Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
517. kutorzita (válaszként erre: 517. - Thorwald)
2011. júl. 3. 09:28

Szia Thorwald.

Köszönöm szépen.

Holnap engedik haza a papát,van bennünk némi izgalom.

Nagyon szép napot kívánok:)

2011. jún. 30. 14:22

Sziasztok:)

Dejó,hogy találtam egy működő topikot ebben a témában.:)

Apukám 65 éves,érszűkületes.A héten,szerdán amputálták egyik lábát,térd alatt.3 hónapja volt ércserén,aztán a múlt szerdán levették két ujját,mégegy ércsere pénteken,és közben megint két ujját vette le az orvos,most szerdán pedig az alsólábszárat távolította el.:(Hétfőn haza akarja adni a kórházból.Ilyenkor nincs valami rehabilitáció,vagy ez még korai?Fogalmunk sincs,hogyan lesz ezután,tudom,sajnos sokan élnek így.:(Nem tudom,az a bátorság,amit mutat,mennyire őszinte,de igyekszünk bátorítani.

A kérdésem az hozzátok,hogy nekünk kell kérni a rehabilitációt,vagy a kórháznak kéne?Mennyi idő után engedik haza a beteget,az a pár nap nem kevés,ami eltelt a műtét,illetve műtétek óta?

lehet,én parázom túl a dolgot?Nagyon féltem őt is,az anyukámat is,az apunak elég nehéz a természete.:(

515. műszerész (válaszként erre: 495. - Fef02ca393)
2011. jún. 27. 15:13

Kedves tutis,


erről szó sincs! Semmi sem kötelező! Nyilván, aki elégedett mindennel és úgy érzi, mindenről tud, valamint a számára elérhető legjobb eszközzel van ellátva, nem keres fel ilyen "rendezvényeket"! De hátha valaki mégis!


Üdv, műszerész

2011. jún. 26. 16:51

@DrJustice: Két autó karambolozott egy kanyarban, az egyikük a külső sávból akart megfordulni, a másikuk a belsőben gyorshajtott, későn vették észre egymást és innentől már jött minden magától.

@ear: Így van. :)

513. ear (válaszként erre: 511. - Drummerdanee)
2011. jún. 26. 11:55
Kedves Dani, nagyon helyesen gondolkodsz az életről. Mert van, Aki értelmet ad neki! :-)
512. DrJustice (válaszként erre: 511. - Drummerdanee)
2011. jún. 26. 08:20
És az autó miért hajtott fel a járdára, mit keresett ott?
2011. jún. 26. 02:53
Természetes, hogy "miértek" és "hogyanok" jönnek elő, ez mindenkinél így van. Én autóbalesetben vesztettem el a lábamat, méghozzá: az autó, ami a járdán a kerítésnek nyomott, két fa között repült fel a járdára; a járda és az úttest között egy fasor volt, ahol ez volt az egyetlen hely ahol elfért egy autó, és ott is épp hogy csak; pont akkor, pont ott gyalogoltam arrafelé, ráadásul eredetileg nem is arra mentem volna, csak hazakísértem egy osztálytársamat suli után. És akkor ezek után én tegyem fel a kérdést hogy miért, meg hogy miért pont én?:D Nem, én már nem hiszek a véletlenekben. Megtörtént és kész, velem történt, már nem fordíthatom vissza, küzdök azért, hogy mindent el tudjak érni amit azelőtt akartam, és nem gondolkozom a miérteken, egyszerűen azért mert fölösleges.
510. Thorwald (válaszként erre: 509. - Edinahor)
2011. jún. 25. 11:47
Nem, sajnos nem mindig viselem jól. Esténként mikor a család már alszik, sokszor jönnek nehéz gondolatok, jönnek a "miértek?" "hogyanok?". Van hogy dühös leszek mikor valami nem megy ami nemrég még természetes volt. De a pozitív jövőkép nagyon fontos és van is. Örülök minden kis eredménynek amit elérek és igyekszem is minél többet kihozni a dologból.
2011. jún. 25. 09:35

Köszönöm a biztató szavakat és a hasznos tanácsokat!

Megdöbbentő, hogy Ti, akik átestetek valamilyen amputáción, ilyen jól viselitek és ilyen pozitiv gondolkozásotok van!

508. drummerdanee (válaszként erre: 507. - Thorwald)
2011. jún. 22. 00:02
:DDDDDD Nagyon jó hír!! :D Nekem eddig csak két utcakört sikerült lenyomnom combprotkóval, most a nyáron tervezek egy kicsit többet gyakorolni, hátha! :) Hajrá! :D
2011. jún. 21. 19:26
Sziasztok. Ma sikerült bicajoznom! Istenem de jó volt! Bár a dombra menet még nagyon fáj, de vízszintes úton egész jó tempót tudok hajtani.
2011. jún. 21. 17:38

Sziasztok!

"Edinahor"... segíts a barátodnak, de csak abban, amiben tényleg szüksége van segítségre, egyébként hagyd, hogy ő oldja meg a dolgokat, ne érezze azt, hogy "mozgássérült" és nem képes arra, amire a baleset előtt képes volt. Nekem is a családom és a barátok segítettek sokat, de inkább lelkileg kellett a segítség. Szerintem nem kell sérültként kezelni a barátod, mert rá fog jönni, hogy nemsokára majdnem mindent újra meg fog tudni csinálni és az élete lassan majdnem a régi lesz. Persze nem lesz könnyű, de az biztos, hogy sajnálgatni nem kell, mert ilyenkor az a legrosszabb. Ha pedig megkapja a gyakorló lábát, amivel tud már sétálgatni és gyakorolni a járást, akkor valószínű ő is már jobban fel tudja dolgozni azt, ami történt vele. Szóval tarts ki mellette, tartsd benne a lelket, nemsokára jobbra fordulnak a dolgok.

505. rzsi (válaszként erre: 501. - Edinahor)
2011. jún. 20. 21:23

Szia!

Próbálj mindig úgy viselkedni mint előtte mert nekünk ilyenkor nem elég az új helyzettel megbarátkozni,mert ilyenkor minden megfordul velünk, és sajnos az is megfordul bennünk ,hogy a párom most tényleg szeret vagy csak szánalomból van velem.Lehet ,hogy egy párszol meg is fogja kérdezni Tőled amik számodra kemények lesznek de ha érzi,hogy tényleg mellette vagy és nem bizonytalanodsz el megoldjátok és még erősebb lesz a kapcsolatotok.

504. GODZILA
2011. jún. 20. 19:27

Sziasztok nagyon sajnálom a barátod énekem is hiányzik az egyik lábam nekem a nejem rengeteget segitet.

Meg örülök hogy ere az oldalra kerültem rengeteget tanultam itt bár ne itt ismertem meg az urakat

továbi jokat

Sziasztok Godzila

503. Thorwald (válaszként erre: 501. - Edinahor)
2011. jún. 19. 11:17
... és ne feledkezzünk meg rólad. A magam példájából kiindulva, mondhatom hogy talán a legtöbbet a szerető társ jelenti aki nem idegenkedve, iszonyodva tekint ránk, pedig nektek sem könnyű, sem érzelmileg sem fizikailag. Én eddig is jó házasságban éltem, de a velem történtek, még közelebb hoztak bennünket egymáshoz. Rádöbbentem mennyire szeret és a feleségem hű volt az esküjéhez "... jóban, rosszban, egészségben, betegségben, ..." Minden tiszteletem azoké a nőké, akik átsegítenek bennünket életünk egyik legnehezebb időszakán!
2011. jún. 18. 17:59
Fantomérzés, ez még lesz egy ideig, aztán a teste szép lassan feldolgozza az új állapotát, ezzel együtt a zsibbadás is elmúlik majd.
501. edinahor (válaszként erre: 499. - Drummerdanee)
2011. jún. 18. 17:57

Köszönöm a bátorítást!

Mint írtam, térd felett... kb. 20-25 centi maradt.

Egyelőre nagyon furcsa ez a helyzet - mind neki, mind nekem.

Néha zsibbad neki, meg érzi a helyét, meg a "lábát"

Masszírozgatom, az segít.

500. drummerdanee (válaszként erre: 498. - Edinahor)
2011. jún. 18. 17:53
Nekem is kb. ekkora a csonkom, akkor még több tapasztalatot tudok átadni :)
499. drummerdanee (válaszként erre: 496. - Edinahor)
2011. jún. 18. 17:50

Kedves edinahor!

Honnantól kellett amputálni a barátod lábát? (Ettől függetlenül teljes biztossággal mondhatom, hogy a barátod ezek után is teljes életet élhet majd. Én műlábbal motorozom, autót vezetek, stb...)

A mostani érzékenység csak a műtét utáni trauma következménye, nemsokára elmúlik majd.

Addig is, Neked és a barátod körül élőknek fontos feladatotok, hogy bátorítsátok, ne azt lássa hogy most mekkora tragédia történt hanem mutasátok meg neki hogy továbbra is teljes ember. Nem szabad sajnálattal nézni rá, mert azzal csak azt fejezitek ki hogy ő bármivel is szegényebb lett, és előbb-utóbb ő is így fog magára gondolni, aminek nem kell ecsetelnem a következményeit. Kezeljétek úgy, mint eddig, hagyjátok, hogy próbálgassa magát az új helyzetében, próbáljon minél több mindent megtenni amit addig tett, hogy ő is rájöjjön hogy ez nem egy "sorscsapás", hanem egy kihívás amivel szembe kell nézni. Ne hagyjátok senkinek, hogy sajnálja, se rokonoknak, se barátoknak, se senkinek. Ez most a legfontosabb, amiben segíthetsz/segíthettek neki. :)

Ha gondoljátok, elküldöm üzenetben az elérhetőségeimet, ott beszélgethetünk gyakrabban is, vagy ha itt laktok a közelben, akár személyesen is találkozhatunk - tapasztalatot cserélhetünk.

dDanee

498. edinahor (válaszként erre: 497. - F796a5926b)
2011. jún. 18. 17:43

A combjának kicsit több, mint a fele megmaradt.

Több, mint 6 hete történt.

497. f796a5926b (válaszként erre: 496. - Edinahor)
2011. jún. 18. 17:34
Ó, szegény.. Istenem.. Megkérdezhetem, mennyi maradt meg a lábából ? Mikor történt a baleset ?
2011. jún. 18. 17:18

Sziasztok


A barátom motorbalesetet szenvedett külföldön, és a jobb lábát amputálni kellett.

A csonkja még gyógyul, és idővel műlábat fog kapni.

Amikor megtudtam, mi történt, el sem tudtam képzelni mi lesz, milyen lesz, hogy fog tudni így élni.

Persze, már láttam a csonkját, amikor hazajött az első este megmutatta, hogy ne érjen meglepetésként.


Tegnap ballagáson voltunk, és amikor még otthon öltöztünk, én hajtottam fel és tüztem fel az üres nadrágszárát. Majdnem elsírtam magam... Azt hiszem, én nehezebben fogom ezt feldolgozni.


Ilyen jó időben persze felvesz rövidnadrágot, sőt már itthon felpróbálta a fürdőnadrágjait is. Sajnos a sebhely még érzékeny erre az erős napra, úgyhogy egy testszínű bokaharisnyát húzunk rá.

Egyébként is érzékeny a csonkja hidegre-melegre. Nem tudom, fog-e ez változni?


Miben tudok segíteni neki?

2011. jún. 17. 13:26
Én csak annyit jegyeznék meg, hogy mindenkinek van saját jól bejáratott "műhelye" az ott dolgozókat esetleg 10-20 éve jól ismeri. Erre most változtassunk májsztrót? Nem úgy megy az.....a műhelyek harcolnak az amputáltért, már a kórházi ágyon a műtét után közvetlen felkeresik a műlábkészítő mesterek az amputált pacienst.
494. 0e8e4d4800 (válaszként erre: 492. - Műszerész)
2011. jún. 16. 18:42

Szia!


Szívesen venném én is a lehetőséget.

A magam nevében tudom csak írni, hogy amikor kellett volna, a felvilágosítás elmaradt. Eszi- nemeszi nem kap mást elv működik.Jó lenne "élőben" látni a különböző lábakat stb.....Igazából nem is tudom, tudjuk, hogy mi közül lehetne választani.

A tájékoztatás teljes hiánya jellemzi az esetek többségét.Jó lenne ha ez egyénre szabottan történne, hisz minden ember más. Mindenki másképp éli /élné/ tovább az életét.

493. Thorwald (válaszként erre: 492. - Műszerész)
2011. jún. 16. 09:31

Szia.

Ha már elég mobil leszek, én mindenképp élnék egy ilyen lehetőséggel. Szeretném tudni, hogy milyen lábfejek vannak, menyiben más a járás velük és hogy érdemes e elkezdeni gyűjtögetni rá.

2011. jún. 15. 21:33

Hello mindenki!


Ha lenne lehetőség kipróbálni egy csomó protézisalkatrészt (lábfejeket, térdeket) akkor élnétek a lehetőséggel? Ingyen, kötelezettség nélkül! Esetleg kedvezményes vásárlási lehetőséggel?

Mi segítene nektek abban, hogy tájékozottabbak legyetek? Hogy jobban tudjatok dönteni? Hogy megtudjátok, mi is való nektek?


Ötleteket várnék! Ezt is minden kötelezettség nélkül, csak úgy barátilag! Akár privát is!


Üdv, műszerész

491. Gyöngybagoly (válaszként erre: 490. - Thorwald)
2011. jún. 15. 08:15
Szia! Gratulálok! Ez nagyon jó hír! Csak így tovább!
2011. jún. 14. 06:37
No, de régen volt itt hozzászólás! Hát senki nem ül a gép elé? Én is élvezem a jó időt, egyre többet tudok menni, a lakásban már egyáltalán nem használok mankót. (ha a feleségem nem látja akkor az udvaron sem)Hosszabb távra, a biztonság kedvéért azért még viszem és ha elkezd érzékeny lenni akkor munkára fogom őket.
2011. jún. 7. 11:01
Természetesen nem úgy értettem én sem, hogy most aztán egyetlen idős ember sem kaphat lengő térdet. Csakhogy sajnos ők zömmel a tolókocsit szeretik koptatni (ismerek párat és amikor Budakeszin hónapokat töltöttem el láttam, hallottam). Tiszelet a kivételnek. Nahát akkor ha olykor olykor még is lábra kap és a térde nem záras pár lépés után úgy kéne össze szedni a betonról vagy a lakás burkolatáról. Mert ezt bezony tanulni és gyakorolni kell.....sűrűn, nem elég ünnepé és vasárnapokon beöltözni.:-)
2011. jún. 7. 08:48

Sziasztok!


Úgy látom, van most itt néhány dolog, aminek kapcsán elkelne az infó!


A TB támogatott termékekről a sejk.oep.hu oldalon találtok információkat. Nem sok, de csak ez van!


Az, hogy kinek mi jár, az most már egy jó ideje aktivitáshoz van kötve. A TB két aktivitási osztályt hozott létre. Ezeknek meg van a megfelelő szakmai alapja és háttere, de ebbe nem menjünk bele. Legyen egyszerűen aktív és nem aktív kategória! A jellemző az, hogy az aktívba építik be az u.n. szabad térdeket, a többibe a zárasat. Ha valaki jó fizikai és szellemi állapotban van, vagy feltételezhető, hogy abba lesz, akkor aktív! Korra, nemre, alapbetegségre való tekintet nélkül. Tehát egy idős ember is kaphat jobb eszközt.


Amennyiben a működéssel, felépítéssel, beállítással kapcsolatban is vannak kérdések, azt is szívesen kibontom!


Üdv, műszerész

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook