Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
2011. okt. 7. 09:37

Sziasztok.


Meg volt nálam is az időjárás változás. Tegnap estétől ma reggelig tartó fantomfájás formájában. kegyetlen volt, gyógyszer nem segített. :-(((( Most olyan vagyok mint akit kín vallattak és még mindíg mocorog ami nem csoda, látván a Dunátúl időjárását. Nem vagyok irígy ember de ebben a topikban szó sem esik fantomfájásról tehát más csonkoltnak nincs. nahát ezt qrvára irígylem és mivel kevéssel beérem azt mondom ők boldog emberek hozzám képest.

2011. szept. 26. 17:46
Ja és ha az első műlábakat koptatod természetesen a következő mindíg jobb. A csonkoknak is ki kell alakulni véglegesen és le kell nyugodniuk új állapotukban.
545. fef02ca393 (válaszként erre: 544. - MISI80)
2011. szept. 26. 17:44
Akkor azzal lehet feszíteni. Ne is add fel, mert ezek szerint fiatal vagy. Én 25 voltam amikor így jártam. Egy év vegetálás után belerázódtam az újba és szépen kialakult minden. Segített 2 gyerekkori barátom és a szülők, testvérek.
544. MISI80 (válaszként erre: 542. - Fef02ca393)
2011. szept. 26. 16:59
közvetlen térd felet van amputálva.
543. MISI80 (válaszként erre: 540. - Fef02ca393)
2011. szept. 26. 16:56

szia tutis

most olvasgatom a korábbi dolgokat.lassan a végére érek.valóban könnyebb helyzetbe vagy nekem is megtettek mindent a bal térdemért de 3 centin múlott túl kicsi maradt volna a csonk de nem adom fel előttem az élet és lehet hogy most majd jobb virgácsokat kapok köszönöm válaszod és minden jót kívánok.

2011. szept. 26. 16:46
Persze attól is függ milyen hosszú csonjaid maradtak.
2011. szept. 26. 16:45
Mivel nekem van 1 térdem nem tudok nyilatkozni jobb lenne-e ha mindkét térded lengő lenne. Azt gondolom azzal nagyon nagyon könnyen el lehetne esni, talaj egyenetlenség stb, szóval nagyon nagy odafigyelés, koncentráció kéne.
540. fef02ca393 (válaszként erre: 539. - MISI80)
2011. szept. 26. 16:43

Szia.


Nem tudom végig olvastad-e a topikot mert jóval visszább már leírtam többek kérésére a tapasztalatomat ami van mert több évtizede vagyok én is dupla amputált. Kissé "könnyebb" helyzetben vagyok nálad mivel maradt egy térdem is és ez szerintem óriási segítség. Így 1 járó bottal közlekedek kb 35 éve. A másik lábam sajna combtőbe ment le kb 5 cm maradt ezzel viszont már jóval nehezebb járni, mert ugye átgördüléskor feszíteni kell a kicsike csonkkal. Mivel maradt egy térdem szerintem ezt a másik életemet elég mozgalmasan élem 1976 óta. Ami azt jelenti, szinte mindent tudok csinálni így is csak dupla idő alatt és jóval küzdelmesebben. :-))

539. MISI80 (válaszként erre: 538. - Fef02ca393)
2011. szept. 26. 15:39

szia tutis

dupla comb amputált vagyok egy nyitott és egy zárt térdel járok könyökmankóval október 27.én megyek végleges protézisért kérdés marad ez az ízület vagy cserélik vagy csak a tokot.semmi problémám a tokokkal lehet hogy türelmetlen vagyok de mikor lesz nyitható a merev láb mert kivan a derekam tőle oldalra rakom mintha málnát kevergetnék az orvos nem nyilatkozik de én úgy érzem menne ez nyitott térdel is neked mi a tapasztalatod ?

2011. szept. 26. 10:53

Sziasztok Teddybear és Misi!


Ti sem vetettetek fel ám semmi megbeszélni valót? :-))))

537. MISI80 (válaszként erre: 536. - MISI80)
2011. szept. 26. 10:01
sziasztok talán mindenki rendben van és nem ér rá eszmét cserélni ennek örülök csak így tovább.
536. MISI80 (válaszként erre: 535. - Teddybear04)
2011. szept. 25. 20:03

szia

én is hasonlóképp érzem bár ujj regisztrált vagyok próbálkozom

2011. szept. 13. 15:54

Sziasztok!


Nagyon leult a topik! Kivel mivan? Holgyek Urak? Senkinek nincs megosztanivaloja?

534. 6f18bf8631 (válaszként erre: 532. - Fef02ca393)
2011. aug. 14. 12:24

Kedved Imre!


Köszönöm a tanácsot! Nem kertes házban lakunk, de van udvar.Megfogadom a tanácsod, és próbálkozom.


Üdv: Györgyi

533. GODZILA
2011. aug. 11. 11:26
Sziasztok kelemes napot mindenkinek...
532. fef02ca393 (válaszként erre: 531. - 6f18bf8631)
2011. aug. 11. 08:51

Szia. Rengeteget kell használni. És napról napra jobban fog menni. Ha kertes házban laksz, akkor az udvaron les fel járkálni, leülni pihentetni, majd újból kezdeni. Már másnap érzed, hogy könnyebb.


Üdv, Imre.

2011. aug. 10. 21:45

Sziasztok!


Örülök ennek a lehetőségnek, és remélem, hogy tudtok tanácsot is adni. Röviden: bal lábam amputálták,combos vagyok,egy hónapja kaptam meg a művégtagom. L-601-es. Tudnátok nekem abban segíteni hogyan tudnám megkönnyíteni azt, hogy tudjak a művégtaggal járni? Most még elég nehézkesen megy.Köszönöm előre is a segítséget!

2011. aug. 5. 08:32
Sziasztok! Nagyon megült a topik. Gondoltam leírom mi van velem. Nagyon összement a csonkom, nemsokára érkezik a következő művégtag. Egyre jobban, többet megy a járás, hetente többször kerekezem, néhány kilót sikerült már fogyni is.
529. Hol volt hol nem volt (válaszként erre: 528. - Nikolett99)
2011. júl. 28. 08:38

Szia

Természetesen megyek a közeljövőben dokihoz,csak úgy addig is érdekelne hogy létezik e olyan hogy szednek le vádliból.!!

2011. júl. 27. 14:27

Szia "hol volt hol nem volt"!

Szerintem a legpontosabb választ akkor kapnád, ha elmennél egy ortopédiára vagy a budakeszi rehab intézetbe, ott biztos tudnak segíteni Neked ezzel kapcsolatban. Szia: Niki

2011. júl. 26. 14:25

Sziasztok.

Lenne egy óriási kérdésem.(Lábszár csonkom van)

Az lenne a problémám hogy valami eszméletlen módon dagad a csonk,annak is a vádli része:S most lehet hogy hülyeséget kérdezek,de csinálnak olyan csonk korrekciót, hogy leszedik a vádli részt? nagyon sokat kínlódok vele,és igazából nincs rá gyógyszer csak ha leteszem.!!!!


Előnyei:

Sokszor léptem bele szegbe a 13év alatt;)Sok tetanusztól meg óvott;) Kétszer vágtam bele a baltát,még az arcom se rezdült;)

Amit utálok az a csigára lépés:S olyan érzéstelen:P

2011. júl. 26. 14:08
Üdv mindenkinek:)
525. ear (válaszként erre: 526. - Sunyirepaarus)
2011. júl. 16. 20:58
Igen, igazad lehet: 2009.04.22-t tuti, hogy FIÚ írta. A stílusa nem lányra vall. Ez nem szubjektív kijelentés, értek hozzá...
2011. júl. 15. 09:56

Sziasztok:)

A papa ismét kórházban,a műtét előtti napon kezdődött a hasmenése,azóta is tart......azt mondják,a fertőzés oka valószínűleg a seb(akkor nem lenne problémája a műtét előtt óta)és tovább kell vágni.:(Azt mondta,azt nem engedi.A varratokat nem szedték ki,mert bár szépen kezdett gyógyulni,gondolom,fontos anyagok távoztak a szervezetéből.Szerintem nem a lába beteg,hanem a szervezet,nem biztos,hogy egy másik amputálás megakadályozná a fertőzést.Ha nem akarja,nemtudom,rábeszéljük-e....denehéz.:(

A kórházban pelenkázzák,ami teljesen kicsinálja idegileg.:(

Jó,hogy kicsit lehűlt a levegő.

Mindenkinek jó egészséget kívánok:)

2011. júl. 14. 09:49

A barátom még nem "műlábazik" de az ő végtagját is fáslizzuk vagy harisnyázzuk.

Találtunk egy egész jót, igaz, nem olcsó...

[link]

És még jól is néz ki...

Elöször harisnyanadrágból vagdostam ki valami hasonlót, de ez 100× jobb(igaz, 10× drágább is :( sajnos)

2011. júl. 13. 10:37

Sziasztok!


Rengeteg visszajelzést kaptunk az elmúlt egy hétben a hőséggel kapcsolatban! Mindenki bedagadt csonkról és izzadásról panaszkodik! Kemény időszak ez épnek és sérültnek egyaránt! Nagy világmegváltó ötletek nincsenek, de egy hideg vizes borogatás egy kis szellőztetés, klimatizált helység, kis délutáni pihenés mindenkinek jót tesz! (már akinek lehetősége van a kivitelezésre) A protézis napközbeni levételének megvan az a kockázata, hogy nem sikerül jól visszavenni! Ezt ki kell tapasztalni, de ha a levétel után rögtön felkerül mondjuk egy kompressziós csonkharisnya, akkor kivitelezhető! A csonkharisnyát meg viráglocsolóval lehet spriccelni is időnként, ami meg hűsít!


Kitartás!


Üdv, Műszerész

2011. júl. 11. 12:15
No, bejöttem a melóba.:)
2011. júl. 10. 16:39

Mit csináltok ebben a melegben?

Nektek nincs gondotok a protkókkal?

Én egész hét végén "lábatlankodtam"

Lehet, hétfőn a melóba is mankókkal...

Egész nap ülni, ilyen melegben?!

519. Thorwald (válaszként erre: 518. - Thorwald)
2011. júl. 9. 18:49
Elírtam, szóval a felniket végül is nem festettem le, azt majd holnap.
2011. júl. 9. 18:48
No, de megszakadt itt a diskurzus. Ma délelőtt az autóm dísztárcsáit festettem, a felniket is szerettem volna de, mire a felnikkel végeztem olyan meleg lett hogy erről az ötletemről letettem. Aztán olyan 10 körül nekiálltam az ebédnek, tésztát is kellett gyúrni. Azt mondják akkor jó ha a szakácsnőnek gyöngyözik a homloka. Na ebben hiba nem volt.:) Vigyázzatok magatokra, ha lehet ne legyetek sokat a tűző napon és igyatok eleget.
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook