Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
577. 285bdcdf88 (válaszként erre: 575. - Fef02ca393)
2011. nov. 16. 00:35

Tutis,


Igaz ugyan, hogy nem ismerlek, de Te se ismered azokat, akikre vadaskodsz, vagy akiket "orultnek" titulalsz! Nem megsertodni kell, hanem gondolkodni! Az hogy Neked a ket labad hianyzik, az nem jelenti azt, hogy masnak ne lehetne sulyosabb problemaja! Tudom, hogy mindenkinek az a legnehezebb, amilyen helyzetben o van, de az nem jelenti azt, hogy masnak nem lehet sulyosabb problemaja.Ismerek olyan fiatalokat akik huszonevesen elmentek a haboruba Irakba vagy Afganisztanba, fiatal fiuk, lanyok, aztan ugy jottek haza, hogy se kezuk, se labuk nem volt...Megse tesznek az itteni forumokon ilyen "joindulatu" megjegyzeseket, hanem probalnak segiteni azoknak akik hasonlo helyzetbe kerulnek, anelkul, hogy gyanusitgatnanak, es masokat "orultnek" titulalnak. Mert ok is tudjak, hogy emberekkel milyen szornyusegek tortenhetnek. Te csak gyanusitgatni tudsz, amellett, hogy tenyleg van hasznos hozzaszolasod is!

576. 763c1a87a1 (válaszként erre: 573. - 285bdcdf88)
2011. nov. 15. 15:15

Most Tutist kell megvédenem!


Én tényleg végigolvastam ezt a fórumot és ő az, aki nagyon sok embernek igazán jó és hasznos tanácsokat adott.


Elhiszem, hogy néha gyanakvó, mert sok kamu bunkóság is megtalálható itt.


De ezért nem neki kell szégyellnie magát!

2011. nov. 15. 12:04
Dr Oz, Teddybear04: mióta erre a fórumra rátaláltam csak segíteni próbáltam mivel nekem is hiányzik mindkét lábam 35 éve. Egy őrült írogat más nevében és ezért gondoltam, hogy GODZILA nevében is ő volt. Ha tévedtem elnézést GODZILÁTÓL. Dr Oz, ha bennem látod itt a közellenséget tévedsz de igérem nem látsz itt többet. Nem vagyok művelt géplakatos és gyári munkás voltam a balesetig. Senkit sose nem szóltam itt le, nem is olyan vagyok. Neked gratula, kár volt megszólalnod mikor nem is ismersz. nem baj, további jó fórumozást. A szádat pedig fogd be te! ostoba!
574. Teddybear04 (válaszként erre: 568. - Fef02ca393)
2011. nov. 14. 22:11
Tipikus idiota magyar hozzaallas: az a problema, vagy betegseg amirol nem hallottam az nem is letezik! Talan muvelodj egy kicsit egeszsegugyi vonalon!
573. 285bdcdf88 (válaszként erre: 567. - Fef02ca393)
2011. nov. 14. 20:13

Tutis es a tobbi eszoszto! (Danika, sunyirepaarus stb.)


Mar egy jo ideje figyelem mi megy ezen a forumon, es meg kell mondjam, hogy eleg gusztustalan ahogy viselkedtek! 15 eve allok a betegagy mellett es gyogyitok, eloszor meg csak ujonc noverkent, kesobb aztan fokozatosan elorelepve a rangletran ahogy az iskolaimat elvegeztem. Ennek a csoportnak egy tamogato funkciot kellene betoltenie, de aki ide becsoppen es vegigolvassa a hozzaszolasokat az mit lat? Van par nagy hangu okoskodo, akinek az a heppje, hogy mas embereket akik segitseget kernek es nem mindennapi a problemajuk azokat megbelyegzik, szemetnek es hazugnak titulaljak. Olyan mondvacsinalt indokok alapjan, hogy helyesiras igy meg ugy, vagy mert ekezet nelkuli betuket hasznal, vagy mert az allapota eltero a szokasostol. Nem hiszem, hogy barmelyikotoknek van egeszsegugyi vegzettsege vagy ralatasa arra, hogy emberekkel milyen szornyu dolgok, betegsegek tortenhetnek. Nekem sajnos van, minthogy az elmult 15 evet a betegagy mellett toltottem, es lattam egy csomo mindent. Ugyhogy azt javasolnam, hogy vagy fogjatok be a szatokat, ha segiteni nem vagytok hajlandoak es csak gyanusitgatni tudtok, vagy legyen erdemleges tamogato csoport itt, de ha az nincs, akkor ilyen "elmes, gyanusitgato" hozzaszolasok feleslegesek.

2011. nov. 12. 19:26
Köszi!
2011. nov. 12. 18:08
Tutis, múltkor panaszkodtál a fantomfájdalomra. Az egyik ismerősömnek az édesapjának is voltak erős fantom fájdalmai, elment a pécsi fájdalom ambulanciára és ott kapott valami gyógyszert ami majdnem nullára redukálta az ilyen jellegű kellemetlenségeit. Néztem hogy az ország több pontján is van Fájdalom Ambulancia. Talán egy próbát megérne. Üdv
570. 763c1a87a1 (válaszként erre: 567. - Fef02ca393)
2011. nov. 12. 18:04

Szia!

Bocs, hogy beleszólok, de az nem lehetséges, hogy valaki más nevén írogasson!

Sajnos, szerintem Godzila van ilyen nagy bajban.

A Buerger kór is létezik, pont olyan, ahogy leírja:(

2011. nov. 12. 10:12
Kösz Tutis! Úgy látszik 42 éves létemre még van mit tanulnom az emberi jellemből.
2011. nov. 12. 10:10
Ez annál is inkább így lehet mivel ha vissza olvasunk Godzillától hsz-eket, akkor látható, hogy ez a hsz ahhoz képest direkt helyesírási hibák tömkelegével íródott mert így szórakozik ez az illető.
2011. nov. 12. 10:05
Thorwald, szerintem azért nem válaszolt senki mert van ezen a fórumon egy mocsadék aki különböző topikokba idióta hsz-eket írogat, általában más nevében és általában drámai bejelentéseket tesz mint egyszer a húga mind a 4 végtagja és mellei eltávolítását. Nos, én biztos vagyok abban, hogy az alábbi hsz-t sem az "igazi" Godzila írta.
2011. nov. 11. 21:07
Godzila, mielőtt azt gondolnád hogy érdektelenség miatt nem válaszol senki, csak azt szeretném mondani, hogy nagyon sajnálom ami veled történik. Ha tudnék segítenék, de ehhez csak orvos tudna érdemben hozzászólni. Azonkívül kérdést sem tettél fel, csak leírtad az állapotod.
565. GODZILA
2011. nov. 3. 12:51
Köszönöm elöre is ..
564. GODZILA
2011. nov. 3. 12:50

Sziasztok sorstársak.

szeretnék kérdezni valamit tőletek a lábamon két uj elvan halva fekete. A doki azt monja hogy ez viz szetem vizhajtot de lese ment a daganat rola és sárga genj jön ki belőle de azt moja hogy majd leszárad az uj de márt bokáig dagat és nagyon fáj

nem rég takaritoták az eremet ki mütét volt

betegségem burger kor Amugy.márt amputált vagyok comba most másik lábam megy lehet

2011. okt. 29. 22:48

Szervusztok!

Érdekelne, hogy tudtok e olyasvalakit, akit érdekelne (személyesen egyeztetett) jutányos áron egy Otto Bock lábszár protézis. Remélem, hogy végre megtalálja az új gazdáját!

2011. okt. 28. 07:18
Még annyit hogy nagyon kell figyelni arra, hogy a mankó gumijának a recéiben ne maradjon sár, föld, kosz . Erre főleg ezekben a nyálkás őszi időkben érdemes odafigyelni. Én sajnos estem el ez miatt. Varratszedésről jöttem haza és hiába töröltem meg a lábtörlőn, nem volt elég,és ahogy ráléptem a lapozott felületre, bemutattam egy tripla leszúrt rittbergert és mehettem vissza stoppolásra.
2011. okt. 25. 19:16
Tutisnál a pont! Ennél többet nem lehet tenni.
560. fef02ca393 (válaszként erre: 559. - MISI80)
2011. okt. 24. 16:12
Én csak a szokásost tudom mondani. A mankó végén lévő gumi lehetőleg ne legyen túlzottan elkopva, a lakásban és környékén minden burkolat száraz legyen de erre nekünk egész életünkben különös figyelemmel kell lenni. Ha fel van mosva, leülünk míg meg nem szárad....
559. MISI80
2011. okt. 24. 16:01
sziasztok van valami ötletetek hogy ne csússzon a mankó?
558. MISI80 (válaszként erre: 557. - Fef02ca393)
2011. okt. 21. 10:30
szia tutis 27.én megyek érte de várom már ez olyan láb lesz hogy próba ellátásra van szükség a cégnek aktivitásomat kell mérnie és remélem megfelelnek a csonkok az elvárásoknak és azt is remélem,hogy különbözö kérelmekkel le tudok faragni az igen magas árból az aábc negyedik betüje leg szerintem egy nekem való protézis bár nem próbáltam még de tapasztalatot már hallottam és tudnám ajánlani mindenkinek mert megéri az árát akivel beszéltem róla le sem akarja venni a csonkjáról mert szinte úgy érzi kinőtt a lába újra na nem csinálok reklámot a cégnek csak érje el mindenki a legjobbat amit a piac kinál.
557. fef02ca393 (válaszként erre: 556. - MISI80)
2011. okt. 20. 12:06
Megkaptad már az újakat? Ha igen milyen lett?!
556. MISI80
2011. okt. 13. 18:30
sziasztok lassan megyek az ujj virgácsokért keszire nagyon várom csupa jót mondtak róla csak a tok legyen jó had szaladjak legyen szép napotok.
555. fef02ca393 (válaszként erre: 554. - Thorwald)
2011. okt. 11. 18:02
Arra én is világosan emlékszem, hogy nem egyhamar jelentkezett az első fantom. Január elején amputáltak és kb nyár végén jelentkezett, vagy ősz elején. Azt sem tudtam miről van szó, senki a világon nem készített fel rá, a régebbi amputáltak közül mondta valaki egyszer a Fodorban (Budakeszi) viccesen, hogy várj csak majd ha jön a fantom? Nem is figyeltem rá.....hiszen nem tudhattam mi is az valójában. Orvosok, gyógytornászok stb stb, egy szóval sem említették, mi is várhat rám rosszabb esetben. Amikor először belehasított a hónapok múltán azt se tudtam mit tegyek, miről van szó? Majd nem tudom hány hónap után amikor látta a szomszédasszony, hogy mit össze kinklódok ajánlotta, hogy a Ridol görcsoldó nem próbálom ki? Hát így lett az én gyógyszerem a Ridol évtizedekig! Egy szomszédasszony ajánlására! :-)))))
2011. okt. 11. 06:28
Műtét előtt megkérdeztem az orvosomat erről a műtéti technikáról, azt mondta annyi az egész hogy az ideget feljebb vágják el, de azt is mondta hogy nem 100%-os a módszer. Nekem ez alatt a fél év alatt nem volt ilyen fájdalmam, de tegnap beszéltem egy sorstársunkkal, akinek már pár nappal a műtét után jelentkezett, pedig ugyan az az orvos végezte az amputációt.
553. MISI80
2011. okt. 9. 19:51
szia tutis nem is vádoltalak de ha félre értettél elnézésedet kérem és igenis éljen ez a topik mert kivel tudná bárki is megbeszélni mint az öreg rókákkal és a kárvallottakkal tudom hogy kis dobos vagyok még a témában de út törő leszek mert igenis van élet az amputáció után el fogattuk magunkat így ne legyen akadály
552. fef02ca393 (válaszként erre: 551. - MISI80)
2011. okt. 9. 15:24

Szia Misi.


Én sem panaszkodom csak ugye állandóan lesüllyed a topik és aki fel szokta hozni általában beírja, hogy húúú de lemaradt a topik felhozom már? :-)))) Hát, ilyen hsz-re nem lehet érdemben mit válaszolni. Én időközönként azért szoktam a fantomot felvetni mert sose lehet tudni, hátha akad olyan akinek "tuti" ellen-módszere van. Na most tudom, nem végzetes a fantom fájás de engem már nagyon megvisel, az enyém a legfájdalmasabb fajtából van az úgynevezett belenyilalló, égő fájás. Hát ez olyan, hogy 1-2 percenként jön ha már beindult, kézzel le szoktam fogni a csonkot mert a nyilallás felemelgeti, és mint egy villám, úgy csavargatja a fájdalom a csonkom. A víz ömlik rólam és 5 percen belül leszedem a csillagokat, stb. Volt sajnos több kalandom kórházi dógokkal, úgyhogy ismerem a fájdalom különböző vállfaját de ehhez képest amikor prosztata műtét előtt beszúrják a hosszú tűt a gerincbe, az csak kismiska, röhejes játszadozás! :-))) És hát 35 év alatt úgy érzem kímélhetne már a sors. Sok sok éven át évi 40-50 kőkemény fantomom volt erre ridolt szedtem ezelőtt kb 4-5 éve megszüntették, azóta meg voltaren 70-t. Szóval a gyóygszer kb 50%-ban állítja ki. Mostanában éves szinten kevesebb a "kegyetlen" fantom, több a kicsi, akár évi 40-60 is de annak oda seneki, csak a nagyon fájdalmas kerüljön el. Ear, mióta netem van feldúrtam a világhálót és sehol nem tudnak ellenszerét a fantomfájásnak. Asszem németországban próbálták az elektromos stimulálst, már ha a közelben volt a paciens akinek éppen beindult a fájás, de azzal is csak részeredményt értek el. Itthon beszéltem érsebésszel és még nem tom hányféle orvossal de csak a fejüket ingatják, még annyit sem tudnak a fantomról mint én, hogy tudniillik évtizedekig a Ridol elmulasztotta fele arányban. Az azért önmagáért beszél, hogy amint lentebb írtam több csonkolt sem tudta mi a fantom a művégtag készítőben pedig ők is hónapok vagy évek óta lettek csonkolva, csakhát az én 76'-omhoz képest igen fiatalok....mármint csonkilag. :-)

551. MISI80 (válaszként erre: 547. - Fef02ca393)
2011. okt. 9. 10:59
szia tutis nekem is megvannak a fájdalmak hol apró tűszúrások hol pedig elviselhetetlen zsibbadás villámszerű rángatás olyankor rá se tudok állni a csonkokra ez az időjárás változás szerintem mindenkit megvisel csak nem panaszkodik vagy segít a gyógyszer személy szerint én nem szedek inkább tűröm néha meg is könnyezem néha segít ha mozgatom a fantom lábaimat lábujjaimat kitartás a probléma szerintem a hóval lesz majd nekem ez lesz az első.
550. ear (válaszként erre: 549. - Fef02ca393)
2011. okt. 8. 21:04
Értem, ezt nem tudtam. Ezek szerint ma már műtéti technikával ki lehet védeni a fantomfájást. Hát ez az, amire azt mondjuk, hogy az "orvostudomány fejlődése". De akkor arra nincs valami, hogy akiket a régi módszerrel műtöttek, csökkentsék vagy megszüntessék a fájdalmat? Esetleg valamilyen természetgyógyászati módszerrel nem próbálkoztál?
549. fef02ca393 (válaszként erre: 548. - Ear)
2011. okt. 8. 19:37

Szia ear és köszi.


Nem véletlenül írtam amit, mivel az újabban amputáltak zömének nincs fantom fájás. Művégtag készítőben kérdeztem nem túl régi végtaghiányosokat és nem is tudták miről van szó. Nagy nagy szerencséjükre! Sajnos én ezt az amputálással örököltem mellékesként és ez végig kisér egész életemen, ez egy + sorscsapás. Valami olyasmit hallottam az egyik kórházi sorozatban (vészhelyzet) már régebben, amint egyik orvos ezt mondta a másiknak aki éppen amputált valakit: remélem úgy műtötted, hogy nem fogja a fantom fájás a hátralévő életében zaklatni a beteget? Tudom ez csak egy film de nem hiszem, hogy véletlenül tették bele ezt a párbeszédet. Gondolom már lehet úgy műteni, hogy ez a kínzó fájdalom elkerüli az újabban csonkoltakat. Sajnos akinek meg van nincs ellenszere csak kb fele arányban állítsa ki a gyógyszer.

548. ear (válaszként erre: 547. - Fef02ca393)
2011. okt. 8. 16:19
Együttérzek veled, tutis! Bár én nem tudom, milyen az, megvan mind a 4 végtagom. De nehezen hiszem el, hogy másnak nincsenek fantomfájdalmai.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook