Amputáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2012. szept. 3. 17:13

Itt is van:


[link]

2012. szept. 3. 17:11

Szia!

Sok kérdést tettél fel. Az amputációsokra nem tudok válaszolni, de visszakeresve is találsz tudnivalókat.

Az említett cég nagyon jó, megbízható.

Alapból biztosan mechanikus kerekesszék lesz. Ezek fordulékonyak, könnyűek. Összecsukható a legtöbbje, kivéve azt a fajtát, ami csak szobai használatra van, és nagy testsúlyú beteg részére. Katalógust nézegethetsz, a SEJK oldalon találod a TB-re adható és felírható dolgokat, az is ott van, ki írhatja fel.

Kerekesszék és segédeszköüz is sokféle van nagyon. Ha Édesapádnak közgyógy-igazolványa van, akkor még könnyebb a dolgotok.

Nem a cégnél kell kezedeményeznetek, hanem a lehetőségek szerint egy rahabilitációs centrumban nézzetek szét. Az operáló sebész is megmondja, hova tartoztok, mert a művégtaggal meg is kell tanulni járni. A budakeszi centrum egy külön kisváros, mindennel ellátva, a férjemnek nagyon tetszett. Ott bent háromféle gyógyeszköz-bolt is van, sok tanács és kezelés helyben, gyógytorna és ygakorlási lehetőség...

A lakás átalakításásra is van állami támogatás, egyszer adható. Lépj kapcsolatba valósan vagy online egy mozgáskorlátozott egyesülettel vagy az országossal. Keresem a linket, mindjárt hozom!

875. Snow05
2012. szept. 3. 16:59

Sziasztok, nem is tudom mit mondjak, hogy sajnos itt vagyok köztetek, vagy szerencse, hogy van olyan hely ahol tapasztalatokat lehet szerezni, megosztani...

Az édesapámnak, aki 81 éves cukorbetegségből keletkező érszűkület miatt augusztus 24-én amputálták a bal lábát térd alatt. (A történet persze koránt sem ilyen egyszerű, mert értágításos beavatkozás következményeként állt be nála az az állapot, ami miatt menthetetlen lett a láb.) Talán a héten kerül be egy rehabilitációs intézetbe. Mivel az információk nagyon fontosak, és igen nehezen áramlanak az egészségügyből a beteg felé, ezért a Ti tapasztalatokat szeretném kérdezni.

Kerekes szék? Kap a rehabilitációs intézetben?Felírja az orvos, és kiválaszthatjuk a típust, vagy hogyan működik a dolog? Sajnos a lakása nem igazán van ilyen típusú közlekedésre felkészítve, a fürdőszoba ajtó pl. elég keskeny, ráadásul nem ártana, ha beférne a csomagtartóba, és kis helyen is meg lehetne vele fordulni. Sőt kell-e egyáltalán, ha egy erős akaratú, elszánt, mozgékony emberről van szó? Művégtag? Már most megkeresték katalógussal aput a kórházi ágynál, de van jó néhány cég a piacon. Akinek a honlapja tényleges információt is tartalmaz az az OttoBock. Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban, melyik céget ajánljátok. (Ha ez nyilvános fórumon nem megy, akkor priviben.) Ha jól értettem, amíg a csonk alakul, addig egy ideiglenes végtagot kap, aztán egy véglegest. Az ideiglenes legyártását is recept alapján mi kezdeményezzük a kiválasztott cégnél? Minden tapasztalatot szívesen vennék, ha megosztanátok, mire kell figyelni. Előre is köszönöm!

874. Guruljka (válaszként erre: 873. - B399a09e0e)
2012. szept. 2. 20:41
Te...ki a csuda kapatta el azt a gyereket??? :D
2012. szept. 2. 20:38

Ebben maximálisan igazad van.

Holnap iskola, mondanom sem kell mire sikerült ágyba tuszkolnm, az eget lekellett könyörögnöm neki... basszus és mg csak most (vagy már is) másodikat kezdi.

872. Guruljka (válaszként erre: 871. - B399a09e0e)
2012. szept. 2. 17:23

Persze, nem lenne jó.

Nemcsak a babázás van benne, lesz az a babóka nagyobb is...:D

2012. szept. 1. 21:24

De jó nekik.

Hogy jó is történik felénk a bizonyítja hogy ma születet meg volt osztálytársam pici lánya, Szőke Kamillalett a neve és Pécsen született. Ha azt nézzük lánynál a 4,4kg nem kis súly. Egyből jött a kép a picikéről mms-ben.


Ienkor fog el a kísérts vagy inkább "irigység" hogy de babáznák én is, milyen jó volt anno a fiammal ezt tenni.

De jelen felálásban ami van nálunk nem lenne ez jó ötlet.

2012. aug. 31. 22:39
Hát lehet, hogy nyaralnak valahol! Tavaszra várták a babát.
869. b399a09e0e (válaszként erre: 868. - Guruljka)
2012. aug. 31. 22:16
Sajnos nem érni el sehogy.
2012. aug. 30. 17:12
Közös ismerősünk, Imre nem tud valamit?
867. b399a09e0e (válaszként erre: 866. - Guruljka)
2012. aug. 30. 07:39
Akkor nektek sokkal jobb volt mint itt. Ez szívatás amit ezek csinálnak.
2012. aug. 29. 23:23

Jaj, nem, de nézem máris!


Mi nem kaptunk felírást, csak a kötszeres emberke jött a kombival, és osztotta. Kérdezte, milyen a seb és mekkora...Mindig elég volt, inkább még többet is adott.

865. b399a09e0e (válaszként erre: 861. - Guruljka)
2012. aug. 29. 21:26

A mienk nem darabolató. Végremeglett az a nyomorult javaslat, de a fene egye meg így sem lett gazán jó. De már legalább a háziorvos elhitte a papírra írtak után hogy nem kell legközelebb már javaslat neki hozzá.

60 kötszer kellett a 10,5*19-esből ez meg is lesz holnap, de bezzeg a 10,5*10,5-esből 30 lett már írva ami 4 sebet nézve secperc alatt efogy és a másik áró 30-at már vmiért nem engedte a rendszer felírni.

Holnap mehetek az egyikért, jövőhéten mehetek majd a másikért... no ienkor vagyok nagyon pipa.


Jut eszebe, lvastad a cikkemet ami megjelent a hétvégén??

2012. aug. 27. 13:13
Köszi, megnézem.
863. dev_p (válaszként erre: 862. - A3c885bd4f)
2012. aug. 27. 12:21
Úgy emlékszem, korábban volt ilyen illető itt, visza kellene nézni a bejegyzéseket, hátha itt van még...
2012. aug. 27. 11:26
Van itt olyan lány (nő) akinek az egyik ujját amputálták, és hajlandó, erről valamulyen cseten beszélni? Egyik közeli ismerősőmnek nem sokára lesz ilyen műtéte. Előre is köszi.
2012. aug. 26. 16:38

Ezt nem ismerem, de látom, hogy nagyon hasonló ahhoz, ami nekünk is segített.

Mi azt a másikat a seb méretéhez képest eldaraboltuk! Ezt a tieteket nem lehet?

2012. aug. 23. 22:19

Tegnap lett rátéve ez az actisorb plus 25 kötszer. Lehetséges hogy már ennyi idő alatt alakítson a seben?

Ma egyik kötszer leesett és újat kellett tennem, akkor láttam hogy a sárgás eltnt, helyette bőr(seb) szín van és nagyon feljött felületesre. Te már jobb ismered ezt a kötszert.

Most próbálom még elérn hogy havi ne csak 30 legyen az adag mert nagyon nem elég, mikor a 4 sebre egyszerre elmegy 4, így ne lesz elég neki sajnos.

2012. aug. 22. 22:41

Igen, nagyon fontos, hogy üldögéljen kicsit. Mindig csak picivel többet, hogy a vérnyomása visszaálljon valamennyire.

Ha ez sikerül, még az tévágya, de az életkedve is jobb lesz.

Így is nagyon erős asszony, ismeretelenül is üdvözlöm szeretettel!

858. b399a09e0e (válaszként erre: 857. - Guruljka)
2012. aug. 22. 22:21

Semmit az ég világon.


Max mi ültetgetjük fel mindi picikét hogy visszaszojon az ülő helyzetbe.

2012. aug. 22. 21:21

Örülök, hogy ilyen szépen gyógyult Anyukád.

Javasoltak valamilyen mozgást?

2012. aug. 22. 20:20

Tegnap volt varratszedés. Azt monja kicsit fájt pár amit kiszedett. Nem tudom hány varratja lehetett.


Azt írták a papírrahogy szépen gyógyult seb, még 2 napig kell kötni, utána már az sem kell neki rá.


Jobb már túl lenni azen az egész.

855. 7e00b602f9 (válaszként erre: 854. - B399a09e0e)
2012. aug. 18. 14:25

Szia!

Nekem egy agresszívnek mondott gyors lefolyású érbetegség miatt kellett a műtét. Mindkét alkalommal a varratszedésig voltam kórházban. Én is komplikáció mentesen jutottam túl ezen a heteken. Szépen gyógyultak a sebek. Hamar panaszmentes lettem. Két hónap után ideiglenes láb. Azóta hála rendben minden.Menni fog neki is. Szorítok.

854. b399a09e0e (válaszként erre: 853. - 7e00b602f9)
2012. aug. 17. 21:52

Szi. Természetesen nem gond hogy írtál.

Neked mi miatt voltak a műtétjeid? Ha jól értelmeztem soraidból mindkét lábadról szó van?

Mennyi ideig voltán benn a kórházban műtét után?


Anyut 7.-én kedden műtötték és 10.-én pénteken engedték haza. Szerencsére ami alapbetegsége vn és amennyire vékony, gyengének tnik, nem lett semmi komplikációja a műtét során, illetve ég ami jó, nem is lázasodott be egyáltalán.

853. 7e00b602f9 (válaszként erre: 852. - B399a09e0e)
2012. aug. 17. 13:07

Szia!

Igaz, hogy nem engem kérdeztél, de remélem nem gond,ha válaszolok én is.

A műtét utáni fájdalom, természetes. Ez a napokkal, hetekkel csökkent az én esetembem. Fokozatosan hagytam el a gyógyszert. Mire a kórházból megjöttem, már csak éjszakára vettem be. Nekem az egyiken 3, a másikon 4 hétre szedtek varratot. Addig bent is voltam a kórházban. Ez pár éve történt. Legyél anyukáddal türelmes. A fájdalom csökkenni fog, az idő múlásával.

Sok erőt kívánok a felépüléséhez.

852. b399a09e0e (válaszként erre: 851. - 30359dac8c)
2012. aug. 16. 21:53

Szia. Neked mi miatt kellett a műtétet elvégezni?

Hogy ment a sebgyógyulás?

Mennyi idő telt el azóta, és mennyire fájt akkor, illetve most?


Bocsi hogy ennyit kérdeztem de némiképp fontos anyut nézve, hogy nem régen műtötték őt.

Szedi a fájdalomcsillapítókat, mert ő azt mondja hogy fáj neki. Kedden lesz varratszedés neki, a műtét után 2 héttel.

2012. aug. 16. 19:01
Üdv!Én is sérült vagyok és szívesen ismerkednék beszélgetnék Hölgyekkel,Urakkal. Bármiről. Én 34 éves lábszáramputált vagyok.
2012. aug. 14. 21:31

Szia. Van is gond meg nincs isszerencsére nagyopn nagy gond nincs, csak megy a hasa . Hasfogót nwem kaphatm, mert éveken át hashajtó sem használt neki. Pont olyan részen van a csonk hpogy a kötés állandóan koszos lesz ilyenkor.


sok a dolog vele is, orvost járom receptek miatt.

2012. aug. 14. 09:05
Remélem, nincs baj...Aggódom.
2012. aug. 13. 17:19

Babywasser!


Hívd a számot, amit megadtam, mert az illető (Imre) nem tud téged elérni!!! Most telefonált, hiába próbál téged hívni. Egyik számodat nem írta ki a telefonja, a mobilod meg nem elérhető, azt mondja.

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook