erre: 404. - Juditkajucus)
2011. ápr. 26. 12:20

Szia Judit,


a legjobb tanács, amit adhatok, az az, hogy ha biztossá válik a dolog, azután már egyszer se tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy "Mi lenne ha..."! Nézz utána a lehetőségeknek, térképezd fel a piacot, fogalmazz meg igényeket és elvárásokat! Keress új hobbyt, ami révén olyan társágba kerülsz, ahol nem vagy más! Ez segít átlendülni azon, hogy megváltozott körülötted sok minden! Mindig nézz az emberek szemébe és tartsd távol magad azoktól akik sajnálnak!!!


Üdv, műszerész

404. GODZILA
2011. ápr. 25. 16:09

Elöször is Kellemes Husvéti Ünnepeket Minden Tagnak.

Ne hari de én nekem egy hiányzik de más okbol

De én azt mondom hogy ne csügedj itt vannak ojan emberek hogy segitenek. Meg amugy se jo

Fel a fejel mindig azt montam meg azt is fogom mindig.Sziasztok Gyuri.

403. Gyöngybagoly (válaszként erre: 402. - Thorwald)
2011. ápr. 19. 08:08

Köszönöm! Megkaptam, válaszoltam is rá. Ma fel is hívom őket.

Nyugat európai minőség? Ez jó hír!! Mert ami most van, az inkább balkáni. :-(( Pedig nincsenek nagy igényeim! CSAK kényelmes, normálisan használható lábat akarok! Nem akarok hegyet mászni még futni sem vele, CSAK hétköznapi életet élni, épp úgy, mint mindenki más, mint minden sorstársam. Ennyi kijárna nekünk, ha már a sors ezt mérte ránk.

2011. ápr. 18. 19:48
Hát úgy tudom itt nem lehet konkrét céget ajánlani, mert az reklámnak számít. De megírom privátban a nevet. Nyugat európai minőséget produkálnak és a recept beváltása ugyan annyiba kerül mint máshol.
2011. ápr. 18. 12:25
Sziasztok! Nekem lábszár álizületem van, és hogy mozogni is tudjak L-513 típusú művégtagot hordok. Sajnos az utóbbi években elég sok gondom van vele. Régen jók voltak, kényelmesek, hordhatóak, most meg, itt is nyom, meg ott is, estére bedagad a lábfejem. Ilyen korábban nem volt. Már azt sem tudom, hová forduljak, hol csináltassak? Tudnátok tanácsot adni?
400. fef02ca393 (válaszként erre: 398. - Egyezrelek)
2011. ápr. 16. 17:54
Amikor én először elestem mindkét talpig műlábaimmal, összeszaladt a 7-es pavilon Budakeszin. Szerintem minden égtáj felé kalimpáltam és úgy megijedtem, azt se tudtam hol vagyok, döngött is alattam a kockakő! Pedig hát azelőtt nem csak fociztam hanem a kapuba is sokszor beéllítottak tehát a vetődés stb nem volt idegen nálam. Persze azóta eltelt vagy 35 év és mondhatom igen ritkán esem, kb évi 5- ször. Hát, én rögtön a kezeimet lököm előre, de még sose volt semmilyen törésem. Kopp, kopp! Persze olyan már igen, hogy a nagyon fájt csak enyhe kifejezés. :o)!
399. fef02ca393 (válaszként erre: 397. - Thorwald)
2011. ápr. 16. 17:48
Nekem az első műlábaim voltak olyanok amit te ecseteltél, az az csővázas és bokában térdben stb lehetett csavarokkal állítani. Ez volt 1979-ben. Nos, én géplakatos vagyok vagyis voltam valaha és igen kellett is szerelni, főleg az én akkori kis falumban az összes földes utcájával együtt. Rá kb 1 évre már falábam lett a Dógya György úti intézetben készítve és azóta is meg maradtam mellettük. Kiváló terepjáró példányok! Ez kellett nekem kapáláshoz, létrázáshoz, ásáshoz stb stb.:-))) Na meg a horgász ladikomat ezekkel kiválóan meg tudtam közelíteni a Tisza-tavon, a csővázas már rég kifeküdt volna. Vagyis velem együtt.....Persze azóta sok víz lefolyt a Tiszán és igazad van ha lehet, válogatni kell. Abban az időben 2 fajta közül lehetett csemegézni az NDK-s csővázas és a jó magyar eperfából készült únevezett fatokos között. Amikor 1-1 tehetősebb vagy szerencsésebb amputált ki akart menni mondjuk NSZK-ba művégtagot csináltatni akkor alig engedték ki őket, vagy nem is engedték mindekit aki akart. Azt állították, hogy a hazai ugyanolyan mint a külföldi, sőt! Aztán beszéltem olyannal aki kint járt és én tudtam, hogy ismét megy a hazudozás. :-))) Mert bizony olyan protkót kapott, hogy megszólalt.
398. egyezrelek (válaszként erre: 392. - Drummerdanee)
2011. ápr. 16. 12:39
Udv a tarsasagnak. Bocsi hogy igy beleszolok a ketlabuak vilagabol de tanulok egy kicsit harcmuveszetet es elso lecke: esesek! A kez letevese keztores veszelyel jar. En akkor neztem nagyot mikor az edzo azt kezdte velunk taniani hogy ha a kezedben van valami es kirugjak az egyik labad alolad (mintha egy labad lenne) ugy ess el hogy a kezedben levo targy is ep maradjon meg hatad is meg a gerinced is meg a fejed is. Hat mit mondjak elso nehany eses eleg durva volt de tanulhato! Udv.
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook