Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
637. 17cd776858 (válaszként erre: 631. - Dd2ce9196d)
2012. ápr. 29. 13:47
Hát én is sokat gondolkodtam amíg regisztráltam Remélem nem bánom meg én se. Szerintem foglalkozzunk azokkal akik úgy nállnak a témához és esetleg hozzánk. Újakhoz.
2012. ápr. 27. 15:34
Rosszakaró és gonoszkodó ember mindenhol van. Legegyszerűbb azzal a személlyel megszüntetni a kapcsolatot aki így tesz. A többségünk itt becsületes sorstárs, akik egymásnak nem akarnak rosszat.
635. pinea (válaszként erre: 632. - Dd2ce9196d)
2012. ápr. 25. 22:22
Sajnálnám Sziszi, ha a hozzászólásainkból bármi bántó "hallatszana ki". Semmi ilyesmi szándékom nem volt. S nem is lesz.
2012. ápr. 24. 23:53
Üdv mindenkinek! A férjem most áll amputáció előtt, gondoltam, regisztrálok.
633. dominowap (válaszként erre: 632. - Dd2ce9196d)
2012. ápr. 24. 20:46
Remélem, hogy nem fogod megbánni :-) persze garanciát nem vállalhat itt senki a másikért, mivel ez egy teljesen nyitott topic... trollok meg ugye vannak kismillióan :-(
632. dd2ce9196d (válaszként erre: 626. - Pinea)
2012. ápr. 24. 19:37
Nem tudom ki ez a titokzatos Kris4 de ha minden új taghoz így álltok hozzá....
631. dd2ce9196d (válaszként erre: 628. - Ear)
2012. ápr. 24. 19:27
Hát ha ilyen "kedves" sorstársak közé került... Lehet,hogy én is megbánom,hogy regisztráltam. Remélem nem mindenki ilyen "jóindulatú"....
630. josza
2012. ápr. 21. 13:21
A mülábam megoldodot kőszőnőm a segitséget,kaptunk egy karbonszálas mozgo bokát tüskés csonkharisnyát,két hete nagyon szuper.De lenne egy másik problémánk,mert hogy a müszerész az monta ne használja vizbe .Tiezt hogy oldjátok meg.Mondjuk termálvizbe valo használatát,ere kérnék segitséget.
629. pinea (válaszként erre: 627. - A1deeecef7)
2012. ápr. 20. 22:17
Azt látom, hogy néhányan jelet "cseréltünk" vele, épp ezért furcsa, hogy se szó, se beszéd, köszönés nélkül.... (Persze, azt nem tudhatom, hogy levelezett-e valakivel.)
628. ear
2012. ápr. 20. 21:10
Majd visszajön más néven...
627. a1deeecef7 (válaszként erre: 626. - Pinea)
2012. ápr. 20. 16:05
viszont küldött egy négylevelű lóhere jelet ;-)
626. pinea
2012. ápr. 20. 15:52
Nos, Kris4, a titokzatos hölgy elég hamar eltűnt a hoxáról. Vajh, mi volt az indítéka, célja, hogy belépett? Csak figyelem felkeltés? S mi végett szedte ily gyorsan a sátorfáját? Tud erről valaki valamit?
625. pinea (válaszként erre: 623. - 03760a6a84)
2012. ápr. 19. 09:24
Szia Kris4! Tedd fel azt a pár kérdést.
624. ear (válaszként erre: 623. - 03760a6a84)
2012. ápr. 18. 21:41
Szia! Biztosan fel tudod dolgozni, remélem, a fórumtársak segítenek! Csak ez nem megy egyik napról a másikra... Mi történt?
2012. ápr. 17. 20:32
Sziasztok! Én új vagyok. Mindkét lábam amputált. Nem tudom feldolgozni.Nektek,hogy megy? LEnne pár kérdésem és én is tudnék tanáccsal szolgálni...Keresztül mentem pár dolgon.
622. GODZILA
2012. ápr. 8. 11:32
Kellemes Ünnepeket Kivánok mindenkinek...
2012. márc. 22. 10:25
Kimaradt az előző hozzászólásomból, hogy a csonkom duzzad be reggelre, és lábszár amputált vagyok.
2012. márc. 22. 10:23

Szeretném megkérdezni, hogy mit javasoltok.


Reggel amikor felkelek a protézist nem tudom felvenni, mert meg van duzzadva. Kb fél órai erős fáslizás után tudom csak a műlábat felvenni.

Ilyen már korábban is volt, de az általában egy megeröltető nap után történt. Most pedig rendszeressé vált.A protézis egyébként jó, 1 behúzó csonkharisnyával használom, egész nap viselem. A probléma csak reggel jelentkezik.

619. oneleg
2012. márc. 22. 10:01

Próbáljuk ki!

Ki tart velem?

2012. márc. 21. 08:49

Most találtam egy írást a fantomfájdalomról. Igaz, nekem már több mint 40 éve amputált az egyik lábam, de ritkán vannak fantomfájdalmaim. Viszont sok sorstársam küzd ezzel.

Megosztanám veletek, és döntsétek el, hogy használható-e vagy sem.


Az írást itt találtam:(A lap alján)

[link]


Fantomfájdalmak gyógyítása

Az amputált embereknél az érző idegpályák továbbra is működ­nek. (A lábban több mint hetven idegimpulzust végző pálya fut le.) Annak ellenére, hogy nincsenek idegvégződések, a beteg úgy érzi például, hogy a lábujja fáj stb. A fájdalmak többnyire rendszertelenül jelentkeznek és erősségük is váltakozó. Ezen úgy lehet segíteni, hogy a csonkolt részt eldurvítjuk, elérzéketlenítjük. Az eljárás alkalmazására a műtétet követő második hónapban kerülhet sor. Eleinte a csonkolt részt fürdésnél puha kefével átkeféljük, majd a csonkot hideg-meleg vizes váltakozással kezeljük. Utóbbi módszer alkalmazása esetenként más és más megoldásokat kíván, a csonk hosszúságától függően. Szá­mításba jöhet a hideg-meleg erős vízsugarú zuhanyozásos kezelés is, de itt a hatás viszonylag gyenge. Azért, mert a vízsugarak közé, min­tegy "beszökik" a levegő mint teljesen más közeg. Hiszen a levegő sű­rűsége jóval kisebb, mint a vízé.

Amennyiben a csonk hosszúsága lehetővé teszi, akkor a legered­ményesebb a kezelés, ha lavórszerű műanyag edényben végezzük. Az egyikbe hideg , a másikba meleg vizet öntünk. Az első kúrákat kíméle­tesen csináljuk. A meleg víz hőmérséklete 36 °C-os legyen, a hidegé 22 °C-os. Az ismétlések száma (vizekre értendően) 10-15. Naponta három alkalommal ismételjük. Reggel, ebéd előtt és délután. Lefekvés előtt ne csináljuk a kúrát! Azért, mert ez a sajátos akvaritmika serken­ti az agy vérkeringését is, ezért aztán nem sikerül gyorsan elaludni. (Az egész keringésre jó hatást fejt ki a módszer!)

A rendszerességet és a fokozatosságot messzemenően betartva hat hét elteltével jussunk el oda, hogy a hideg az jeges víz legyen - hűtő­szekrényben lehűthető - a melegvíz hőmérséklete 40, esetleg 41 °C legyen. A kefézést egyre erősebb és durvább szálú kefével végezzük! A hatodik héten már műanyag szálú kefét használjunk! A kefézés erőssé­gét mindig a bőrfelület állapota határozza meg, de a fájdalomküszöbig nem szabad eljutni!

A legkisebb bőrsérülés esetén a kúrát azonnal abba kell hagyni!

Ez csak akkor szokott bekövetkezni, ha valaki nem szakszerűen végzi a kezelést, vagy akkor, ha nincs meg a megfelelő fokozatosság!

Abban az esetben, melyekben a kúrát szakszerűen végigcsinálja valaki, a fantomfájdalmak meg fognak szűnni. Az egyes kúrák után a csonkot töröljük szárazra és krémezzük be jó minőségű krémmel! (A célra megfelel a Nivea is.)

Természetgyógyászi munkámat az érszűkületek gyógyításával kezdtem és napjainkban is ebben a betegségcsoportban a legjobbak a gyógyítási eredményeim. Természetesen óhatatlanul több olyan eset volt, ahol már nem tudtam segíteni. Vagy a betegem nem volt partner a gyógyításban. Utóbbi esetben sokszor elkerülhetetlen az amputáció, így került sor arra, hogy az amputáltak problémáival foglalkozzam és napjainkban is mindent elkövetek, hogy ebben a nehéz helyzetben lévő embertársaimon segítsek!

Az általam elsőnek alkalmazott fantomfájdalmak megszüntetésé­re szolgáló terápiát egyik jeges úszásom után találtam ki. A kéz- és lábujjaim teljesen elérzéketlenedtek. Mikor naponta két hónapon ke­resztül úsztam hosszabb távokat jeges vízben, oly érzéktelenné váltak az idegvégződések, hogy fájdalom nélkül tűt szúrhattam a lábujjamba.

A fantomfájdalom gyógyításának módszere kicsit bonyolult, de ahol jól alkalmazzák, ott az eredmény nem marad el!


[link]

617. devotee
2012. márc. 8. 22:30

Kézcsók a Hölgyeknek !

:)

616. rzsi
2012. márc. 8. 11:28
Köszönjük szépen!
615. GODZILA
2012. márc. 8. 08:24

Sziasztok Hölgyek.


Boldog Nönapot Kivánok Minden Kedves Hölgynek


Tiszteletel Godzila sorstársatok.

614. devotee
2012. febr. 29. 08:57

Sziasztok !

KEREKES-SZÉKES SZÉPSÉG VERSENY Budapesten !

Hallottatok róla ?

Én örömmel értesültem ,és szavaztam a nyolc döntős Lány egyikére !

:)

Alakul Társadalmunk ?

Szép napot !

Laci

2012. febr. 11. 16:05

Sziasztok

A párom májusban esett át ezen.

Írtam is ide párszor, adtatok is tanácsokat.

Már jól van, egész ügyesen használja a protkóját.

Én is egészen hozzászoktam...

Gondoltam, megköszönöm :)

2012. jan. 23. 08:30
Sziasztok! III. csoportba sorolt 54 éves véglegesített rokkantnyugdíjas vagyok. Illetve az új rendelet szerint már csak voltam!? Azt szeretném megkérdezni, hogy volt-e már valaki ilyen besorolással felülvizsgálaton? Hogy zajlott, mit néztek, mit mondtak?
611. ear
2012. jan. 10. 14:36
Biztosan nincs. De egy fórum életében is vannak hullámvölgyek és -hegyek:)
610. pinea (válaszként erre: 609. - MISI80)
2012. jan. 10. 09:56
Reméljük.
609. MISI80
2012. jan. 9. 08:55
SZIASZTOK UGYE NINCS VÉGE A FÓRUMNAK?
608. pinea (válaszként erre: 607. - 0e8e4d4800)
2011. dec. 25. 17:03

Én csak egy utcán elmenő vagyok,

felnézek rád, ints le énnekem.

Megyek, lehozlak, lábak nélkül is,

viszlek a hóborította réteken.

Nézzük együtt a kristálycsillogást,

s hallgasd meg biztató énekem.

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook