Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
787. mothertiger (válaszként erre: 786. - Bacsipista)
2012. jún. 23. 15:54

Hoppá... Rögtön találtam okokat: kombinált tablettát szedek, igaz, eddig nem okozott ilyen jellegű, ekkora mértékű duzzanatot. Fájdalomcsillapítót is szedek, elég gyakran, mert a balesetem óta eléggé migrénes vagyok.

Mostanában megy ugye, a nagy meleg miatt elég sokat iszom.

A sófogyasztást visszaszorítottam egy ideje, mert arról tudtam, hogy visszatartja a vizet.


:(

2012. jún. 23. 12:17

Néhány gondolat amelyek ödémát okozhatnak.


Bizonyos gyógyszerek szintén okozhatnak vízvisszatartást, beleértve:


Ösztrogén-tartalmú gyógyszerek, mint például a kombinált orális fogamzásgátló tabletta, vagy a HRT (hormonpótló terápia).

NSAID-ok (nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek) – gyógyszeres fájdalomcsillapító (fájdalom csökkentése), lázcsillapító (láz csökkentésére) hatások. A nagy dózisban valójában hatékonyan csökkentik a gyulladást. A példák között az aszpirin, ibuprofen és a naproxen.

A béta-blokkolók – használt szívritmuszavar kezelésére és megelőzésére tachycardiák.


Vízvisszatartó hatása van a sónak.


A túlzott vízfogyasztás is okozhat ilyen jellegű problémát.


Én általában fáslizom a lábam. Többnyire az amputált lábam szoktam, mert kellemetlen, hogy reggel amikor felkelnék nem tudom felvenni a protézist. Ezért gumiharisnyát használok, amit este a csonkra húzok és reggel nincs a dizzanattal problémám.

2012. jún. 23. 10:04

Igen, a rossz lábamon teljesen lement, a jobb lábamon még picit volt ödéma este. Bekentem hűtő hatású lóbalzsammal, előtte meg hideg-meleg vizes fürdőztettem. Jól felpolcoltam éjszakára, reggelre pedig lement.

De még mindig nehéznek érzem őket. :/

784. Guruljka (válaszként erre: 783. - Mothertiger)
2012. jún. 22. 23:24

Használjon!


Valamennyit apadt a duzzanat?

2012. jún. 22. 18:05

Aháá, értem. :)

Köszönöm neked a teás tippet! ♥

2012. jún. 22. 18:01
Lehet olvasni kívülről is. Én is először olvastam, utána regisztráltam.
781. mothertiger (válaszként erre: 777. - Blov)
2012. jún. 22. 17:59
Ne haragudj a kérdésemért, de azt írod: "viszonylag régóta olvasom a topikot..." Hogyan olvashatod régóta, ha tegnap regisztráltál? Nem bántásképpen, csak érdekel.
780. bacsipista (válaszként erre: 777. - Blov)
2012. jún. 22. 16:07
Érdekes, hogy ennek a fórumtémának nem ismerkedés az amputáltakkal a címe. Én úgy gondolom, hogy kérésed, amelyben kizárólagossá teszed, hogy kikkel és milyen kort bezáróan szeretnél ismerkedni, nem teljesen tisztességes. Ne feledd, hogy azok akik átélték az amputációt kaptak egy lelki sérülést ia mait nem könnyű feldolgozni. Egy ilyen "jó szándékú" ismerkedés amely csalódottsággal zárul ismeét sebeket okozhat. Ezért kérlek gondold meg mielőtt tovább lépsz.
779. Blov
2012. jún. 22. 14:25
Szerencsére kívülálló vagyok.. De érdekel a téma.
778. Guruljka (válaszként erre: 777. - Blov)
2012. jún. 22. 14:09

Te amputált vagy, vagy kívülállóként érdeklődsz?

Csak kérdés, nem bántásiból kérdezem. Inkább örülök, hogy sérülttel is ismerkednél.

777. Blov
2012. jún. 22. 13:44

Sziasztok! Viszonylag régóta olvasom a topikot, de arra csak most sikerült rávennem magamat, hogy írjak is. Szeretnék olyan, max 30-32 éves hölgyekkel ismerkedni, akár csak beszélgetni, akik érintettek a témában.

Lehet, hogy ezzel a hozzászólásommal most így ismeretlenül is ellenszenvessé váltam, de érdekelne az életük, szívesen beszélgetnék velük.

776. Guruljka (válaszként erre: 775. - Mothertiger)
2012. jún. 22. 12:47

Nem muszáj keverni, cask a csalánnak önmagában nem jó az íze.

A citromfű nyugtat is, ezt is vedd figyelembe. Ha megiszod a csalánt szólóban, akkor váltogathatod, és a citromfüvet este vagy pihenő elótt idd.

Nekem a csalántea kicsit emelte a vérnyomásom, mások ilyet nem tapasztaltak.

Mindkettőt lehet édesíteni, de én minden teafélét édesítés nélkül iszom, azért vagyok válogatósabb az ízére.

2012. jún. 22. 10:17

Devotee: az oka a 16 évvel ezelőtti autóbalesetem! :))) Nem szedek rá semmit, eddig nem kellett, és eztán sem szeretnék.


Guruljka: köszönöm szépen, megpróbálkozom ezekkel! Nem tudod véletlenül, hogy milyen arányban kell keverni őket?

774. Guruljka (válaszként erre: 772. - Mothertiger)
2012. jún. 22. 00:08
Csalán- és citromfű tea.
773. devotee (válaszként erre: 772. - Mothertiger)
2012. jún. 21. 22:36

Szia!

Kéne tudni az okát !

Finoman polcold fel !!!!!

Vérhígítot szedsz?

2012. jún. 21. 17:13

Tegnap este feldagad mindkét bokám, és még mindig nem ment le a duzzanat. Úgy érzem, mázsás súly húzza őket. :(

Természetes eredetű vízhajtót keresek. Tud valaki segíteni ebben?

771. pinea (válaszként erre: 768. - 56caa5896b)
2012. jún. 21. 08:31
Én is örülök, hogy maradtál. :)
770. mothertiger (válaszként erre: 765. - 56caa5896b)
2012. jún. 21. 00:40
Hurráááá! :)
2012. jún. 20. 23:15
Menjünk aludni, jó ébredést, szép napot holnapra!
768. 56caa5896b (válaszként erre: 767. - Guruljka)
2012. jún. 20. 22:41

Köszi nagyon aranyos vagy. :)

Amúgy is fájt a szívem kicsit értetek, de ez most megoldódott.

2012. jún. 20. 22:33

Örülök, Móni!!!

Nincsenek véletlenek, előbb-utóbb rá fogsz jönni, miért nem mehettél el!

Én azért örülök, hogy mégsem a Rossz győzött! Szeretettel üdvözöllek! :D

766. devotee
2012. jún. 20. 20:55
:)
2012. jún. 20. 20:14

:)

Képzeljétek nem töröl a rendszer... :) Hallgatok valakire, és én itt maradok.. ez olyan, mint a vonat, akkoriba... elütött, de éltben mardtam... most csalódtam, de itt maradtam... :) Szóval, aki nem őszinte mehet a sunyiba

Újra itt! Üdv mindenkinek!

2012. jún. 14. 11:12

Sokan nehezen bírják a "gyűrődést". Nekik nyilván megvan az életben a saját bajuk, ide meg kikapcsolódni jönnének, erre beléjük kötnek; nem csoda hát, hogy inkább törlik magukat a sértettek.


Felháborító az ilyesmi, nekem is volt benne részem... :P

763. ear
2012. jún. 13. 21:00
"valakim" helyett: valaki :)
762. ear (válaszként erre: 760. - Guruljka)
2012. jún. 13. 21:00
Nagyon igazad van, Guruljka! A Fülplasztika topicban, ahol már 5 éve szintén jelen vagyok, ugyancsak volt valakim, aki mindenkit szidott és mindennek elmondott. Emiatt sajnos voltak, akik örökre leléptek:( De egyszer csak eltűnt ez a zavaró alak is, és azóta nyugalom van, sőt nagy sikere van a topicnak. Szóval igenis: annak kell mennie, aki zavart kelt. Ki kell várni, amíg lekopik.
761. pinea
2012. jún. 13. 19:37
Én is sajnálom, elszomorított. Nem értem, mi szüksége lehet bárkinek az ármánykodásra, rágalmazásra. Hiszen ép ésszel felfogható, hogy ettől neki sem lesz jobb (Vagy ha igen, hát beteg az ilyen). Kár a távozókért. :(
2012. jún. 13. 15:36

Nagyon sajnálom.

Én nem értek egyet azzal, ha valaki valamiféle ármánykodás miatt törölteti magát, mert el lehet érni, hogy aki kavar, annak kelljen szednie a sátorfáját. Természetesen megértem, ha valaki ennyire megbántódik, mert egy darabig tűr az ember, utána nem bírja tovább. Igazságot tenni nem tudok, mert a részletekről fogalmam sincs, de megint a Rossz győzött ezek szerint? Mert ha igen, akkor ez nem jó így!

2012. jún. 13. 15:01

:(

Sára is töröltette magát... :(

2012. jún. 13. 14:21

Sziasztok. Ez az utolsó bejelntkezésem, mert én nagyon nagyot csalódtam ebben az oldalban. Az nem baj, ha valaki társat keres, de rágalmazzon, ne kavarjon, ne hazudozzon. Ne haragudjon akire nem vonatkozik. Van aki több néven van bent, most már biztos vagyok benne. Nem értem. Én azért regisztráltam, mert sorstársakkal szerettem volna "egyeztetni", de sajnos nagyon rosszul sült el.

Mindenkinek jobbulást, kitartást az élethez. Sok szerencsét.

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook